Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
04 maja 2015 10:44
Wizja, jakos chyba 8 kg, albo nawet niecale, bo pamietam, ze do 9, ktore sa granicznym progiem innych fotelikow jeszcze mu duuuuzo czasu zajelo, zanim dobil.
Jesli chodzi o rozkladanie to ma 2 pozycje pochylenia (oprocz tej pionowej) i tu szczerze mowiac wszystko zalezy od tylnej kanapy samochodu- jak bardzo jest ustawiona ukosnie. W ou samochodach mamy zamontowane te kliny poziomujace BeSafe, a u nas i tak najbardziej 'lezaca' pozycja jest tylko ciut za pionem i przy dluzszych drzemkach zdarza sie, ze glowa leci mu do przodu, u dziadkow spi znacznie bardziej komfortowo, bo odchylenie wypada sporo za pionem.
maleństwo - Żorż pije zdrojka z Żywca i sobie chwali (mówi na wodę mniomi, mniomi):P a 1 drzemka jakoś koło 10 miesiąca - potem zdarzały się dni z dwiema ale to było coraz rzadziej i rzadziej...a teraz i godzinka dziennie to dużo:P
Maleństwo ja wcześniej dawałam przegotowanego Żywca teraz zwykłą z kranu przefiltrowaną w dzbanku i przegotowaną. Hela od dawna na jednej drzemce także może Kalinie się też przestawi. Za to ta drzemka potrafi i 3 godziny czasem trwać. Mi to pasi 😉 Gorzej jak tak jak wczoraj walczyła do 15.30, obudziła się po 18 i do 22 trollowała 😵

Wizja polecam strone tyłem.pl mają tam formularz wyboru który do nich wysyłasz, podaje się m.in markę samochodu i wymagania dotyczące fotelika, odpowiadają dość szybko. Nam polecili Klippan kiss 2 i właśnie na niego zbieramy 😉 Hela drobnica nie ma 8 kilo...aaa i daają kilka propozycji, nie pamiętam co jeszcze u nas było musiałabym w maila zerknąć, i właśnie na zasadzie czy do danego samochodu się zmieści, da się zamocować itp.


Edit. dopisek
To ja wyrodna jestem bo mi piją wodę z kranu przefiltrowaną w dzbanku britta 🙂
A do mleka kranówa przegotowana.
3majcie kciuki za chrześnicę mojego męża. W nocy trafiła do naszego szpitala, obecnie wiozą ją karetką do Wrocławia. Nie wiadomo co jej jest, ma jedynie duszący kaszel, przez co ma problemy z oddychaniem. W nocy strasznie się dusiła, zabrali ją na ostry dyżur i podali zastrzyk, ale nie pomogło.
Kaszel trwa odkąd poszła do przedszkola (wrzesień), były podawane antybiotyki, specjalne zastrzyki, syropy, inhalacje. Jeżdżone po różnych lekarzach.
Oskrzela za każdym razem czyste, osłuchowo wszystko ok, temperatury brak. Testy na alergię nic nie wykryły. Badania na pasożyty negatywne.
trzymam kciuki!
Mazia   wolność przede wszystkim
04 maja 2015 13:19
Maleństwo pierwszą wodę do picia podawaj nie mineralną tylko źródlaną. Na początku wszystko robiłam na źródlanej, oczywiście przegotowanej. Z czasem przeszłam na przegotowaną kranówę.
Co do spania to moja na jedną drzemkę przeszła w okolicy roczku.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 maja 2015 13:25
Dzięki!

Kurczę. Myślałam, że dłużej śpią dwa razy... 😉

OK, źródlana. Poczekam na nasz niekapek i działam.

Cierp1enie, kciukam 🙁

Hej hej, a co tam u zduśki i Diakonki??? Odzywacie się, laski! 🙂
maleństwonie spowijałam,ale usypiam ją i kładę w rożku, wtedy jest spokojniejsza.Muszę spróbować  spowijania.
leosky a Twój maluszek ile ma?
kciuki!

http://osiemgwiazdek.pl/besafe-izi-plus.html
taki mam i jest dużo miejsca, jest wkładka wypełniająca do wyjęcia z czasem. Co do samochodu, to zdecydowanie polecam wycieczkę i przymiarkę do konkretnego auta, konkretnego medelu.
Co z tego, że kupię fotelik super- hiper,jeśli w moim samochodzie, na mojej kanapie, będzie latał jak żyd po pustym sklepie?! Serio, serio. Ja dwa razy już to przerabiałam i to na dwa auta, więc wiem jaki to wyczyn, tym bardziej, że sklepy mają głównie w ofercie fotele, a na stanie wielkie g..., ale warto poszukać sklepu i jechać. Na naszym przykładzie- w skodzie fatalna kanapa, fotele jeżdżą po niej w każdym kierunku i to i na isofix i na pasy, co więcej izi plus zajmuje więcej miejsca niż w moim śmiesznym autku marki hunday getz.....najgorszym sklepem jaki spotkałam w kwestii wiedzy sprzedawców o fotelikach jest smyk, ale mają dużo na stanie. Jedyny problem, tyłem nie mają dla starszaków, generalnie usłyszałam w dwóch, że takowe nie istnieją i jestem glupia, bo tyłem nie wolno wozić dzieci starszych niż niemowlak...

