Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

To mój nawet by nie zauważył jakbym zabrała mu butle... Gorzej ze smoczkiem 🙁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 lutego 2015 12:11
Julie, no nieee, takie fajne rzeczy wstawiasz, kolorowankę podłogową też chcę! (no, na kiedyś tam, rzecz jasna)
Julie - ale śliczny filmik z Anią i Gabikiem🙂 a kolorowanka podłogowa czad!
maleństwo - zaczęło się...:P Kalinka niebawem zeksploruje cały dom!
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 lutego 2015 12:30
Zaczęło, wczoraj już pościągała płyty DVD i zwaliła sobie ciężką książkę rogiem prosto na łapkę, oczywiście był pisk na cały blok. Obecnie liże półkę pod stolikiem 😉
Kolorowanki podłogowe kupowałam na Gwiazdkę w Carfourze (jak to się pisze?) za szalone 15 zeta (wersję z księżniczkami dla mojej księżniczki) i jest to hit zabawowy nawet dla starszych dzieciaków 😍!
leosky tak po 6 m-cu było ciut lepiej, bo układ nieco dojrzał, bo Młody siedział i grawitacja robiła swoje, choć dopiero jak wstał podziałała jak należy, bo na siedząco jednak żołądek jest "zwinięty i pchany w górę", bo zaczął jeść bardziej stałe pokarmy-kaszki.
Akurat rozszerzanie diety jest takie se leczące, jeśli rozumiesz przez to zupy i owoce, raczej kaszki 🙂 Nie zauważyłam żeby kukurydziana kaszka tuczyła moje chude dziecko.
Ryżu wystrzegam się, bo to zatwardza. Jeśli ryż, to z morelami, jabłkami-czymś co przeczyszcza.

opolankaa dajże tę kupę do badania. :kwiatek:
Nie bierz personalnie, uogólniam teraz, bo tak czytam i widzę plagę dzieci przelaktozowanych na re-volcie. A może to gluten?
Kolorowanki podłogowe kupowałam na Gwiazdkę w Carfourze (jak to się pisze?) za szalone 15 zeta (wersję z księżniczkami dla mojej księżniczki) i jest to hit zabawowy nawet dla starszych dzieciaków 😍!


o tak, też tą mamy 🙂 moja Jula właśnie maluje u siebie w pokoju 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
26 lutego 2015 12:58
Nie wiem jak to sie dzieje ale moj syn ciagle sie obsikuje mimo pampersa!
Śpioszki mokre na boku, jak on to robi ? Wyjątkowo zdolny jest, bo pieluszka założona dobrze... No przynajmniej tak wyglada.


Zaliczylismy pierwszy spacer!!!!  całe 40 minut spacerowania!!!
No, fajne są. Gabik na razie bardzo spontanicznie bazgroli, a nie koloruje, ale nieważne. 😉
Ja ją kupiłam za 15 zeta w księgarni Ambelucja, a przedwczoraj widziałam je w Auchan za 12,99.

ash, Nie przejmuj się, nomalka. Ty już niedługo osiągniesz Level Master w pieluszkowaniu, a jemu trochę nóżki spulpecieją i będzie ok. 😀

ash   Sukces jest koloru blond....
26 lutego 2015 13:07
Julie, o dzięki Julie,. Pocieszylas mnie, ze to normalne. Myślałam juz ze jakaś lewa jestem i nie umiem założyć pieluszki. Chociaż... Jak mąż zakłada to tez sie obsikuje 😀
Dzisiejsza ekipa spacerowa.
U nas pogoda piękna. Pachnie wiosną.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
26 lutego 2015 13:43
[quote author=zduśka link=topic=74.msg2301679#msg2301679 date=1424899908]
Opolanka  Spróbuj wyeliminować wszystko co może zawierać laktozę czyli produkty mleczne i musisz obserwować. A idziecie do alergologa ? 
[/quote]
Planujemy się wybrać. Chcę odstawić tran i produkty z laktozą. Już się naczytałam o jedną rzecz za dużo i się martwię 🙁

Julie, no to widzisz, trzeba wyczuć, co szkodzi. czasem to się też zmienia, jak dziecko rośnie.


opolankaa dajże tę kupę do badania. :kwiatek:
Nie bierz personalnie, uogólniam teraz, bo tak czytam i widzę plagę dzieci przelaktozowanych na re-volcie. A może to gluten?

A gluten nie daje jakichś skórnych objawów?
Mam te kupkę wyskrobać z pieluchy, czy łapać do nocnika? 🙂
Oczywiście, jestem za badaniem, myślałam też o USG brzuszka, ale się boję 🙁

