Kącik WEGE :-)

Forkate Fajnie, ze eksplorujesz nowe tereny!🙂 Oczywiscie, ze nalesniki weganskie ci wyjda!! Robie takie od kilku ladnych lat. Sekret tkwi w dobrej patelni.

Robilam wczoraj pasztet z pieczarkowo-gryczany. Dawno mi sie chcialo i caly rok takiego nie robilam. Poniewaz jest pyszny, to wrzucam przepis. Potem dodam fotki, zeby pociekla wam slinka 😉

Z podanych proporcji wyjdzie nadzionko do malej keksowki!

750g pieczarek
garstka suszonych i namoczonych grzybow (moze byc bez, ale smak bedzie juz mniej intensywny)
kubek ugotowanej kaszy gryczanej
3 czubate lyzki zmielonego siemienia lnianego (lez zloty)
troche posiekanego szczypiorku (4-5 lyzek)
dla fajnej wilgotnosci 3 lyzki zmielonych orzechow laskowych

Przyprawy: galka muszkatolowa, pieprz bialy, 2 liscie laurowe, troszke sosu sojowego, sol.


Pieczarki i grzyby odparowuje i podsmazam razem ze szczypiorem, liscmi laurowymi (przed zmieleniem trzeba je wyjac) i reszta przypraw. Zostawiam odrobine "mokrosci", zeby mogl ja wchlonac len. Siemie, orzechy miele w blenderze kielichowym. Pieczarki, grzyby i kasze blenduje na jednolita mase i lacze z suchymi skladnikami.  Przekladam do foremki i zapiekam ok 30 min w 200 stopniach. I juz!

Zupelnie zwarta forma tego cuda ujawnia sie po ostudzeniu. Pasztet mozna spokojnie pokroic w plastry na kanapki!

Edit: Fotka!
Dziewczyny, zrobiłam naleśniki z przepisu z jadłonomii, trochę się bałam że blender nie wystarczy żeby zrobic mąkę z płatków owsianych, ale dał radę i wyszły super 🙂 Zrobiłam do tego rozpustny budyń jaglany (z cukrem zamiast daktyli, bo nie miałam) i całość wyszła pycha! Niestety zmaściłam wegańskie założenia, bo nie spojrzałam na skład czekolady - wzięłam pierwszą lepszą gorzką, a była z mlekiem.
Wegańskie gołąbki też się udały 🙂 Szkoda tylko, że tyle czasu to wszystko zajmuje - ale ja w sumie to bardzo lubię, więc mogę siedzieć w kuchni do oporu - jak moja mama...
nie wiecie czy w kauflandzie dostanę olej kokosowy? Ostatnio szukałam ale tak trochę w biegu i nie znalazłam ale mogłam go przeoczyć 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 listopada 2014 09:03
gdzieś przeczytałam, nie wiem czy nie na r-v, że na taki okres z małą ilością światła, szary bury, dobrze jest jeść cytrusy. co jeszcze? ja teraz surowizn nie jem, oprócz owoców, dużo kasz, rozgrzewających przypraw.
dea   primum non nocere
24 listopada 2014 09:23
Ja z musu niejako, bo owoców nie mogę, zasuwam hurtowo kiełki.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 listopada 2014 09:26
przy kiełkach ponoszę zawsze porażkę, więc dałam sobie spokój  🤣
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
24 listopada 2014 10:27
Przepis na ciasto z kaszy jaglanej i zupę z soczewicy napisze potem,teraz musze zaraz lecieć do małych Trolli,ale póki co wklejam przepis,wg ktorego ciasto zrobiła moja Sis,dupę urwało!
Z surowej kaszy jaglanej i jabłek.
http://pinkcake.blox.pl/2012/12/Ciasto-z-kaszy-jaglanej-i-jablek.html
Znacie Carrefourowe mleko sojowe? Dostałam cynk, że fajne - poszłam, sprawdziłam, i rzeczywiście, ma zalety 🙂 Krótki skład (soja + sok jabłkowy lub winogronowy), przyjazna cena (koło 6 złotych), soi całkiem sporo (chyba 6,8%), smak moim zdaniem OK. Z wad: jest stosunkowo płynne (pewnie przez brak tych dodatkowych substancji). No i tylko litrowe opakowania.

Przy okazji kupiłam pastę a la pesto - bez sera (plus dla wegan) i bez orzeszków piniowych (plus dla kieszeni). Lubię mieć w szafie cosie na wszelki wypadek. Smak mi pasował.

