Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

...no to pstryknęłam mój fit- brzusio 🙂 i to z obu stron, proszę bardzo, z pozdrowieniami dla Cioć. I pierwsza zabawka mojego Dziecia.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 czerwca 2014 21:59
Eee no, fiu fiu! To już brzuszek - brzuszek, taki rozmiar mi się podoba (bo mój już nie, fu). A żyrafa ze Smyka, prawda? Widziałam u nas całą półkę 🙂

Agnieszka - dlatego ja się staram nie udzielać w temacie, choć tak jak Ty - chętnie czytam opinie, swoje zdanie zachowam dla siebie, no i przede wszystkim poczekam na doświadczenia własne.

Jutro wizyta, zobaczymy, ile Szkodnik przytył 🙂
Agnieszka ściskam mocno - cieszę się że tym razem wszysko dobrze :kwiatek:
Sama z siebie nic różowego nie kupiłam. Ale kilka sztuk ubranek mamy w spadku tudzież od ciocio-babć. Więc czasem Helena w różach występuje, ale wtedy staram się co by chociaż druga część stroju była chłopacka dla równowagi.

Mazia tylko się cieszyć, że coraz lepiej 😅

deksterowa ake fajna piłeczka!
Tak maleństwo, ze Smyka, ale musiała zostać zakupiona drogą internetową, bo na półce zabrakło... ale dzięki zakupowi internetem, załapałam się na promocję bio- oilu 😉

Dziekuję za miłę słowa 🙂

od wczoraj walczę z gardłem. Póki co citroseptem.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
15 czerwca 2014 22:16
Pani myk, dziękuję  :kwiatek:
Też będę miała spadkowe ubranka i licze na nie, pewnie róże się zaplączą albo ktoś wpadnie na cudny pomysł kupienia ubranka w takich kolorach.
Ja dopiero od kilku lat uznaję inny kolor niz czarny ale do różowego jakoś nie moge się przekonać  🙂

Deksterowa zgrabnaś! Ładnie wyglądasz  🙂

Maleństwo na zdjęciach, które wstawiałaś masz piękny i kształtny brzuszek! nie narzekaj  🤬
Ja juz wyglądam jak ciężarówka, za 2-3 miesiące co, tir??
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 czerwca 2014 22:19
Agnieszka, no niby jest nieduży i zgrabny, ale dla mnie... za duży. Moje poczucie estetyki ma problem z babą w ciąży 😉
Poka fotę!

Ja mam dwa pudła ubranek chłopackich dla Kalinki i jedno dziewczęcych, w tym różowych, ale wyjątkowo ładne dostałam, nie takie Barbie - style, więc chętnie będę Małą ubierała, niech se ma 🙂
aaaaa Pani Myk ona jest cudna!!! Te włoski 😜
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
16 czerwca 2014 07:03
Idrilla chyba najlepszą opcję na konie jest stajnia przydomowa ... bo z małym brzdącem to ciężko temat ogarnąć - ale z tego co z berą7 gadałam ... mimo, że konie pod domem to i tak czasu brakuje na wsiadanie ... więc i tak musi być ktoś kto rzuci okiem na malucha . No ale zawsze lepsze to niż ładowanie malucha do auta + całym z tym pierdzielnikiem ( wózek itd. ) .. no to już jest wyprawa.
Julie no no !! gratki dla Gabula !! To już duży chłopak w końcu  😀
zanim się obejrzysz jak będzie nawijać jak stary  😁
maleństwo no tak ot tak sobie nagle postanowił wypaść  🙄 siedzę, gadam z mężem i nagle ciach .... ja panika oczywiście i ryk a ten w śmiech, że teraz muszę zęba pod poduszkę i poczekać na wróżkę zębową  🙄 .. dla mnie też to straszne, bo ja zawsze dbałam i dbam o paszczę a tu takie rzeczy ! no ale co zrobię  🤔 nic teraz ... jestem szczerbata i źle mi z tym  😵
a za to rozluźnienie miednicy to ja dziękuję ... szuram nogami i wszystko mi strzela i pstryka - boję się o swoje kolano, bo ostatnio odmawia mi posłuszeństwa i zapewne jest to powiązane z działaniem relaksyny ( ? ) . Poczekaj jeszcze chwilkę kochana i Ciebie to czeka  😎  .. i mówisz, że Twój brzuch jest fu ?? spadaj haha
pani myk czyli widzę, że 2 m-c to taki przełomowy co ? bo i u Mazi Asia ustaliła sobie tryb dnia i nocy  😀 ehhh ... oby i u Nas tak było !
i chciałabym Ci powiedzieć, że Hela jest przeurocza ! I te włosięta  😍 nie no cudowna  😍
Agnieszka oo jak miło mi się zrobiło  :kwiatek: no pewnie, że dam radę .. co mam nie dać ale pożalić się czasami muszę - tak jakoś lżej mi się robi  😁
Na Bola czekam z niecierpliwością ... i mógłby jakoś niedługo wypaść na zewnątrz - oby nie męczył mnie do 42 t.c 🤣
A Ty na kiedy masz termin ? a co do różu - to mój Boluś w spadku też kilka różowiutkich ciuszków otrzymał  🤣
deksterowa widzę, że Ty też połknęłaś piłkę !! I taki właśnie brzuszek mi się podoba  😀 bo mój jest już mega za duży  😎 i żyrafka super ... u mnie są 3 maskotki, które ostatnio molestowałam w pralce  😀 prosiaczek, kubuś i owca .
a na gardło pomaga tantumwerde ( czy jak to tam się piszę )



maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 czerwca 2014 07:13
zduśka, oj bidaku... Całe szczęście, dziś dentyści potrafią cuda i jak urodzisz, to sobie strzelisz nową czwórkę i śladu nie będzie. Przytulam.
Pani Myk ale śliczna! 🙂

Laski, ale mi chodzi o to że znieczulenie zzo jest zagwarantowane prawem, a nie że tam w różnych szpitalach cośtam 😉
Wiem że w praktyce różnie to wygląda.. Ale warto szukać szpitala gdzie faktycznie i za darmo robią, bo mamy takie prawo!


Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 czerwca 2014 09:43
Idrilla, przepraszam, nie doczytałam :kwiatek:
gwash, prawo prawem, ale co z  tego skoro nijak się ma do rzeczywistości?
deksterowa, jaki ładny, zgrabny brzuszek 🙂
Ja mialam ZZO za darmo( specjalnie robilam wywiad wczesniej), w drugim szpitalu , ktory bralam pod uwage "kosztowalo"bodajze 500 zl..naprawde juz nie pamietam dokladnej kwoty;/

Jka myslicie, czy moj Olo ma szanse za kilka lat ( jak sie troche podszkoli heh) w "You can Dance", "X-factor"czy czyms co tam wtedy beda nadawali 😉

😂

opis w skrocie-Shakira spiewa la la la, jest ok, a jak tylko przechodzi do zwrotki wielkie oburzenie i ciagniecie taty za reke😉

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 czerwca 2014 11:13
Nie rozumiem mojego dziecka. Chwilami szału dostaję 😵

Pokazuje mi na laptopa i "cici!"
No to pytam- Chcesz świnkę Peppę?
- Nie!
- Chcesz Ludwika?
- Nie!
- Chcesz śmieszne koty?
- Nie!

I w płacz. A ja naprawdę nie mam zielonego pojęcia, o co jej chodzi 😵 Włączałam już chyba wszystko, co zazwyczaj ogląda i dalej rozpacz. Ech... trzeba wracać do ojca... 🙁
Dziękuję w imieniu Heli za komplementy :kwiatek:
Co do włosków to m nawet na uszkach wygląda jak skrzat 😁
Zduśka tak w drugim miesiącu ogromna zmiana na plus.Dziecko bardziej kumate i my bardziej okrzepli 🙂

Czarownica język gestów trudna rzecz  czasem nie da rady się dogadać;]
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
16 czerwca 2014 11:35
Kajula specjalnie dla Ciebie zdjecie🙂

Wczoraj późnym wieczorem dziewczynka tak dokazywala, ze troche sie zaczęłam martwić.Ze 20 minut sie kotłowała, az brzuch chodził. Jakas niespokojna była, choć ja tak. I w ogole wieczorami brzuch mi twardnieje. Troche sie martwię, choć wiem, ze szyjke mam długa.
Nie rozumiem mojego dziecka. Chwilami szału dostaję 😵

Pokazuje mi na laptopa i "cici!"
No to pytam- Chcesz świnkę Peppę?
- Nie!
- Chcesz Ludwika?
- Nie!
- Chcesz śmieszne koty?
- Nie!

