Konie czystej krwi arabskiej

Pastela ja cie nie namawiam 😉 ale taki zajeżdżony arabek to prawie jak kucyk z którego dziecko szybko wyrośnie, a i nieduża siostra  pojeździłaby na nim
m4jek jakie wygórowane ceny 😲 to nie są konie szukające schroniska tylko arabki na sprzedaż. Jak policzysz cenę za krycie i koszty odhowania to nie wiem czy w tej cenie coś się właścicielowi zwróci. Ogólnie ,że konie nie powinny być za tanie, bo znajdują przypadkowych nabywców.
majek   zwykle sobie żartuję
04 lutego 2010 09:33
ok, ok, ale tak to wyszło....

Pastela a moze arabek albo arabka nieduże są ale bardzoo pootrzebują domu
pozwalam sobie przekopiować z polskich arabówWiem,że całego świata nie uratujemy, ale zakładam ten temat żeby araby które z różnych przyczyn znalazły się na rozstajach miały szansę na nowy dom.

Dwa arabki szukają domu.



Ja swojego arabka - profesorka - świetnie ujeżdżonego samograja dałam niewiele więcej, dlatego się tak zdziwiłam.
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
04 lutego 2010 10:08
Podejrzewam, że ci ludzie stawiaja cenę "z górką", ale na pewno znacznie spuściliby z tonu!  😉
majek   zwykle sobie żartuję
04 lutego 2010 10:10
spoko, nie róbmy offtopu... Tak się tylko zdziwiłam....
ganasz - ale moje dziecko ma 2,5 roku  😉

a arabka skradła nasze serca, jest taka sympatyczna i mądra  😍 mój wałach wlkp przy niej to niestety prostak...
także niesamowita jest to rasa koni  😁
🙂 może znacie, znajomy wyszperał 🙂

http://www.britishpathe.com/record.php?id=39563
Thilnen   Dżamal Ad-Din
07 lutego 2010 22:08
aleksandra - super 🙂

Jutro jadę do Niewierza, trzymajcie za mnie kciuki. Jestem strasznie stremowana... 🤔wirek: 🤔
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
07 lutego 2010 22:08
Thilnen, trzymam! Po to cudo z avatarka tak?  😜
to ja też się pochwale moim Baderkiem 🙂
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
08 lutego 2010 17:45
Thilnen, czekamy na relację  😜
Bader, czy Twoj kon jest po Araracie?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 lutego 2010 18:37
Bader (Ararat-Barkarola/Alegro)
pozwoliłam sobie odpowiedzieć  🙂
Wojenka dokładnie 🙂
Thilnen   Dżamal Ad-Din
09 lutego 2010 20:46
No więc... kupiłam konia! Ciągle nie mogę w to uwierzyć... Jestem w szoku.  😜 Jak już wiedziałam, że jest mój, to się oczywiście poryczałam  🤔wirek:
Dokładna relacja na moim blogu: http://thilnen.blogspot.com/2010/02/mam-wasnego-konia.html
A to mój Dżamalek 🙂
Thilnen, gratulacje!
Thilnen moje gratulacje,   :kwiatek: to wspaniała rasa do prowadzenia naturalnymi metodami, będziecie mieli niesamowita frajdę dogadując się.  😉
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
09 lutego 2010 21:17
Thilnen, najszczersze gratulacje! I nie żałuj nam zdjęć!
Thilnen gratulacje !  😀
Dżamalek cudny 😀 gratulacje


Thilnen SUPER! a zwierz przepiekny  😅 😅 😅
Thilnen   Dżamal Ad-Din
10 lutego 2010 00:19
Bardzo dziękuję, mam nadzieję, że będzie nam się razem dobrze układało 🙂
A tu trochę zdjęć: [url=http://picasaweb.google.com/thilnen/DzamalAdDin#]http://picasaweb.google.com/thilnen/DzamalAdDin#[/url]
Dzamal piekny, gratulacje i powodzenia!  😅 :kwiatek:
Ja tez sie pochwale moim prawie arabem (75 %  :hihi🙂
Forest (Nowator oo/Fraszka ak)





