Kącik WEGE :-)

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 września 2014 16:04
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=739.msg2172941#msg2172941 date=1409604173]
zabeczko, trzymam kciuki.
[/quote]

:kwiatek: dziękuję wzajemnie w temacie zdrowia 🙂
no nic zobaczymy jak to bedzie  ze mna 🙂
branka, cukinia z pomidorami doprawione czosnkiem to moje ukochane połączenie! 😉
cukinię kroję w kostkę (raczej większe kawałki) i wrzucam do garnka z niewielką ilością wrzątku (ok 2 cm) jak się podgotuje to wyłączam gaz, doprawiam solą, czosnkiem i ziołami prowansalskimi i na końcu dodaję pokrojone drobno pomidory. mieszam, daję chwilę żeby smaki się połączyły i już 🙂 super smakuje z pokruszonym serem Korycińskim albo podobnym. (Świeży czosnek pewnie bym pokroiła w plasterki i podsmażyła na oliwie przed dodaniem do cukinii)
Mam parmezan, mogę zużyć. Postanowiłam właśnie, że podsmażę te pomidory z ziołami, czosnkiem i cebulą, cukinii nie mam, ale osobno usmażę te kurki i będzie danie 🙂
a kabaczek to nie cukinia? :P
A nie wiem, nie znam się  😁 zawsze traktowałam je jak inne warzywa.
Smakowo praktycznie to samo, kabaczek jest jaśniutki, cukinia ciemna 😉
Zupa z kabaczka z soczewicą. Kabaczek i może inne warzywka, przyprawy, pomidory. Jka się ugotuje dodać filiżankę czerwonej soczewicy. Aha z przypraw mi b. ładnie do tego podeszła łyżeczka czerwonej papryki.
A nie wiem, nie znam się  😁 zawsze traktowałam je jak inne warzywa.
Kurde, ja też tak zawsze myślałam... ale wikipedia mówi, że to jest to samo warzywo  🤔
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kabaczek
Mój świat się zawalił.
kilka stron temu juz mowilysmy o cukinii i kabaczku :P 😀

dzis mialam szpinakowe pesto ze spaghetti 🙂 Mniam!
Patrzcie, co bedzie nosic moje dziecie  😉 :

[img]http://e-endo.pl/ic/upload/products/N21G015_1_1.jpg?widthMax=295&center-crop=false&out=jpg[/img]
sa takie na 170 cm?  🤣
wendetta Obawiam sie, ze niestety nie ma. Jedynym wyjsciem dla ciebie jest sie skurczyc do rozm. 60 cm  😉
Pandurska, ta jest fajna http://vegezone.pl/dla-dziecka/393-bluzeczka-roslinojadek-dla-dziewczynki-.html
tylko trzeba znać płeć 😉
Ponieważ dalej mam tonę pomidorów to zrobiłam sobie z nich sos do spagetti i nie przypuszczałam, że spagetti ze świeżych pomidorów jest tyle lepsze od takich z puszki! Normalnie szok. a jeszcze sobie do tego cieciorke dałam i mniam mniam  😜

Myślicie, że do pasty z soczewicy będzie pasować majeranek?
Będzie- ja tak robię gołąbki i mięsojady się czasem nabierają🙂
Martuha Fajne 🙂

Sluchajcie, w przerwie miedzy wojazami wpadlam w kulinarny szal i wyczarowalam dzisiaj przepyszna paste do chleba. Ma tak orginalny smak, ze chce sie z wami podzielic pomyslem!

Potrzebujemy:

- ok 1/2 upieczonej wczesniej dyni hokkaido (ja wzielam resztki z obiadu)
- 3-4 upieczone przy w/w okazji wydrazone sliwki
- ok 3-4 lyzki podprazonych i zmielonych dosc grubo pestek z dyni
- 3 suszone pomidorki z zalewy
- troszke soli, ale musicie probowac sami, ile jej dac

Wszystko zmielilam w blenderze kielichowym i juz! Wyszedl mi smak cudownie jesienny! Zdjecia sa malo apetyczne- ot zwykla pasta, wiec nie bede wstawiac  :kwiatek:

W sobote udalo mi sie kupic chlebek jaglano-orkiszowy i do tej pasty pasuje wrecz cudownie!

Kupiłam parę dni temu pastę z cieciorki w puszce i boję się otworzyć  😂 Skład: woda, cieciorka (17,5%), pasta sezamowa (10,6%), sól, regulator kwasowości: kwas cytrynowy (E330). Ktoś miał coś takiego? Ciekawa jestem konsystencji skoro tyle wody w składzie.
Potrzebuję jeszcze porady - lubię jak warzywa czy cokolwiek co gotuję jest w gęstym sosie. Jak najłatwiej i najzdrowiej coś takiego uzyskać? Cieciorkę na ostro jak robię to rozgotowuję ziemniaka i przez to się robi gęsty sos.
najlatwiej maka, duzo nie trzeba zeby zagescic sos. Albo mozesz gotowac az do wyparowania i zgestnienia hehe 🙂

No i ciekawe ile ukrytych substancji jest w tej pascie... czemu ja kupilas?? 😀 Nie wolisz sama sobie zrobic?
.
Nerka, kupiłam z ciekawości - 2 puszki. Stało to koło cieciorki w puszce, którą od czasu do czasu kupuję, by mieć co na szybko zrobić. A samodzielnie zrobić... coś mnie straszelny leniwiec kuchenny dopadł jakiś czas temu  😡 czas mam a prawie nie gotuję. Muszę to zmienić!  🤬
u mnie carefourze są nawet bezglut. makarony, cena taka jak w internecie 🙂 .
Noo.. bys sie wstydzila, do gotowania marsz! 😀

