Konie czystej krwi arabskiej

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
18 lipca 2014 07:57
faith bardzo ją lubię w tej wersji (ogiera hihi)  ;d
Dzieki, niewatpliwie wole wersje mini PRE niz taki sledz jak byla rok temu :P
Ashtray - i jak wrazenie, chetnie akceptowane?🙂
Na pierwszej jezdzie bylo super, kon zapieniony jak nigdy na wedzidle, ale tylko dlatego, ze sama bylam w stresie i balam sie, ze zlapie go za mocno za pysk. Ale im pewniej ja czulam sie z hackiem w reku (tzn. im pewniej i stabilniej lapalam kontakt), tym wieksze byly bunty i usztywnienia. Jednak okazalo sie moj kon nie toleruje nacisku na nos i oboje z ulga wrocilismy do wedzidla. Poza tym na hacku trudno dzialac precyzyjnie, bo naciska na caly nos i ciezko np. zrobic polparade zewnetrzna wodza itd.
Dla mnie to jest tylko przejsciowka poki zabki nie beda zrobione 🙂 takze mam nadzieje ze na kilka jazd sie sprawdzi, na kantarze mloda chodzi bardzo dobrze, wiec mam nadzieje, ze na haku tez bedzie git a jednak wole miec cos do pracy na kontakcie🙂
A może spróbuj Cooka ? Ja mam wrażenia bardzo pozytywne. Koń zachowywał się jakby całe życie na nim chodził 🙂

Mój to tez grubas, ale generalnie ludzie kojarzą że to arab 😉 tylko że ZAWSZE mówią na niego klacz. Zawsze  🤣
TheWunia faktycznie, w wątku o kontrowersjach też ktoś pisał cały czas "ona".  😀
Nie bede kupowac calego cooka na tydzien-dwa przerwy 😉
poradzimy sobie jakos, jak jej hack nie podpasuje to kantar zaloze, luzik 🙂
Jakby coś to mogę ci pożyczyć 🙂

Murat na kursie cały czas był jako "arabka" ewentualnie "slicznotka"  🤣 w którymś wątku tez jest jako kobyłka 😀 ale już się przyzwyczaiłam
Murat-Gazon Coś więcej o Edanie 😀  od Eusary po Ekierze, 4lata. W sumie planowałam zakup hucuła, Edana to zupełny przypadek ale chyba tak miało być 🙂 i nie żałuję
anka_tbg93 a ujeżdżona jest? Jaki ma charakter?
w trakcie, a charakter powiedziałabym, że bliżej jej do hucuła niż araba, mało "pobudzona", bardzo spokojna, niepłochliwa, wszystkie nowe rzeczy bardzo szybko akceptuje, straszna pieszczocha yhh nie wiem co jeszcze dodać 🙂
Derby To moze paradoksalnie wyszlachetnieje 😀 ja tez teraz mialam 2 tyg przerwy, bo upaly takie, to juz troche brzuch sie obnizyl, a teraz jeszcze zeby do roboty, wiec przestawiam na hacka poki lekarz nie dojedzie, nie wiem jakie beda efekty 😉
Ktos z was jezdzi na hacku?

Ja.
Bezproblemowo. Gniadej bardzo pasuje.
Faith-śliczna kabanica  😅
na haku jeżdziłam na kilku koniach,bardzo dobrze mi sie jeździło na czytej krwi jak i na klaczy sp.
siwy z dnia na dzień chodzi coraz lepiej jetem z niego dumna dzis mijaja 3 tyg jak jestemy razem 💃
A to zdjęcie z wczorajszej sesji w ruchu ...to spojrzenie 




Poprawiłam zdjęcie
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
18 lipca 2014 17:53
anka_tbg93 skad Ty jestes z podkarpacia?? Moze jakis rajdzik czy cus po arabsku?? 🙂  😅 🏇
szamanka  z Tarnobrzega a Ty? 😉 pewnie zapraszamy w odwiedziny w sumie w stajni mamy 4 arabki i jednego wielkopolaka 😉 jest na co popatrzec  😁
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 lipca 2014 09:14
ojc to kawalek ^^ ja i moje jedyne siwe cudo z Ustrzyk Dolnych 😉



derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 lipca 2014 09:27
szamanka a on już jest u Ciebie?
szamanka super, że nareszcie masz wymarzonego arabka🙂

A to roczny Erasmus ( vel Ciastek) ( WH Justice - Elgiwia)

Z jego charakterem i budową będzie chodził pod siodłem 😅
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 lipca 2014 11:38
derby Armani u mnie bedzie na moje urodziny czyli dokladnie 14 sierpnia, bylam u niego , pojezdzilam i juz nie wymienie go na zadnego innego. Czekam az sie wysiwi 😀



Moze ktos ma jakis sprawdzony sposob jak wyrobic mu troche miesni, bo na razie ma wielki brzuch i nic poza tym, a sama jazda nie wystarcza...