I w płacz. A ja naprawdę nie mam zielonego pojęcia, o co jej chodzi 😵 Włączałam już chyba wszystko, co zazwyczaj ogląda i dalej rozpacz. Ech... trzeba wracać do ojca... 🙁


O rany. My też śmieszne koty oglądamy  🤣 ( chodzi o filmiki z kotami jak np. spadają z kanapy, wskakują na dziecko itp.? )


To malutka jeszcze w szpitalu 🙂 Jutro mamy wizyte w poradni patologii noworodka i mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze.
O 4:30 w nocy odeszly mi wody. Mialam podwyzszone ryzyko powtorzenia sie PPROM, ale caly czas myslalam, ze to nas ominie 🙁 Szkoda, ze zabraklo tego jednego tygodnia.. O 10😲0 postanowiono, ze wywoluja mi porod, a 17:30 malutka byla juz po drugiej stronie 🙂 Chcialabym miec dobre wspomienia z porodu, ale caly stres i lek o mala odebral mi wszystkie pozytywne uczucia..
Caly czas kangurujemy malutka ja na zmiane z moja mama.
Jest tak  😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍

malenstwo przestan narzekac i ciesz sie z kazdego dnia malutkiej w twoim brzuchu  🤬  😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 czerwca 2014 11:49
Udorka dokładnie te 😁
W końcu obejrzała Ludwika. Ale była oburzona, że nie wiem o co jej chodzi...
Ojciec doskonale wie, o co jej chodzi, ja jeszcze nie... 🙁
Olesniczanka ależ się uśmiałam z Olusia! no cudnie tańcuje 😜

Liliana przepiękna córunia, na pewno wszystko będzie oki. jak chłopcy na nią zareagowali?
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
16 czerwca 2014 11:57
Liliana ale boska  :kwiatek:

Moje dziecie puka w brzucholu i puka🙂 najbardziej jak zasypiam i o 5 rano. Napisałam do szkoły rodzenia przy szpitalu który wybrałam, ale nie odpisują. Muszę zadzwonić chyba🙂

Liliana, gratuluje! Jest przesliczna!!!  :kwiatek: 💘 💘 💘

Diakonka, dziękuję  :kwiatek: wyglądasz pięknie, cudowny brzuszek, a jakie chude nózki  😍
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
16 czerwca 2014 12:51
Maleństwo foty nie pokaże, bo po 1. nie mam a po 2 nie chciałabym, żeby śniły Wam się koszmary ze mną w roli głównej  😀iabeł:
Od jutra mamy parę dni urlopu, może coś cykniemy, bo ja w ogóle anty zdjęciowa jestem.
I ktoś musi mnie nauczyć jak się zdjęcia wstawia  🙂

Zduśka, termin mam na 3.11 wg OM lub 10.11 wg USG. Pewnie i tak wyjdzie kiedy zechce  😉
Co do płci i kolorów - za 20 lat może się mu odmienić i stwierdzi, ze woli być kobietą, teraz wszystko jest możliwe  🤣

gwash, jest tak jak pisze Kurczak, prawo swoje, a szpitale swoje.
I szczerze? Ja nie będe wybierała szpitala kierując się kryterium zzo. Mam inne priorytety.
Może po porodzie inaczej na to spojrzę, ale już wybrałam.
A tak przy okazji, nie byłoby mojej ciąży, gdyby nie PRYWATNE badania i wizyty lekarskie, na NFZ mogłabym czekac i 2 lata albo iśc po pierwszego lepszego konowała a nie o to mi chodziło.
Nawet nie chcę myśleć, co by było, gdyby nasza sytuacja finansowa była gorsza .
I to jest polityka prorodzinna w tym kraju 🙄

Diakon'ka śliczny domek bliźniaczków  🙂 czy nie schudłaś trochę na twarzy?
Może mała bawiła się z bratem w berka?  😉
Ja nie wiem nawet czy czuję jakieś ruchy... coś tak jakby tam się przelewało, szczególnie wieczorami ok 19-20 ale nie mam pewności czy to to.

Liliana.Ishi śliczna malutka  😍

Od jutra przez kilka dni moge miec utrudniony dostęp do kompa i netu ale jak tylko sie dorwę, to bedę Was czytać.
No i nie wyobrażam sobie nadrabiania kilkudniowych zaległości  😉
slojma   I was born with a silver spoon!
16 czerwca 2014 12:53
Liliana.Ishi- śliczna dziewczynka, szczere gratulacje, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze 😅
Kurczę dziewczyny fajne macie te brzuszki, ja muszę zwerbować kogoś i zrobić jakieś zdjęcia, ale niestety czasu brak.
Dzisiaj byłam u lekarza z moją alergią i niestety nie jest dobrze  🙄 Jeszcze w tym tygodniu wysyłają mnie do kliniki alergologicznej i będą dumać co robić. Na chwilę obecną dostałam tabletki,krople do oczu, zastrzyki i adrenalinę w zastrzykach w razie "w". Jedyna rzecz co się poprawiła to to, że w nocy troszkę popaduje dzięki czemu lepiej mi się, żyje i oddycha.
Liliana.Ishi, o mamusiuuuuuuuuuuuuuu boska 💘, w ogóle wcześniaczo nie wygląda (bo i też wagą nie odbiega bardzo od normy). I cudne imię! 😍 Podobają mi się w ogóle imiona Twoich dzieci - są takie niepowtarzalne (chyba, że tylko mi, tutaj w Polsce, tak się wydaje, a u Was są popularne?). I jak Ciebie czytam, to wstyd mi, że nie wpadłam na to, by kangurować Milana, po prostu miałam go na rękach w większości przypadków, kiedy tego wymagał i odkładałam jak tylko "się dało". No ale - nikt nie postarał się w szpitalu, by mnie uświadomić. Przy drugim (nie, nie planuję, nie) będę mądrzejsza 😀

