Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
06 marca 2015 15:49
Julie mnie chodziło o jaglaną bez ryżu, a takiej nie można już  znaleźć 🙂 Zamówiłam już SunBaby
Dziewczyny, przepraszam ze tutaj ale nie mam teraz jak cyknąć fotek i wstawić na bazarek...mam na sprzedaż fajną, w stanie idealnym [b]pościel z owcy [/b]dla dziecka (kołderka około 127x95 cm), prześcieradło - materacyk oraz poduszka)  a do tego kamizelka z owcy do kompletu. Firmy  WoolMark
Jak toś chętny to zapraszam na pw.
Mój Kuba 2 doby bez smoka. Dziś przespał całą noc w łózeczku. Z usypianiem gorzej, bo wymaga, żebym póki nie uśnie stała przy łóżeczku. Zerkając co chwilę czy na pewno jestem. 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
06 marca 2015 17:07
Kasia Konikowa, mówiłam Ci, że jesteś niesamowita??!!! Powiem to jeszcze raz! JESTEŚ NIESAMOWITA!
RAZ JESZCZE DZIĘKUJĘ ZA PACZKĘ!!!!!
Ogromnie się wzruszyłam jak tylko zajrzałam do środka! Odwdzięczę się, obiecuję!
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
07 marca 2015 07:50
ash, bardzo się cieszę że jesteś zadowolona  😀 Ogromne buziaki dla Was!!!  🏇

Wczorajszy wieczór spokojny, sab simplex i suszarka dały radę  😅 A dzisiaj zapowiada się cudna pogoda i jedziemy z Misiem na wiosenny przegląd ogierów do znajomej stajni  🏇
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
07 marca 2015 11:24
Dziewczyny, Milena jak siedzi w bujaczku czy na kolanach zakłada stopę na stopę, często tez nimi pociera. Czy mam się przejmować? Pediatra nigdy nie stwierdził wzmożonego napięcia.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 marca 2015 12:22
leosky, nie panikuj! Ty zwariujesz za chwilę... Moja w leżeniu na brzuchu lubi pocierać o siebie nogami, myślę, że nie ma w tym nic dziwnego. Odkrywają możliwości swoich kończyn. Acha, moja WNM też nie ma stwierdzonego.
leoskywyluzuj 🙂 mój wyciera brudne ręce we włosy, myślisz że to od osłabionego napięcia w rączkach 🙂 :kwiatek: ale fajnie, że jesteś matką, która patrzy 🙂

u nas była noc bez butli, zwyczajnie ja padłam, mąż myślał że ja dałam i padł...no to super! tej nocy nie daliśmy....o ja pierdziu jakie były spazmy od 1:30 🙁 o 2:30skapitulowałam. Za to po butelce wpakowałam w łóżeczko i była nieustępliwa mimo, że Małe Zło też było uparte.
Nie wiem, jak się pozbyć mleka o 24.

no i chyba, tak tfu!tfu!tfu! żeby nie zapeszyć ...zdrowy. Tzn jeszcze pokasłuje, ale bez gorączki. Nie wiem, jak się ustawić na 24 marca-szczepić, czy za szybko, bo chory był tak serio serio. To już nie, że zęby. To jakaś zaraza, co to ją i ja miałam. Też jeszcze pokasłuję i nie czuję się super zdrowa, a Michał zaczął nieco później, tyle że on się bardziej leczył niż ja...
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
07 marca 2015 13:51
Wróciliśmy ze stajni, Misio spał przez 4 godziny i mogliśmy sobie pogadać ze znajomymi i popatrzeć na ogiery  😀 naładowałam pozytywnie akumulatory  🏇

Wczorajszy wieczór spokojny, sab simplex i suszarka dały radę   😅 A dzisiaj zapowiada się cudna pogoda i jedziemy z Misiem na wiosenny przegląd ogierów do znajomej stajni  🏇

Spróbuj z samą suszarką. Ja dawałam ileś leków plus suszarka, ale okazało się, że najlepiej suszarka działała. Momentalnie był spokój.

Kuba już o smoczku chyba zapomniał. Popołudniowa drzemka bez krzyku i nawet nie musiałam sterczeć przy łóżeczku.
WYGRAŁAM!
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
07 marca 2015 16:23
macie rację dziewczyny, muszę wrzucić na luz  😉
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
08 marca 2015 08:02
Każdy mówi/ pisze co innego, więc zapytam Was - ile powinnam mieć pieluszek tetrowych a ile flanelowych? czy flanelowe z ceratką się przydadzą?

Kuzynka mówi - 8 do 10 tetrowych i 5 flanelowych
a internet - 20 tetrowych (nawet, że 30 ale chyba bez przegięć) i 10 flanelowych
Agata-Kubuś, Co za bzdury. 😁
Kup np. 6 tetrowych i 2 flanelowe. Potem się okaże czy w ogóle ich używasz i do czego. W każdej chwili możesz dokupić.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 marca 2015 08:22
Ja kupiłam 3 flanelowe i 10 tetrowych. Flanelowe bardzo mi się do dziś przydają, tetrowych miałam IMO za dużo 😉
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
08 marca 2015 08:32
Agata-Kubuś, ja mam ze  25 tetrowych i z 10 flanelowych, używam cały czas wszystkich  😉