szamanka miałam nadzieję, że Rzeszów czy okolice a tu faktycznie kawał drogi. Edana troszke mięśni nabrała odkąd zaczęła jakąkolwiek prace, teraz poszły na trawę i bebech ma wieeelki, co na to poradzić? ktoś polecał mi kaganiec ale nigdy nie miałam z nim do czynienia, szkoda mi konisko w stajni zamykać
Trawa złem wcielonym nie jest.
Zazwyczaj w tym okresie większość koni ma ciąże spożywcze. :-)
Być to fakt i dlatego wolę by stała na padoku 24h niż zamknięta w stajni, reszta koni tak nie utyła ale u niej to już przesada a to chyba też niezdrowo stąd te myśli o kagańcu ale takim, który umożliwi jej jakieś tam skubanie trawki 😉
mitbah   arabskie szczęście
19 lipca 2014 14:08
szamankaon jest bardzo chudziutki 🙂 najpierw go odpaść.

anka_tbg93 przepiękna  😍
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 lipca 2014 14:41
mitbah zdjecia nie oddaja stanu faktycznego, jak uda mi sie pstryknac zdjecie jak bedziemy sie pakowac do przyczepy albo po przyjezdzie to wtedy poddam go ocenie 😀



EDIT: dopisek
mitbah   arabskie szczęście
19 lipca 2014 16:02
szamanka Jak go dziewczyny odpasły to super! 🙂 Widziałam go w kwietniu i był wtedy chudziutki jak zawsze. A brzuszek o niczym nie świadczy, bo taki zwisający jest tylko zasługą braku mięśni brzucha i grzbietu. bardziej patrz na zad, okolice łopatek i żebra 🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
19 lipca 2014 16:07
mitbah no nad tym bedziemy pracowac na pewno 😉 ale narazie regularnie ze 2-3 razy w tyg, bo praca na wiecej mi nie pozwala :/  ale pierwszy tydzien spedzimy razem dzien w dzien
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 lipca 2014 16:18
Mojej C już na głowę padło, zagoniła B pod ścianę i ją "sprała" plus się odwróciła, sprawdziła i poprawiła. Chłopak próbował odgonić, ale nie miał jak ją podejść.


To jest koń, który wymaga opieki codziennej (jazda,lonża czy spacer lub/i opieki jako takiej*)

Zawsze jak mnie nie ma wyżywa się na B. Jak wracam i codziennie coś koło niej mimo wszystko robię to poprawia się bardzo, czasami zdarza się jej szczurzyć czy strzelić kopa w "air", ale nie tak jak to robi teraz.
Teraz wiadomo, tata dogląda koni, boksy, woda etc.... chłopak na weekendy je robi i nic poza tym więc jak pojawia się "człowiek" to C zazdrość nie ma granic
Mówią, że konie nie myślą....ale C bardzo dobrze wie co robi i po co...

Jak z nią jadę gdziekolwiek to wszyscy się śmieją, że głupoty gadam bo C taka kochana i spokojna..... brak na małpę słów......

Bronze   "Born to chase and flee.."
19 lipca 2014 20:04
Derby - jestem przekonana,że gdyby poszła w stado to by się jej w głowie poprzestawiało, a w takim układzie rządzi na całego. Stado koni bardzo szybko resocjalizuje i wychowuje :-) nie takie ancymonki.
Co do trawy - to proszę nie demonizować tylko jeździć i rzeźbić. Ja nawet nie zamieszcze fotek sprzed 2 tygodni...bo wstyd na całego jaki kon jest utyty  😎, ale wystarczyło regularnie wsiadac i brzuszek wciagniety a koń w doskonałej kondycji.
Szamanka - jak dla mnie tez chudy, tym bardziej,że to młody koń a mogę sobie ze zdjęcia żebra liczyć. Ale wiadomo - na swoim będziesz chuchac i dmuchać więc czekamy wraz z tobą na Twójego araba.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
19 lipca 2014 20:09
Bronze wiem, wiem, stado działa cuda, 2 lata temu była 2 miesiące w 50-"osobowym" stadzie i wróciła jak inny koń!

Teraz nie mam jak tego dokonać, a najgorsze, że jak ją zabiorę do pracy będzie padokowana sama..... bo jakby jakiś cyrk był między końmi to pewnie bym wyleciała, a ona potrafi "rozmawiać" dość boleśnie.


Oj przydałaby się jej resocjalizacja, hehehe

Może jej to zafunduje na przyszłe lato🙂



Kabanos i szczypior na wakacjach🙂
Bronze   "Born to chase and flee.."
19 lipca 2014 20:50
Derby - wiem, wiem - dobrze sie doradza z drugiej strony komputera, ale innymi słowy musisz moja droga powiększyć stado w przyszłości ;-]. Jak nie góra do Mahometa to Mahomet ...do góry ;-). Póki co C. króluje, a jak powszechnie wiadomo królowa jest tylko jedna - bezapelacyjnie  😀
W moje obecnej stajni sa 2 stada, w jednym rządzi starsza kobyła i ona trzyma rygor, a w naszym starszy wałach - natomiast klacze są ponad wszelkie rygory i zależnie od ich nastrojów i wahań hormonalnych tworza sie nowe sojusze i nowe przymierza :-).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się