baza filmowa o koniach + możliwości ich zdobycia.

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 lipca 2009 21:56
Wiem , że na forum jest wątek filmowy. Ale  chciałam bardziej odkreslić grubą linią temat : filmy czy seriale o koniach.

Podejrzewam , że tu  jest wiele z Was które chciałyby mieć dostęp do filmów które raczej rzadko można kupić w internecie czy obejrzeć w naszej TV. Posiadacie takie? Znacie adresy sklepów gdzie można je kupić?
CHciałabym aby ten wątek pomógł nam dosięgnąć  takie ,,białe kruki".

Jedni używaja torenta, inni Chomika, inni poczty Polskiej, kolejni allegro...ewentualnie podają  strony interenetowe sklepów gdzie mozna nabyć żadką kopie. Jednak nie wszędzie jest to możliwe. Sama od kilku lat poszukuje paru tytułów. Dlatego apeluję was o pomoc w tej sprawie.  Niekoniecznie drogą  nielegalną- do niczego nie namawiam.

Prosze tylko o  jakieś informacje, koleżeństwo i wyrozumiałość.

Dodatkowo piszczie  tytuły filmów, seriali które są o tematyce końskiej i zrobiły na was przeogromne wrażenie.

Dziękuję za pomoc i mam nadzieję, ze wątek posłuży czysto przyjaznej pomocy w zdobywaniu kolejnych tytułów  i zaspokojeniu  apetytu kinomaniakowi, którym sama jestem od kilku ładnych lat.

ps. Jesli ten wątek powinien znalesc się ,,Forum KOnie"  prosze MODeratorki o przeniesienie. Wybaczcie mój wybór.



"cwał" wlasnie widzialam wyszedl na dvd. w empiku byl !! 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 lipca 2009 22:17
A skąd zdobyć np. polski serial Karino? Posiada ktoś? Wie skąd zdobyć?

Osobiście poszukuję:
Filmy takie jak: Long Shot, Phar Lap, Sylvester, Touching Wild Horses, Zefir, Flash  i wreszcie wiecznie poszukiwany Young Black Stallion i jego druga część ( obojętne czy wydana przez Disneya czy starsza wersja).


z tych mało znanych i dostepnych to tez warto wspomnieć o Imbir, International Velvet i National Velvet.

Wszędzie ich suzkam 🙁 Czasami znajdują się w sklepie - a kiedy dzownię i zamawiam to okazuje się że już nie mają tej pozycji w sprzedaży. Kilka razy tak naciełam sie z merlinem.


Ps. Był tez kiedyś film o jakieś lasce która jeżdziła na ślepym koniu?a może to ona była ślepa? Widziałam zaledwie ostatnie minuty a sprawdzić tytułu nie miałam mozliwości. ktoś czoś czai?

Albo serial Blacky?  Pamiętam w dziećiństwie na TVP2 leciał po 15.00. Ma ktoś dostęp do niego?


abre   tulibudibu
07 lipca 2009 22:34
Karino w wersji kinowej kupiłam w Media Markt. Serial łatwo nagrać, puszczają go ciągle, raz na Dwójce, innym razem na Polonii albo TVP Kultura. Można do nich napisać, powinni odpowiedzieć kiedy znowu będzie emitowany.
trzynastka   In love with the ordinary
07 lipca 2009 22:36
mam całą szafkę nagrywanych kaset z filmami o koniach.
na pewno jest kilka odcinków black beauty i jest seria filmów dokumentalnych o koniach (kaskaderzy, kłusaki, weterynarze - no wszystko)
przejrzę to jutro  😉



Ps. Był tez kiedyś film o jakieś lasce która jeżdziła na ślepym koniu?a może to ona była ślepa? Widziałam zaledwie ostatnie minuty a sprawdzić tytułu nie miałam mozliwości. ktoś czoś czai?



Oglądałam ten film jakiś czas temu w Tv . Jedyne co znalazłam w necie to tytuł, może na jakimś torrencie będzie.
"The long Shot" , polski tytuł: "Czarny koń"
Lotnaa   I'm lovin it! :)
07 lipca 2009 22:40
Blacky to moje dzieciństwo, regularnie siedziałam przyssana do ekranu i marzyłam  🤣

Pamiętam jeszcze polski serial Janka, trochę koni tam było.

I taki angielski film dwu-odcinkowy Jeźdźcy, z końmi w tle, ale dość fajny.

