Konie czystej krwi arabskiej

U mnie słońce i ciepło.
Za to w temacie obtoczenia w błocie - moja przyłapana na obtaczaniu 😀
Ja 165cm, kobyla ze 153, dla mnie ideolo🙂

Iwona9208:  :kwiatek: bardzo dziekuje za mile slowo 🙂😉)) mloda sie dzis naprawde niezle prowadzila, mamy jeszcze problem z wygieciem na prawo, ale na razie robie co moge, a od polowy stycznia na cale szczescie wraacamy do roboty z trenerka 🙂😉)
larabarson dzieki!  :kwiatek: staram sie wdrazac to co trenerka ostatnio zostawila nam jako wskazowki, niestety najwiecej pracy nad moim wlasnym siedzeniem 😉


Jesli nie macie nic przeciwko, bo wiem, ze tak wpadam czesto ostatnio i wklejam tysiace zdjec, pokaze filmiki z roboty dzisiejszej 🙂
Duzo do poprawy, np moje kilometrowe wodze, ale jednak ciesze sie, bo juz wiele za nami 🙂

Ustawcie sobie tylko HD podczas ogladania, bo inaczej krzacza sie 🙂

Step:



Klus:



i galop 🙂

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
14 grudnia 2014 20:13
A moje siwe nawet szczotki dzis nie potrzebowalo, zero blota, czysciutki, warkocze cale, ogon tez miekki choc juz troche zolty 😀
Ja mam 162 cm, kon 146 cm a Szymon 186 i gdzie tu rownowaga? He he 😉 Szymon konia bierze pod pache i idzie jak z kolega 😉 w siodle mysle ze tez dobrze na nim wyglada.
bera7 ja wiem ze u Ciebie nie byl bity ale w kolejnym domu regularnie i czym sie dalo. Teraz musimy mu zresetowac oprogramowanie zeby dzialal juz na moj znak a nie bicie. Na dzis jest duza poprawa.
faith jak ja Wam zazdroszczę, że macie warunki do jazdy 😉 Ładnie się rusza konisko 😉 Możesz mi jeszcze napisać jakie siodło aktualnie jeździcie, bo my się już dłuższą chwilę za czymś rozglądamy, a wybór na rynku jest ogromny i ciężko się zdecydować 🙂, a to, że tak się wyrażę ładnie współgra z arabską sylwetką- nie jest za duże (długie).

Nie wiem jak to jest możliwe, chyba mieszkam na polskim biegunie zimna, mój koń żeby się dzisiaj obtoczyć musiałby skuć sobie kawałek padoku  😵
szamanka, ja tylko stwierdzam fakt, że to trudny koń. Araby są elektryczne, ale nawet koleżanka, która całe życia ma araby była ze mną zgodna, że normalny to on nie jest. Dlatego znając tego konia wiem, że może się zachowywać jak wariat mimo, że żadna krzywda mu się nie dzieje. I w panice jest nieobliczalny w swoich atakach na człowieka.
Życzę abyście się dogadali i aby Ci krzywdy nie wyrządził, bo wiem na co go stać. Masa pracy ...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 grudnia 2014 20:54
szamanka to, że koń czasami zachowuje się "jakby był bity" nie zawsze znaczy, że był... są i takie, które np mają taki móżdżek spaczony

Faith Manti jest super, mówisz nad siedzeniem pracujecie? Co robicie dokładnie? Czy Manti jest taka do "pchania", że w kłusie jest tak pchana "łydkami"?
Odrobinę się pochylasz i zamykasz możliwość pracy miednicą, robi się kąt zamknięty w biodrze i nie masz szansy "schować ogona"- jakbyś opuściła jeszcze kolano w dół, podniosła głowę (przy pochylaniu głowy tworzy się taki "banan" na plecach, który tworzy scyzoryk- wtedy miednica nie ma szans na prawidłową pracę) , wypięła lekko klatkę do przodu i zminimalizowała pracę krzyżem- byłoby Ci o wiele łatwiej.
Derby - teorie to ja znam, tylko musze ja zaczac przekladac na praktyke😉 jest lepiej tak czy siak, bo zaczynam siedziec w galopie, i pamietac o tym coraz czesciej, ze ta lydka ma dzialac a nie podkopywac🙂 spoko, od stycznia wraca kontrola, bedzie git😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 grudnia 2014 21:09
no właśnie praktyka....