Foryś w tym roku skonczy 17 lat! A zdjecia z wakacji zeszlego roku.
Thilnen - śliczny a jaki malutki ten Twój arabek, fajny pieso mu towarzyszy 😉

Mamy pytanie:
Na ile godzin wychodzą Wasze konie obecnie? Teraz jak jestem na opiece nad małym w domu to wypuszczam ok 9:30 na min. 3 godz., a potem o 15😲0 znowu na max 2 godz. Chyba, że dobija się i chce zejsc wcześniej. Kluska pasie się, hipnotyzuje psa i łaskawie pogoni go od czasu do czasu.
Zaprzestałam pracowac z nią w tym śniegu i czekam na lepszą pogodę, przeziębiłam się. A tu znów nieźle sypie  😫
Jutro wracam do pracy 🙁 to dopiero o 14😲0 tata będzie ją wypuszczał na 3 godz.

edit:
Freddie - ten młodzieniec ma 17 lat  😀?
Seksta   brumby drover !
10 lutego 2010 09:05
Thilnen  🚫  świetny pies!
w stajni jest system od 8-12, jak pada śnieg to po powrocie do boksu kocyk na nerki, bo stajnia angielska, a że głowy na zewnatrz to tak jak gdyby klacze dalej były na świeżym powietrzu. Pastela stajnia jest dla wygody ludzi, jeżeli masz konia koło domu jak najdłużej na zawnatrz gdy pogoda znośna to południowy obrok i siano też możesz podać  na wybiegu, ważne żeby dopoić i rzucić jakieś gałązki do kornikowania np. jabłoń, świerk, buczynę, sosnę. Jak mocno sypie można założyć derkę  ale niekoniecznie  
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
10 lutego 2010 09:10
Thilnen, GRATULACJE!!  Słodkie to Twoje siwe, życzę wielu wspaniałych wspólnie spędzonych chwil 🙂.

Freddie, Forest świetny i wcale na swój wiek nie wygląda.

Pastela, u mnie wychodzą teraz ok.10 i chodzą do 20, siano dostają na wybieg 😉. Jak pada to chodzą w derkach padkowych nieocieplanych (tylko na polarze).
ganasz, Kawusia - dzięki za odpowiedź :kwiatek:, pracuję w stajni gdzie konie chodzą na max 2 godz. w mrozy na dwór i dlatego zastanawiam się czy mojej dluzszy pobyt nie zaszkodzi  🤔wirek: wiem zgłupiałam tam.
Jak kluska chce zostać to sianko w południe i marchewy też daję jej na dwór, ale często po kilku godzinach chce zejść do stajni. Jak tylko śnieg się stopi oczyszczę wiatę z gratów i będzie mogła zostawać na dworze jak będziemy w pracy 😉 A derkę zakładałam jak były te wielkie mrozy.

Czy spotkałyście się z ochwatem u arabów? Moi kowale wczoraj stwierdzili, że nigdy się nie spotkali z kopytami po ochwacie u tej rasy. Możliwe to?

jeżeli jest taka możliwość zostaw arabce otwartą stajnię, niech sama decyduje, niektóre klacze muszą na siusiu do stajni 😡, na pastwisku ni niuniu-żeby nikt nie podglądał 👀
niestety ochwat możliwy jak przebiałkujesz, ta rasa dobrze przyswaja paszę i można przedobrzyć zwłaszcza z ziarnem, za to siana najlepiej do oporu i raczej nie kuj, zadbaj o dobry róg, co u arabów jest cecha osobniczą, wiekszość znanych mi arabów chodzi pod siodłem z powodzeniem boso 😉
ganasz - no właśnie zawsze jak wejdzie to sika 😉 a stajnia niestety jest parę metrów od wybiegu, ale planujemy zmianę pomieszczenia na wiosnę, aby mogła chodzić swobodnie kiedy chce. Siana ma opór, owies pod kontrolą, a kopytka oczywiście, że bose.
ech Pastela stworzylaś jej super warunki na pewno jest przeszcześliwa i gotowa do współpracy 🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się