Kraków i okolice-spotkania,odpowiedzi i pytania...

żaczkowa   gone with the wind
29 listopada 2017 10:02
Zorilla, według większości serwisów w moim telefonie (Galaxy S5) razem z szybą trzeba wymienić cały panel dotykowy, koszt od 250 (sama szybka) do 480...

edit: oddałam dziś (środa) telefon na Starowiślnej 66 - wymiana szybki 180 zł i dostałam zastępczą cegiełkę 😀 tylko zrobiłam to tak z marszu i wszystkie kontakty i kilka ważnych rzeczy zostało w pamięci telefonu, więc mam nadzieję, że ocaleją. W sobotę powinnam już go mieć, to zamelduję o wynikach, ale chyba zrezygnuję z jakichkolwiek punktów usługowych w galeriach...

edit2: telefon jak nowy, troszkę się przedłużyło, bo miał być na piątek, a odebrałam w poniedziałek, ale jest git. 190 razem z założeniem nowej szybki ochronnej 😉
Jest w Krakowie lub okolicach ktoś sensowny kto mógłby mi naprawić ogłowie (doszyć zerwany pasek)? I czy jest ktoś od siodeł może? Muszę wypełnienie usunąć.
Byłam kiedyś z ogłowiem u rymarza na Obozowej i byłam bardzo zadowolona. Siodła z tego co wiem też ogarnia ale sama nie sprawdzałam
ja polecam p. Dymacza
Czołem!

Rozważam wyprowadzkę do Krk w przyszłym roku :kwiatek: Ale nie znam miasta. Podpowiedzcie proszę, gdzie się "dobrze mieszka"? Gdzie są przyjazne, zielone dzielnice z dobrym wyjazdem na Zakopiankę? Byłoby super, gdyby też było to miejsce, z którego łatwo skoczyć do przyzwoitej stajni (hala to mus) 🙂

Jakie są w Krk ceny wynajmu mieszkania około 40-paro metrowego, a jakie kawalerki typu 30? Czy trudno jest wynająć z psem?

Pomysł świeży, ale nie mogę go z głowy wyrzucić 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 lutego 2018 15:55
amnestria, Huta moja <3 ja mam 3 minuty na autostradę (nie zakopianka, ale do zakopianki chyba 2 zjazdy 😉 ) i ogrom zieleni. Także wbijaj na messengera jakbyś miała pytania 😉
Ponad rok mieszkam ale przez dobre 8 byłam baaardzo częstym gościem
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 lutego 2018 16:14
Ja tam kocham mój Prądnik Biały, u mnie jest zielono i bliziutko do granic miasta gdzie już wszędzie zielono. Tylko z wyjazdem na Zakopiankę gorzej bo to druga strona Krakowa. Natomiast też fajnie jest na Ruczaju w okolicach Obozowej, przyjaciółka mieszka i ma las przed blokiem i łąki.
Wydaje mi się, że nie ma większego problemu z psami aktualnie. My mamy dwa smoki w wynajmowanym mieszkaniu u znajomych też się nie spotkałam, żeby ktoś miał z tym obiekcje.
żaczkowa   gone with the wind
01 lutego 2018 16:42
Kastorkowa, Obozowa się zabudowuje niestety :/ i o Las Borkowski ciągle wojna z UM
Mieszkam na Prokocimiu, pół życia spędziłam na Klinach (dzielnica Swoszowice), więc służę w razie pytań 🙂
Gdybym miała znów się przeprowadzić do Krakowa, to wybrałabym stara Nowa Hutę. Bywam dość często, bo teciowie mieszkają.
Może mógłby ktoś polecić jakąś kwaterę w Krakowie w terminie 27.04-04.05? Dwie osoby dorosłe + jedno dziecko. Szukam i szukam, ale nie mogę się zdecydować. Może być osobne mieszkanie albo inna sprawdzona miejscówka. Dzięki z góry.
Dzięki dziewczyny! (smartini :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek🙂

Kastorkowa, oooo dałaś mi nadzieję, że jest to realne! 😀
Dobry dojazd do zakopianki to jeden z ważniejszych punktów, bo przeprowadzić się chcę tylko ze względu na góry 😉


