elektrolity

jutro przyjdzie mój plusvital
mam nadzieje, że on wchodzi bez problemowo...
przepraszam za post pod postem, ale muszę się dopytać
niestety plusvital nie wchodzi :/

u innych też?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
09 czerwca 2011 19:28
Możecie polecic jakieś konkretne elektrolity w tych tubkach / pastach ?? Wydaja mi się wygodniejsze do zabrania na zawody, ale nie wiem jakie kupić ?


znajomi stosowali Humavet "Actilyt" i chwalili
Czy stosuje ktoś z Was elektrolity Humavet Sodilyt? Bo czytałam różne opinie, a zastanawiam się nad ich kupnem. I jak to jest z podawaniem?
Bo jest napisane tak: Konie dorosłe 20-40ml dziennie, źrebięta, pony 10-20ml dziennie. Dodawać do wody lub paszy. Nie przekraczać dawki 340ml dziennie, zalecany czas podawania 1-3 dni.
Czyli dawkę 340 ml można podawać 1-3 dni, a dawka 20-40 ml jest do podawania na co dzień? Jak je dawkujecie?
Stosował ktoś ten produkt:
http://cztery-kopyta.pl/index.php?route=product/product&path=74_76&product_id=180

Jak z jakością produktów Equi Power, opłaca się?  :kwiatek:
Kolebka, ja kupiłam właśnie Equi power'a, po czasie napiszę co i jak 🙂

A mam pytania. Piszecie, że dawkujecie elektrolity w zależności od pracy. A co jeśli koń będzie intensywnie pracował od piątku do niedzieli, a  w pozostałe dni wylegiwał się na trawce? Odstawiać całkiem, dawać kapkę, czy jak?
I jeszcze jedno pytanie. Czy owies "zalany" elektrolitami rano może przestać do wieczora, czy coś się złego stanie?
Jasnowata zamierzasz mocno jeździć 3 dni pod rząd, a następne 4 koń będzie stał? jednorazowo czy na stałe?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 sierpnia 2011 18:56
Elektrolity dajesz tylko w wypadku kiedy koń się wyraźnie spoci. Owsowi zalanemu elektrolitami nic się nie stanie. Ważne jest też, żeby koń po podaniu elektrolitów miał zapewniony dostęp do wody, ponieważ elektorlity wzmogą pragnienie i jak wody nie będzie miał (bo np. pójdzie na padok) to się może odwodnić.
Zaczęłam mu dawać za radą voltowiczów (odsyłam do wątku o nadpobudliwych koniach). Będzie miał wodę, już ja o to zadbam 🙂
Forta, od połowy września tak to będzie wyglądać + ganianie dwa razy dziennie po padoku w niepracujące dni. Dlatego się zastanawiam jak to mądrze zrobić, żeby mu nie zaszkodzić. Zaczyna mi się szkoła, klasa maturalna i będę mogła jeździć tylko w weekendy + wszystkie dni wolne od nauki.
Ale tak gwoli ścisłości, to przy takiej częstotliwości oczywiście nie będę jeździła MOCNO, ale jednak nie będzie to też tuptanie w kółko. 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 sierpnia 2011 21:25
Przy takiej pracy jaką planujesz to ja bym w ogóle nie dawała elektrolitów, bo wątpię, żeby się pcoił specjalnie.
Koniczka, poci się, zawsze się mocno pocił, ale nic z tym nie robiłam. Chodzi najwięcej ze wszystkich koni w stajni, a po wyścigach na ściernisku tylko z niego się leje. A teraz niestety coś się mu w główce porobiło i chciałabym znaleźć przyczynę. Może akurat chodzi tu o niedobór któregoś jonu.
A do połowy września jeszcze planuję regularny trening.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 sierpnia 2011 21:32
Nie mówię o teraz, mówię o "pracy" jaką dla niego planujesz na czas szkoły.
Aha, nie zrozumiałam 🙂 Czyli odstawić na czas szkoły całkiem? Mogę tak z dnia na dzień, czy lepiej stopniowo?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
29 sierpnia 2011 21:39
Możesz z dnia na dzień. Elektrolity nie są suplementem, który daje się na zapas, albo który trzeba dawać regularnie, żeby utrzymać efekt działania. Po prostu po cięższej pracy, kiedy koń wypaca elektrolity to podajesz mu je w celu uzupełnienia strat i koniec pieśni. Dopóki kon się znowu nie spoci to ich nie straci.
Ok, dziękuję 🙂
wszystko zależy od konia

moja się sporo poci

po kilku m-cach bez pracy, przy kontuzji wyszły w badaniach duuuże niedobory - dostaje teraz non stop
a moja wcale sie nie poci i ma niedobory

mega tanie  😲

http://sotesklep.animavet.pl/go/_info/?user_id=4639&lang=pl
jakie jest dawkowanie Aqua aide z bailesya bo nigdzie nie mogę znaleźć
Epikea, dwie miarki (miarka jest w wiaderku), czyli 30g dziennie przy standardowym (mniej więcej godzinnym) treningu. Jeśli koń się nie poci - nie podajesz.
quanta dzięki  :kwiatek: bo nigdzie nie mogłam znaleźć
a przeliczam różne firmy na ile starczają i jak z opłacalnością
30g to pewnie liczą na dużego konia, to na mojego ze 20g wystarczy 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 marca 2012 23:58
Czy ktoś stosował te elektrolity kilk?
Dramka, zobacz na dawkowanie, przestaną być tanie...  😁
epk, OMG, faktycznie 😲 To jak koń się mocniej zużyje, to praktycznie cała butelka na raz? Może to błąd jakiś, o chodziło o 90ml, a nie 900ml...
Poszukuję w miarę dobrych elektrolitów. Czy coś wychodzi korzystniej cenowo niż Aqua-Aide?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
27 maja 2012 18:51
Również poszukuję dosyć tanich i dobrych elektrolitów. Mam elektrolity dodson&horell ale już są rok nieważne.
Co się stanie jeśli poda się przeterminowane elektrolity? Pytam bo mam prawie całe opakowanie, a szkoda wywalać...                                   
czy elektrolity w proszku, jeśli mają termin ważności do końca września, mogę używać do miesiąca po tym terminie, czy lepiej nie?
Jak podajecid elektrolity, do wody czy do paszy? Chodzi mi konkretnie o Sodilyt
Ja podaję do paszy.
Fantazja, beda mialy co najwyzej mniej "elektrolitow w elektrolitach" 😉 i to nie miesac po terminie, a duzo pozniej, jak juz sie poulatniaja.
Evson, ja podaje do paszy, bo mam pewnosc, ze zje. w wodzie boje sie, ze wyleje, wychlapie, zrobi cos innego malo madrego.
katija, ok dzięki
a Aqua Aide podajecie do wody czy paszy?
mam poidła i będzie ciężko podawać do wody
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się