Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Super, że lepiej Kenna 🙂 Obu tak dalej.

Też słyszałam, że Octenisept niekoniecznie dobry na rany, rozmiękcza, tak samo coraz rzadziej do pępków polecany.
Polecałabym bardziej Kodan, ale co tam prowadzący karze.
Szalona😉, ale to leci, dopiero co wesele miałaś a już 13 tc!! Czyli jak ja urodzę to czekamy na Ciebie i nie wiem kto tam jeszcze się nie ujawnia? Pucować się proszę 😉
A co do płci, to u mnie obie dziewczyny zostały zdemaskowane w 16tc.

Ciężki dzień za nami. Sarze skacze gorączka, ja ledwo żyję... Oby jutro było z nią lepiej. Dobrze, że jest weekend i W cały dzień w domu.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
23 września 2017 18:31
No właśnie, Dzionka, Szalona i co, i koniec? Niemożliwe, aby zwolnione  miejsca się nie zapełniły!

aaa, no i jeszcze Grafi!
ach, no tak, jeszcze Grafi 😍 Czyli po mnie same chłopaki, może jednak ktoś z dziewczynką w brzuchu się objawi 😉
Jest jeszcze jedna osoba ale sie nie ujawnia...a ja czekam i nogami przebieram czy sie ujawni! 🙂

A wiecie ze fakt, miałam takie wrażenie sama przy octenisepcie z tym rozmiękczaniem? A jednak sama psikalam, może dlatego mam szersza bliznę w niektórych miejscach..
Teraz np na kikuta juz sie niczego nie psikalo wg szpitala w którym rodziłam, tylko czekało aż sam odpadnie.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
24 września 2017 01:31
Kenna cieszę się że jest lepiej, kciuki cały czas trzymam. I z tym octaniseptem to serio dramat...nam idradzili w szpitalu, właśnie twierdząc że wydłuża proces gojenia. Może jodyna by pomogła?

Julie a Ty kiedy się wypakujesz?
A Cynamonowa nie miala terminu na wrzesien?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 września 2017 06:47
Miała. Urodziła 2-go 🙂 Mam nadzieję że mnie nie udusi, że to napisałam.
Łooo , no to faktycznie mało zostało dziewczyn do rozpakowania 🙂

A poza tym Cynamonowa gratuluje!
zduśka, No niby już powinnam, ale dzidź ma inne zdanie ta ten temat. 😁
Jak tam Bolo?

No faktycznie jakiś niż demograficzny na re-volcie. Skandal! Do roboty!  🤬
Albo ujawniać się, bo w pełni rozumiem osoby, które nic nikomu nie mówią przed badaniami prenatalnymi albo nawet połówkowymi.
Ja tez wiem o jednej starej wyjadaczce co sie nie ujawnila 🙂 ale nie pytalam czy planuje, moze nie bo juz polowa pykla.

Cynamonowa, gratulacje!!

U nas pol nocy przespane na mnie a pol ze mna w lozku, ale spala jak susel i wstala bez oznak choroby nagle. Szybka regeneracja to jest to. Szkoda ze ja zdycham coraz bardziej...
Właśnie miałam pisać, że jeszcze ja w kolejce na przyszły rok jestem (18tc teraz)  i jedna nieujawniona (Sienka pewnie o tej samej osobie piszemy 😀 ). 😉

Mnie coś męczy przez weekend, sama nie wiem co ale zasypiam 19-20, śpię po 12h i jeszcze sobie funduję drzemkę w dzień...

A z innej beczki to na volcie całkiem wyrównany podział chłopaki - dziewczyny jest. U mnie dla odmiany teraz na 5 dziewczyn z najbliższych znajomych-rodzinę, które urodziły albo mają termin na ten rok same chłopaki.  😁

Kenna super, że idzie powoli do przodu, ty się oszczędzaj a my tu kciuki dalej trzymamy.  :kwiatek:

Julie też trzymam kciuki, żeby poszło szybciej niż później. 😀

Dzionka współczuję choróbstw, dobrze, że chociaż Sara już lepiej. My zawsze gorzej przechodzimy, tym bardziej w ciąży. Pamiętam jak mi lekarka mówiła kiedy się skarżyłam, że wszystko od małego ze żłobka łapię, że to normalne i dorośli zawsze dwa razy dłużej się męczą...  🙄

A jeszcze jedno pytanie mam, co z naturalnych metod polecacie na zaparcia u maluchów?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
24 września 2017 12:12
Hmmm, czyli to ktoś z Waszych lokalnych spotkań sienka - Grafi - Dosia - falletta- figura...  i kurde nie pamiętam kto tam jeszcze był...
Lotnaa   I'm lovin it! :)
24 września 2017 13:15
Ojej, ale mam zaległości  😡

Cynamonowa, gratulację!

Widzę, że są tu jakieś zakamuflowane ciężarówki  👀 Mogę się tylko domyślać 🙂

Dzionka, ale słodka Sarenka! A Ty już 8-smy miesiąć? Wow! Zleciało!
Off top - skąd masz tą półkę na książki?

maleństwo, zawsze jak widzę zdjęcia Kaliny to wychodzę z podziwu, jaka ona duża! Przedszkolak jak się patrzy 🙂

Lotnaa, Dziekuje za odpowiedz! 🙂 zastanawiam sie jeszcze w temacie snu, czy po x czasie po zaśnięciu robić 'dzien' w pokoju żeby sie wybudziła, czy ma sie obudzić po ciemku..? Widzę tu brak logiki 'nocnej', skoro rano spi aż sie zrobi jasno


sienka, ale w nocy też śpi po ciemku przy zasłoniętych oknach. Ogólnie w kontekście higieny snu totalne zaciemnienie uznaje się za ważne, nie tylko w kontekście dzieci - są ludzie, którym sen rozwala zapalona diodka od ładowarki. A jak dziecko idzie spać o 19-20 latem, to też przecież ciemności nie ma. I nie chcesz też, żeby dziecko Ci wstawało o 5, kiedy robi się jasno.
Hanka ma na sen zasłonięte rolety i budzi się niezależnie od światła. Jak wstaje to pierwszą czynnością jest odsłonięcie okien.