poczytałam, nastraszyłam się i chce mi się płakać 🙁

Jula wczoraj zawołała "sisi", polecieliśmy na nocnik, który akurat stał na środku naszego łóżka i Jula zrobiła siku 🙂 Skakała później i biła brawo, jakie ładne siku (swoją drogą bardzo ładne i słomkowe :hihi🙂.
wyskrobać 🙂 aż taka płynna? to łap na niechłonego coś w pieluszce, albo do nocnika. Ja czasem wolę wiedzieć i móc działać, nie robiąc czegoś tylko potęguję wyrzuty sumienia.
To zależy co z glutenem...alergia, celiakia, no jest parę opcji. Koleżanki córka miała biegunkę, nic więcej, cudowali z rota, srota, wyszło że gluten, pomogła dieta i to nie jakaś po grób. Nie trwało to długo. Pojawiło się i po  jakimś czasie po ekspozycji okazało się, że wyrosła. Różnie bywa. Wyszło jak miała z 2-3 lata, nie pamiętam.
Może być trzustka, która czegoś nie trawi, jedne konkretny enzym nie działa. Kupa dużo mówi i nie koniecznie są to wyroki skazujące na nie wiadomo co🙂
Gabryś się nie przelaktozował, tylko PRZEBIAŁKOWAŁ raczej. Pił około 1litra mleka dziennie! Po prostu przegiął, a ja głupia się tylko cieszyłam, że sobie "sam" robi butlę, bo to takie urocze, jak mały człowieczek targa stołek do kuchni, sięga po butelkę, próbuje otworzyć lodówkę, prosi żeby nalać...
Plamy na nogach już nie są urocze. 😉
Mazia   wolność przede wszystkim
26 lutego 2015 16:07
opolanka przepraszam, że dociekam, ale ta kupa jest taka jak biegunka, prawie całkiem luźna czy taka ciastowata?
Bo moja cały czas robi ciastowate nie takie "kupowate", ale jest zdrowa wszystko ok, a ja się cieszę bo lekko wychodzą...
sorry za śmierdzący temat...
Mój jak się opije soku owocowego czy naje mandarynek to tez robi takie luźniejsze kupy. Ciastowate czasem luźniejsze jak pisała Mazia, ale bez żadnego śluzu. Czuje się dobrze.
Dziś zjadł normalne śniadanie i obiad, ale dziąsełka ciągle jeszcze krwawią przy czyszczeniu.
Macie jakieś sposoby na mycie zębów u takich małych dzieci? Mój drze się i wygina. Daje mu szczoteczkę do ręki, druga myje ale i tak jest krzyk.... zawsze był :-/
Tajnaa sory za  🚫 Ale czy na zdjęciu jest kot?? 😍
ash mój Staś właśnie miał całościowe mycie z powodu obsikania. Też obwiniałam siebie, że pampersa źle zakładam. Raz na jakiś czas mamy taką akcję  🤔
ash mój Staś właśnie miał całościowe mycie z powodu obsikania. Też obwiniałam siebie, że pampersa źle zakładam. Raz na jakiś czas mamy taką akcję  🤔


Czekajcie do momentu aż będzie całościowe mycie z powodu obkupkania, i zastanawianie się, jak zdjąć body czy koszulkę z kupą na plecach, żeby nie pobrudzić głowy, zeby nie włożył w to ręi i do buzi od razu nie wziął, o 🙂🙂

Zduśka wywołuję Cię do tablicy!! opowiedz o kupie gigant Bola i kotach😀
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 lutego 2015 18:04
O nieee  😂 to było straszne  😎
tajnaa  czy to faktycznie kot  💘 ??
A macie falbanki wywinięte na zewnątrz?
ash   Sukces jest koloru blond....
26 lutego 2015 18:08
Julie, tak 🙂
Tymek często nas obsikuje podczas przewijania 🙂
Chyba znalazłam problem... Siusiak w pieluszce powinien byc w dole prawda?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 lutego 2015 18:09
Ash czasami jest w górze i nic na to nie poradzisz  😉
umarłam  😂
nie, no czasem pampers jest wg mnie wadliwy, bo jeśli schodzi się na styk na bokach, to takie jakby "języczek" jest gładko do tyłu pod spodem, zaklejone ciasno, falbanki na zewnątrz w całości to co? Rozmiar może być jeszcze zły
Ja myślę, że siusiak ma prawo żyć własnym życiem. Chyba niewiele da się mu narzucić. 😁
ash   Sukces jest koloru blond....
26 lutego 2015 18:19
😁 no fakt, ale zauważyłam ze jak jest zapakowany w pieluszce do góry to młodemu siusiu wychodzą bokiem 🙂
Używam białych pampersow premium care 1.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 lutego 2015 18:21
Siusiek mojego syna ostatnio wylądował w kieszeni teściowej  😁
a w sumie to nie ma nic gorszego jak pełen kupy pampers wyrwany z Twojej ręki przez dziecko  😂
ash sprawdzaj czy siusiak jest w dół 😉
dea   primum non nocere
26 lutego 2015 18:51
jak zdjąć body czy koszulkę z kupą na plecach, żeby nie pobrudzić głowy, zeby nie włożył w to ręi i do buzi od razu nie wziął, o 🙂🙂


Też mam często ten problem, i dlatego pokochałam bodziaki z rozpięciem z góry na dół. Polecam 😉
[quote author=deksterowa link=topic=74.msg2302408#msg2302408 date=1424973291]
jak zdjąć body czy koszulkę z kupą na plecach, żeby nie pobrudzić głowy, zeby nie włożył w to ręi i do buzi od razu nie wziął, o 🙂🙂


Też mam często ten problem, i dlatego pokochałam bodziaki z rozpięciem z góry na dół. Polecam 😉
[/quote]

... a jak takie bodziaki się noszą, kiedy dziecko np. leży na brzuszku- nie uciska? 🙂  fajne, nie pomyślałam..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się