Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

CzarownicaSa,  zależy czego oczekujesz. mnie jazda nie daje tyle satysfakcji co "własny koń", do miziania, głaskania i rozpieszczania, dlatego po dwóch "jazdach" w szkółce stwierdziłam, że odpada i ... no cóż, na wariackich papierach w tym samym tygodniu kupiliśmy konia.  teraz tez nie jeżdzę, a wystarcza mi sam fakt, że jest na podwórku i mogę pomiętolić kiedy chcę.  każdy potrzebuje czegoś innego. najfajniej byloby gdybyś mogła znalezc jakąś kameralną stajnię, gdzie nie tylko mechanicznie wsiadałabyś dla samego wsiadania. przy Twojej sytuacji (dość duży brak wsparcia ze strony K.) współdzierżawa to nie jest najlepszy pomysł, bo odpowiedzialność duża, trzeba się zaopiekować, trzeba wziąć odpowiedzialność, wziąć pod uwagę koszty leczenia i "postój" za który też trzeba płacić.

kotbury,  gratuluję. coś złego się dzieje, że nie odczuwasz szczęscia, czy jeszcze szok?

Muffinka,  jejku, ja to przeżywam te revoltowe porody strasznie.

Cierp1enie, to rób 😉

mam zapisaną glukozę w karcie, ale nie mogę odszyfrować pierwszego wyniku, po dwóch godzinach było 133, norma to 140.

dziś mój M. uczestniczył dość aktywnie w wizycie u ginekologa, bo musiał mi pomóc się zainstalować na fotelu 😉 a ginekologa kocham miłością wielką "hmm, mamy wszystkie badania, ale... może sobie coś jeszcze zróbmy? to sobie jeszcze raz zrobimy krzywą, a co! no i tokso i ..." i tym sposobem znów idę zaraz na badania 😉
Julie to norma u tak małych dzieci szczególnie u chłopaków.
Zdejmujesz pieluche i masz fontannę.
Ja notorycznie byłam olewana przez młodego
CzarownicaSa, Jak miałam Milenie zrobić badanie moczu, potrzebowałam pomocy. Rano rozebrałam Małą, napuściłam trochę  letniej wody do wanny, dałam jej do ręki butlę z piciem, postawiłam w wannie, puściłam wodę z kranu. Nie wiem ile minęło, może 2 minuty i moja mama łapała do słoiczka siuśki 😉 
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 kwietnia 2013 16:58
No ja musiałabym pobrać z rana w poniedziałek(bo takie np. niedzielne już się raczej nie nadają? 🤔 ), więc sama. Chyba, że jakimś cudem zwlekę Konrada z łóżka rano i spróbujemy razem.
Czarownica a nie możesz podleczyć tej zmiany i dopiero w woreczek pobrać mocz? Aczkolwiek ja kiedyś próbowałam i Małgośka od tego woreczka darła mi się w niebogłosy. Nie chciała i koniec.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 kwietnia 2013 17:08
Agulaj bardzo chciałabym to podleczyć, ale jak na razie tylko się powiększa, a nie zmniejsza 🙁 Trzy dni temu było malutkie, raptem pół centymetra, teraz już objęło drugą wargę 🙁 Już pisałam, że nie wiem, czy smarować Sudocremem- boję się, że za bardzo się wysuszy i zacznie ją swędzieć. Póki co jak dotykam czy ją smaruję to nie płacze, więc chyba jej to nie boli... przynajmniej tyle dobrego.
CzarownicaSa, a może przemyć tantum rosa?
CzarownicaSa, polecam alantan plus maść. Zauważyłam, że ma naprawdę lecznicze właściwości, potrafi w jedną noc niesamowicie poprawić stan skóry z odparzeniem.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 kwietnia 2013 17:19
O, mogę spróbować Tantum Rosa? Nie zaszkodzi jej?
Kurczę, może uda mi się kupić ten Alantan jak Konrad kasę przyniesie. Spróbuję jeszcze dziś Linomagiem posmarować.
CzarownicaSa, kosztuje ok.8zł 🙂 Tylko maść, nie krem. Naprawdę działa, przetestowane 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 kwietnia 2013 17:29
Anai ostatnie 8zł z portfela wydałam dziś na tę maść robioną na receptę 😁 Dlatego muszę na Konrada czekać 😉
Ale w niedzielę szykują mi się oprowadzanki kucykowe na turnieju w Warszawie, to jakaś kasa wpadnie 😅 No i teściowa jest zajęta, więc Konrad z dzieckiem zostaje 😀iabeł: Na całe 10 godzin 😜
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
12 kwietnia 2013 17:38
Zrobiłam 2 bilanse , w oczekiwaniu na biegłą mogę spróbować powrócić do wątku,ale nie każcie mi nadrabiać wszystkiego 😵
Choć przyznaję się bez bicia, od czasu do czasu Was poczytywałam między aktywami a pasywami  💃