Czasem jednak taniość ma zalety: krótka lista, mało składników, mniej kombinacji.
ja bym nie jadla cytrusow, zima szczegolnie, latem zreszta tez nie, bo raz ze nie sa naturalne dla naszego klimatu, dwa, ze wychladzaja, a trzy moga uczulac. Nie widze tez za bardzo zwiazku z ich zawartoscia a mala iloscia swiatla zima. Juz raczej wit D bym suplementowala, jakies mikstrury boostujace poziom energii i samopoczucie. Ale tez pozwolilabym cialu i umyslowi na zwolnienie, odpoczynek, troche melancholii. Taki jest naturalny cykl i trzeba sobie dac na to przyzwolenie 🙂

Ostatnio kupilam mleko sojowe z Netto i jestem mile zaskoczona. Co prawda do kawy mi nie smakuje, ale jest super do wszystkiego innego. Geste i smaczne, i za 4,99 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 listopada 2014 12:01
nerechta, mi cytrusy smakują, bardzo lubię ich zapach, nie uczulają mnie 😉 może ten związek ze względu na zapach, a może nie mają żadnego 😉
witaminy biorę, mikstury też, zwolnić bym chciała, ale nie ma kiedy 😉

Diakonka, ale czadowy przepis!
skoro o jaglance i jabłkach:
http://www.jadlonomia.com/2014/10/pieczone-jabka-z-jaglanka.html
cudowne! dzisiaj u mnie w roli obiadu, ale chyba będą też jutro i pojutrze  😍
A gdyby tak zmieszać sok wyciśnięty z owoców i tę odpadową pulpę? Zastąpiłoby to tarcie jabłek?  🤣
ja z napoi sojowych ostatnio kupuję joyę. bardzo mi podpasowała smakowo + mam w małym sklepiku pod domem w przystępnej cenie (6,90).
skład chyba całkiem ok, ale niestety słodzona.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
24 listopada 2014 18:00
Joya czekoladowa jest najlepsza pod słońcem!
zostało mi pół głowki czerwonej kapusty, nie wiem co z nią począć 😉 pomożecie?  :kwiatek:
Teodora, ja dokladnie tak zrobiłam! 😉 wyszło pyyyychotliwie. Dalam pól szklanki brazowego cukru na wierzch, karmel jak ta lala, ale bez tez byloby super 🙂
hanexx Z czerwonej kapusty jak dla mnie przede wszystkim surowka! Uwielbiam! Widzialam tez gdzies przepisy na zapiekana w beszamelu. Oczywiscie mozna zrobic weganska!
Można upiec plastry (na wierzch oliwa, sól, pieprz) -> ładne.
Można zrobić szybką kiszonkę jak z białej (do słoika upchać kliny kapusty, dodać ew. trochę marchewki, buraka, zalać wodą jak na ogórki kiszone).
Można zrobić udawane kimchi (klik).
Lubię też prostą surówkę: czerwona kapusta, ogórek, sól, pieprz, oliwa (albo tłoczony na zimno rzepakowy, mniam), czarnuszka, pestki z dyni. Można zamiast oliwy użyć awokado... Zwłaszcza jak zimą odchodzi ochota na surowe ogórki.

sienka, dzięki! Jest więc plan!
dzięki za podpowiedzi  :kwiatek:
patrzcie jakie chrupki znalazłam, zrobię je na pewno 😉
http://mangopapaja.blogspot.com/2014/08/cieciorka-do-chrupania.html
Dziewczyny, czy możecie polecić jakąś fajną książkę z przepisami Raw Vegan? Moja mama jest zafascynowana tym tematem (od ponad 20 lat jest wegetarianką, teraz już praktycznie przeszła na weganizm) i chciałabym jej sprawić książkę z przepisami pod choinkę  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 listopada 2014 18:27
Pandurska, ile taki pasztet wytrzyma w lodówce?
madmaddie Mi wytrzymuje troche ponad tydzien.
nerechta, mi cytrusy smakują, bardzo lubię ich zapach, nie uczulają mnie 😉 może ten związek ze względu na zapach, a może nie mają żadnego 😉
witaminy biorę, mikstury też, zwolnić bym chciała, ale nie ma kiedy 😉


Ja cały rok mogę cytrusów nie jeść, ale jak przyjdzie listopad i grudzień to mam na nie taką ochotę, że mogę je jeść kilogramami 😉  😁
dea   primum non nocere
03 grudnia 2014 17:24
Dziewczyny, warto?
http://allegro.pl/930w-slimakowa-sokowirowka-wyciskarka-metalowa-i4861986361.html
Czy to szajs i ppniżej tysiąca nie ma co ślimaków szukać?
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 grudnia 2014 12:03
Dziewczyny czy robicie coś.z.tych resztek co.zostają po wycisnieciu soku w sokowirowce? Przepraszam za kropki ,ale tel mi szaleje
subaru2009, ja zazwyczaj (bo wyciskam głównie marchewki i słodkie owoce) dorzucam do ciasta. Tak jak marchewkowca robię na bazie tartej marchwi, tak często używam "odpadów" z jabłek, ananasa, mango, melona czy marchewki właśnie. Razem z instrukcją do wyciskarki miałam spis przepisów, co można z wiórów zrobić, ale nie mam pod ręką, a w sumie jedyne co warte roboty to ciasto właśnie.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
05 grudnia 2014 12:30
Bok dzięki bardzo 🙂 szkoda moi wyrzucić te wiory. Poszukam zaraz jakiegoś przepisu 🙂
subaru Z marchewki, jablka, buraka  i innych (ale nie cytrusow!!) robilam kiedys jeszcze dosypki do paszy mojemu koniowi. Nigdy sie nie skarzyl 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 grudnia 2014 09:31
bylo milion razy, wiem! Wygooglalam gdzie sa knajpy wege we Wroclawiu, ale ktora jest najblizej dworca pkp?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się