Maleństwo, mój nie śpi drugi raz od dwóch miesięcy, więc wiesz....Miał okresy nadaktywności przy skokach rozwojowych, tudzież spał więcej niż zwykle...🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 maja 2015 13:43
Donia Aleksandra, ja też nie spowijałam, ale wiele dziewczyn polecało.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 maja 2015 14:05
leosky, super że jesteście już w domu!
Cierp1enie, trzymam kciuki!
maleństwo, a od kiedy można dawać dziecku niekapek? Ja zaczęłam od butli, ale może niepotrzebnie?

Uświadomiłyście mi, że niedługo czeka nas wymiana fotelika i wcale mnie to nie cieszy. Fotelik wozimy dwoma samochodami, które są zupełnie inne i już wiem, że będzie wesoło.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 maja 2015 14:39
Kurczak, chyba jak jest gotowe? Kalina bardzo chętnir łapie moje kubki i z nich "pije", znalazłam niekapek działający prawie jak zwykły kubek, tzn można pić dookoła, jak będzie sobie radziła, to czrmu nie? Tak mi się wydaje 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 maja 2015 15:05
To Hania chyba jeszcze nie jest gotowa, bo jedyne co lubi z kubka, to wylewać z niego, to co akurat ja próbuję wypić 😉
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
04 maja 2015 17:02
Dziękuję bardzo za pomoc fotelikową 🙂
kurczak w temacie pojenia klik
Polecam bardzo kubeczek medeli na pierwszy trening, nic sie nie wylewa bo rodzic trzyma 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
04 maja 2015 18:50
Donia Aleksandra, ja spowijam nadal do spania bo inaczej wybudza sie co 5 minut.
Jedynie w wózku na spacerze spi nie spacyfikowany 🙂
Bez spowijania macha raczkami, nożkami i sie budzi. Ja bardzo polecam.

U nas od kilku dni chustowanie 🙂
Fantastyczna sprawa taka chusta. Sprzątam, gotuje, prasuje z Tymkiem w chuście. On zadowolony bo blisko mamy a ja zachwycona bo spi wtedy w dzien i humor pozniej ma lepszy 🙂
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
05 maja 2015 06:23
Donia Aleksandra skończone 7 miesięcy.
Dzisiaj znowu milion razy wstawałam do Milenki w nocy. 3razy się popłakała i to w sumie w pierwszej godzinie od zaśnięcia. Rzuca się, wierci i tak noc w noc. Już wczoraj nie włączyłam niani podejrzewając jakieś fale, nie wiem, magnetyczne, ma też cienką kołderkę, bo strasznie się poci więc nigdy nie wiem czy jej ciepło czy zimno. Ostatnio odkopała się cała i tak spała. Może jest takim wrażliwcem emocjonalnym i to reakcja na wrażenia dnia, może to te zęby cholerne, może ma jakiś problem którego lekarze nie dostrzegają. W czwartek mamy tego neurologa bo przepadł tamten termin ze względu na szpital.

Dostała też wczoraj wypis ze szpitala. 10dni furagina. Po 6 tygodniach ma mieć cystografię. Zamierzam ją też przyuczyć do picia soków i herbat żurawinowych.

Puki co wprowadziłam jej odrobinę soku gruszkowego do wody, tak by dużo piła. Bo musi wypłukiwać bakterie. A z wodą różnie bywa. Raz pije raz nie. Sika dużo. Więc tetra za tetrą.
🙂 kurczak Wojtus od początku pije z niekapka, zaczęłam od Nuka, i bardzo polecam.
(http://allegro.pl/nuk-first-choice-kubek-niekapek-150-ml-miki-kubus-i5081824722.html)

Wojciu skończył 11msc i ostatnimi czasy jest taki kochany, chyba czuje ze mama ciężarówka  😉 😅

Loe buźki dla Mili, dzielne dziewczyny jesteście  🙂


szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
05 maja 2015 07:35
Ja na razie koncze z praca opiekunki- pokonala nas sytuacja o ktora sie martwilam- choroba dziecka. Tamten chlopiec dostal jakiejs wirusowej jelitowki- z jednej strony bardziej w takiej syt. potrzebuje opieki, z drugiej ja mu nie moge jej zapewnic ze wzgledu na Jaska. Wiec patowo. Poza tym niestety mimo zapewnien nie bylo ani troche lepiej- czyli w kolko zmiany zdania odnosnie godzin, dni itp. Jasiek tez zaczal sie tam mocno denerwowac, bo sie nudzil i chcial na dwor. Odpuszczam wiec. Jakby ktos sie zastanawial nad taka forma pracy, to polecam brac w opieke dziecko choc troche zblizone wiekowo- czyli takie, ktore ma podobne potrzeby i sposob spedzania czasu. No i trzeba przemyslec kwestie choroby ktoregokolwiek z dzieci.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 maja 2015 08:08
madzik2626, ale ładne! Chyba zamówię, najwyżej będzie na później.

