Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
05 kwietnia 2019 07:55
Moja Teutonia to było 2 w 1 i kocham ten wózek! Spacerówka jest super, przejadę ja przez kazdy syf, moge zmienić oś przednia na większe koła i nawet przez zaorane pole pojade. Do auta mam joie Litetrax i bardzo go lubie. Kupowanie wózka dla samej gondoli na 6 miesięcy to troche droga sprawa. I taki 6 miesięczniak jak go sie do spacerówki przełoży to jednak jeszcze niemowlak... te małe spacerówki maja gorsze amortyzację i jeżeli nie jedzie sie po galerii to tak moze byc troche za twardo 😉 No ale to moje odczucie przy moich dwoch  wózkach.
Moja gondola akurat miała bardzo słabą amortyzację, więc tu dużo się nie zmieniło. Zależy jak często jeździ się autem. Ja jeżdżę w zasadzie codziennie i typowa spacerówka to zbawienie. Ja gdybym miała teraz wybrać to albo kupilabym porządna używaną gondole czy wózek 2 w 1, bo te można dorwać za grosze albo po prostu dokupilabym gondole do Valco.
Właśnie Madness jak tam?  🙂
Kolejna Madźź, a potem teoretycznie ja 😜

W środę byłam u swojej lekarki. Krew się pojawiała, bo na szyjce mam drobną ektopie i to ona podkrwawia. Zrobiła cytologie Ale mam się nieprzejmowac, bo to nie ma wpływu na ciążę.  Mam zielone światło na "normalne funkcjonowanie"  💃 Także w następnym tygodniu jadę kupić łóżeczko i materacyk  🙂
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
05 kwietnia 2019 16:46
Dziewczyny a mi wyszły ,, liczne bakterie w moczu", bez leukocytów. Gin, mówi, że to raczej nic, ostatecznie można posiew zrobić (dopiero w pon.)ale oczytałam się, że zapalenie układu moczowego to poronienia, porody przedwczesne itp... Może powodem być to, że mocz czekał 5 h na badanie? I co robić teraz? Brała któraś Urofuraginę w II trymestrze?
Ja od 3 mce non stop miałam liczne bakterie. Duuzo pij wody, sok z żurawiny, wodę z cytryną. Biorę urosept cały czas. Raz brałam monural i praktycznie nic to nie dało.
Bakterie mogły się pojawić też przez nieprawidłowe pobranie moczu. I owszem moga być liczne przez czekanie moczu 5h w nieodpowiednich warunkach (tzn. Nie był mocz w lodowce).
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
05 kwietnia 2019 17:01
Dzięki Horsia. W pon powtórzę.. Jakbym miała możliwość to chodziłabym do ginekologa co drugi dzień będąc w ciąży. Serio...
Jak masz możliwość to po pobraniu próbki jak najszybciej zawieź do lab. Możesz z jakimś wkładem zimnym np.jak masz daleko. I jak chcesz od razu posiew to pojemniczek musi być jałowy. Bo w aptekach są niejałowe i jałowe😉
Ja to bym najchętniej codziennie swoje dziecko oglądała na USG  😍
Bizon, u mnie w pierwszej ciąży wychodziły bakterie, okazało się że źle pobierałam. W ciąży czasem trzeba zwiększyć ostrożność przy pobraniu z uwagi na inną wydzieliną z pochwy. Ja nawet musiałam używać coś a la tampony z waty w trakcie pobrania - odkąd zaczęłam to robić to wyniki były idealne.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
05 kwietnia 2019 19:11
Bizon ja miałam liczne bakterie w moczu jeszcze przed ciążą. W ciąży gin przepisała jakiś lek (zabij nie pamiętem ale chyba jakiś antybiotyk) i od tamtej pory mam spokój.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
05 kwietnia 2019 19:55
Madness, Co się u Ciebie dzieje? Odezwij się!
Dziewczyny a mi wyszły ,, liczne bakterie w moczu", bez leukocytów. Gin, mówi, że to raczej nic, ostatecznie można posiew zrobić (dopiero w pon.)ale oczytałam się, że zapalenie układu moczowego to poronienia, porody przedwczesne itp... Może powodem być to, że mocz czekał 5 h na badanie? I co robić teraz? Brała któraś Urofuraginę w II trymestrze?

