elektrolity

episode, przejrzyj skład Foran Equi-Lyte G.
Ok, dzięki. A jak składem te Baileysa Aqua-aide i te TRM Isopro 2000?
episode, Isopro rozważałam i je odrzuciłam po jakiejś słabej recenzji.
Baileysa wszyscy chwalili, sama na nich długo leciałam ale zbyt dawno temu żeby za to ręczyć.
Foran
Skład na 60 mg
Chlorek potasu 6000 mg
Chlorek sodu 15.900 mg
Dwuwęglan sodu 3000 mg
Cytrynian sodu 72 mg
Siarczan magnezu 2040 mg
Kwas cytrynowy 300 mg
Węglan wapna 6000 mg
Siarczan miedzi 20,4 mg
Witamina C 1000 mg
Witamina E 500 i.e.
Glicyna 7500 mg

Zawartość
Energia 245 kcal / 909 kJ / 100 g
Nieprzetworzone proteiny 13,9%
Nieprzetworzone substancje tłuszczowe <1%
Hydraty węgla 37,4%
Wilgotność 2,2%
Nieprzetworzony popiół 45,5%
Sód 12,1%


Baileys
Skład:
dekstroza (44%), sacharoza, chlorek sodu, chlorek potasu, siarczan magnezu

Ja całe to upiorne lato mam świeżutkiego, biegającego konia, nigdy nie miałam takich efektów wow.
Dava   kiss kiss bang bang
24 sierpnia 2015 06:49
Oprócz tego z Baileysem jest jeszcze jedna sprawa -> dawkowanie  😉
Przynajmniej to co miałam na etykiecie z 2lata temu mówiło, że trzeba jakieś chore i nieekonomiczne dawki podawać (w stosunku do pracy i wagi konia itd)  😉

Burza
Foran jest na maxa dobry  🙂
Koń który wybrzydza na wszystko wypił Baileysa bez zmrużenia oka, poprzednie dostawał do paszy i musiały być podawane tak zeby nie widział (serio jak widział że coś się dodaje to nawet nie podchodził do wiadra  :hihi🙂, a te moge mu nawet spokojnie wsypać do poidła  💃
Dava, a co z tym dawkowaniem nie tak? Od zawsze była miarka na 20 minut INTENSYWNEGO pocenia. Co oznacza, że przy jeździe ok. godzinnej i mocnym treningu wychodzi tak ok. 2 miarek. No w skrajnych sytuacjach 3. Te 2kg-mowe starczają mi nawet przy upałach na jednego konia na ponad 2 miesiące.
Dava, mi wiaderko na jednego konia wystarcza spokojnie na cały sezon. W zeszłym roku zaszalałam i kupiłam 9kg na cztery szkapy i połowę tych elektrolitów musiałam w październiku rozdać, bo by mi się nie wykorzystały.
Przy godzinnej jeździe odliczając stęp i rozprężenie, to intensywnego pocenia koń ma w porywach 20 minut.
Pro-Linen   www.pro-linen-shop.pl
25 sierpnia 2015 08:47


 reklamowy nick i avatar; udzielanie się w wątkach z firmowego konta
Dava   kiss kiss bang bang
27 sierpnia 2015 07:54
Zakładając ze ktoś jezdzi w systemie 20min stepa i ok godzina treningu, gdzie koń juz przy tych upałach jest mokry w stepie to wychodzi dokładnie 4miarki na konia dziennie  😉

U nas ludzie narzekali właśnie na dawkowanie nieekonomiczne Baileysa -> przygotowując sie do zawodów jeżdżą na zewnątrz nawet przy tych upałach co były. Ja akurat nawet jeżdżąc w hali tez miałam konia mokrego po stepowaniu  🙂

