Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

efeemeryda   no fate but what we make.
04 grudnia 2019 12:24
ekuss
a tak z ciekawości, gdzie w końcu postawiłaś konia ?  😉
ekuss   Töltem przez życie
04 grudnia 2019 13:03
ekuss
a tak z ciekawości, gdzie w końcu postawiłaś konia ?  😉


Jest na Islandii w dzierżawie. Ja jeszcze parę miesięcy nie mogę jeździć. Mieliśmy wypadek i złamałam kręgosłup :/
Poza tym byłam zerknąć na dwie stajnie niedaleko i tak bez szału, a bez terenów islander mi oszaleje
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
04 grudnia 2019 13:58
Dziewczyny gdy jest średnia lub zła jakość powietrza wychodzicie na spacery z dziećmi?
Scottie   Cicha obserwatorka
04 grudnia 2019 14:07
Bizon, jak jest średnia jakoś powietrza, to tak. Inaczej to bym musiała przesiedzieć całą zimę w domu 😉 Jak jest zła, to nie wychodzę.
Ja też jak jest średnio to wychodzę. Póki co pod Krakowem wieje i cały czas utrzymuje się dobra jakość o dziwo.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
05 grudnia 2019 09:24
A zabieracie kilkumiesięczne dzieci do galerii/ kościołów/ restauracji? Chodzi mi o ten okres zimowo-chorobowy.
ekuss   Töltem przez życie
05 grudnia 2019 09:26
Bizon ja zabieram, ale też nie wychodzimy często do sklepów czy restauracji
Ja unikam jak ognia
Scottie   Cicha obserwatorka
05 grudnia 2019 12:45
Raczej unikam- do galerii zabieram tylko wtedy, kiedy nie miałam wyjścia. Wybierałam galerię najmniej obleganą i jechałam tam na otwarcie. Do kościoła nie zabierałam, do restauracji tez nie.
Byłam dzisiaj na usg połówkowym i wszystko u dzidzi ok.
Tylko, że całą radość z badania lekko psuje mi miły komentarz na opisie od Pani doktor- warunki badania lekko utrudnione z powodu otyłości pacjentki  🤔
Nie jestem może Ania Rubik, ale przy wzroście 170 mam aktualnie 71 kg na liczniku.
W ciąży przybył mi 1 kg. Ciuchy noszę w rozmiarze 38/40.
Jakoś tak mi się przykro zrobiło, szczególne że sama Pani doktor raczej zaliczała się do mocnego plus size... więc trochę wyczucia można było oczekiwać wobec kobiety, która jakoś tam jednak przeżywa zmieniające się ciało.
No ale nic najważniejsze, że bobo zdrowe.
no to straszny grubas z Ciebie - pewnie nie mogla sie z glowica wbic przez te waly tluszczu  🤣 Nie przejmuj sie, pewnie nie ma gdzie wyladowac swoich frustracji 🙂
pati12318, ahahaha bo padnę! Przy takim wzroście ta waga jest jeszcze w normie BEZ ciąży. A będąc w połowie ciąży masz prawo mieć już nawet i 5-6 kg więcej. Jaka nadwaga  😁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
06 grudnia 2019 14:12
O matko, co za tępa lekarka, subtelna jak kilo gwoździ... Masakra. Niestety w Pl chamscy lekarze to wciąż norma.
Matko jaka uprzejma... Ten sam kaliber co pediatra u której byłam w poradni dla wczesniaków, gdzie kazała mi ograniczać dwumiesięcznemu dziecku mleko, bo jest za gruba i to pierwszy krok do otyłości w dorosłym życiu ( młoda urodziła się 2350g a w drugim miesiącu miała 4 kg, nadal nosząc 56 rozmiar, gdzie niektóre ciuchy wciąż były za duże....).  🤔 Po czym patrząc na ojca Zuzki, który faktycznie ma trochę na plusie w tej chwili, palneła że "ma po kim, bo u tatusia spora nadwaga przecież".

