Konie czystej krwi arabskiej

Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 maja 2015 14:43
Zastanawiam się właśnie czy jechać do Białki, czy zanudzę się na śmierć  🙄
Przyjedź do Michałowa  😎
I potem do Janowa 😀
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
18 maja 2015 16:55
A ktos moze bedzie na PoP w Janowie? bo ja sie wybieram i moze kogos spotkam ( jade bez konia)  👀
Nie chciałby ktoś może kantarka ?? Chętnie się swoich 4 pozbędę 🙂

Ciach
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Przemycanie ogłoszeń
ganasz alez ona wyglada, ja pikole  😜
Alicja ty sie w ogole z aparatem nie powinas rozstawac, takiego masz modela prima sort  👍
TheWunia jak twoj kaszlak? 🙂

Ja sie troche pociesze, bo super mi sie ostatnio jezdzi mimo, ze poki co siedze w tym nowym siodle jak na kiblu :P za to kon ma jakies owiecenie 😀 zdjecia z galopu ponizej w odstepie roku, czas progresu pozal sie boze, no ale co, czyms sie trzeba radochac  😁
mitbah   arabskie szczęście
18 maja 2015 22:25
maluda- z kozą, ale bez innych koni 😉
faith- Manti zachwycająca  😀
faith czemu zmieniłaś siodło na skokówkę? Zmiana planów?
Bo lekkie, wygodne, mozna na plaskim popracowac a i w teren pojade i podskocze co nieco 🙂
Mitbah dziekuje 🙂😉)) strasznie przyjemnie mi sie z nia pracuje ostatnio i od kiedy zajmuje sie jej dieta - to i pod sufitem bardzo dobrze 😉
faith proszę Cię, nie mów mi o siedzeniu jak na kiblu, bo się załamię... Ty przynajmniej siedzisz, ja zaś odkrywam, że w galopie usiąść nie mogę TOTALNIE. Latam jak Żyd po pustym sklepie  😵 Dobrze, że prawdopodobnie w weekend mamy trenerkę, to może ogarnie, co właściwie źle robię. Galop na placu odblokowała nam jedną celną uwagą, ale co z tego, że ruda galopuje, skoro ja jej przeszkadzam chyba w każdy możliwy sposób.
Za to odkrywamy uroki kłusa ćwiczebnego i bez strzemion - i wiecie co, całe życie mi mówiono, że na koniach z tak zbudowanymi plecami nie powinno się jeździć ćwiczebnym, możliwie jak najmniej się da, a tu się okazuje, że na obecny moment jest to najlepsze ćwiczenie równowagi i zgrania, jakie można było wymyślić, i mało tego, właśnie w ćwiczebnym mi ruda najlepiej grzbietem pracuje i najlepiej przychodzi do kontaktu... Co jazda to nowe zdziwienie.  🙄
maluda- z kozą, ale bez innych koni 😉
faith- Manti zachwycająca  😀

Dzięki, bo nie "zakodowałam".

Murat-Gazon, sam galop to bardzo przyjemny chód, ale i ja na początku miałam straszny problem, aby porządnie usiąść w siodło. By zobrazować jak poważny jest problem dostałam model kawaleryjski i uwierz mi, nigdy w życiu nie bolała mnie tak dupa jak wtedy. "Powiedziało" mi ono wszystko, co chciałam wiedzieć. Na pocieszenie dodam, że progres od tego momentu jest, ale to też kwestia samozaparcia i odpowiedniej osoby z dołu.
maluda ano... przez dwa lata prawie wyłącznie terenowej jazdy nauczyłam się jeździć w półsiadzie zawsze, wszędzie i po wszystkim  😁 ale żeby teraz ponownie usiąść w siodło, to cięęęężko jak się okazało.
Nic, skoro kiedyś umiałam, to się naumiem ponownie i tyle. Umiejętność nieużywana jak widać zanika  😉
Tez mialam troche problem poki kon nie mial rownowagi i galopowal bez ladu i skladu 🙂 jak sie ja udalo ogarnac i ustawic na pomoce - to juz czysta przyjemnosc 😉
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2360203#msg2360203 date=1432032184]
maluda ano... przez dwa lata prawie wyłącznie terenowej jazdy nauczyłam się jeździć w półsiadzie zawsze, wszędzie i po wszystkim  😁 ale żeby teraz ponownie usiąść w siodło, to cięęęężko jak się okazało.
Nic, skoro kiedyś umiałam, to się naumiem ponownie i tyle. Umiejętność nieużywana jak widać zanika  😉
[/quote]
U mnie to samo, aczkolwiek to również była kwestia źle wpojonych podstaw. Długa historia z początków mojego jeździectwa, kiedy tylko miało się zwyczajnie nie spadać.
Na szczęście obrałam dobry kierunek, który sprawia mi i kobyłą satysfakcję.
Ano, brak równowagi u konia to inna rzecz. Po prostu obie się uczymy  😉 Zasuwać polem radosnym galopem ile fabryka dała na luźnej wodzy to jednak co innego niż poskładać się do kupy na placu.  🏇
Ano prawda 🙂 pozostaje zyczyc powodzenia 🙂
Dzięki  :kwiatek:
Mamy teraz z kim pracować i naprawdę mam wrażenie, że ta robota zaczyna cieszyć nie tylko mnie, ale i konia, także wszystko idzie ku dobremu  🙂
A widzisz, czyli okazuje się, że praca na placu też może sprawiać radość  🙂 Warunek- dobry trener.
Po prostu ja znalazłam cel w tej pracy na placu, choćby on był nawet na najbardziej elementarnym poziomie, zaś to przyniosło oczekiwany efekt - skoro wiem już, czego oczekuję, to ruda wie, co ma robić, i całość przestaje być bezsensownym krążeniem w koło placu, a zaczyna mieć sens także dla niej. "Przewodnik ma plan" - jest ok.
pierwsza fotka z szalonej sesji 🙂
było wspaniale ....
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 maja 2015 07:00
Alicja jak z bajki 😍
Alicja jak zielono  🙂
U nas się można załamać, na zmianę burze z ulewami i tak ma być do końca tygodnia. Wczoraj zdążyłam tylko konia wyczyścić i jak lunęło, to myślałam, że odpłynę...
Także o pracy na jakiś czas znowu mogę zapomnieć, wszystko już tonie w błocie. Jakby chociaż przestało padać, to w teren zawsze można, ale jak pada...
Kochana wiosna  🤔
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
21 maja 2015 07:20
Wojenka, Szamanka - będę i w Białce, i w Janowie i nie wyobrażam sobie, żeby cokolwiek związanego z arabami mogło mnie nudzić.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 maja 2015 07:36
arabiansaneta jesli bedziesz i znajdziesz chwilke, chetnie poznam 😉 Koszulka z Armanim 😉

