Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Cierp1enie, biedna Julka...  🙁

Jutro licytuję na allegro taką poduchę-rogalik do spania na boku. Ma/miała któraś z was coś takiego ❓



Julie, ja mam rogala z Motherhood (chyba tak się nazywa) - sprawdził się rewelacyjnie, bardzo polecam. Mogę Ci oddać, bo więcej dzieci nie planuję.  😉

Fantastycznie się Was czyta! Uśmiałam się  do łez z opisu ciąży 😀

Wiecie może, czemu mój dzieć robi mostek...? 🤔


no ja wiem... Julka robiła tak samo, rehabilitant mówił na to "chodzenie na głowie i piętach" - ma zwiększone napięcie mięśni plecków, a zmniejszone brzuszka i rączek. Możesz to zmienić ćwiczeniami, nam zajęło jakieś 3 tygodnie.
Fajne są te poduchy rogale, miałam kupić sobie przy pierwszej ciąży i tego nie zrobiłam, więc może teraz kupię 😉
Ktoś - no mam nadzieję, że jutro już trochę jej przejdzie, bo dziś to strasznie wygląda i w poniedziałek pobiegnie do przedszkola.


anai - matko 🙁( jak sobie pomyślę co mogłoby się stać 🙁 My mamy to już całe życie będziemy bać się o nasze dzieci. Od fasolki po dorosłego człowieka.
Ojej, biedna Julka...

Co do ruchomych schodów - niestety, niektórzy rodzice nie mają wyobraźni. Wy tutaj mówicie, że macie czarne wizje i trzymacie dzieci na schodach, a parę dni temu na lotnisku widziałam, jak matka "dla zabawy" stawia dziecko (malutkie, na oko 1,5-2 latka) na schodach jadących do góry i mówi "trzymaj się, no trzymaj się" (chociaż nawet ręką nie sięgał do poręczy), po to żeby dzieciak sam (!!!) wyjechał do góry. Jak schodek zaczął się podnosić do góry to dzieciak stracił równowagę i się przewrócił, na szczęście na bok, a nie główką do tyłu, i pojechał do góry rozłożony na dwóch stopniach, rycząc. Na szczęście matka wskoczyła na schody i go dogoniła... Wyglądało to makabrycznie - prawie go wrzuciła na te schody 👀 ja rozumiem, że maluch może był zafascynowany, bo schody ruszały jak ktoś do nich podszedł, a jak nikogo nie było obok to stawały, ale jak ona to zrobiła to razem z koleżanką zamarłyśmy...


Julie a pomyśleć, że nasi rodzice i dziadkowie wychowywali dzieci bez takich bajerów... 😉 z jednej strony może to zbędne, ale z drugiej... skoro można sobie ułatwić życie, to czemu nie? Zwłaszcza, że ten Sznurkowy bajer do łóżka nawet zwiększa bezpieczeństwo dziecka 😉
szepcik - no niestety :/ wiem jak to wygląda, bo pracowałam w centrum handlowym u nas w mieście. Często "stałam na przodzie" wiec obok miałam ruchome schody. To co wyczyniają czasami rodzice przechodzi wszelkie pojęcie.

Julka włożyła palce w otwór nie składający schody, tylko z boku. Był duży, cała ręka się tam zmieściła.
Ehh a chcieli tylko wjechać na parking do samochodów :/ Teraz to już windą będziemy jeździć, mimo że od nich podchodzi mi wszystko do gardła.
Ja strasznie nie lubię jeździć do galerii, dlatego pojechali sami. Najgorsze, że na mieście nie ma fajnych klubów z kulkami dla dzieciaków, a w galerii jest super i Julka uwielbia tam się bawić, tak to byśmy tam w ogóle nie chodzili.
co mi?
po operacji barku jestem, mam tytanowy implant i na nowo zakotwione sciegna;]

Rogale sa fajne, ja mam taka długa poduche węża jakby, niw wiem jak inaczej z moja łapa nakarmiłabym Lwa

Ktos noo, ja mowilam ciagle ze to sie zbiegnie w czasie, jeszcze do tego budowa;] ale zaciskam zeby, cwicze i jestem szczesliwa!

