Kącik WEGE :-)

Heh, może czas spróbować zastąpić czymś ser, mleko ograniczyłam np. do kawy używam roślinnych zamienników i jakoś leci, z serów jednak trudniej zrezygnować, a po swojej cerze widzę, że nie jedzenie produktów mlecznych mi służy... chyba mam jakąś małą alergię.
Ja lubię gotować i w weekendy nie mam z tym problemu, ale w tygodniu czasami brakuje mi czasu i mogę jedynie coś odgrzać, w mojej diecie odchudzającej ważnym czynnikiem jest to, że nie jem po 18, daje to u mnie dobre efekty, ale w dni robocze ogranicza czas na gotowanie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 lutego 2022 17:03
Wiem co czujesz, ja tez największy problem miałam z serem. Uwielbiam ser, kocham go, a taki ciągnący to w ogóle niebo w gębie.
Umilam sobie życie właśnie płatkami i plastrami weganskim do kanapek.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 lutego 2022 17:36
MATRIX69, ja lubię: harirę, chili sin carne, zupę kowbojską z jadłonomii. Mam to na dwa - trzy dni (tzn. odkąd inni domownicy odkryli że bez mięsa się da, to na mniej). Przygotowuje się szybko, a lepsze na drugi dzień nawet. Często też mam pomrożone pierożki - z soczewicą z przepisu Weganona (turawskie, turowskie?), ciasto spokojnie wychodzi na mące 50% pełnoziarnistej, dorzucisz jakieś warzywo do pogryzienia i masz pełnowartościowy obiad. Zajrzyj też do Dietetyków Nienażartych, często mają fajne, szybkie wege pomysły.
jack Ban permanentny
07 marca 2022 07:48
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
MATRIX69 u mnie sprawdza się gar jakiegoś wege gulaszu, chilli sin carne, curry tak samo super się odgrzewa i może stać dobre kilka dni 😉 w weekendy jak mam czas to robię kotlety/pulpety warzywne, piekę i mrożę, zawsze coś jest na czarną godzinę. Tak samo pierogi, ale akurat ich nie chce mi sie lepić więc mam jakies dobre ze sklepu w razie W 😁
Zupy z soczewicy, zupa meksykańska to też samo dobro 😍

a ser jest życiem, niestety wege zamienniki są dla mnie totalnie fuj 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się