Konie czystej krwi arabskiej

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
15 marca 2015 06:40
Wojenka jakie świecące zdjęcia🙂


a my miałyśmy w czwartek i piątek intensywne dni z Aleksandrem Jarmułą.
Było świetnie, niesamowite jak rzeczy, które mi nie wychodziły 1 rok jemu zajęły 5 minut.....w sumie załamujące raczej, heh
Szkoda tylko, że nie mogłam wędzidła użyć, ale po wyrwaniu wilczych jeszcze muszę poczekać.
Niedługo do nas przyjedzie  więc jej nie ominie nic🙂
Z jej stępem i galopem zaproponowano nam szykowanie się na treka w okolicach jesieni🙂
No i spodobała mu się Citrucha🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 marca 2015 09:55
Wojenka szczescia i sukcesow dla chlopaka 🙂

A ja wieczorami przeprowadzilam milion rozmow i jest!  😅Organizuje szkolenie "naturalsowe" we wrzesniu.
Koszt z koniem to 300 zl + wyzywienie i nocleg ( w cene wliczony boks dla konia , wyzywienie i swieza sciolka)
Sluchacz 150 zl plus nocleg i wyzywienie 🙂

Szkolenie relacja z koniem z ziemi plus poprawa dosiadu 😉


Jade dzis do siwego i przepiore ogon i grzywe 🙂 Temperatura 12 stopni wiec troche sie obawiam, moze tylko ogon wogole zmocze.  Popracujemy z ziemi dzis duzo, polonzujemy 🙂

Milego dnia ! 🙂
derby im więcej patrzę na Twoje rudzielce tym bardziej mi się zdaje, że jednak mogłabym takiego mieć.
Tylko w siodle śmiesznie bym wyglądała mając 172cm wzrostu...  😁
Zdradzisz, jaki Rudzielec ma pad pod siodełkiem, może na pw?  :kwiatek:
Zostałam przekierowana do tego wątku, proszę o pomoc. 😉
Potrzebuje porady. 😉 Mam bardzo nadpobudliwego araba, chciałam przygotowywać dla niego jakieś mieszanki uspokajające w możliwie jak najtańszy sposób, cos co mozna przyrządzić samemu w domu. Jakieś zioła, melisa? Nie szukam gotowych rozwiązań, szkoda mi na to kasy. 😉 Jesteście w stanie mi cos doradzić? :kwiatek:
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
15 marca 2015 10:53
Mój też jest dosyć pobudliwy, nie stanie spokojnie w miejscu (chyba że śpi), zawsze musi coś rozbić. Od kiedy poszedł do pracy robota dobrze zrobiła mu na głowę, wyciszył się trochę + zawsze od rana do wieczora na padoku, zabawa z kumplem. Gdyby wypuszczany był na kilka godzin to miała bym duuuży problem. Nigdy nie podawałam żadnych mieszanek uspokajających, bo uważam że to bez sensu niektórych genów nie da się wyciszyć  😉
Mój musi codziennie iść do roboty, inaczej mu odwala  😤. Pod warunkiem, że wraca z treningu mokry jak szczur to jest ok, jak nie to jest szaleństwo totalne. Zgodzę się z iwoną że to kwestia genów i pewnych rzeczy nie zmienisz  🤣

Racja, koń chodzi od rana do wieczora na padoku, 6 razy w tygodniu pod siodłem. I jeszcze mu mało!
No to może rzeczywiście jakaś meliska 😉 U mnie w stajni jedna babka podawała swojemu musli z dodatkiem ziół właśnie na uspokojenie, no ale skoro nie chcesz gotowych (jednak troszkę kasy to wychodzi) to trzeba by coś innego pokombinować...
Caira a co dostaje do zarcia i ile? Zerknij na strone p. Podkowy ma rozne mieszanki i ziola, w tym tez dzialajace na nadpobudliwosc. A ten arab ciagle taki nadpobudliwy czy to okresowe?
1 kg owsa, wysłodki i otręby na dzień. No i sianko oczywiście. 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
15 marca 2015 13:31
Spróbuj zamienić owies na jęczmień lub paszę bezowsową. Spacery w ręku też pomagają wyciszyć konia.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 marca 2015 15:23
Ja mialam dzis prace z ziemi, na lonzy ale najpierw czyszczenie - nikomu nie zycze siwego konia  😵
tona blota + dwie tony siersci.
Na lonzy kon mial energi za pieciu brykal, skakal, radosc w oczach po skonczonym treningu bezcenna 🙂

Kon na duzy plus - mimo brykow - zadnych zlosliwosci czy checi ucieczki, milo spedzalismy czas 🙂

Zdjecie przed i po czyszczeniu - te kupki dookola to siersc 😉







szamanka

chudy ten koń
Epikea chudy czy bez mięśni raczej?
szamanka a co to za szkolenie bedzie u Ciebie?

A ja wróciłam z caval i standardowo mam załamkę, że mój koń jest taki niski i nie lubi skakać  🙁
jedno i drugie
z takiego chudzielca mięśni nie ukręcisz, no chyba, że w wersji turbo fit na rajdy** ale to też trza umieć i wiedzieć co i jak.

Najpierw masa, potem rzeźba. Innymi słowy: dać mu jeść  🏇

Martwią mnie tylko teksty "PRACA z ziemi", "skończony TRENING", już pomijam, że w odniesieniu do ganiania na lonży mają się nijak; to tym bardziej mają się nijak do kondycji konia. Ganiany, "pracowany" a nikt kurka nie widzi, że chudy?

