Konie czystej krwi arabskiej

orjentica, Twój koń ma az tak szeroki pysk?
Złota ma wędzidło 12,5 a z ogłowiem to problem był... nawet 2 za duza.. dorobiłam dziurki i jest gites
Kurcze,teraz mnie to zastanowiło...
Przeważnie jeździmy bezwędzidłowo ale jak już klasycznie to mam właśnie ten rozmiar.Wrzucam fotkę w wykonaniu Sylwii Iłendy,oceńcie,w razie czego kupię mniejsze 😡

Jeżeli z drugiej strony tez tyle wystaje to jest zdecydowanie za duże😉 Mój nosi 12,5, ale ma naprawdę szeroki pysk jak na araba.
ogłowie dwójka z D-M poskracana na maks, wędzidło 12,5
Thilnen   Dżamal Ad-Din
10 stycznia 2010 12:58
Dzięki za info, wojenka 🙂

A mi właśnie się niesamowicie spodobał (ze zdjęć i opisu) arabek z Niewierza, ale on jeszcze roku skończonego nie ma... Wybijcie mi z głowy takiego malucha, koniecznie  🤬  A zresztą, do Niewierza kaaawał drogi z Warszawy, do wiosny i tak się przez zaspy nie przekopię, więc może mi wywietrzeje  😜
do Słupcy bliżej 😉
Thilnen   Dżamal Ad-Din
10 stycznia 2010 15:19
Z Marabians mi się podobają Erson i Werso, nie wiem który ładniejszy 🙂

OT: swoją droga na czym to polega, że na 90% stron arabskich zdjęcia trzeba klikać pojedynczo, zamiast zwykłego Lightboxa, gdzie klika się strzałkę w bok i pokazuje się następne zdjęcia? Strasznie mnie to denerwuje. Ale może to skrzywienie zawodowe, bo sama zajmuję się robieniem stron i mnie kłuje w oczy :P
ogurek, zdradź na którym arabiszonie siedzisz na zdjęciu?
Thilnen   Dżamal Ad-Din
10 stycznia 2010 19:05
Od czasu, kiedy zaczęłam szukać dla siebie konia, dowiedziałam się mnóstwo o hodowli, rasach, rodowodach itp. Wydawało mi się, że wiem już co nieco. Ale araby to zupełnie osobna gałąź wiedzy i znów się czuję ciemna jak tabaka w rogu :P

Stąd kolejne pytanie do Was: jak czytać wyniki koni z takiej Białki powiedzmy: http://www.janow.arabians.pl/pl/pokazy/cm-2009/wyniki.php Są tam jakieś tabelki i punkciki, o co tu chodzi? Co można powiedzieć o koniu na podstawie takiej oceny?
Thilnen czyta sie to pionowo
1sza kolumna to typ
2ga glowa i szyja
3cia kloda
4ta nogi
5ta ruch

w poziomie masz po kolei oceny od sedziego A B i C

tyle ze oceny koni z pokazow mają mierne odzwierciedlnie czy szukaniu konia pod siodlo 🙁
Sajga
kawałek stadka z dzisiaj
arabka tu tylko jedna w towarzystwie Mikiego i Hetmana
Gospoda / Partner - Gosposia / Banat /
Poradźcie proszę ile owsa może min i max dostawać klaczka 5 letnia, która na razie nie pracuje wcale, a ile jeśli będzie chodziła np. 1godz. dziennie pod siodłem? Ile siana dziennie przejadają Wasze araby?
Siana nie żałuję, ale mój wszechwiedzący tata uważa, że daję za mało owsa i niby głodzę Kluskę... stąd moje pytanie o dawki, bo nie mam już siły mu tłumaczyc, że nadmiar owsa szkodzi arabom m.in. na mózg  🙄.
No no, mój je dużo owsa i ma rozdwojenie jaźni  😁
Alice - możesz napisac ile to dużo wg Ciebie? Koń pracujący?