A nie zjedźcie mnie - jak u Was z powietrzem w zimie? W Bielsku (które kocham) jest dramat. W Wawie też, ale mimo wszystko odrobinę lepiej (więcej bloków niż domków).
Jest dramatycznie, niestety.
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 lutego 2018 07:30
Powietrze jest syfne, aczkolwiek ja naprzykład zupełnie tego nie odczuwam. Może kwestia przyzwyczajenia, nie wiem. Niektórzy to odczuwają mocno inni nie.
Jeżeli kiedyś wrócę do Krakowa, to celowałabym w Ruczaj, w bezpośrednie sąsiedztwo łąk pychowickich, blisko na Zakrzówek. Masz wylotówkę na obwodnicę, dobry dojazd do Facimiecha 😉 i dobra komunikacja z centrum miasta.
Mieszkałam pół roku na osiedlu Robotnicznym, najlepsze miejsce dla psiarza ever, z kolei pracowałam na Ruczaju, więc nigdy nie stałam w korkach, tęsknię bardzo  🤣
Zakrzówek 😍 😍 🤣 Tak, blisko Zakrzówka brzmi super 😎
Jak dla mnie powietrze jest głównym powodem, dla którego nie mogłabym mieszkać w Krakowie (a mieszkałam tam 6 lat, rok temu się wyprowadziłam). Kilka miesięcy w roku jest szaro, nieba nie widziałam tygodniami, miałam skłonności do depresji. Na mnie to bardzo działa, są nawet takie badania (może odgrzebie), które mówią, że ludzie przyjezdni często w Krakowie mają spadki samopoczucia/depresję - właśnie ze względu na to, że tygodniami nie widzą słońca i nieba. Przez pierwsze 2 lata nic nie zauważałam (entuzjazm nowym miejscem, nową sytuacją życiową). Z czasem było coraz gorzej i teraz wiem, że nie mogłabym tam mieszkać. Choć Kraków ma już na zawsze miejsce w moim sercu, to jednak nie działa korzystnie na moją psychikę.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 lutego 2018 17:00
Ja mieszkałam w Wawie i było mi tam 100x bardziej depresyjnie niż w Krakowie. Zdecydowanie i bez porownania mi tu lepiej 😉
bnw   This is how I make the world my claim!
02 lutego 2018 18:34

Rozważam wyprowadzkę do Krk w przyszłym roku :kwiatek: Ale nie znam miasta. Podpowiedzcie proszę, gdzie się "dobrze mieszka"? Gdzie są przyjazne, zielone dzielnice z dobrym wyjazdem na Zakopiankę?


Dobre miejsce do mieszkania w Krakowie? Najlepiej - jak najdalej od miasta  😜

Zieleń to coś, czego władze miasta nie lubią - beton jest spoko! Stara Huta fajna - nieładnie, socjalistycznie zielona, Ruczaj - w najbliższej przyszłości zabetonują doszczętnie, obawiam się. Wola Justowska - przyjemnie i zielono, ale 1) mogą zabetonować, 2) minimum to posiadać Porsche, jak się zabrudzi -kupujesz nowe, inaczej sąsiedzi wyniosą na stole (od Klera) nad Rudawę i spławią 3) drogo. Centrum ma swój urok, ale jak w domu nie ma masła, to mama smaruje dzieciom chleb powietrzem zza okna.  Azory - widziałaś "ucieczkę z Nowego Jorku"? Bronowice - w sumie fajnie, ale nie tam ,gdzie coś budują, bo zabetonują w pierwszym możliwym momencie. Aaa, na Bronach włodarze wierzą, że te automobile to chwilowa moda, najdalej do lata zanikną zupełnie, więc nie ma po co myśleć o miejscach parkingowych (w sumie w całym KRK tak jest...).  Więc krótko - nie ma lekko! Osobiście, gdybym nie chciał się stąd wyprowadzić, tylko wprowadzić, to może Wola... właśnie, nie chcesz może kupić domu na Bronowicach? Ładny, zaraz przy stacji SKA i odkąd mieszkam, nikt w okolicy nie oberwał nożem, polecam  😀iabeł:

Do Zakopianki dojedziesz obwodnicą szybciutko (15 minut) nawet z jej końca, czyli Zabierzowa - i jeśli chcesz zamieszkać w KRK tylko dla gór, to rozważałbym którąś mniejszą miejscowość nieopodal. Zabierzów, Bolechowice, czy coś - z halą najbliżej to będzie wtedy Santos i Botoja, jak mniemam? Podmiejskie autobusy mają "hub" na Bronowicach, skąd co 3-4 minuty odjeżdżają tramwaje do centrum i dalej.

