Konie czystej krwi arabskiej

iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 sierpnia 2015 16:31
No i rekord Kwestury pobity  🙂
Coś niesamowitego!
Ile stanelo?😀
Milion czterysta 😉
A za Georgię poszło 105 tys.
Wam też znowu przerwało?
Ta..
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 sierpnia 2015 16:50
Niestety...
Szkoda, bo to tak ważna i prestiżowa impreza, ze powinni zadbać o dobrą transmisję.
Masakra mi tez nie dziala :-\
Zabawne, że piątek i sobotę działało bez zarzutu, a w kulminacyjnym momencie nagle lipa.
Nie powiedziałabym, że tak bardzo bez zarzutu, wczoraj klasy klaczy starszych mi się mocno zawieszały co chwilę :/
ok, ożyło znów
Ktoś wie za ile poszła Berenika?
Ja akurat tak trafiałam, że było wszystko ok.
Teraz znowu jest.
Trochę boję się pochwalić, ale nieźle śmiga od ostatniej zwiechy.
W porównaniu z zeszłym rokiem to konie idą na razie drożej 😉
Pistoria baaaardzi ladny wynik, Wieża Róz powalajaca choc tansza 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
16 sierpnia 2015 18:06
Wieża Róż podobała mi się już w katalogu 😍
Ale fajnie licytowali Wasę  😁
'Chyba nas tu pasterka zastanie' 😀
Ciekawe, kto kogo podkupił, bo takie przebijanie po tysiącu to jak dla mnie na zmęczenie konkurencji  😉
O, Wkra też ładnie 😀
Ja się zastanawiam jak obcokrajowcy wymawiają imiona typu Wkra, bo chyba głównie zagraniczniaki kupują te konie, nie?
Jak na razie, to większość na Półwysep Arabski...
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
16 sierpnia 2015 19:57
Świetny wynik, szkoda że zabrakło tych 5 tys do okrągłych 4 mln euro.
Nasunął mi się taki wniosek, że chyba świat bardzo ceni i pożąda klaczy po naszych polskich ogierach  😉
dziewczyny, jak widzę Wy jesteście w temacie a ja kompletny laik, ale dziś p raz pierwszy oglądałam aukcję i mam parę pytań

1. Czy akcje są tylko dla klaczy - dlaczego?
2. Co z końmi, które nie zostały sprzedane. Będą wystawione za rok, czy są odsuwane z hodowli zupełnie?
3. Na aukcji było sporo klaczy nastoletnich. Czy one są sprzedawane na matki, do sportu?
4. Czy sprzedawanie klaczy po 10, 15 czy 20 tysiecy euro jest oplacalne? Czy właściciel może np. nie zgodzić się by dany koń był licytowany za mniej niż powiedzmy 40 tysiecy, czy raczej spuszcza się cene, żeby sprzedać?

To takie pytania, które nasunęły mi się zaraz po oglądnieciu. Jakby komuś się chciało napisać cokolwiek na ten temat, będę wdzięczna. :kwiatek:
dziewczyny, jak widzę Wy jesteście w temacie a ja kompletny laik, ale dziś p raz pierwszy oglądałam aukcję i mam parę pytań

1. Czy akcje są tylko dla klaczy - dlaczego?
2. Co z końmi, które nie zostały sprzedane. Będą wystawione za rok, czy są odsuwane z hodowli zupełnie?
3. Na aukcji było sporo klaczy nastoletnich. Czy one są sprzedawane na matki, do sportu?
4. Czy sprzedawanie klaczy po 10, 15 czy 20 tysiecy euro jest oplacalne? Czy właściciel może np. nie zgodzić się by dany koń był licytowany za mniej niż powiedzmy 40 tysiecy, czy raczej spuszcza się cene, żeby sprzedać?

To takie pytania, które nasunęły mi się zaraz po oglądnieciu. Jakby komuś się chciało napisać cokolwiek na ten temat, będę wdzięczna. :kwiatek:


1. tak, głównie licytuje sie tylko klacze, myślę, że ze względów ekonomicznych głównie - zobacz, klacz urodzi ścisłą, małą stosunkowo liczbę źrebiąt w ciągu życia i jej materiał, jej geny przekazane dalej to pewien unikat. No a ogier może miec setki dzieciaków, do tego - po co kupowac ogiera, jak dla jego potomstwa wystarczy sobie kupic nasienie? logiczne.
2. to zależy, raczej na aukcję nie idzie byle co, więc albo próbują to sprzedac jeszcze jesienią (moi znajomi tak kupili klacz, juz po Pride of Poland, po nizszej ciut cenie), albo wraca do hodowli/pokazów
3. raczej na matki, btw w ogóle mało chodzi klaczy w sporcie...
4. jako kupujący zawsze mozesz sie wycofac, aż do chwili przybicia oferty. Nie raz tak bywało, że kupiec w trakcie sie wycofywał, bo widział, że cena jest niska i juz raczej nie podskoczy.

ale ja też specem nie jestem, może jeszcze ktoś dopowie cos więcej 😉
Dzięki!
Ja w temacie arabów zupełnie się nie orientuje i cały ten biznes arabski też mi obcy a jednak fajnie się dowiedzieć czegoś więcej, niż tylko oglądnąć 🙂
To, że klacz jest nastoletnia, to tylko atut - zdążyła już być użyta w hodowli, więc wiadomo, jakie potomstwo daje i z jakimi ogierami dobrze się łączy, do tego jeśli jest klaczą pokazową, to zdążyła nazbierać tytułów. Jeżeli konie po niej same zdobywają tytuły albo dobrze biegają, to kolejny plus. To wszystko tylko zwiększa wartość klaczy.
eloise 20 tys euro to malo? Wedlug mnie to rozsadna i dobra cena za dobrego koni 🙂 jako sprzedajacy dajesz cena zaporowa za jaka chcesz sprzedac konia i jezeli nikt jej nie podbije to klacze nie jest sprzedana. Mowiac krotko kupujesz konia za cene ktorej nie jest nawet wart. Ale wlasnie o to w tym chodzi 🙂
Też nie powiedziałabym, że sprzedanie konia za - w przeliczeniu po aktualnym kursie - około 83 000 złotych to mało  😉
Oczywiście nie umywa się to do 5, 8 miliona złotych, no ale...  😁
larabarson Alicja Lunar i Borka mają na głowach to samo ogłowie Premiere Orleans.
Jak ktoś nie miał okazji zobaczyć , to jest na Świecie Koni: https://www.facebook.com/swiat.koni?pnref=story
Murat-Gazon przegiecie no ale kto bogatemu zabroni :p jakbym miala takiego konia to w folie bąbelkowa bym go owinela🙂
Bronze   "Born to chase and flee.."
17 sierpnia 2015 16:02
Dziewczyny. Nasze araby może nie za miliony, ale i tak bezcenne  🏇
Moje szczęście z wczoraj. Dalej na bezrobociu.
Wiadomo...kto z naszej dwójki zasuwa  😁 a kto się nie wysila i ma wakacje. W końcu sierpień  🥂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się