I Hidalgo z boskim Viggo Mortensen'em  🙂

Edit: A pamiętacie taki film dla dzieci "Emil z skądtamś"? Jak był niegrzeczny to ojciec wołał: "Emil, do drewutni!"  🤣 Emil sam zdobył własnego konia i później skakał na oklep przez płoty  😁
Ehh, to były czasy...

Edit: literówka
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
07 lipca 2009 22:44
Czarnego konia na chomiku ostatnio widziałam 🙂
i w sumie widziałam ten film ze 3 razy i nie powiem, fajny.
Hmm... Ale byl jeszcze jakis polski serial z daaawnych czasow, o grupie dzieciakow/mlodziezy spedzajacej wakacje w stadninie koni....Wiem, ze ogladalam go w 1987 😀  😀  Tylko tytulu nie pamietam  👀
Edit: A pamiętacie taki film dla dzieci "Emil z skądtamś"?

'Emil ze Smalandii', Astrid Lindgren 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
07 lipca 2009 23:19
Osobiście polecam Srebrnego rumaka- z Rusellem Crowe 🙂  Film na szczescie dostępny za smieszne pieniądze ok.20 zł w Merlinie.
Koń legenda  ziemi australijskiej 🙂 Ryczałam  chyba z 2 dni :P 🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 lipca 2009 06:57
zabeczka17, Ja posiadam oryginalne dvd Karino. W empiku było za niecałe 29 zł 😉

Oglądałam niedawno też 'Equus', i szcczerze powiedziawszy miałam mieszane uczucia. Taki dziwny dosyć.
A ma ktoś z polskimi napisami film Danse avec lui? Zapowiadał się świetnie, ale w polskich kinach się nie pojawił...

Taa, wpisałam w google i nawet na necie jest: http://video.google.com/videoplay?docid=-602458223619721992
Tyle, że jakość okropna i bez napisów.
Z tych starszych seriali to ogladałam kiedyś o takim koniu który mówił. Nic więcej nie pamiętam bo byłam mała  🙂 . To był jakiś wałach/ogier chyba srokaty. Jaki był tego tytuł?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lipca 2009 10:12
zabeczka17, Ja posiadam oryginalne dvd Karino. W empiku było za niecałe 29 zł 😉

Oglądałam niedawno też 'Equus', i szcczerze powiedziawszy miałam mieszane uczucia. Taki dziwny dosyć.



13 odcinków za 29 zł?  kurde musze to oblukac dziekuje🙂 :kwiatek:

edit: NO dobra i teraz ciekawa sprawa 🙂 Karino rzeczywiscie jest dostepne w empiku ale... niech mi kto powie czy to jest TYLKO odcinek 1-2  czy ogólnie całość która kiedys tam byla podzielona na 13 odcinkowy serial w TV?

http://www.empik.com/karino-film,prod4620621,p#details
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 lipca 2009 10:21
zabeczka17, Ale to nie jest wersja serialowa tylko kinowa. Obydwie części na jednej płycie są więc jest co oglądać 🙂
Czasy młodości Karino i już Słuzewcowe wyścigi

PS. Karino to ogier, a nie klacz jak piszą na empiku 😉
trzynastka   In love with the ordinary
08 lipca 2009 10:23
Był jeszcze film "Amanda" o klaczy shire i chłopcu upośledzonym umysłowo u mnie w wideotece kiedyś był ale niestety zaginął.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lipca 2009 10:34
http://chomikuj.pl/eboni/Konie/Filmy/Karino/Karino-serial 


dla tych co jak ja chcieli bardzo zobaczyc Karino 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
08 lipca 2009 10:40
dziwie sie zejejszcze nikt tu nie wymienił ,,zaklinacza koni" ale to pewnie dlatego ze jest popularny i nie ma problemu z jego zdobyciem
ja pamiętam jeszcze film ,, Seabiscuit " chyba o wyscigach 😡
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
08 lipca 2009 10:47
Zairka, Tak jest 'Niepokonany Seabiscuit' na podstawie książki 😉

'Sonador - Wyścig marzeń'
'Honor kawalerzysty'
'Czarny Książe''
'Flicka'
Ed, koń, który mówi
'Pharlap'
'Nico Jednorożec'