Gratulacje dla wszystkich, którym się należy. Czyli wszystkim bywalczyniom wątku 😁

CzarownicaSa polecam Termentiol ❗ Łatwo dostać i jest skuteczny. Nie wysusza.

Jest taka cudowna maść robiona, która natychmiast leczy wszelkie dziecięce paskudztwa. Niestety, jest w powszechnym użyciu w okolicy Wadowic - Andrychowa i nie wiem gdzie dalej, ale np. u mnie w Katowicach nieznana zupełnie. Zaopatruje mnie w nią teściowa, bo u nich wchodzisz do apteki, prosisz maść na odparzenia i dostajesz. Uprosiłam moją pediatrę, żeby wypisała mi receptę wg zdobytej receptury, ale niestety, w mojej aptece mi nie zrobili, bo nie mają wszystkich składników. Od biedy tą cudowną maść może zastąpić Termentiol. Nie działa tak cudownie błyskawicznie, ale jest naprawdę skuteczny. Zresztą, moja pielęgniarka z pracy, gdy jeszcze pracowała na oddziale noworodków, to mówi, że używali tylko Termentiolu na dupinki problemowe i lanoliny na bezproblemowe.

Ja również bardzo ceniłam Termentiol, gdy Marcelek leżał w szpitalu i dostawał taki antybiotyk, że kupy po nim wyżerały mu dziury w skórze. Cudownej maści na odparzenia nie zdążyłam jeszcze wtedy odkryć, więc Termentiol wydawał mi się cudem.
Kami   kasztan z gwiazdką
12 kwietnia 2013 18:22
CzarownicaSa jeśli Raja rośnie systematycznie to bym się bardzo nie martwiła, ale jednak skonsultowała. A skoro byłaś teraz u pediatry z tą wysypką to nie pytałaś go?

Sznurka cudnie Lew popyla  😍

A ja muszę się Wam pochwalić moją córcią - wczoraj pierwszy raz przewróciła się z plecków na brzuszek i strasznie się jej nowa umiejętność spodobała  🍴 a dzisiaj zauważyłam dwie dziury w dolnych dziąsłach - idą nam równocześnie obydwie dolne jedynki. W ogóle nie widać po moim dziecku, żeby mu coś z tego powodu dolegało  💘

Mam jeszcze pytanie odnośnie karmienia - jak wprowadzałyście żółtko, w jakich ilościach? Mamy wprowadzić już za tydzień a nie bardzo wiem jak się za to zabrać... Czy wprowadzając nowe produkty wzorujecie się na jakiejś tabelce  👀 Monia tak naprawdę ciągle ma ten sam repertuar (marchew, ziemniak, seler, pietruszka, jabłko, banan, gruszka, kiwi i mięsko). Chciałam jej wprowadzić coś nowego, zwłaszcza w warzywach ale nie wiem na co sobie mogę już pozwolić  🙄

I na koniec moja księżniczka  😁

O, mogę spróbować Tantum Rosa? Nie zaszkodzi jej?
Kurczę, może uda mi się kupić ten Alantan jak Konrad kasę przyniesie. Spróbuję jeszcze dziś Linomagiem posmarować.


Linomagiem sobie daruj bo  jest tłusty i skóra pod nim nie oddycha.
Jeżeli skóra jest sucha nie wysuszaj jej jeszcze bardziej.
Podmywaj młoda samą wodą bez dodatku płynu/ mydła.
Jak masz możliwość to niech Raja polata trochę bez pieluchy.


Gdzie  będziesz kucyki oprowadzac??