Bizon ja w galerii byłam raz, jak nie miałam wyjścia. Do kościoła czy restauracji póki co nie zabieram. W ogóle unikam miejsc gdzie są duże skupiska ludzi.
A ja się pochwalę bo znowu mamy cudne zdjęcia 😜

I z góry przepraszam, ale znowu nie wiem jak zmniejszyć zdjęcie.
Pati super, że wszystko ok w badaniach! A tekstem się nie przejmuj 😉 Ci lekarze czasem tak palną i nawet nie mają świadomości, że człowiek się może przejąć... Z wagą nie ma co się nakręcać, tym bardziej, że jak piszesz, wcale nie przytyłaś.
Mi na połówkowych lekarka rzuciła, że "jakieś duże to dziecko" i oczywiście zaczęłam schizować, a tak naprawdę wszystko w normie 🙂

Horsia pięknie wyglądacie!  💘

Ja dziś zaczynam III trymestr i zgodnie z tym, co piszą w podręcznikach, czuję się fatalnie  🤣 nie śpię większość nocy, brzuch mam wiecznie ponapinany i w ogóle jakoś tak ciężkawo się ruszać. Więc chyba czas na przystopowanie i odpoczywanie... Tylko słabo mi to wychodzi  🤣

Horsiaa o jaaa, ale klimat! Wrzuc cos jeszcze!

Mnie lekarka od USG ciagle opieprzala ze mam maly brzuch i dziecko pewnie hipotrofik, a w badaniu wszystko super. A ze widzialysmy sie rzadko to zawsze bylo to samo a potem glupio jej bylo ze mnie zjechala  😁
Nie mogę się napatrzeć na zdjęcia z tej sesji 😍
Horsiaa przepiękne 😍
Pati , ja w pierwszej ciąży miałam mega specyficznego gina , raz mi kazał stanąć i mówi hmmm jedna krótsza noga , po tej samej stronie jedna brew do połowy bez pigmentu , jedno oko mniejsze . Wyszłam z płaczem od niego bo myślałam , ze coś na usg zobaczył i dlatego zaczął mnie sprawdzać , wróciłam i mnie przeprosił , ze czasami powinien ugryźć się w język . Lekarze są dziwni i właśnie mam wrażenie , ze czasami nie myślą o tym co mówią bo sami by się tym nie przejęli .
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 grudnia 2019 08:45
Horsiaa, cudowne, świetny klimat, ze smakiem. U mojej córki teraz była sesja w przedszkolu, porażka, fotograf w ogóle nie po pracował nad minami dzieci, plus na dole były jakieś lampki choinkowe, które rzucają na twarze fioletowe światło, dzieciaki wyglądają, jakby miały opad pośmiertny :/
Scottie   Cicha obserwatorka
08 grudnia 2019 13:26
Horsiaa, piękne zdjęcia. Ja nie robiłam żadnej sesji brzuszkowej/noworodkowej/roczkowej/świątecznej, ale chyba dojrzewam, bo zaczęła mi się marzyć rodzinna sesja zdjęciowa 🙂
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
08 grudnia 2019 16:15
Horsia   😍

Dziewczyny czy ktoś mógłby polecić jakiś kombinezon, kurtkę zimową dla malucha z zasuwanymi/ sznurowanymi rękawami? Albo bardzo szerokimi? Ubieranie na każde wyjście to jest koszmar. Najgorzej te rączki włożyć w te ciasne rękawy, kto to w ogóle produkuje? Aż teraz się pocę pisząc o tym.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 grudnia 2019 16:27
Horsiaa cudne  😍

Moja gwiazda ma już 10 tygodni. Walczymy z kolkami ale też i staramy się ćwiczyć  😡 Jutro kolejne pobieranie moczu, proszę trzymajcie kciuki żeby ten ZUM już sobie poszedł.
Bizon nie polece konkretnie ale ja kupuje kurteczki i inne z gladka podszewka, zadnych polarow lub misi od srodka bo wtedy ciezko wciagnac rekawy.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
08 grudnia 2019 18:55
Mnie wkurza jak paluszki zaplątują się w podszewkę i jak podszewka wyłazi z rękawa:/
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
09 grudnia 2019 07:21
Bizon Moja też sie urodziła z taka czupryną  🤔
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 grudnia 2019 07:33
Dzięki.
Zabeczka ależ ona ma włos! Trochę jak :https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/ta-dziewczynka-z-japonii-ma-zaledwie-pol-roku-i-niesamowite-wlosy/s2qzmdq



Hehe nie zdziwie sie jak za kilka miesięcy moja młoda będzie miała taką czuprynę 😉
Mloda, Żabeczka, jakie urocze kudłacze  😍 ja się urodziłam z mega gęstą czupryną i ciekawa jestem, czy mała też będzie miała na start takie czarne, długie kudły 😉

Ja się powoli zaczynam zabierać za planowanie przestrzeni dla Bejbika. Powiedzcie, czy sprawdzał Wam się przewijak taki stojący, z półkami pod spodem czy raczej stawiany na łóżeczko? Czy w ogóle przewijak jest zbędny?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się