Julie mozna tez kolekcjonowac chusty;] Ja jestem niepocieszona, bo tyle czekały a rozdziewicza je Karol;]
Cierp1enie, kicha straszna. Biedna Julka, ale też współczuję Twojemu mężowi, wypadek dziecka to  traumatyczne przeżycie 🙁 Tym bardziej, że mogło się gorzej skończyć. W ogóle, odkąd mam dzieci, ciągle gdzieś w głowie przewija mi się "co by było, gdyby...." i tu same czarne scenariusze. Też tak macie? Chyba będę nadopiekuńczą matką, osiwieję, jak dzieci zaczną same gdzieś łazić 😉
sznurka, to tak w życiu jest, że wszystko na raz spada na głowę. Ale jeszcze się maleństwem nacieszysz 😀 
ana - to ja też będę miała do Ciebie blisko, a nie miałam okazji jeszcze Cię poznać  🙂

Laguna - od jak dawna masz konie w atrium? kiedy mogę wpaść na kawkę ? 😀
Asieńka - siwy od miesiąca, a Cyrek przyjeżdża w poniedziałek.
A jutro siwus jedzie klubowe zawody pod Karoliną 😁 Bedzie wstyd jak da ciała, bo startuje tylko 12 koni 😁


Cierpienie -  wysciskaj Julkę 🙁


Tez mam rogala. Używała i do karmienia i do sadzania Zosi. Potem pożyczyłam pszczółce i mnie błogosławiła, bo pod koniec ciąży jak spała na boku wkładała go między nogi i mówi że super jej się tak spało 🙂
Ja bez rogala w ciąży bym nie dała rady. Spałam z nim na boku trzymając miedzy nogami, inaczej bolały mnie stawy biodrowe. Teraz służy do karmienia i jako część koslipera, który sami zorganizowaliśmy. A odziedziczyłam go po bratowej.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 września 2012 22:09
dlaczego ludzie sprzedają na allegro górę od welurowej piżamki z hello kitty jako bluzę?  🤔wirek: o,to to np.:
http://allegro.pl/boska-hello-kitty-110-116-i2672924312.html

Mania ma taką,tylko ciemnoróżową,ciekawe,czy spodenki chodzą jako dresowe  👀 😵

zamknijcie mi allegro  😁
Dziś podczas obiadu u teściów coś mnie tknęło i zmierzyłam temperaturę Emisi i... 39,3 w odbycie..
Po czopku jest ok.

Ale Instytut Matki i Dziecka w Katowicach mnie załamał totalnie...
Jutro opowiem więcej, bo nie mam sił już dziś...
Jeśli szukaccie dla dziewczynek z Konikami - to w Tesco są bluzki z końikami. Bardzo ładne i tanie.  😉
Kuzynka mojej mamy kiedys pracowała w H&M w Gadkach na magazynach. Podobno jak wracały stare kolekcje ze sklepów to mogli sobie kupowac po 5-10 zł za sztukę 🙂 Nie wiem czy nadal tam pracuje. Mogę się dowiedzieć.


Laguna - jakbyś mogła - to super :kwiatek: dzięki!

Asieńka - bardzo się cieszę :kwiatek:

Ja też miałam rogalową poduszkę i właściwie od 5 miesiąca tylko tak spałam z nią na boku. Sama sobie uszyłam 🙂
Cierp1enie, biedna Julka, dobrze, że nic poważniejszego się nie stało.
Anai, ja też szerzę czarne wizję u siebie w głowie i wg mnie jest to przewidywanie różnych możliwych opcji, których staram się uniknąć. Nie zakładam, że stanie się coś złego, ale myślę w jakiej sytuacji mogłoby i chyba od zawsze tak miałam. Chłop mi zawsze zarzuca, że jestem czarnowidzem, bo sam jest beztroski i nie ma na tyle rozwiniętej wyobraźni, żeby przewidzieć złe skutki. Szczególnie prowadząc samochód. Ale to chyba każdy facet tak ma, mój ojciec też. Pamiętam, jak miałam może z 7 lat, a mój tatuś podrzucał do sufitu rocznego brata. Myślałam, że umrę tam z nerwów.
RaDag, jak Emilka teraz?
W poniedziałek mamy wizytę u pulmonologa, nareszcie. Świszczący oddech jest już tak drażniący, że inhalację muszę robić 3 razy dziennie. Całkiem możliwe, że to astma. Czy wcześniactwo, nadciśnienie u matki może mieć wpływ na rozwój astmy u dziecka? Jak byłam u ginekologa to lekarka spojrzała w mój wypis ze szpitala, zapytała jak mały się chowa, a kiedy powiedziałam jej, że ma trochę zdrowotnych problemów, zapytała czy ma astmę.
Od pulmonologa musimy uzyskać zgodę na szczepienie, bo przychodnia nie chce brać odpowiedzialności. Już prawie 4 miesiące minęły od pierwszego szczepienia.
Jeszcze na dodatek moja babcia umiera. Wczoraj byłam u niej prawdopodobnie po raz ostatni ją widząc. We wtorek już leżała w łóżku pod tlenem, ale kontaktowała, w zeszły piątek chodziła, mówiła mi, że się dobrze czuje, tylko nie ma siły, no i zrobiła pranie, przeziębiła się i wykończyła. Nie chce jeść ani pić. Wczoraj chyba nawet nie kojarzyła kim jestem. Ale się popłakałam, moja babcia, która nosiła mnie na plecach jak byłam mała, która piekła mi ciasteczka, robiłą wieczorem kakao i uczyła prac w ogrodzie i gotowania. Najsilniejsza kobieta jaką znam, która mimo sprzeciwu rodziny walczyła o marzenia, wychowała praktycznie sama 4 dzieci i po części mnie i moje rodzeństwo. 
Jakby jeszcze było mało i mój wujek chory na białaczkę usłyszał, że dla niego nie ma już lekarstwa i to koniec. Załamał się i leży w łóżku.
Co za chory rok nooo.
Ja mam rogala i go kocham 🙂 Przydaje sie juz teraz. Zamowilam sobie w shopie na ebayu za dobra cene.

