Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

dworcika- a stringi to takie, hmm, do kosciola nie pasuja..? majtki jak majtki. mnie bardziej te przeswity zainteresowaly. ale faktycznie- gdyby moje dziecko mialo isc do komunii w przeswitujacej plachcie to bym robila problem. albo oddala albe do krawcowej celem zamontowania jakiejs podszewki solidniejszej..
napatrzylam sie w niedziele na mamusie niektore i kurcze...tipsy na pol metra w rozu cukierkowym..cekiniaste kiecki, wydekoltowane kiecki, szpile na 9, 10 cm.. naprawde niewiele mam bylo skromnie ubranych..ja bym sie jakos zle czula wchodzac do kosciola z duzym dekoltem, z odkrytymi plecami w kiecce.
ogolnie doszlam do wniosku ze niektore dziewczynki komunijne wygladaly jak miniaturki panien mlodych- full makijaz, bardzo ozdobne i wymyslne fryzury..

karola, nie wiem czy by dalo rade, bo tycjan to bardzo silna osobowosc..jak czegos nie chce to nie i koniec. wpatrzony jest w swojego kuzyna i w wiktorie- probowalam tydzien temu pojsc raz z igorem raz z wika do fryzjera. nic z tego. zwial z fotela i tyle..wiec wczoraj juz nie bylo osmej lekcji wprowadzajacej - bo przy jego charakterze to jeszcze moglabym go tak z rok oswajac i nic.. widac musi jakos sam zakumac ze to zadna tragedia zyciowa. obcinania paznokci nie lubi bo ma laskotki 🙂 ale tu jest prosciej, bo jak zasnie to szybko obcinam.


dodofon, bardzo wam wspolczuje 🙁
Mi się tam wydaje, że 9 cio latka stringów nosić jeszcze nie powinna... Ale prześwitująca alba to też jakaś paranoja  😲
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
12 maja 2009 11:49
Dodofon ja bym tu powiedziala jedna rzecz ale nie mozna przeklinac 🙂  ku...wa mać  ucalowania dla Woka a Ty sie trzymaj kobieto.
Faceci jacy sa kazdy wie,myslenie nie jest ich mocna strona wiec szkoda sie denerwowac.
O glupocie mezczyzn to mozna osobny watek zakladac
szepcik, osmiolatka 😉 wolalabym juz te stringi niz wymalowane jak lala-pudlo..po obowiazkowej solarce 😲
W sumie masz rację 😉 Rety, ale wstyd, ja jeszcze nigdy w ciągu mojego 22 - letniego życia nie byłam na solarium  😁

W sumie może to wszystko jest spowodowane wcześniejszym dojrzewaniem? Co prawda żadna z was tutaj nie ma córki w tym wieku, ale sama pamiętam, że miałam pierwszy okres jak 9 - cio latka - może teraz to norma? A w sumie od tego zaczyna się przemiana z dziewczynki w kobietę, tak w sensie psychicznym - nagle chce się makijażu, ładnej bielizny, pończoch zamiast rajstop, stanika, depilacji...?
ushia   It's a kind o'magic
12 maja 2009 12:06
biedny Wok!
trzymajcie sie Dodo
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
12 maja 2009 12:08
Szepcik i bardzo dobrze,nie zmieniaj tego bo nie ma po co solarka to straszny Shit 🙂
Na dodatek za tydzień mam spęd bydła i MUSZE jechać
wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Dworcika   Fantasmagoria
12 maja 2009 12:11
zen, stringi same w sobie to nie zbrodnia i można sobie w nich do kościoła pomykać jak ktoś lubi. Ale połączenie takiego dziecka, prześwitującej alby i stringów, to już na moje coś dziwnego.