Chcę się zabrać powoli za odcycowanie małej i nie bardzo wiem jak to zrobić. W niedzielę myślałam, że sama z piersi zaczęła rezygnować, bo przez cały dzień praktycznie w ogóle nie chciała ssać za to wcinała z chęcią inne rzeczy, ale od wczoraj znowu je normalnie. Podpowiedzcie mi jakie mleko powinnam jej kupić, żeby powoli ograniczać pierś?
Bardzo sie bałam odcycowania, ale poszlo bez problemu...
Zrobilismy tak, kupilismy mleczko wtedy nan pro 2 i robilismy mieszanke🙂 Butla 2x dziennie, na śniadanko 3/4 butelki mojego ściągniętego reszta nanu, kolacja tak samo, dnia nastepnego juz troche mniej mojego wiecej nanu 😀 i tak z 3dni mieszanki po czym sam nan.
Bez zadnego ryku, smutno mi bylo ze cyc byl mu obojetny😉 🤣
Całe noce przesypia, w nocy w ogole karmienia nie ma 🙂

Teraz uzywamy ustnik do butli aventu.
http://allegro.pl/philips-avent-miekki-ustnik-niekapek-6m-1szt-i5312546901.html

:kwiatek:
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 maja 2015 08:26
No właśnie chcę ją odstawić na spokojnie i nie z dnia na dzień, tylko nie wiem czy powinnam kupić mleko początkowe czy następne? Czytałam już różne opinie.

W tym niekapku Nuk ustnik jest silikonowy?
Tak silikonowy. Jedynym problemem dla nas była mała butla.
Też nie chciałam z dnia na dzien, ale poszło tak samo 😉 no i zaczęliśmy od mleka następnego (mial 8msc)

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
05 maja 2015 08:44
Tzn. ja się nie obrażę jeśli pójdzie tak jak u Was, tylko liczę się z tym, że może tak kolorowo nie być 😉
dziewczyny wpadam z pytaniem. Zastanawiamy się nad tym wózkiem:  http://tako.net.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=76&virtuemart_category_id=35 

Ten wózek ma dość mocne amortyzatory czy według Was to plus czy minus? Teraz będziemy głównie poruszać się po mieście ale za 1,5 roku gdzieś wyprowadzamy się na wertepy wiec tutaj chyba będzie ok ale czy do miasta?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
05 maja 2015 10:13
I do miasta i na wertepy wszelkiego rodzaju polecam x-landera. Ja mam x move i jestem bardzo zadowolona.
ash Chusta plus suszenie wlosow lub odkurzanie to jest potega  😎 ! U nas pokonuja nawet najwiekszego i najbardziej sfochowanego "niespiocha". Btw w domu mam blysk, jak nigdy wczesniej  😉
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
05 maja 2015 10:43
Chuda, nie wiem czy będziesz zadowolona z wózka, który zarówno z gondolą jak i jako spacerówka waży 17 kg, to dużo jak na wózek, moim zdaniem 15 to max ile powinien ważyć. Po złożeniu nie powala też gabarytami... przemyśl czy zmieści Ci się do bagażnika nie zawalając go totalnie i czy tak hop siup go sobie rozłożysz, złożysz, wrzucisz do auta, przeniesiesz bo będzie taka potrzeba.

Co prawda nie powinnam się chyba wypowiadać, bo nadal w dwupaku, ale to o czym głównie myślałam szukając wózka to:
- łatwośc prowadzenia (i tu uważam że ruchome przednie koła są lepsze)
- waga (max 15 kg, 13-14 jest super)
- mało miejsca po złożeniu
- łatwośc składania
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
05 maja 2015 11:03
Hej, jako "matka" projektu wtrącę się ze SPAMem, mamy konkurs Philips Disney z sympatycznymi nagrodami 🙂 Zabawka szyta na podstawie zgłoszonego rysunku, pościel z myszką mickey lub spidermanem lub lampki nocne z czujnikiem. I same produkty oświetleniowe dla dzieci mają super, sama kupiłam sobie softpala z myszką mickey a dzieciaki znajomych obkupiłam w living colours i inne np.

http://bajkowyphilips.pl/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się