eh eh eh



wolałabym plażing i smażing- hihihi
Ale jaka jest radocha jak zacznie wychodzic!😉 ja tan sie ciesze, bo mimo mojej niedoleznosci Manti naprawde robi sie bardzo jezdna i przyjemna w prowadzeniu🙂😉)
Wojenka   on the desert you can't remember your name
14 grudnia 2014 21:16
Jak ja dawno nie siedziałam na swoim koniu... Użeram się tylko z cudzymi  😀iabeł:

Takie małe bejbi 😉 było z Mujusia
[img]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10348364_696659053783794_3440555671412184430_n.jpg?oh=e66183b8a3282f8b69e910263cf6c702&oe=5508A1E8[/img]
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
14 grudnia 2014 21:18
Ale jaka jest radocha jak zacznie wychodzic!😉 ja tan sie ciesze, bo mimo mojej niedoleznosci Manti naprawde robi sie bardzo jezdna i przyjemna w prowadzeniu🙂😉)



oj z tą niedołężnością to pojechałaś po całości;o nie przesadzaj proszę;p
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
14 grudnia 2014 21:41
To nie jest typowe lonżowanie ,tylko 10 minutowa nauka chodzenia na kole póki co w tempie jakie chce .
Ucze ją przy tym reagowa nia na komendy ,stęp ,kłus ,pryy ,dalej ,przychodzenia do mnie .
Każda zabawa czy nauka polega na zdobywaniu zaufania małej .
Czasem jest to zabawa na drążkach ,czasem idziemy na górki ,innym razem odczulam ją na straszne rzeczy .

a ja dzis spedzilam 2 godziny na szorowaniu swiniaka. magic brush godzina, gabka szampon druga godzina. potem poszlam sie wykąpac i wrzucic ciuchy do prania. co za masakra no  😵 😵 😵
wscieklam sie i zalozylam mu derke  😤
[glow=red,2,300]nie ma ktos moze na sprzedaz zwyklej BAWELNIANEJ nie grzejacej derki 135? na cito! [/glow] 🙇 🙇 🙇 🙇

szamanka ale sciagnelas kogos do siebie? chyba przeoczylam info?  👀 nooooo, jak gadasz do konia po konsku to od razu konio sie rozluźnia 😉 🏇 tak trzymaj  😅 😅
OBIBOK, ale bawełniana derka nie nadaje się kompletnie na padok, a rozumiem, że przed błotem chcesz chronić.
wiesz co,no nie do konca przed błotem.....  :oczopląs: wlasnie o to chodzi, ze gdyby to tylko bloto bylo to ciul, ale on sobie krowi kibel ukochał (pisalam wczesniej o tym).
nie chce mu padokowej typowej zakladac bo jest za cieplo.
stoi bezstajennie, rozreguluje goo jak zacznie sie dogrzewac derka, chocby tylko przed wiatrem chronila (ma wiate).
wlasnie bawelniana, albo dzinsowa (mam taką ale duzo za duza), zeby sie krowie gowno do derki lepilo a nie do siersci  :emot4:

matko, czytam ten wpis i strasznie sie to czyta  😂 😂 no ale tak jest, ukochal krowi kibel no, arab jeden
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 grudnia 2014 05:46
derby gdybym miala tylko podejrzenie to bylabym spokojniejsza, ale wiem na pewno ze dostawal po grzbiecie czym sie dalo i to nie raz.
OBIBOK tak mamy trenerke dojezdzajaca, ktora nauczy mnie pracowac z koniem z ziemi i pomoze w siodle. Pochealila zreszta ze Maly jest bardzo wyczulony na dzialanie lydki i nawet ustepowania zrobil  😎
faith bardzo przyjemny obrazek tworzycie z Manti  🙂 Mam nadzieję, że i my kiedyś będziemy taki tworzyć, bo na razie to jest no... średnio.  🙄
Wczoraj miałyśmy jakiś dzień totalnej masakry pod siodłem, to znaczy niby ok, do przodu itd., ale koń kompletnie poza jakimkolwiek ustawieniem, a mnie rzucało po siodle jak worek ziemniaków, nie wiem, dlaczego.
Nie lubię takich dni, kiedy człowiekowi się wydaje, że się cofnął z koniem w rozwoju i to zupełnie bez żadnej racjonalnej przyczyny.  🤔
OBIBOK, bawełna się nie nada. Kup przeciwdeszczową bez podszycia. Łatwiej też będzie derkę utrzymać w czystości.
a akrylowa?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
15 grudnia 2014 10:36
Wojenko strasznie brakuje w kąciku Twoich chłopaków, pokaż ich tutaj  :kwiatek:
derby zartowalam 😉 no niemniej jednak, sens byl taki, zeby mimo wszystko czerpac z tego radosc 😀