Mama, o dziwo, wyglądała całkowicie normalnie.
Biala- i dokonaliscie co do imienia doskonalego, madrego wyboru. moj niemaz jest Belgiem, wiec typowo polskie imie w gre nie wchodzilo, no i do Polski raczej sie jednak nie przeprowadzimy... 🙁
Eurydyka   tu stać się może coś nowego
12 maja 2009 12:17
Ja nie bardzo kumam o co chodzi z tymi albami. Jestem doświadczoną 😉matką chrzestną (x5) i nigdy nie przyglądałam się czy alba jest przezroczysta czy nie, bo alby nie zakłada się li wyłącznie na bieliznę ( nota bene stringi u 8-latki to dla mnie jednak kuriozum). To nie jest ubranie tylko okrycie wierzchnie tak jak u lektorów w kościele np. Chłopcy zawsze mają koszule i spodnie, a dziewczynki proste, gładkie sukienki, albo bluzki i spódnice (w ostateczności coś w rodzaju halki). Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji.

Bardzo dziękuję za życzenia :kwiatek🤔zczególnie zależy mi na spełnieniu tych od Dempsey i Karoli dot. porodu 🤣.

Kamkaz - Kalinka to śliczne imię. Moja kuzynka tak nazwała swoją córeczkę.

Dempsey - jak się czujesz na chwilę przed?

Biala - słodka, wiosenna panienka 💘Kurcze, jak ten czas leci!

Karola - Bianka w 100% poszła w mamusię i dlatego jest taka dzielna 🏇 Super zdjęcia na PB!

Ana - Adam to jedno z najładniejszych męskich imion obok Jana, Marcina 🙂

Zen - gratulacje dla Tycjana z powodu sukcesów nocnikowych 👍 a na zostanie pedantem ma jeszcze trochę czasu 😉cierpliwości.

A ja się okroooopnie boję 🙁! Jakoś w ogóle nie potrafię sobie wyobrazić siebie w roli mamy. Martwię się, że jestem zbyt dużą egoistką, żeby być dobrą mamą... 🙄
E tam Eurydyka najwyżej będziesz średnią mamą 😉 I wszystkim to wyjdzie na dobre :P
Bo takie idealnie dobre matki to wiesz... gdzie
i dzieci skrzywdzone często,
albo się owym mamom w pewnym momencie odwiduje w drugą stronę :], albo kłamią i udają takie idealne 😉

A my już mamy za sobą dwie histerie pt bo chce i nic do mnie nie dociera!!!!
niestety nie zawsze się uda zapobiec, ale spoko już w miarę wiem co robić następnym razem :P
Eurydyka przecież bycie matka to nie poświęcanie całego swojego życia dziecku, trochę jednak musi być tego egoizmu, zwłaszcza w późniejszych latach 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 maja 2009 12:30
Dodofon, Co jak co, ale matka mojej siostrzenicy (bagatela, są u niej 3 dziewczyny w wieku 5, 8 i 11 lat) nie pozwoliła by na taką ekstrawagancję na komunii. I się jej to chwali....

Moja kumpela opowiadała mi, ze idąc do sklepu widziała dziewczynkę w sukience i czarnych mokasynach! 🤔
A za tą dziewczynką szła taka, co miała welon zamiast wianka... Brak słów...
eurydyka- spokojnie. wszystko sie naprawde pouklada- zobaczysz jaki 'wariant' dziecka sie tobie trafi i wtedy sobie dostosujecie dzien tak, zeby kazdy byl zadowolony a dziecko nie 'skrzywdzone'. poza tym pierwszy rok, dwa lata jest taki ciezkawy- zwlaszcza dla osob wczesniej bardzo aktywnych. spokojnie ustalisz z mezem jak dzielicie obowiazki (kto robi zakupy, kto gotuje, kto sprzata, kiedy chcesz miec czas tylko dla siebie, nie wiem, np. w srode na 19 jade na basen, wracam o 20; ustalcie tez czy ktores z waszych rodzicow tez bedzie wam chcialo pomagac przy dziecku)  i wszystko bedzie dobrze.
kermit   Horses horses everywhere ..
12 maja 2009 12:35
Ciekawe gdzie się znajduje takie stringi w rozmiarze xxxxs ? Chyba w Tajlandii... 🙄
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
12 maja 2009 12:42
Eurydyka ja w sobote bylam na imprezie a w ten weekend jade na wesele,mloda je z butli wiec jej wszystko jedno kto daje. Babcia tez ja kocha wiec krzywdy nie da zrobic a egoistki sa najlepszymi mamami bo nie wypominaja potem dziecku poswiecen 🙂 .Ja sie zastanawiam czy dobrze wszystko robie,przewijam,kapie itd,ale kocham ja bardzo jedynie staram sie o sobie tez nie zapomniec.Nie ma sie czego bac,ale mysle ze to sa normalne obawy ktore ma i miala kazda z nas 🙂 .Powiedz jak sie czujesz przed wielkim dniem kiedy poznasz Jasia?
Ciekawe gdzie się znajduje takie stringi w rozmiarze xxxxs ? Chyba w Tajlandii... 🙄