O Krakowie śpiewał Maanam (Krakowski Spleen) i to w dużej mierze oddaje klimat miasta.
smartini, to zawsze bardzo indywidualne kwestie :-) Mi z jakiegoś powodu też pierwsze 2-3 lata było jak w niebie. Potem coś się popsuło. Kraków jest super ale po prostu nie dla mnie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 lutego 2018 18:40
Mi się zawsze marzyło życie w Myślenicach  😍 Z powodów takich jak opisała amnestria - blisko do Zakopianki. A z drugiej strony tam jest tak spokojnie i małomiasteczkowo, blisko miasta a jakby inny świat. Ciężko stamtąd dojeżdżać do pracy do Krakowa?  🙂 (tak z ciekawości pytam).
okolice Opatkowic i Sidziny, węzła opatkowickiego, są bloki, więc na stówę da się wynająć, są domki, też da się wynająć. Do Facimiecha 20 minut max, Zakopianka rzut beretem. Zakupy można robić w Skawinie żeby nie pchać się w centrum Krk. Do centrum da się sprawnie dojechać, nawet MPK (z przesiadkami).

Co do Myślenic znam jedną osobę dojeżdżającą i OK, ale to już dość daleko i zależy gdzie praca.

Skawina da się lubić 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 lutego 2018 18:49
vanille, no wiadomka, dlatego napisałam, że u mnie odwrotnie więc to nie zasada 😉

Ja tam lubię ta nieladna socjalistyczna zielen Huty 😀 szerokie ulice z drzewami, parczki, zalew. Bardziej mi tu zielono niż na Bronowicach na ktorych kilka miesiecy mieszkalam. Z psem np niee chcialabym na Brobowicach mieszkac 😀 także co kto woli, trzeba przyjechac i zobaczyc 😉 ja jest mozliwosc dojazdow doo pracy to okoliczne miastecxka tez spoko, chociaz mnie by tosie zabilo na pewno 😀
bnw   This is how I make the world my claim!
02 lutego 2018 19:23
Skawina da się lubić 😉


Szczególnie aluminiowa historia tejże miejscowości 😉

Co do Myślenic... dojazd zakopianką chyba mówi sam za siebie :/
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 lutego 2018 19:46
bnw nie wiem jak jest z ruchem rano do Krakowa, bo na zakopiance zdarza mi się stać tylko "tak jak wszyscy"  czyli w piątek wieczorem na drodze do zakopca i w niedzielę w drodze powrotnej  😁

W Warszawie 1h dojazdu do pracy to jest niestety norma. Czasem dłużej. Dlatego zastanawiam się jak wypada w porównaniu 😉 Ale wiadomo - zależy w której części Krakowa się pracuje.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 lutego 2018 20:07
smarcik, no ja aktualnie jadę 7-10 minut... :P będzie mi tęskno do tego, jak kiedyś pracę zmienię ;D
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 lutego 2018 20:24
Zdecydowanie lepiej jest mieszkać w Krakowie a pracować poza niż na odwrót. W kwestii dojazdów oczywiście. Może nie do pracy, ale do szkoły dojeżdżam codziennie z Opolskiej do Czernichowa więc jak ja jadę to mam pusto bo wszyscy jadą do miasta a jak ja wracam to wszyscy "rodowici" Krakowianie kończą pracę i korkują wyjazdy  🤣
W Warszawie dojazd do pracy zajmował mi 15 min. Ogromnym plusem komunikacji warszawskiej jest metro <3 czego w Krakowie ogromnie mi brakuje i niesamowicie wydłuża dojazdy gdziekolwiek.
Parkowanie w Krakowie porównywalnie trudne jak w Warszawie. O ile nie gorsze 😵
Co do jakości powietrza- nie czuję żadnej różnicy. Jeden syf :P

edit: A taki mam widok z okna (wspomniany wcześniej Ruczaj):



Tyle, że już niedługo, bo mają nam puścić tam jakąś drogę. 🤔
Co do mieszkania w Krakowie to teraz np okolice Wieliczki sa tak swietnie połączone i komunikacja hula ze ja bym nie celowała w Kraków a miejscowości sąsiadujące.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się