Cierp1enie wycaluj raczke, bedzie dobrze. 

shagyaa wyrazy wspolczucia, czasem zycie po prostu daje nam mocno w kosc. Tu brak slow, ktore moglyby Twoj smutek rozgonic . Trzymaj sie, to kolejnosc zycia. Ciesz sie, ze masz dobre wspomnienia i wiedz, ze babcia zawsze bedzie cie kochac.  :kwiatek:

Cierp1enie mojej ostatnio wciągnęło kawałek buta, dzięki bogu stałam z tyłu, bo facet to wiesz, przynajmniej mój, to myśli tylko o swojej dupie.
Ale nic się nie stało.
Na szczęście.
Trzymajcie się mocno 🙂
Ja nie wiem jak to możliwe, że te schody nie są aż tak zabezpieczone, tylko są dziury, że dziecko włoży całą rękę.
Ktoś może napisać, a po co targać dziecko do centrum handlowego itd itd..
No tak, ale raz na jakiś czas idziemy, właśnie po to by Jula pobawiła się w Figloraju.
Figloraj jest na 3 piętrze, więc zjeżdżamy zawsze tymi cholernymi schodami na dół z parkingu na 4 piętrze.
Teraz to już zawsze będę windy używać wrrr.
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
30 września 2012 10:07
Ja też mam rogala Motherhood. I z Julką, i teraz go namiętnie eksploatuję. Rewelacja.

Cierpienie: biedna Julka. Pewnie nocka ciężka. Oby się szybko zagoiło. Moja miała buzię szytą rok temu, a ja do tej pory w nocy nieraz sobie przypominam i spać nie mogę. Ciężka dola rodzica.

Ana: chodzę do Nexta na wyprzedaże w grudniu. Mogę extra torbę ciuchów dokupić dla Ciebie 🙂

Nadal nie rodzę.
Biała - widzę, że dziecię uparło się zostać do świąt  😁

Drogo macie na wyprzedażach w Next??
Ja kupuję Julce ciuchy z Nexta od roku i rzadko kiedy wybieram inną firmę. Tylko w Polsce one są drogie. Za spodnie trzeba dać 100zł i cena rośnie.
Jednak uwielbiam ich ciuchy 🙂

tutaj zawsze wchodzę i ogarnia mnie szał zakupów hehe http://www.halens.pl/dziecko-5901

jakie buty  😍 http://www.halens.pl/dziecko-5901/buty-085873/paging$1,25?oc=036
albo te  😍 http://www.halens.pl/dziecko-5901/buty-085566/paging$1,25?oc=036
A co tam będziesz rodzić, nie  😁
Ja coś mam z Nexta, ale często kupuję z racji przebywania w określonych sklepach, w Cocodrillo, H&M właśnie, no i Endo przez internet.
endo.pl
Mają tak zajebiste jakościowo rzeczy, że jak kupiłam raz, tak koniec, wpadłam w szał zakupów u nich. Oczywiście wchodzę tylko w outlet/wyprzedaże  😁

Edit - Cierp1enie, masz u mnie lanie za tego linka. Jakie fajne rzeczy  😍
Pokusiłaś mnie i weszłam  😵
o jaaa, stracona jestem!
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
30 września 2012 11:27
shagyaaa, to jakis zly moment. Mi dzis zmarla tesciowa. W srode miala wylew. A czula sie swietnie, nic nie wskazywalo. Fasolek nie pozna dziadkow, bo ojciec mojego partnera zmarl raptem 7 miesiecy temu.

Jutro wizyta u lekarza, a ja mam schize- ze cos bedzie nie tak...