dwa sznurowadła sie łączy
Szczerze mowiac,stringi dla 8-latki to dla mnie jakas paranoja.
Ale to nie wina dziecka,tylko w tym przypadku matki.
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
12 maja 2009 12:53
Dla mnie stringi u dziecka to przegiecie bagiety,nie jest to wygodna bielizna a wrecz przeciwnie i stworzona zostala z podtekstem erotycznym.
A potem sie placze ze zboczency sa wszedzie  🤔wirek:
😂  stringi dziecku, .... hehehehe,matce na łeb głupi założyć , hehehehe ...........
Byłam dzisiaj u lekarza na usg.No ale kości nosowej nie było widać, a przezierność karkowa ledwo widoczna.za 2 tyg muszę powtórzyć.ale serduszko puka🙂
Czytam tutaj o tych stringach i od razu skojarzyło mi się coś co wydarzyło się w weekend, coś co przyznam mocno mnie zbulwersowało.
Bylismy z moim siostrzeńcem na bazarku w Piasecznie, stoją tam takie automaty z zabaweczkami - wrzuca się 2 zł i wypada okrągłe pudełeczko a w środku zabawka.
Bartek (6 lat)  uparł się na taką piłeczkę. Ok, dostał 2 zł i z uśmiechem na ustach czekał na piłeczkę. Wypadła, a po otworzeniu okazało się że w środku są normalne, damskie stringi!!!
Biedak nie wiedział co to w ogóle jest a ja byłam tak zszokowana że w sumie nie wiedziałam jak zareagować.
Niby nic, 2 zł to nie majątek ale rozczarowanie na twarzy Bartka było okropne.
Zbulwersowało mnie to, jak tak mozna.
majek   zwykle sobie żartuję
12 maja 2009 16:36
Hmmm .... stringi nie są chyba takie straszne... No cóż... Do komunii pewnie też można by w stringach, ale oczywiście tak, żeby nie było ich widać. Jeżeli komuś wygodnie...   
Ja tam lubię w nich chodzić, a nawet jeździć - jeszcze nigdy nic nie odparzyłam, a przynajmniej w tyłek wchodzi mniej materiału (jeżeli wiecie o co mi chodzi) no i nie widać, że się coś wrzyna w pośladki... Fakt, że mam 29 lat, a nie 9.... W każdym razie nie odbieram ich jako jakiegoś gadżetu erotycznego...
A małe stringi widziałam ostatnio w H&M, nie wspominając nic o maximusie, bo oni tam dużo małych rozmiarów mają wszystkiego...
Siostrzenice mojego męża (jedna 12 druga 9 lat) zaskakują mnie teraz długością spódniczek (jakby to najlepiej określić... `ledwo ledwo`).. Ale w sumie - jak jest tak ciepło... Niech sobie noszą. Dobrze, że do szkoły zakładają do tego zestawu legginsy. W sumie to jak ja miałam 9 lat, to raczej wyglądałam duuużo gorzej. W sumie podoba mi się to ich dziewczęce ubieranie (ja jak miałam 9 lat to pamiętam modę na legginsy i T-shirty i bluzy... brrr. ohyda... )
Zaczniemy się martwić jak zaczną malować paznokcie i przyklejać tipsy...
Swoją drogą apropos ubierania to ostatnio zatrudnialiśmy hostessy na wyścigi samochodowe i jedna wypaliła do mnie z takim tekstem: `No wie Pani... Ja nie będę chodzić w takiej spódniczce i cielistych rajstopach... Ja mam plany na przyszłość!!!!` Umieraliśmy ze śmiechu....  Zresztą z tymi ciuchami i hostessami w ogóle był ubaw. Bo stroje wybrałyśmy im z koleżanka w necie  - takie krótkie spódniczki i krótkie bluzeczki w stylu samochodowym... Całkiem fajne... No ale postanowiłyśmy pojechać i zobaczyć jak to naprawdę wygląda. Koleżanka akurat tego dnia musiała iść z ze swoją córeczką 4letnią do dentysty. Mała, za to, że była grzeczna miała obiecanego chomika.... No i poszłyśmy do składu bielizny erotycznej... Ja z wielkim brzuchem, koleżanka z dzieckiem i dziecko z chomikiem... No , ale kończę offtopa. Jakoś jak siedzę teraz na zwolnieniu to nie mam komu opowiadać takich ciekawostek.