No i wczoraj ani suszarka, ani krople, ani nic nie pomogło  😵 Misio płakał z pół godziny, aż zasnął z tego wszystkiego  😕 Przespał pięknie całą noc, obudził się raz na karmienie. Nie mam pomysłu jak mu pomóc kiedy tak płacze  😕
dea   primum non nocere
08 marca 2015 08:42
Kasia o chuście myślałaś? nam ratowała sytuację w takiej chwili, do tej pory się przydaje w kryzysowych momentach.
mnie flanelowe (2) w sumie się nie przydały, na siłę szukałam zastosowania. Tetrowe do dziś, bo Michał zasypia z pieluchą jako przytulanką/mamlarą. Daję mu też na pieluchę kroplę eukaliptusowego olejku.

dziś nos bez butli, za to Młode spało z nami 🙄 , bo o 1,30 rozdarło jadaczkę, ale dało się namówić na spanie bez jedzenia z tym, że mam "skasowany" bark, bo on mi śpi na ramieniu....
ash   Sukces jest koloru blond....
08 marca 2015 10:46
Agata-Kubuś, ja używam flanelowych cały czas bo spowijamy młodego nimi. Tetrowe do odbijania i kąpieli. Mam 25 flanelowych i 10 tetrowych.
Czasami i 4 dziennie idą do prania bo młody uleje, albo moja mleczarnia mu moczy 😀
jak dostalam jakies materialy reklamowe od ginekologa i przeczytalam ile wszystkiego dla dziecka trzeba miec, to sie autentycznie przerazilam, a potem smialam - tez byly jakies irracjonalne ilosci pieluch i innych rzeczy podane... 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 marca 2015 11:34
Pamiętajmy, że żyjemy w czasach, w których wszystko jest. I nawet pieluchy można całą dobę kupić w Tesco 😉

U nas w uzyciu było 10 tetrowych i 3 flanelowe. Tetrowe rewelacyjnie się sprawdzaja przy myciu okien i moich szklanych mebli 😁
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
08 marca 2015 12:42
opolanka ja odkryłam że świetne do wycierania okien przy myciu są podkłady poporodowe 🙂
Ja miałam 20 tetrowych i 5 flanelowych; flanelki jako podkłady przy kąpieli, przewijaniu, do wóżka, jako prześcieradełko, tetra do całej reszty- w ciągłym użyciu było około 15 (czyli część w praniu, część czysta), wykonczyłam przy Róży (nie dokupowałam już wcale), ze 2-3 pałętają mi się jeszcze po domu jako ściereczki.
ja mam mnóstwo tetrówek- używam ich do sprzątania  😉. super się nimi myje blaty i podłogę 😉.

może doradzicie mi- chcę kupić SPACERÓWKĘ (PARASOLKĘ) solidną, rozkładaną na płasko, dla sporego dziecka, używaną cena do 300 zł.
polecicie coś?  :kwiatek:
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
08 marca 2015 17:32
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Po wypośrodkowaniu informacji dokupiłam po paczce każdego rodzaju i mam - 13 tetrowych i 10 flanelowych. Jak mi tetrowych zabraknie to dokupię w przyszłości.

P.S. Wiem, że wszystko wszędzie jest, ale ja wolę mieć na maxa wszystko przygtowane. Mój facet biernie uczestniczy w zakupach dla dziecka, nie rozróżnia/nie rozumie/nie wie wielu rzeczy. Staram się robić tak żeby np w szpiatlu nie okazało się, że do kupienia są śpiochy/pajacyki/... bo chłop nie potrafi puścić pralki, nie prasuje (notabene też nie sprząta) a zakupy robi z kartki i jak się tylko ta porywa rzeczy pierwsze z brzegu. Natomiast ja jestem mega pedantyczna i nie chcę mieć potem kupionych rzeczy w kolorze sraczkowato-jakimś tam, bo mi serce pęknie z braku estetyki 😉
kurczak_wtw, z używek to polecam maclarena 
Mamy Kochane... jak sie nazywaja te butelki co  dydek zastepuje cycek?
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
08 marca 2015 19:28
Medela Calma
kurczak_wtw - maclaren!
Agata-Kubuś - ja miałam 15 tetrowuch (mogło być 10) i 5 flanelowych - wg mnie w sam raz ale jak widzisz co Mama to opinia:P
tajnaa - gratulacje! żegnaj smoku 😅
dobra dziewczyny, a jaki model tego maccuda?

edit: oczywiście najbardziej podoba mi się najdroższy 😵 techno xlr, ale używki do 300 zł w jako takim stanie chyba nie znajdę
Kobitki takie pytanie. Moje dziecie kaszle "bez przyczyny", czym juz drugi raz naciagnela mnie na wizyte lekarza. Normalnie pokasluje se tak raz-dwa razy dziennie ale jak przechodzi w kanonade, to matka ma wizje bezobjawowego aspiracyjnego zapalenia pluc 😉 Spotkalyscie sie z czyms takim? Mi lekarze mowia, ze ona moze tak na refluks reagowac ale moze to ma jakas inna przyczyne, nie wiem, alergia np?

Ja mialam 25 pieluch tetrowych i uzywalam do zabezpieczenia garderoby przed ulewaniem. Pamietyam, ze szlo tego tyle, ze dokupilam sobie kilka. Teraz uzywam przy karmieniu do lapania mleka ale zdecydowanie mam ich za duzo. Numer drugi nie ulewa wcale. Tak wiec naprawde ciezko wyczuc co sie przyda na pewno i w jakiej ilosci dopoki sie delikwent nie narodzi. Aha i flanelowe uzywalam u lekarza, zeby nie klasc bezposrednio na tych ich stolikach ale do tego od biedy wystarczy jedna.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się