Bonusowo 4 dzien z rzedu, odkad jestem chora wciagam ze smakiem tylko zestaw kanapek z feta i suszonymi pomidorami zagryzanymi zaraz kanapkami z nutella. Nic innego mi nie wchodzi, a jak wejdzie, to zle sie po tym czuje. A tego zestawu moge zjesc jak chlop i nic, super.

Mam tez dylemat zwiazany z praca. Sila rzeczy jestem w niej narazona na ciagle przeziebienia, przemarzniecia itp. Aktualne, naprawde porzadne przeziebienie, jest skutkiem zeszlotygodniowej pracy podczas mzawki + 'dobicia' sie zmianami temperatury w tym.  Jutro powinnam wrocic do pracy, czuje sie kiepsko, w nocy prawie pluca wyplulam. Chyba odpuszcze, tylko nie wiem na jak dlugo- jeszcze dzien, tydzien? I drugi dylemat- do kiedy pracowac?
Ehh, moglam byc biurwa to bym takich atrakcji nie miala :/
szafirowa Ty prowadzisz jazdy konne? Faktycznie zbliża się etraz zima a co za tym idzie słaba pogoda...ale może jeśli poczujesz się lepiej i bedziesz chciała pracować to jeszcze trochę pociągnij. Wszystko zależy czy chcesz, czy lubisz to co robisz. Ja przy Filipie poszłam na zwolnienie od razu ale to dlatego że nienawidziłam tej roboty i poprostu skorzystałam z okazji że akurat na tym zwolnieniu mogę być.

Jak to dobrze że ja nie mam pierdolca na punkcie kupowania ciuszków małemu - może powinnam bo mamy permanentny deficyt. Teraz szukam kombinezonu dwuczęściowego no i butów zimowych i jestem lekko już załamana. NIc mi się nie podoba a jeśli już to cena zabija.
Biala   z wieku geriavit z rozumu szczypior
30 września 2012 13:15
Ja też nie jestem maniaczką zakupów ciuchowych, ale w UK wszystko jest takie tanie, że żal nie kupić. Julce najwięcej kupuję w GAPie, bo mamy outlet na miejscu. No i ja lubię ją na sportowo. Za rok mi się skończy, bo mała pójdzie do szkoły i już tylko mundurek przez cały dzień. Ale Oscar wyrośnie z Julki ciuchów i zacznę jemu kupować.

Cierpienie: w Nexcie tylko kupuję na wyprzedażach. Ceny są połowę niższe niż normalnie. Tak średnio wydaję 50 funtów (250zł) i mam całą torbę ciuchów. Jak nie ma rozmiarów to biorę większe, nie zmarnują się 🙂 A w GAP outlet niskie ceny są cały rok, więc wszystkie bluzy, polary i dresy tam kupuję.
Drogie mamy dla zainteresowanych takim sprzętem jutro w Lidlu rusza sprzedaż inhalatorów tlokowych
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-C2A002A2-A580C69E/lidl_pl/hs.xsl/offerdate.htm?offerdate=30225
aszhar - dzięki wielkie za info, przy obecnych przeziębieniach postanowiliśmy kupić. Mam nadzieję, że ten lidlowy jest ok.

Biała - to zazdroszczę tych wyprzedaży, GAP ma też super ciuchy, ale u nas również droga jest ta firma.


Wiecie może, czemu mój dzieć robi mostek...? 🤔


Bo to kolejny etap rozwoju ruchowego 🙂 Mój też robił, tj wyginał się, brzuch do góry, a opierał się na głowie i stopach.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
30 września 2012 17:32
Powiem Wam, że jak się dobrze szuka, to giełda w Słomczynie to raj dla matek! 😀 Kupiłam dziś z teściową cały wór maskotek, pacynek, grzechotek i wieszaczków do wózka/łóżeczka- wszystko po 2-3zł 😀 W tym jeden większy od Rai konik-maskotka za całe 8 zł 😉 Udało nam się też dorwać taki bujaczek

za... 50zł 😀
CzarownicaSa, fajne zakupy!  Zazdroszczę takiej giełdy,  ja chcę się pozbyć składanego przewijaka i nie mam gdzie. Wystawilabym na allegro, ale chyba tylko z opcją odbioru, bo za duży żebym go sensownie zapakowała.
shagyaaa, współczuję, naprawdę nie masz lekko 🙁
Co do ciuszków, ja maniacko kupuję ubranka Next i Mariquita. Są świetne jakościowo i bardzo trwałe. Większość Next mam używane, a z Mariquity kupuję z wcześniejszych kolekcji, są dużo tańsze. Zresztą dzieciakom mogę kupować ubrania w dużych ilościach i nie mam wyrzutów, sobie kupuję za to sporadycznie (wiadomo, kupa kasy na konia, to chociaż na ciuchach oszczędzam, tak sobie wmawiam 😉)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się