Konie oczywiście golone, suplementowane itd  🏇
W porównaniu z dawkowaniem innych dobrych elektrolitów te jednak wypadają niekorzystnie
Dava, ale tam chodzi o intensywne pocenie, a nie jakiekolwiek. Czyli nie bierze się pod uwagę, że koń się już w stępie lekko przypocił.
Dava   kiss kiss bang bang
27 sierpnia 2015 12:21
Ok. Ale nawet odliczajac calkowicie stepa, podczas ostatnich upalow konie byly mokre jak sciera od pierwszego klusa, czyli przez 60min pocily sie intensywnie.
To daje 3porcje tych elektrolitow, czyli 6miarek.  To duzo, wiele osob woli wlac/wsypac jedna skondensowana miarke innego preparatu nic 90g Baileysowych elektrolitow  😉
dziewczyny bardzo proszę pomóżcie..   :kwiatek:
które elektrolity z tych dwóch bardziej polecicie?
Over Horse czy Sukces?
edit: rozważam jeszcze Foran, który był wychwalany wcześniej przez Was, tylko ciekawa jestem jak się sprawdzi u mojej wybrednej kobyły 🙁
Jak dla mnie sukces tańszy i ma lepszy sklad. Poza tym mój to wszystko zje, ale koleżanka narzekała, że jej nie bardzo chciał pić wody z over-horsem. Ja bym raczej stawiała na sukces.
Jak dla mnie Over Horse. Choć jak masz wybrednego konia, to może być różnie. 😉 One z tego co pamiętam dość intensywnie pachną (dla mnie ładnie, dla koni to nie wiem :icon_razz🙂. U nas jeden wybredny po dosypaniu do wody jej nie ruszał, trzeba było mieszać z paszą na mokro i też memłał. Jakkolwiek koniec końców zjadał, a to naprawdę francuski piesek. Mój na przykład wyłaził z drzwiami, jak otwierałam pudełko, a w poidle nurkował, żeby się do nich dostać, zanim zdążyłam pomieszać. Ale on jedyne, na co naprawdę wybrzydzał, to Butagran (chyba, że był zmieszany z sokiem marchewkowym). 🤣
sumire
E.
dziękuję ślicznie za opinie, jak narazie jest 1:1, może ktoś coś jeszcze podpowie?
Chciałabym dziś ew jutro zamówić już  🙄
Ja bardzo sobie chwaliłam OH tylko szybko schodziły. Konie chętnie wciągają.
Wielkie dzięki za podpowiedzi! Dziś przyszła paczka, ostatecznie kupiłam Over Horse, zaraz ruszam do konia zobaczyć, czy tak samo zachwci ją piękny zapach jak mnie  😁
Moon   #kulistyzajebisty
09 lutego 2016 13:09
Laseczki, głupawe pytanko - mam elektrolity Baileys'a z zeszłego lata. Jaki one mają okres ważności? Po roku już pewnie przeterminowały się/wywietrzały...?
Czy ktoś kiedyś korzystał z tego i może się wypowiedzieć ?  :kwiatek:

https://animalia.pl/marstall-force-10kg/szczegoly/20488/#dawkowanie
Dominika.J, zajrzyj do wątku o suplementach, tam nieraz była mowa o marstall force. Opinie pozytywne 🙂
anai. Dzięki, zaraz przekopię wątek 😀
Dominika.J


ja obecnie tego używam i polecam 🙂
Plamkakochanie Dzięki 🙂
Czy stosował ktos elektrolity firmy Dromy?/ czy lepsze są może overhorse??
Edit: Czy overhorse mozna podawac w dni kiedy kon sie poci mocniej czy trzeba tak jak na etykiecie?? Sumire juz o to pytala ale odp. nie bylo 😉
Moon   #kulistyzajebisty
05 kwietnia 2016 19:58
Cieplej się zrobiło i od razu temat wypłynął  😉

Do tej pory podawałam elektrolity Baileys'a, ale teraz w sumie nie wiem - głowię się które: Baileys, Foran czy St. Hippolyt?
Czy są gdzieś elektrolity Baileysa z terminem przydatności dłuższym niż sierpień 2016? W zeszlym roku jesienią chciałam kupić, ale były tylko takie. Więc poczekałam. Teraz sie dowiadywałam, ale nadal sierpień 2016. Czy oni przestali je produkować i zostały resztki czy może do Polski przysyłają  to, co gorzej schodzi?
Moon, Foran forever 😍 niezmiennie jestem bardzo zadowolona.
Czy są gdzieś elektrolity Baileysa z terminem przydatności dłuższym niż sierpień 2016? W zeszlym roku jesienią chciałam kupić, ale były tylko takie. Więc poczekałam. Teraz sie dowiadywałam, ale nadal sierpień 2016. Czy oni przestali je produkować i zostały resztki czy może do Polski przysyłają  to, co gorzej schodzi?

Dowiadywałam się ostatnio - na razie są tylko te z datą sierpień 2016
Czy dostanę w którymś ze sklepów internetowych  elektrolity Officinalis od ręki oprócz animalia .pl bo tam na tę chwilę niestety niedostępne są.
Moon   #kulistyzajebisty
02 czerwca 2016 18:48
Laseczki, pomocy! (znów...)
Zachęcona opiniami, nabyłam elektrolity Forana. Sęk w tym, że Kulisty ma na nie wybitnego focha :-/ (Nie ukrywam, elektrolity Beileys'a pachniały ładniej, te... śmierdzą takim typowym lekarstwem, sama bym tego nie jadła :P) Z musli z chirurgiczną precyzją zostawia proszek w żłobie, przemycone z meszem - pomemła i też zostawi. Zaczyna mi brakować pomysłów, jak mu to przemycać. Piszą na opakowaniu, że ew. rozcieńczone w wodzie strzykawką do paszczy. Ale już widzę jak mnie znienawidzi za wtykanie plastiku go gęby z paskudnym płynem :P Zastanawiałam się, czy nie dawać mu do poidła, ale jak przestanie pić to będzie katastrofa. Chcę go wspomóc w te upały bo w robocie poci się strasznie. Jakieś inne pomysły?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się