Moja klacz dostawała 3 miski pełnego owsa i była nadpobudliwa, właściciel nie radził z nią sobie wcale. U mnie koń spokojny i bez odpałów.
Pastela 2 garsci rano i 2 wieczor 😉
po owsie tyłek jej bedzie roznosic
a jak dzikus to lepiej zeby energii za duzo nie miala

😉

moj je rano i wieczor miarke - 2 litrową, taka standardowa zielona, chodzi pod siodłem teraz to zaleznie od pogody

Mozessz dac jej np otrab, jeczmienia
zrób mesz np
"zapychacze" na zime akurat, brzuszek pełny a tyłka nie rozsadza 😉
Epikea - dzięki za pomoc  :kwiatek:
To wszystko bardzo zależy- mój je miarkę z górką (tą samą miarkę co Epikei 😉 ) a drugi jadł jedną trzecią tej miarki i wyglądał jak pączek.
Tak jak mówi Epikea- jęczmień, mesz, musli bezowsowe.
Nie za dużo- bardziej ze względu na inne walory odżywcze.
Po czasie sama będziesz widziała ile potrzebuje.
Pastela, to była ironia 😉
Mój je ok. 4-5 kg dziennie + max e glo
Cariotka   płomienna pasja
10 stycznia 2010 21:27
a mój je litr rano litr wieczorem, siana ma mnóstwo, jeszcze marchewki dostaje🙂 I jest pączuś🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
10 stycznia 2010 21:54
Mojego nikt nie przebije jeżeli chodzi o ilość żarcia 😎
Dostawał w okresie tuczenia 2,5 WIADRA dziennie.Owies,dwa rodzaje musli,sieczka,mleko dla cieląt,witaminy....
I doczekałam chwili kiedy mogę mówić "grubasie" do mojego anorektyka  😅
Teraz dostaje tylko dwie miarki owsa rano i wieczorem,dupska nie rozsadza,wagi nie traci 🙂
Myślę,że to wszystko to sprawa mocno indywidualna.
Gospoda jak kluseczka, a na diecie jest
dostaje siano 3 razy dziennie i 2 razy dziennie po miarce owsa. 2 razy w tygodniu robimy mesz. fakt ze dostaje po garsci musli do owsa i codziennie wieczorem na deser marchew. I to ma byc dieta...

zaznacze ze nic nie robi... nie jest źrebna i nie pracuje.. po prostu jest.
A i do najmłodszych nie należy...
Kurozwęcka arabka 🙂

ps. fotki takie byle jakie, ale sie ucze 😡 Gospoda uwielbia byc brudna... ledwo kiedys do sesji zdjęciowej ją utrzymałam w czystosci i tez nie długo 😅

Wojenko- Twojego nikt nie przebije- widzialam w Janowie... moje by pękły po takim ''wiaderku'' 🤣
Mój jakiś czas był na samym sianie plus dodatki (suchy chleb, marchew, jabłka, lizawka) i też wyglądał ok- wyniki krwi dobre. Wtedy w ogóle nie pracował.
10 stycznia 2010 22:48
Ekonomiczne 🙂
Mańce też niewiele do krągłości potrzeba.
Thilnen   Dżamal Ad-Din
10 stycznia 2010 23:05
Epikea, bardzo dziękuję, teraz zaczynam w miarę rozumieć o co chodzi  🙇

A ten młody arabek, którym mi się spodobał, jednak nie jest aż taki młody jak myślałam, bo w marcu skończy 2 lata  😍 Czyli od biedy mogłabym się na niego zdecydować.  🏇
arab znajomej wpieprzał 2 litry owsa na raz 3 razy dziennie + dodatki + musli
nie wariował, ale też nie miał wyglądu grubasa
Thilnen   Dżamal Ad-Din
11 stycznia 2010 00:48
Znalazłam fajne zdjęcia arabów:

A te dawki owsa to gniecionego czy całego?

Alice - domyśliłam się , że ironia, ale humoru nie miałam na żarty. Bardzo dużo dostaje Twój arab  😲 .
Wojenka - chyba wyślę na podtuczenie do Ciebie mojego wielkopolaka, ktorego od kilku miesięcy tuczę i efekt marny  😵
Złota- fotek nie widzę  👀 EDIT: to chyba z powodu wczesnej pory dnia - już przejrzałam. No nieźle wypasiona kobyłka.

11 stycznia 2010 09:12
Thilnen,raczej grafiki 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się