Konie czystej krwi arabskiej

Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 września 2015 19:26
Alicja, iwona, dziękujemy, a więcej nie ma  🙂

edit: a jednak jedno jest 😉

Jezu, Wojenka, weź się schowaj z tymi zdjęciami, bo przez Ciebie w kompleksy wszyscy wpadamy 😉

CUDNY.  😍
jak moZesz miec tylko dwa ujęcia takiego wspaniałego modela... 😵 🤬
Ja już nawet nic nie piszę o zdjęciach Mihraba bo ileż to można piać z zachwytu  🙂
Przyznawać się kto będzie w Janowie w czwartek?  👀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 września 2015 19:57
Było już późno i ciemno i tylko 5 minut na zdjęcia  🙂 A modela uwielbiam  😍

przyznaję, że będę w JP od piątku  😅
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
06 września 2015 20:45
Wojenka Mihrab jak zwykle wygląda genialnie  😀

Ja w Janowie być może pojawię się w niedziele - wszystko zależy od tego czy auto będę miała
co to za cisza za pustki?pogoda sie nie podoba czy jak 😉
wiec wpadam z ciepełkiem wirtualnym i pozdrawiam od małego belzebuba ihihihih
Córka

Mama

Alicja Twój łobuz jest w mojej ulubionej fazie siwienia 😍 śliczny 💘

Angeldust jakie ładne klimatyczne zdjęcia i mała długonoga dama urocza :kwiatek:

Mój koń po weekendowym postoju dał mi wczoraj popalić- rozproszenie na 100% 😵 nie miałam już siły do ciągłego odskakiwania i płoszenia się więc wykorzystałam elegancko zaorane pole w pobliżu, żeby ruda wybiegała swoje złe emocje 😜 galopowała i galopowała i galopowała, aż się zmęczyła i zaczęła normalnie reagować na moje sygnały  😉 chyba czasem potrzebuje się porządnie wybiegać, a spieniła się tak jakbyśmy pojechały porządny cross 😵 dziś mam nadzieję na jakąś konstruktywną robotę dla odmiany 😁

W drodze powrotnej do stajni znalazłyśmy wczoraj dziką jabłonkę i ruda odkryła, że jabłka rosną na drzewach  😂 na początku była brdzo zniesmaczona kiedy kazałam jej wjechać w krzaki, żebym mogła zrywać z siodła, ale jak tylko zobaczyła jabłka, zaczęła sama próbować je zrywać 😎 część spadała jej na ziemię, więc chyba doszła do wniosku, że lepiej stać i czekać aż ja jej coś zerwę i podam 😁

Przyszedł chevinal, zastanawiam się ile podawać od razu zalecane 25ml, czy może zacząć od połówki, albo mniejszej porcji?

Pochwalimy się też nowym nabytkiem kantarowym z decathlonu 😉




marlin, mam identyczny zestaw z Decathlonu  😉 Ładny jest ale niestety to futerko dość szybko się zlepia i wygląda nieestetycznie i obcierało mi konia  🙁
Ja bym zaczęła od mniejszej dawki, zważywszy na to, że konia masz takiego do przodu i dość gorącą głową.
larabarson to już nasz drugi decathlonowy kantar, poprzedni jest niezniszczalny, aczkolwiek ruda nosi kantar tylko do czyszczenia, raz wyszła w tym futerkowym na pastwisko i miałam na tym futrze przegląd nasion wszystkich roślin rosnących w pobliżu 😵

W takim razie zacznę od mniejszych porcji, zobaczymy co się będzie działo 😉 cieszę się, że mam głęboki siodło, z którego ciężko wypaść 😜

