Kącik WEGE :-)

ovca   Per aspera donikąd
20 maja 2014 20:52
nieuważanie ryb za mięso to niestety w dużej mierze wina religii katolickiej -piątkowy post- nie jemy mięsa, więc na obiad rybka!  🙄


kiedyś się starłam (jeszcze w czasach kiedy miałam ochotę ludziom tłumaczyć, dlaczego nie jem mięsa i myślałam, że podawanie racjonalnych argumentów ukróci dyskusję i teatralne zaglądanie mi do kanapek ) ze znajomą która właśnie zasłaniała się biblią i że można jeść mięso ryb w czasie postu. Wykłócała się że ryba to nie zwierzę, tylko 'istota żywa'  😵

wydaje mi się że pytanie: a ryby jesz?będzie już z wegetarianami i weganami na zawsze 😉
Manor House? Szczęna mi opadła! Byłam tam w podstawówce na obozie jeździeckim, zmieniło się od tego czasu nie do poznania, luksusowo 😲 .
Zdjęcia dań: 😜 . Musza mieć świetnego kucharza, już samo podanie jest świetne.
Dziś zielona soczewica (o wiele smaczniejsza od czerwonej) z przepisu whiteplate. Tymianek na pierwszy rzut oka nie pasuje do reszty przypraw, ale zaufałam i wyszło super 🙂 . Koniec z przyrządzaniem na jedną modłę z sosem pomidrowoym.
Pandurska, a wrzuciłabyś tekst? :kwiatek: Albo przesłała na pw? Nie mogę przeczytać  🙁
Ja w ogóle już nie reaguję na kwestię "rybną". Spokojnie dopytuję "a bez ryby jest coś?". Biedna ta ryba swoją drogą, odmawia jej się bycia żywą istotą, zwierzęciem...

Ja jutro robię rozgrzewającą zupę z czerwonej soczewicy, bo raz jak zrobiłam, to cały garnek zjadłam sama - taka była obłędna dla moim kubków smakowych  😜

Mój chłop za to zrobił wczoraj przepyszne kotlety (te, co ja zawsze robiłam: szpinak-cieciorka-orzechy włoskie-marchew). Tyle, że nic nie blendował (nie wzięłam jeszcze blendera z domu na nowe mieszkanie). Posiekał. Niebo w gębie - NIEBO!
busch   Mad god's blessing.
20 maja 2014 22:41
Meise, mogę prosić o przepis na tę zupkę? 🙂
Wow, Manor House pokazuje, ze sie da, jesli sie chce!Rewelacja! Tak naprawde dla kreatywnego szefa kuchni, to tylko kwestia checi, zeby zrobic takie dania, a hotel sama oferta restauracji mysle, ze zjednal sobie cale grono wegan 🙂

buyaka Masz PW, bo tekst za dlugi na ogolne forum!
I nikt nie robi oczu jak 5zł na hasło "poproszę pizze bez sera" 😉

na co dzien obcuje z wieloma Wlochami ( :hihi🙂 i zaden z nich nigdy sie nie zdzwil opcja pizzy bez sera. We Wloszech to calkowicie normalne... My jacys zacofani jestesmy 😀
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 maja 2014 10:51
No ja o polskich knajpach pisałam 😀 W jednej jak kelner zaniósł zamówienie do kuchni to kucharz wyleciał jak poparzony i nie mógł się nadziwić, że chcę pizzę bez sera  😁

Manor House dotał teraz znak jakości V od Vivy 😉
Tak, tak, wiem, ze o polskich 🙂
Ja z kolei za pierwszym razem bylam zdziwiona... Mialam isc z Wlochami na pizze, ale mówie, ze jakos nie bardzo, bo nie rzadko mozna spotkac pizze z wege serem i bla bla, a oni mi na to, zebym zamówila bez sera. Moja pierwsza rekacja to byla  😲, oni to mówia? A oni na to, ze to we wloszech normalka, duzo ludzi, nawet nie wege, je bez sera 😉

edit. Meise, co to za sos w falefelowych tortillach na poprzedniej stronie? calosc wyglada oblednie 😜 Az mi w brzuchu zaczelo burczec na ten widok!