A ja jeszcze takie pytanko przy okazji....
Co robić - strasznie mnie boli pępek. Przez to, że brzuch się rozciąga (tzn. skóra na brzuchu)...

Muffinka:  😲 zaskoczona jestem...
No ja też byłam zaskoczona, żałuję że nie zrobiłam "awantury" tej kobiecie od tych automatów, ale pomyślałam o tym dopiero jak ochłonęłam.
cisawa   for those who know what, God sends the answer how.
12 maja 2009 16:57
wiecie co.... a ja nie wierzę w to, żeby któraś matka pozwoliła dziecku na założenie stringów na komunię, i nie wierże w to, żeby któraś matka puściła 8-latkę na solarium. Po prostu w to nie uwierzę póki nie zobaczę, szczególnie tej solarki.
Swoją drogę, stringi dla dziecka to jak mowi karola liderowa... przegina bagiety. Ja chodziłam sama w stringach, jeździłam, nigdy nie było mi niewygodnie, ale teraz jakiś mam odgin w drugą mańkę i nie noszę. Ale dziecku pozwolić to jest po prostu kompletne szaleństwo. Tak jak któraś napisała, stringi to bielizna nosząca znamiona erotyki, przynajmniej w naszej kulturze, więc dla mnie to absolutnie niedopuszczalna bzdura. Ale co tam.... ja jestem konserwatywna poganka, to mnie ten problem nie będzie dotyczył - komunia, tipsy, solarka, alba, sralba itp. całe szczeście.
ushia   It's a kind o'magic
12 maja 2009 19:25
Eurydyka, pewnie ze bedziesz dobra mama - taka ktora umie sie zorganizowac i wie kiedy wyjsc z domu zeby nie wyjsc z siebie  😉
dempsey   fiat voluntas Tua
13 maja 2009 01:14
Eurydyka dzieki za pamiec 🙂
czuje sie podejrzanie dobrze.  w sumie tak samo jak do tej pory- z jednym wyjatkiem , wczoraj maly sie chyba probowal ustawiac bardziej w dol i ogolnie tak mi podokuczal, ze wreszcie poczulam, ze w 9mcu ciazy jestem 😉
co mi sie w sumie przydalo, bo wreszcie torbe do szpitala spakowalam. i m. w panike lekka wpedzilam

na razie sobie dzialam po staremu tylko mniej mam sily do lazenia. jutro usg okreslajace wage (oby nie 4500 blagam) a pojutrze badanie poloznej +KTG. pomiedzy mam spotkania z klientami ostatnie, troche sie dziwnie ludzie na mnie patrza np. w sklepach jak po jakies probki ide czy cos. no ale nic 😉

mam tylko nadzieje ze polozna mi badaniem nie wywola porodu bo akurat pt/sob nie ma mojego m. i to wiadomo od 3mcy . ale kto tam wie? moze wlasnie maly upodoba sobie ten dzien? na razie nie wywoluje wilka z lasu 😉

A jak Ty? I jeszcze Madox byla z nami "leb w leb" ?
a tu prawie miesieczny WOJTUŚ

jaka zmiana... 🤣 dziecko po prostu w oczach rośnie.
a wczoraj mi dał tak popalić ze nawet czasu nie miałam na jedzenie.
cały dzień się wściekał, w ogól e nie spał.
za to jak padł o 21 tak przespał do 4 rano...
sto lat Karola :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się