Wrót. Lit
Kami,  ale ma oczęta!

ElMadziarra,  może napisałabyś tajemną recepturę? popytam o nią, skoro taka superowa 🙂

z serii głupich pytań, bo nawet nie wiem jak sformułować zapytanie w googlach. jak długo dziecko jest takie prawie łyse? w sensie, że dziewczynka ma ciut dłuzsze włoski i nie wygląda jak chłopiec 😉
Ja swojego chłoptasia po leczeniu antybiotykiem przemywałam płynem do higieny intymnej  😉 łagodzącym... dokładnie osuszałam i smarowałam Tormentiolem (o którym wspomniałam też wcześniej), zmiany w gojeniu są dosłownie między przewijaniami więc mazidło działa bardzo skutecznie.

Kami Monia ma śliczne oczka  🙂  brawo za postępy rozwojowe  🙂


U nas przypałętało się zapalenie krtani. Byliśmy u lekarza, inhalacje z soli + Pulmicort, syrop Groprinosin (stosował ktoś z Was u dziecka?) i tyle.
Oby tylko ataku duszności w nocy nie dostał  🙁 choć Pulmicort doraźnie ma temu zapobiec  🙄
Kami   kasztan z gwiazdką
12 kwietnia 2013 18:38
Isabelle to zależy od dziecka - Monia dalej nie ma się czym pochwalić na głowie, a synek dziewczyny z którą leżałam na sali urodził się z ponad 5-cio centymetrowymi, gęstymi włoskami  🙂

Kasiulkaa trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia  :kwiatek:
Pytanie na szybko...jak nazywa się ten polski (chyba polski? a napewno tańszy) odpowiednik Oilatum do kąpieli?
Pytanie na szybko...jak nazywa się ten polski (chyba polski? a napewno tańszy) odpowiednik Oilatum do kąpieli?


Chodzi ci o oilan?
hehe nie wiem o co mi chodzi. Ktoś kiedyś pisał że prawie taki sam a sporo tańszy niż Oilatum Soft jest...no może właśnie Oilan🙂
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
12 kwietnia 2013 19:33
O właśnie kasiulkaa25. Tormentiol (nie te...). Ja właśnie skończyłam tubkę Tormentiolu forte i jeśli w niedzielę nie pojadę do teściowej, to zakupię następną tubkę tegoż, bo się sprawdza.

Isabelle podam. Podam tajemną recepturę cudownej i magicznej maści... ino znajdę 😵 Królowa chaosu ze mnie, jak twierdzi pan "małż", ale ja zawsze w końcu znajduję to, czego szukam 😁
Kami   kasztan z gwiazdką
12 kwietnia 2013 19:54
Muffinka to Oillan  🙂

ElMadziarra ja też się uśmiechnę o recepturę  🤣 mam znajomą farmaceutkę to może mi zrobi  🙂
CzarownicaSa - a ja polecam krochmal bardzo, bardzo! mojej córce ostatnio odparzyła się pupa masakrycznie (zawsze tak ma jak choruje) i żadne alantany, tormentiole, sudocremy, clotrimaloze, linomagi nie dawały rady... Podziałał krochmal (w formie kisielu) i zasypywanie mąką ziemniaczną (na sucho), no i jeszcze mycie pupy wodą z szarym mydłem przy każdej zmianie pieluchy oraz wietrzenie pupy. Odparzenie było koszmarne - po moich zabiegach przeszło w 2 dni. Polecam!
Stosowałam też tantum rosa i to na pewno fajnie łagodzi stany zapalne, myślę że śmiało możesz spróbować. Powodzenia 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
12 kwietnia 2013 19:58
CzarownicaSa, ja na twoim miejscu zapomniałabym o współdzierżawie/dzierżawie.
Tak jak pisały już dziewczyny, współdzierżawa to odpowiedzialność. Koniem trzeba się zająć, a nie tylko wpadać na jazdę i wypadać. A ty masz małe dziecko. Nie wiesz czy po jakimś czasie teściowej się nie odwidzi!?!
Pomyśl też, że oprócz ceny ustalonej z właścicielem za miesiąc użytkowania konia może dojść weterynarz itp.
A co by było, gdyby Konradowi się odwidziało płacenie za taką współdzierżawę?
Umów się w jakiejś szkółce na jazdy i zobacz czy ci pasuje i jak to da się zgrać z opieką nad małą.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
12 kwietnia 2013 20:01
Zdecyduję się jednak na te lekcje w jakiejś stajni. Tylko ceny ogarnę 😉

Konrad kupił Alcantan, posmarowałam na noc i zobaczymy rano, czy coś da.

