Przyczepy dla koni i prawo jazdy kat. B

B+E
Fatalita, B+E. tak naprawdę róznica jedna w cenie.B96 to sam egzamin. B+E to kurs i egzamin. Ale w przypadku B96 musisz uważać na wagę
dziękuję za szybką odpowiedź! 🌷
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
18 stycznia 2023 17:57
Czy orientuje się ktoś może w takiej sytuacji...

Mieszkam w UK i tutaj słyszę właśnie że pozbyli się egzaminów kategorii B+E. A ktokolwiek zdał prawko na B po 1997 ma również B+E. Ktokolwiek wymienił dokument jakoś w ostatnim roku będzie miał to B+E wbite.

Miałam w planach sobie B+E zdać kiedyś w Polsce ale wygląda (?) na to że mogę ... po prostu wymienić prawko na brytyjskie. A co kiedy straci ważność i potem chce je wymienić na polskie, wywalą mi tę kategorię i będę musiała zdawać od nowa (?). Oni mają jakiś sposób prześledzenia "kariery" kierowcy w urzędzie komunikacji?

Oczywiście pomijam tutaj fakt że z przyczepą tak czy owak trzeba się nauczyć jeździć ale nie będę się oszukiwać - jazdy doszkalające są mniej stresujące niż egzamin
Dzień dobry,
Chciałabym się zapytać o maksymalne DMC przyczepy jaka mogę ciągnąć autem o DMC 2,5 tony przy kategorii B?
Czy jakąkolwiek przyczepę z koniem ważącym 600 kg mogłabym ciągnąć bez wykonywania kategorii B+E?
Pozdrawiam
DrKa, Musiał[aby mieć max. 1t, nie wiem czy są takie przyczepki nawet jednokonne.
tak jak pisze xxagaxx, 3.5-2.5=1T. najlżejsze przyczepy ważą po 650kg to z koniem 600kg nie bardzo się to spina.
mindgame, xxagaxx, bardzo dziękuje za odpowiedzi 🙂 Najwyższa pora się zapisać na kurs B+E 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się