[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=74.msg2715066#msg2715066 date=1506101546]
Ale sama mówiłaś, ze ostatnio mniej je. Moze zeby, moze ma cięższy okres? Szczegolnie teraz, jak moze uda sie z Tagesmutter, moze lepiej nie odstawiac? Widocznie Hania tego jeszcze potrzebuje?
Przemysł, spróbuj to wziasc na spokojnie. Nie namawiam Cie do żadnej decyzji  :kwiatek:
[/quote]

Gienia, no właśnie, mało je i nie chcę jej zabierać mleka całkiem. Ale chciałabym ustalić jakieś ramy, zrozumiałe i logiczne dla Hani, i się ich trzymać. Mnie samo karmienie w wymiarze 2-3 razy dziennie nie przeszkadza, o ile nie jest wynikiem jej nacisków. Wręcz uwielbiam te momenty.
A co do "ona tego potrzebuje" - no właśnie, też tak myślę, ale zastanawiam się, czy za 2 lata sytuacja nie będzie taka sama  😵
kenna nam na szkole poleciła położna środek Protosan na rany. A w ogóle na paprzące się rany stosowałam...gotowaną cebulę, cuda działa
Dzionka boska Sarka!  💘
Maleństwo Kalinka rzeczywiście wygląda na dużo starszą niż jest. I za każdym zdjęciem jakie dodajesz wygląda jeszcze piękniej. Ta grzywka zdecydowanie dodaje jej uroku  😍
Sienka czyli sielsko Anielsko  😁 a o tych kg to nawet nie myśl. 2 msc to w cale nie tak długo po ciąży aby figura już miała wrócić do siebie. Oczywiście wszystko to jest kwestią mocno indywidualną ale spokojnie ciało ma czas. Na tym etapie bym się tym nie przejmowała! Zwłaszcza tylko 3ma kg  😀  :kwiatek:
Lotnaa, półka z allegro, ale nie polecam - trzeba było dorobić sznureczki od frontu, bo książki dołem wypadały.

falletta, dziękować 🙂!

Moje dziecko wróciło do zdrowia i zasnęło po 22 😁 Uf, chorowała 1 dzień (i 2 noce).
Dzionka no ten czas zdecydowanie za szybko leci,  a przez te przygotowania,  ślub itd.  to ja w ogóle nie wiem kiedy te wszystkie miesiące minęły.  😉

No i myślę że też jeszcze któraś się ujawni z brzuszkiem  🙂
Niedawno w Dorota was urzadzi byly takie fajne polki na ksiazki w tym stylu, tez Idze zrobie takie, bo to rzeczywiscie bardziej atrakcyjne dla dziecka jak widac okladki no i tez fajnie ogolnie to wyglada 🙂

Grafi, sienka, Szalona😉,  🤬
Dopiszcie mnie za Grafi, a przed Szaloną  🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 września 2017 13:44
yegua, hihi, tak podejrzewałam. Gratsy! Kto tam mieszka u Ciebie?
yegua, gratulacje! 🙂
maleństwo, mundialowa, dziękuję. Jeszcze nie wiem kto mieszka, jutro zaczynam 16t.c., więc pewnie niedługo się dowiemy 🙂
Wiecie, ja ten wątek czytam od początku, więc w końcu czas i na mnie 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 września 2017 14:12
yegua, gratulacje!  😀
yegua, też mi się podejrzana wydawałaś 😀 Super, gratulacje kochana!! Jak się czujesz?

nerechta, właśnie bardzo fajne jest, że widać okładki! I dla oka 😉 i dla dziecka. Super regał na ksiażki się pojawia w netto od jakiegoś czasu, ale koło 7 rano już są zazwyczaj wyprzedane :> Więc mi się nie udało upolować jeszcze.

Wrobiłam mojego tatę w spacer z Sarą, bo mama nie mogła przyjechać, troll odmówił drzemki a ja zdycham dalej. Szkoda, że nie widziałyście jego przerażenia na twarzy po usłyszeniu tej propozycji 😁 No ale dzielny dziadek poszedł, mam wreszcie chwilę wolnego.
yegua, gratki! Czas najwyższy 😉
Dzionka i prawidłowo, niech dziadek przejmuje pałeczkę. 😀 A ty trzymaj się i zdrowiej!

yegua oj tam, oj tam, tylko trochę cię wywołałyśmy. 😉

I mogę potwierdzić, że biblioteczki z netto są super, teściowi udało się w tym roku upolować, więc mamy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Co prawda takie układanie książek nie daje za dużo miejsca ale mały wreszcie sam może książki odkładać,. 😉

Za duże zdjęcie.

Edit: aj, nie doczytałam dokładnego rozmiaru i za mało zmniejszyłam, już poprawione 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 września 2017 20:27
Grafi, o, piękny! Zdążyłam zobaczyć przed wycięciem zdjęcia. Właśnie coś takiego chciałabym upolować, choć raczej nie w polskim netto.

Pandurska, Gienia, widziałyście coś takiego nie za milion monet?
Lotnaa Ale co, bo sie nie wyswietla?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
25 września 2017 23:14
Regał na książki w stylu Montessori.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się