edit. Meise, co to za sos w falefelowych tortillach na poprzedniej stronie? calosc wyglada oblednie 😜 Az mi w brzuchu zaczelo burczec na ten widok!


haha ja tak miałam za każdym razem wchodząc w wątek 🙂 cieszę się, że w końcu zaczęła się kolejna strona  😉
A propos pysznosci, to dzisiaj na obiad bedzie to:


Przechodze chwilowo w 80% na raw vegan food, dopoki jest goraco i bo mam taka potrzebe. Zakupilam sobie wreszcie najcudowniejsza wyciskarke pod sloncem ([[a]]http://www.amazon.de/Kuvings%C2%AE-Whole-Slow-Juicer-B6000/dp/B00ID3J9DU[[a]] , polecam!!!) i faszeruje sie sokami. Moj nr 1, to jablko i pokrzywa- rano, jak marzenie i suuuper podbija zelazo!!
wendetta, no i super! A jak kotki? Badalas je jakos niedawno? 🙂


przepraszam, przeoczylam ten post...
Ojej, dziekuje za pamiec! kotki "niestety" wrócily do diety miesnej, bo a) kotka duzo wymiotowala po jedzeniu wege (kot czul sie swietnie, ale niestety oni sie wymieniaja miskami :P), b) u kotki zrodzil sie problem z zebami i przez dlugi czas musialy dostawac tylko mokre jedzenie... Ale przy okazji operacji kotki, oba przebadane sa z góry do dolu i wyniki sa rownie dobre jak u mnie 😉

Pandaruska, super !!  Kurka, ja sie bardzo przymierzam do stalej diety raw vegan... Mam w sumie przedsmak, bo ostatnio jem w wiekszosci raw (nieplanowanie) i czuje sie swietnie i dobrze wygladam 😉 Musze to przemyslec porzadnie. A Ty skad czerpiesz inspiracje / wiedze na ten temat?
wendetta Na przyklad z blogu, do ktorego linka wstawilam. U mnie na stale raw vegan totalnie odpada ze wzgledow zdrowotnych. Korzystam, poki jest cieplo i poki sa sezonowe owoce i warzywa.
Poza tym zdecydowanie nie popieram idei odzywiania sie raw kosztem srodowiska i zjadaniem na okraglo produktow z drugiego konca swiata po to, aby spelniac swoje zywieniowe zachcianki. Umiar we wszystkim!
Btw. ostatnio spotkalam chodzacy "przyklad" osoby ekstremalnej zywiacej sie tylko raw od hoho 20 lat. Byl to mezczyzna i wygladal okropnie staro na swoj wiek- totalnie wychudzony i niczym nie przypominajacy Fully Raw Kristiny, ktorej blask bije z oczu. Gosciu mieszka na Filipinach (Amerykanin) i zajmuje sie poza tym rozwojem duchowym.

Ja mam chwilowa potrzebe, bo staram sie wywalic stare zlogi z organizmu, a raw vegan sie do tego przeswietnie nadaje!
poza tym w lecie aż się chce jeść świeżego pomidora, truskawki, maliny i co tam jeszcze 🙂 ... Latem surowizna najlepsza 🙂 . Nie wyobrażam sobie zimy w naszym klimacie z nieobrobionym jedzeniem, wbrew logice i jakiemuś instynktowi samozachowawczemu
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 maja 2014 10:13
Słuchajcie chciałabym dzisiaj zrobić zupke z botwinki.
Ale nie mam pojecia czy w moim przypadku ryzykowac jogurtem naturalnym czy moze użyć jakiegoś zamiennika?
Tylko nic mi kompletnie do głowy nie przychodzi. 🤔
Maż marudzi, ze też chciałby tej zupy skosztować żeby nie przekombinować