Moj kon ostatnio zadziwia mnie swoja energia - gdy pozwole najchetniejj galopowal by w kolko, ale na jedno slowo zatrzymuje sie i przechodzi do klusa. Wczoraj byl juz taki mokry po lonzy na wypieciu, ze zdjelam wszystko i pozwolilam polazic luzem. No ale na znak do galopu zasuwal tak, ze skladal sie jak motor w lonzowniku  😵
Eh juz nie wiem , wiecej terenow gorek czy pracy na lonzy dalej?  Kon dostaje wyslodki na wieczor i pasze rano - ogolnie cala dobe na trawie, owies zero.

Jest trawa, a to oznacza, że i pojawiło się więcej energii.
Alicja, czekam na resztę zdjęć. Na pewno będą świetne!

Napomknę tylko mimochodem, że i u mnie szykuje się sesja. Gniada będzie docelowo wspierać modelkę (nie mnie) i załapie się na parę zdjęć portretowych.
Ale na to przyjdzie czas.
Zastanawiam się jaki wpływ na poprawę wyglądu Armaniego ma trawa a jaki wysłodki w tym momencie nie umiem obiektywnie spojrzec na to....mam nadzieje ze wraz z zakończeniem wypasu na trawie,ochłodzeniem  oraz zmianą sierści ,gdy nastaną zimne noce ,koń nie spadnie ponownie z wagi...trzeba by tego dobrze dopilnowac... 👀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 maja 2015 12:17
szamanka same wysłodki? jaką paszę i jakie są to ilości?
same wysłodki lepiej połączyć z otrębami i łuską czy też nawet owsem, ale same to za wiele nie zdziałają.
zdecydowanie poprawa dzięki trawie.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
21 maja 2015 12:41
Dziewczyny to nie zasluga trawy. Trawe mamy dopiero dwa tygodnie a wyslodki sa od 1,5 miesiaca. Poczatkowo dostawal  wyslodki z owsem ale bilo na leb, brykal, szalal, na lonzy silowal sie ze mna. Stad decyzja aby odlozyc owies. Obecnie dostaje rano 1,5 kg paszy besterly basic, na wieczor 400 gram wyslodkow do tego pol kilo marchwi i garsc jeczmienia dla smaku.i cala doba obecnie na trawie. Efekty trawy to zobaczymy dopiero w czerwcu 😉
Alicja świetnie wyglądacie w tym turkusiku  😍
Alicja kolor super faktycznie i ta zielonosc dookola 😀
Szamanka a ile on razy w tygodniu jest ruszany? moze to ten typ co musi chdzic i koniec kropka?
Murat serio tak leje u was? u nas co prawda byly chmury ale sucho 🙂

Muchy sie za to pojawily i tna cholery -.-

Ja zdjecia dopiero jutro mam umowione, za to mam filmiki z wczoraj  🏇 Zdecydowanie nie zawsze wychodzi i zdecydowanie czas na robote na porzadnym uzycie dupska i grzbietu wiec zaczynam rzezbienie dragowo-przejsciowe 😀 no ale jak tu nie miec radochy jak sie ma takiego fajnego konia i taki fun z roboty 😀





Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się