To co mi się udało znaleźć jeszcze 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
08 lipca 2009 10:49
Zairka no z tymi dwoma to najłatwiej 🙂 do tego jeszcze dochodzsi Flicka. Mało kto chyba nie widział 🙂
A Seabiscuit....  film legenda na podstawie faktów 🙂 Do dziś zachwycam się sceną  jak idą  dwa koślawe  połamańce po wypadku - jeździec i jego koń. Łzy same płyną do oczu 🙂


Do tych łatwo dostępnych można jeszcze dodać - Zebra z Klasą 🙂 i Mustang z Dzikiej doliny 😉 Bajeczki ale dość sympatycze 🙂

SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
08 lipca 2009 12:19
Poniżej spis dvd, które posiadam, wszystkie zakupione w Empiku lub innych sklepach internetowych:
Jeźdźcy
Flicka
Zaklinacz koni
Hidalgo ocean ognia
Niepokonany Seabiscuit
Dogonić marzenia
Wyścig marzeń
Srebrny Rumak
Okruszek i Piegus
Skok po marzenia - tytuł dostępny na rynku od czerwca tego roku
Czekam jeszcze na Shergara, którego wylicytowałam na Allegro oraz zamówiłam Karino i Cwał. Jakie pozycje są jeszcze dostępne na rynku?
Też mam w szafce koło telewizora multum kaset video z dzieciństwa z ponagrywanymi filmami, serialami  😍
Kupe lat nie ruszane.

Pamiętam cykl filmów dokumentacyjnych o polskich stadach i stadninach puszczany jakoś w nocy na polonii bodajże - Janów, Michałów, Kadyny, Łąck, Ochaby, Iwno itd Historia, najsłynniejsze konie ich hodowli itd itp

Z filmów przygodowych które gdzieś powinnam mieć poza tymi wspomnianymi przychodzi mi na myśl "Czarny rumak" o chłopcu i karym ogierze którzy przeżyli zatonięcie statku i wylądowali na jakiejś wyspie a później uratowani do cywlilizowanego świata podbijali tory wyścigowe  😉
"Koń Sylwester" też ciekawy i przystępnie zrobiony -  metamorfoza od dzikiego siwka do wkkwisty wysokiej klasy 😎
"Srebrny rumak" z Russelem Crowe również piękny film m.in ze względu na niesamowitej urody konie tam występujące  💃
Hmmm na pewno wiecej tego mialam - jak zerkne na dniach do magicznej szafki to dopisze  😉 o ile nikt ich na przestrzeni paru lat nie zutylizował..
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 lipca 2009 23:10
a "Mustang z dzikiej doliny" też może być? Popłakałam się na tej bajce 😡 😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lipca 2009 00:41
a "Mustang z dzikiej doliny" też może być? Popłakałam się na tej bajce 😡 😁


W wieku 18 lat sama drałowała w niedziele do kina na tą bajkę. Przyodziana w czarny kaptur i oddalona o maksymalna odległość od dzieci i ich rodziców- tak na wszelki wypadek żeby nikt mnie nie rozpoznał. 😀
Ryczałam i modliłam się wtedy o własnego konia. Nigdy nie zapomnę tej tęsknoty która towarzyszyła mi od dzieciństwa. Bolało... ale warto było czekać. 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
10 lipca 2009 04:06
A serial "Janka" ?Ona jeździła na srokatym koniu.
Janka miała swoją "bandę" a jej kolega swoją-czyli generalnie dziewczyny kontra chłopaki  😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lipca 2009 11:41
W końcu dorwałam Karino - serial i kinówke 🙂
Jak narazie to uważam że lepszy serial byłby o przygodach Eryka - siwensa tam grajacego 🙂

Słuchajcie a wiecie co to za koń/ konie grał/y Karino?  Jakies wieści? pomomstwo? , rasa? ktoś coś sie orientuje?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 lipca 2009 11:46
zabeczka17, Nazwa stadniny jest wyświetlana w napisach końcowych, ponoć juz nie istniejąca.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lipca 2009 11:52
szkoda 🙁 ciekawia mnie losy konia - zanim cos znajde to eh....
moze ktoś jeszcze cos sie orientuje?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 lipca 2009 11:58
zabeczka17, A nie dałoby rady przedzwonić na służewiec i zapytać? W sensie dodać aluzje do konia grającego w odpowiednich latach w serialu co był u nich kręcony. Najprościej i najszybciej

Chociaż nie wiem czy podaliby takie info przez tel.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się