Macie jakieś pomysły? 😡
moze zabiel jakims mlekiem roslinnym? Chociaz szczerze to wolalabym nic nie dodawac, bo i tak sama botwinka pyszna powinna byc 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 maja 2014 13:06
Aj... stwierdziłam ze ugotuje jeden gar dla Meża i jeden gar dla mnie  😉
Myślałam czy nie spróbowac z mlekiem kokosowym ale chyba to nie wypali.  😉
na jakimś blogu widziałam przepis na chłodnik z botwinki z mlekiem kokosowym 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 maja 2014 13:09
hmmm aż kusi mnie zeby spróbowac  😡 😉
oj, ja bym spróbowała. Botwinka z mlekiem kokosowym musi być pycha!
wlasnie mnie skrecilol...!!!! Patrzcie na to! OMG 😀 A'propos raw
zabeczka ja robie z mlekiem kokosowym!! Daj na sam koniec gotowania, bo inaczej traci swoje zabielajace wlasciwosci. Alternatywnie wez garsc nerkowcow, namocz we wrzatku na ok 2 h (woda ma przykrywac orzechy na ok 3cm) i zblenduj potem na smietanke nerkowcowa.Mniam!

Rul Raw foodowcy mimo wszystko obrabiaja termicznie produkty, tylko nie podgrzewaja ich do temp powyzej chyba 37, czy 38 stopni.Sa takie specjalne urzadzonka. Chodzi o to, aby zachowac witaminy. I zima tez jedza na cieplo wlasnie potrawy przyrzadzone w w/w urzadzonkach.

Zjadlam 2,5 kg arbuza  😀 🏇 Love it!!

nerechta Kilka postow wyzej wstawilam ten sam link  😉
Dziewczyny, nietypowa prosba: podrzucicie jakis sprawdzony przepis na weganskie nalesniki od A do Z (w sensie razem ze sprawdzonym czyms "na nalesnik", nie tylko ciasto)?
Takie 100% pewne 😀 Chce komus zaimponowac, a ja tak mam, ze jak gotuje dla kogos to sie stresuje i mi nigdy nie wychodzi 😁 😁
Wysciskam Was wirtualnie 😁
chyba tu jest duże pole do popisu
moze byc na przykład ze szpinakiem takim ala Meise 🙂 albo inaczej przyrządzonym
zrobiłam kiedyś z curry marchewkowym, które też tutaj wrzucałam (ciecierzyca, marchewka, mleko kokosowe, przyprawy)
na słodko to może być z powidłami po prostu, albo rozciapanymi owocami

samo ciasto bez problemu wyjdzie bez jajek i mleka;
może być woda lub "mleko" roślinne, można dodać gluta z siemienia lub zmielone siemie do ciasta
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 maja 2014 18:22
dziękuję  :kwiatek: własnie szamam swoją porcję na mleku kokosowym - wyszło MEGA
U mnie dzisiaj burgery z cieciory i do tego cydr 🍴
Zrobilam raw spagetti z linka, ktorego wstawialam wczoraj. OMG, jakie dobre!!! 😵 Robcie koniecznie!!!
busch   Mad god's blessing.
23 maja 2014 21:06
nerechta, to cukinię można jeść na surowo? Zawsze myślałam, że to zły pomysł 😀. Podobno cukinia jest jak bakłażan i na surowo może spowodować ból brzucha i biegunki...
bush Nigdy w zyciu z ta cukinia i z rozwolnieniem!! Przepis jest przedni. Caly dzien chodzilam milo najedzona 😉
kupiłam dziś hummus 'whomus?' trzy smaki: z pomidorami, kolendrą i klasyczny. Ten z pomidorami i całkiem całkiem, co prawda nieco mączny i wolę ciecierzycę w całości, ale może zagości na dłużej 🙂 . Parówki z polsoi-tyłka nie urywają, konsystencja inna niż tradycyjnych parówek, jakby gumowata. Czasem mam ochotę na ketchup to będę przynajmniej miała z czym go zjeść 😁 ...
Pytanie do chorujących na niedoczynnośc i mających hashimoto - dlaczego tak właściwie nie powinno się jeść psiankowatych? Czy z ziemniorów też należy zrezygnować?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się