Powtórz badanie zachowując przy tym możliwie jak największą czystość i sterylność.
Też mi raz wyszły "liczne" a w powtórzonym następnego dnia badaniu zero.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
06 kwietnia 2019 13:22
Dzięki, mam nadzieje, że wyjdzie nic.
Dzięki że pytacie 🙂 Niestety leżałam na patologii czekając na akcję. Nie chcieli mi nic podawać na wywołanie bo stan po cc i straszyli wagą dziecka (4100). Ruszylo w środę w nocy, ale powoli i mozolnie, cała czwartkowa noc już regularne skurcze i porodówka ale nic się nie rozkręcało. W piątek raniutko podłączyli jednak oksytocynę, ale ona również nie rozkręciła akcji. Powiedzieli że nie będą mojej ciętej macicy męczyć z takimi skurczami, gdzie rozwarcie ciągle na 1 cm, szyjka bez zmian, po raz kolejny zaproponowali cc. Nie wiem czy to już te skurcze, czy zmeczenie, czy tęsknota za starszakiem czy znużenie już tym czekaniem (10 dni po terminie) czy już właśnie strach o młodsze dziecko że to trwa, tyle dni po tp a ona dalej w brzuchu... Może po prostu wszystko na raz. Zgodziłam się i powitaliśmy wczoraj na świecie Kaję. Oszacowana prawie idealnie, 4170, zdrowa i to najważniejsze 🙂

I teraz tylko czekać na wyjście że szpitala bo starszej nie widziałam już prawie tydzień!!
Madness - serdecznie gratuluję 😅
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 kwietnia 2019 17:47
Madness, brawo i witam moją imienniczke <3
Madness, gratsy!!! kawał baby z Kaji 🙂
powoli zbieram całą wyprawkę. Czy któraś z was ma łóżeczko dostawne? Nigdzie nie mogę znaleźć takich małych prześcieradeł ..
ash   Sukces jest koloru blond....
06 kwietnia 2019 18:52
Madness, hurrrrra gratulacje
Lotnaa   I'm lovin it! :)
06 kwietnia 2019 19:19
Madness, gratulacje!  💃 Dużą dziewczynka! Imię piękne, sama je rozważałam. Szybkiego powrotu do siły życzę!
Madness gratulacje!
Madness wielkie gratulacje 😍
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
06 kwietnia 2019 21:13
Ale super! Gratuluję i zazdroszczę, że już po🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
06 kwietnia 2019 22:02
Ogromne gratulacje Madness  😅
Madness, Gratulacje!!! :kwiatek:
Madness Gratulacje  :kwiatek:

Dziwczyny pomocy, co waszym dzieciom pomogło w bolesnym ząbkowaniu?  Moje dziecko już 3 dobę dosłownie wyje z bólu. Praktycznie nie je i nie śpi jeśli nie podam paracetamolu który i tak działa na tyle że dąży zjeść i przespać się godzinę i odpoczatku, a nie mogę jej kolejny dzień faszerowac syropem  😵
gunia92, ze środków p/bólowych to spróbuj ibuprofenu, jest pewniejszy i silniejszy, chyba też dłużej działa, on się wydala przez nerki, a paracetamol przez wątrobę dlatego możesz przejść z jednego na drugi i zobaczyć czy i na ile pomaga. Na niektóre dzieci działają też te żele z lidokainą, chociaż na moje właśnie nie działały. U nas jeszcze pomagała żyrafka Sophie, serio serio  😎 i krab z silikonowymi kleszczami Lamaza (i zadne inne a miałam całą kolekcję), no ale moje cierpiały umiarkowanie, wystarczała jedna dawka przeciwbóla.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
07 kwietnia 2019 10:03
Nam pomagały gryzaki, takie co sie daje do lodówki. Zimno bardzo łagodziło.
Sarze dentinox pomagał, używałaś? Na sam jego widok szeroko otwierała paszcze.
Dzięki za odzew, dentinox mam i nie działa co prawda Lila go chętnie przyjmuje ale ona go łyka nie daje sobie posmarować w żaden sposób, porostu jej smakuje. Jutro przejdę się do apteki i kupię coś innego niż ten paraceramol, fakt jest taki że ja na paraceramol jestem uczulona może moja córka ma też coś z nim nie podrodze.
Kurczę już którąś osobą mówi o tej zyrafie, co ona w sobie takiego ma, po za spora ceną  😤
Madness gratulacje!!  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się