murat dzieki, ja mam nadzieje, ze ruszy sie ten moj dosiad pod regularna opieka i ze mloda tez bedzie progresowac🙂 ale najwazniejsze zeby dalej tak przyjemnie sie jezdzilo, taki maly siwy sledzik a tyle radosci 😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 grudnia 2014 12:43
myślę, że każdy z nas czerpie z tego radość;p  inaczej nie było by nas w tym wątku🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 grudnia 2014 13:34
iwona, nie mamy żadnych nowych zdjęć, konie leniuchują. Ja czekam jeszcze z niecierpliwością na resztę zdjęć z Janowa od Poli, bo wiem, że jest jeszcze cała masa świetnych ujęć.
Mieszkają chwilowo na torze na Służewcu. Mihrab może się popisywać przed młodszymi kolegami do woli 😉.
My póki co się lonżujemy 😉 następnie czekam na przeprowadzkę do innego miejsca(bardziej za miastem) i juz będziemy śmigac w tereny,kupiłam na gwiazdke młodemu otręby ryżowe 😀iabeł: i olej sojowy  🤣
Szamance polecam lekturę
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 grudnia 2014 17:06
Alicja dziekuje, myslalam ze to ksiazka w pdfie 🙂 Moje Siwe dzis odrobaczone, jutro jade zobaczyc drania, troche mu zadek na gorkach ruszyc i zawiesc lizawke jablkowa - pachnie jak lizak 😀 i tak tez wyglada 😀
POlecam odzywke z Black Horse do grzywy - jak do tej pory najlepsza z uzywanych przeze mnie - nie zamarza w zimie  😁 A mlodemu utrzymuja sie warkocze i przez dwa tygodnie - dodatkowo odnotowalismy 1,5 cm wzrostu wlosia od sierpnia!!

EDIT: poprawka
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 grudnia 2014 17:23
Mi Black Horse nie odpowiadała, grzywa była taka jakby..... tłusta na drugi dzień.
Najlepsza jaką miałam (nawet lepsza niż u and your horse) to C&D&M- ale to już myślę kwestia "konia" co komu pasuje🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 grudnia 2014 17:28
derby mi You & your horse wysuszala grzywe mlodemu, takze po rozpleceniu sie sypala, tak samo LaQuiba - ktora nawiasem zamarzla mi w stajni w skrzynce  😫
Alicja znalazlam w wersji kserowanej - juz wrzucilam na talefon - bede czytac do snu  😁
A mojemu Y&YH bardzo pasuje, włosy są błyszczące, brud sie nie czepia, super łatwo rozczesuje i pięknie pachnie 😀

Ale myśle, że to tak samo jak z kosmetykami dla ludzi, każdy ma co innego
Szamanka wiele bardzo fajnych info tam znajdziesz .
Nam najbardziej pasuję veredus super shine i absorbina aczkoliwek staram sie nie uzywac zbyt czesto ..unikać chemii jak najbardziej...dzis udało sie prawie wsyztskie kopyta wyczyscic i wreszcie jedną strzałke obejrzeć...zalałam ją jodyną i posmarowałam specyfikiem z sinym kamieniem ...będzie ok bo juz ładnie zaschła po jedenj alikacji jodyną..myślałą o aplikacj ctc ale jakby nie było to silny środek ...wiec wolałam zacząc od jodyny ...bardzo jestem ciekawa efektu bo to moj pierwszy raz z tym sposobem,wcześniejsze konie dawały nogi i nie trzeba było aż tak kombinowac 😵
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2242593#msg2242593 date=1418405520]
Nieśmiało podpytuję, czy któraś z was miała może te ochraniacze na swojego araba? http://animalia.pl/produkt,19613,553,horze-ochraniacze-skokowe-protec-komplet-4-szt.html
Raczej pasuje pony czy cob?
Według katalogu Horze wychodzi mi, że cob, ale zawsze lepiej zapytać.  :kwiatek:
[/quote]

kochana przejedź się do Decathlonu, ja dziś byłam na Zakopiance
są takie skorupy właśnie, w rozm od Pony przez Cob do Fulla. Twoja widzę w cobach. Wszystkich polecam Fouganze jako ochraniacze, sama też mam 🙂 wszyscy zadowoleni, cena ok, jakość super.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się