Murat
niby mógłby być "bez mięśni" ale z tego co Szamanka barwnie opisuje tu czy na FB, to on całą zimę coś robił. Więc te mięśnie winien mieć... A ni ma... Tłuszczu też ni ma...
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 marca 2015 17:08
Chudy, chudy - bylo w ziemie jeszcze gorzej. Teraz na wiosne idziemy z calym pakietem - pasza dodatkowa kupiona i karmiony nia juz miesiac, poczatkiem kwietnia idziemy z wyrownaniem zębow i odrobaczeniem pasta,
obecny stan nie jest zadowalajacy ale juz nie bije po oczach jak ten sprzed miesiaca. Takze ja tez to widze no ale robie co w mojej mocy -  ucielam mu owies do 1 kg dziennie ( moze za duzo) + 1,5 kg paszy 2xdziennie.
jak pojdzie na zielonke to zpecznieje 😉
Walcze, dziewczyny, naprawde 🙂

Problemem sa zeby - kon nie zgryza dobrze i jakie wchodzi takie wychodzi. Znalazlo sie sianko zielone dla Armaniego po kilku rozmowach. Mam nadzieje ze po zrobieniu zebow bedzie poprawa .

Epikea pisze trening w przenosni - wiadomo ze efektow jakis z tego nie bedzie, ale czasem wole " poganiac" go na lonzy chocby po to zeby sie ruszyl, zanim wsiade na niego, bo pozniej znow zakwasy przeciez 😉
Czasem lonza moze tez pomoc wyczuc nastroj i energie konia - ostatnio wlasnie zlecialam bo kon podjarany tym ze na pastwisku inne konie biegaja, po prostu zrzucil mnie z siodla. Nie jestem idealna i nie umiem wszystkiego ale staram sie uczyc.  Zwracalyscie mi uwage ze za duzo daje owsa wiec ucielam o polowe, kupilam pasze ktora jest mieszanka jeczmienia, kukurydzy etc. Nie zrobie z niego czampiona w miesiac, niestety.

TheWunia podesle Ci na priv. 😲

Dla porownania zdjecie z walentynek, kiedy plakalam widzac jego stan.
EDIT: dopisek





a czemu nie odrobaczysz teraz tylko czekasz?
Skoro od miesiąca jest na paszy to już powinien przytyć.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
15 marca 2015 17:21
Odrobaczyć i to ze dwa razy.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 marca 2015 17:22
Epikea bo czekam na Pania Weterynarz i jej decyzje. Moze to wcale nie robale a wlasnie nieszczesne zęby. Pozatym no coz - ciezko sie przyznac ale mam teraz duzo mniej czasu zeby do niego jechac  😡 . Pozatym tak naprawde to nie wiem co podac . Inwekrtyna odpada bo juz mial ją dwa razy i chyba nie ma efektow.
IVERMEKTYNA   tam nie ma żadnego "N"

wysyłam CI tabelke, naucz się jej na pamięć
A  jego to chociaż Fenbenatem trza polecieć, tylko w serii.

nie pisz w akapicie do mnie, że "kazałyście obciąć owsa", bo ja CI wtedy pisałam bodaj pw, że się w środku zimy żarcia nie obcina, szczególnie jak koń ma na co dzień śniegu po "kolana"
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 marca 2015 17:39
W serii tzn? kilka razy czy raz na kwartal, ale caly czas on?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
15 marca 2015 17:42
szamanka Epikea ma całkowitą racje, on nie wygląda dobrze na żadnym z wstawianych zdjęć, coś jest nie tak. Sama miałam chudego konia (drugi w sumie też kiepsko wyglądał) porządnie odrobaczony kilka razy, DOSTAŁ jeść i z miesiąca na miesiąc widać było efekty...
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 marca 2015 17:51
Dobrze, tylko teraz to ja juz nie wiem czym mam go karmic. Owies zly, dalam pasze no i sa efekty ale nie nadmucham go do zdjec. On nie wygladal dobrze jak narazie nigdy.
Epikea masz racje, napisalam do ogolu a ujelam , ze do Ciebie, przepraszam.

Pozostale konie sa na samej sianokiszonce i wygladaja jak pączki, nikt nie dba o ich zęby czy porzadne odrobaczanie. A mojemu wciaz cos brakuje, mimo ze wciaz przeciez dbam. Weterynarz jak byl powiedzial mi tak - jeden kon nabierze masy w ciagu miesiaca , u innego na efekty trzeba poczekac nawet i rok.
Zeby, odrobaczenie, zielone siano, owies plus pasza - no nie wiem co jeszcze? Ziemniaki mu gotowac?  😂
Wysłodki z otrębami.
a z ciekawości co za paszę kupiłaś? Bo skoro że dziennie 5kg treściwej, to poza tym, że powinien już przytyć, to każdy arab by już górą z boxu wylazł...

Odrobaczyć na cito i skoro ma takie super zęby, że pasza "jaka wlazła taka wylazła" to tarnikowanie też na cito. Bo skoro nie gryzie/ źle gryzie to jaki sens dawać paszę? A póki co jako pomoc doraźna to pasza na mokro i ja bym dała wysłodki.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 marca 2015 18:04
Kupuje ta pasze.
W skladzie ma otreby i wyslodki buraczane - pasza do podawania w formie granulatu wiec nie mocze.
http://www.besterly.com.pl/produkty/besterly-basic
Basic na tuczenie jest oki.
Na ile Ci worek starcza?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
15 marca 2015 18:07
Na okolo 20 dni
u mnie Besterly się sprawdził
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się