Mnie w ogole mega pozytywnie zaskakuja ostatnio supermarkety. W Auchan jest meeeeeeeeeeega wybor bio i wege produktow, w Carrefourze weganskich, w mojej wcale nie duzej miescinie nawet w Tesco nie ma prawie nic, a w Inter Marche dosc spory wybor. No i Biedronka, ktora mimo ze nie ma regularnie za duzo do zaoferowania, ale cos tam ma, i do tego wystawili kosze na zarowki i male elektrosmieci!
Jak to dzisiaj w DDTVN jakis profesor stwierdzil, ze swiat idzie ku lepszemu, chociaz zygzakiem 😀

Vanilka ale Ci dobrze! Jak ja bym chciala miec tesciowa ktora mi zaserwuje sama z siebie jakis obiad 🤣 A moja mama mezowi nieba uchyli... gdzie tu sprawiedliwosc!?  🙄  🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 września 2014 05:59
o! Ostatnio coraz wiecej fajnych rzeczy w supermarketach kupuje. W moim tesco nawet zapuszkowana cieciorka sie pojawila. Idzie lepsze, ale juz chce do Katowic 😁
ner Nie kracz, nie kracz, bo co z tego, ze mi tesciowa probuje serwowac jakies weganskie zarelko, jak jest tragiczna kucharka i nic mi nie smakuje  😂 Za to jej siostra robi tak pyszne rzeczy, ze dalabym sie zaadoptowac!
U mnie najlepszy wybór wszelkich produktów jest w Leclercu. Od dłuższego czasu tam zakupy robię. Produkty bio i bezglutenowe to cała alejka - z obu stron. Produkty z kuchni świata to druga alejka. Do tego wybór piw z małych browarów - też cała alejka 🙂 Cieciorka w puszce z kilku firm, do tego inne puszki dość rzadko spotykane w sklepach.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
09 września 2014 08:39
Ja cieciorkę tylko sucha kupuje i sama moczę i gotuje, taka z puszki ma inny, gorszy smak. Apropos-zrobiłam znowu hummus, jakie to jest ciężkie dla żołądka-człowiek nie moze sie powstrzymać, bo takie pyszne, a potem cała noc sie odbija i nad ranem.
Pandurska, wpadnij do dzieciowego, bo ciekawe jesteśmy jak Twoja ciaza🙂
Zapewne puszkowa gorsza, ale ostatnio co coś namoczę to się potem okazuje, że nie mam czasu akurat ugotować i wywalam 🙁 Parę dni temu to nawet ugotowałam soczewicę i się okazało, że nie mam czasu jej zmielić i zrobić pasty :/ poszła do kosza - nie lubię tak!
nie wyrzucaj, wrzuć do zamrażalnika, będzie na później 🙂 .
ja sie juz nie moge doczekac jak bede organizowac jakies swieta - wtedy tesciowa zoaczy jak sie ludzi ugaszcza hehe. I nie bedzie grama miesa!!! Niech wie jak to jest 🙂

Ja tam mysle, zebyscie tutaj pisaly o swoich ciazach i w ogole, dzieciowy jest strasznie nieprzyjazny 🙂
diakonka Do dzieciowego nie zagladam w ogole po akcji sprzed miesiaca. Zrobilo bardzo przykro, jak niektore dziewczyny ochrzanily mnie za moja zdrowa, szczesliwa i ruchliwa ciaze  😕. Odpowiedziec moge wiec tutaj  :kwiatek: Swoja droga tez mnie ciekawi, co tam slychac u ciebie w "trojpaku"  🙂

Wlasnie wrocilam od pani doktor. Jestem w nadal super szczesliwym i bezproblemowym 14 tygodniu, serducho bije, dziecie sie rusza, a plec poznamy za ok 6-7 tyg. (tak mi wypada badanie polowkowe, czyli 2 usg sponsorowane przez kase chorych). Ja nie mam zadnych dolegliwosci- joguje, biegam, nie mam napadow zmeczenia i ciesze sie kazdym dniem. Brzucha tez prawie nie widac (ner widziala foty i sie usmiala  😂 ). Moje zachcianki zywieniowe ograniczaja sie do warzyw i owocow, ale np. nie moge patrzec na banany!

Wlasnie zglebiam temat dobrych zrodel wapnia, bo mi sie zwiekszylo zapotrzebowanie i nie chce, zeby cierpialy moje zeby. Wyczailam koktajle z makiem i figami (!)- zdecydowanie do mnie przemawiaja! No i oprocz tego zielone warzywa, sezam itd. Szukam bardziej urozmaicenia, bo ilez mozna wypic takiego koktajlu.

magda Gotowane straczkowce, to chyba jedyna rzecz, ktora mroze! Robie wieksze porcje i mam rozne rzeczy do szybkiego uzycia- soczewice, cieciore, rozne fasolki. Wsadzam do woreczkow w porcjach wielkosci ok. jednej garsci i mam potem do szybkiego zuzycia! A sklad twojej pasty, to taki typowy hummus. Raz taki kupilam i byl dla mnie niezjadliwy, bo kwaaasny. Fuuuj! Ale co kto lubi! Duzo wody masz stad, ze cieciora bardzo chlonie plyny, a kiedy ich brakuje, to zbija sie w twarda mase. Wiadomo, ze jest to niedopuszczalne w produkcji przemyslowej. Zreszta ja tez dodaje sporo wody do hummusow!

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się