CzarownicaSa, co się wściekasz - może ona sama nie wie, o co jej chodzi? 😀 Ty tak nie masz? Bo ja non stop (i Milan ma to po mnie hehehe)
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 czerwca 2014 13:26
Liliana.Ishi, śliczna mała! 😀

To ja też wstawiam weekendowy brzuszek 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
16 czerwca 2014 13:30
Kenna no ale ja mam jakoś tak w głowie zakodowane, że niby jako matka powinnam wiedzieć o co jej chodzi 😉 I to mnie wkurza- że nie wiem. No ale będę musiała się nauczyć 😉\
Chyba faktycznie nie wiedziała, czego chce, bo chwilę potem ją spać położyłam 😉
Nie lubię takich sytuacji, bo wprowadzają nerwową atmosferę. Ona siedzi i płacze, że ja nie wiem o co jej chodzi, a ja z tego samego powodu się wnerwiam i często jest tak, że w ogóle wyłączam komputer i nie ma, koniec. A to chyba nie jest metoda :/
Kurczak, Diakonka milutkie Wasze brzuszki też 🙂
Liliana.Ishi cudowna kruszynka... dużo zdrówka dla Was😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
16 czerwca 2014 14:06
Liliana Anisa śliczna! Na pewno wszystko bedzie ok!
Btw- jakis czas temu widziałam na youtube filmik z chlopczykiem, od narodzin do momentu jak miał chyba 2 latka, urodzony w dwudziestym któryms tyg, ważył ok. pol kilo i dobrze sie rozwija. Widziałam ten filmik jak jeszcze nie byłam w ciazy, teraz nie moge go juz oglądać 🙁

Kajula deksterowa dzieki🙂

Agnieszka nie schudłam na buzi raczej, w ogole przytyłam juz 6,5 kilo, z czego chyba ze 2 kilo w biuście😉 W biodrach nic, tylko brzuch i biust - oba ciagle rosną, to drugie mnie nie cieszy 🙄
Co do tych ruchów i w ogole twardnienia brzucha idę jutro do "rezerwowej" ginekolog, bo u mojego od bliźniaków mam wizytę w przyszłym tyg-mam nadzieje, ze mnie uspokoi.

Kurczak a gdzie buzia Twoja?:p
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
16 czerwca 2014 14:17
Diakon'ka, buzia nie była na tyle ogarnięta, żeby ją tu wstawiać 😉 Kolejne będzie w całości. Co do biustu, to ja też już powoli zaczynam narzekać. Ok. miesiąca temu kupowałam nowe staniki. Wczoraj zauważyłam, że w zasadzie, to już wypadałoby je wymienić... W ogóle mam problem z piersiami... Zaczęła mi delikatnie pękać skóra na sutkach (nie na brodawkach) i jest to potwornie nieprzyjemne. Codziennie smaruję się balsamem na rozstępy i oliwką, więc to raczej nie przesuszenie skóry. Co to może być?
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
16 czerwca 2014 14:32
Wiem, że się powtarzam ale nie mogę się napatrzeć na wasze figury w ciąży. Zgrabne nogi i tyłki no i tylko brzusio ciążowy. Zaczęłam 7miesiąc  i przytyłam już 17kg. Fakt, że mam obrzęki. Bo wcale się nie obżeram. Jednego dnia mam apetyt, innego mniejszy. Ale aż 17? A gdzie tam do końca

Kupiłam sobie godzinkę temu dwie śliczne tuniko-koszulki, cieniutki z koronką u dołu xl i.................... cycki mi się nie mieszczą! A nie przymierzałam bo to chińskie za 15zł każda. A że całe życie miałam mały biust to stwierdziłam na oko, że będzie. I kupiłam

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się