Aszhar w parku przy Bażantarni na Ursynowie. Jest turniej rycerski, będziemy od 11😲0 do 18😲0 🙂
dzięki dziewczyny :kwiatek:
Kami - jaka już duża!! i jakie boskie oczy! super

Sznurka - świetny Lewcio 🙂

Muffinka - Oj pamiętam tą irytację, zwłaszcza że miałam skurcze przepowiadające i raz myślałam, że to już, a to jeszcze nie było już.  👿
Na szczęście tym razem nie przeterminowałam się 🙂
U nas jakoś leci, Michaś we wtorek skończy 7 tygodni 🙂
Ogarniam się z 2 dzieci, choć powiem Ci że na początku hardcore 😀 Nie ma czasu po tyłku się podrapać.
Z dobrych wieści to nie mam już 15kg 🙂 czyli 5 mniej niż przed ciążą 🙂 za to zaczęły wypadać mi włosy wrrr.
No i fotki proszę  :kwiatek:



Mówicie, żeby się brać za 3 dziecko, no gdyby to było takie proste 🙂 Poczekam aż Michaś będzie miał skończone 3 latka i wtedy postanowimy. Mąż jest "za", ja też, ale wiadomo - zobaczymy jak z kasą będziemy stać.
Cierpienie Michaś jest cudny!!!
A kg straconych zazdroszczę 😉
Cierp1enie, Ale śliczny Misio! 😀

A tak btw, to ja nie ogarniam ubierania takiego małego dziecka w cokolwiek poza pajacami. W najgorszym wypadku body + półśpiochy na wierzch. Wszystko poza tym jest dla mnie totalną pomyłką i ubieram Słodziowi tylko dlatego, że dostałam i ładne. Ale w użytkowaniu bez sensu.
Nie lubię zestawu body+śpiochy, bo za dużo zapinania i rozpinania przy przewijaniu.
Nie lubię czegokolwiek zakładanego przez główkę.
Nie lubię bluz. Bo się podwijają na pleckach i całe podjeżdżają do góry.
Kompletnie nie rozumiem czegoś takiego jak rampersy, ze względu na gołe stópki. Coś takiego jak skarpetki w ogóle nie ma racji bytu, bo utrzymują się 8 sekund.
Wszystko poza pajacami jest moim zdaniem bez sensu. 😀
Tylko na wyjście gruba bluza z kapturem, albo kombinezon-miś na wierzch.

I jeszcze mam takie oto zapytanie:
Czy to możliwe, że reakcja na szczepionkę (drażliwość, stan podgorączkowy) występuje dopiero ponad 24/h po szczepieniu?
Wczoraj rano Gabunio był szczepiony DTPa i Hib i nie było żadnej reakcji, normalnie cały dzień był jak zwykle radosny jak skowronek, w nocy normalnie spał... i dopiero dziś po południu się trochę zepsuł. Zrobił się trochę marudny i tak się miotał przy jedzeniu z cyca, że mi strasznie sutki poszarpał i teraz mnie bolą. Ale i tak już zasnął kochany, o swojej stałej porze (20.00).
Najlepsze jest to, że tuż po położeniu go do łóżeczka Adam zaczął montować antenę satelitarną na balkonie. Wiercił dziury w wiertarką, szurał i trzaskał skrzynką z narzędziami. Już prawie skończył. A Słodzio śpi w najlepsze w pokoju obok. No co za dziecko kochane!  😍
No dobra, ale do rzeczy.
Kończy mi się krem do sutków Mustela. Zna ktoś może jakiś tańszy i równie dobry odpowiednik?
I czy ktoś wie jaki Mustela ma skład? Nie mogę znaleźć ulotki ze składem.
Julie dla mnie Maltan na brodawki najlepszy. dobra tez byla ziajka i bepanten masc

Cierpik jak patrze na noworodka to tez chce trzecie :-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się