Konie wczoraj wybrały się na samowolkę i ruda przyniosła ze sobą dwa kleszcze do stajni, czyżby zaczął się już sezon dla tych paskud? 😵
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
08 września 2015 16:59
Tez mysle o tym Chevinalu i mam metlik w glowie  🤔 Niby moj siwy jakis pod siodlem nie narwany, raczej spokojny opanowany, chcialabym chevinalem wzmocnic go na zime, no ale....
W najblizszym czasie dostanie szczepionke na grype/tezec - nie bedzie chevinal kolidowal?
Jak z pasza? Czy chevinal mozna podawac do wszystkiego? nie wazne czy to ziarno czy wyslodki??
Mozna do wszystkiego, nie koliduje ze szczepieniami, to jest zwykly suplement.
Tyle, ze daje kopa. No moja jest generalnie z temperamentu raczej osiol, ale naprawde zrobila sie nieznosna. Dlatego radze zaczynac od polowy dawki i obserwowac.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
08 września 2015 17:09
A moge wiedziec czy gdzies jest taniej za litr niz 67 zl??? 😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
08 września 2015 17:25
jest taniej 5litrów za 215zł

(43zł litr)
Bronze   "Born to chase and flee.."
08 września 2015 18:51
Od roku używam tego : http://www.equina.pl/equina_meganutril.html
Pod katem składu ( minimum minimalne syntetycznych odpowiedników witamin, za to algi, drożdże itp ) i wydajności, to były najlepiej wydane pieniądze na suplementy dla konia.
Używałam wcześniej zarówno Chevinalu jak i Masterhorse, ale tylko po Meganutrilu widze realny efekt. Super kopyta, grzywa czarna jak wegiel - a to przebarwiająca sie grzywa była dla mnie alarmem,że sa niedobory.
Trzeba miec świadomość,że te preparaty witaminowe to są syntetyczne pseudo-odpowiedniki naturalnych witamin. Na dobra sprawę bardzo szkodliwe ( tak jak witaminy dostepne od reki w każdej aptece ;-)
Dzisiaj mój koń dostał pierwszy raz mesz ze sklepu Baileya i lekko mówiąc zachwycony nie był  🤬 pomijam fakt, że pierwsze zalanie wodą stworzyło klejo-beton, bo nalałam za mało wody 😂 może niepotrzebnie sypnęłam czosnku i dolałam chevinala do tego meszu, no cóż okaże się rano czy mesz jest dla niej absolutnie nie do zjedzenia, czy z braku laku wmusi w siebie 😉 miałam wrażenie, że nawet konsystencja tego co powstało rudej średnio odpowiadała 😜
Nauczona doświadczeniem, następnym razem nic nie będę dosypywała do nowego żarcia  🤬
O, Bronze a gdzie to można dostać? Brzmi fajnie.
Dzisiaj zwiozłam do stajni nową paszę i witaminy, do tego cały czas koń dostaje mesz i będę czekać na efekt wow  🤣 Aż się Pan właściciel pytał czy mój koń tak źle wygląda, że mu jeszcze tyle żarcia przywożę  🤣
jaka paszę i jakie witaminy  👀
A ty szamanka spadaj z tej stajni jak najszybciej i pilnuj teraz wagi,zmiana siersci bedzie duzym obciążeniem,szczególnie jak śpi na takiej ilosci trocin jak kiedys pokazywałas...a właśnie czemu on stał na trocinach?
Alicja
Tutaj znalazła m witaminy o których pisze Bronze :-)
www.animavet.pl/equina-maganutril-3kg.html
Alicja, witaminy wzielam na probe Marstalla bo te, ktore mialam wczesniej na oku przestali produkowac. Pasza i mesz z lokalnych firemek. Byly u nas niedawno targi rolnicze i tam sie o nich dowiedzialam a sympatyczny pan dzisiaj mi te pasze przywiozl  🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
08 września 2015 22:03
Alicja bo trociny sa za darmo - ze smieciami, kawalkami desek , ktore wybieralam niejednokrotnie. A slome trzeba kupic, potem sie jej pozbyc. Zmieniamy stajnie tyle , ze musimy poczekac bo w tam panuje grypa ( zreszta pomalu opanowuje wiekszosc stajni w rejonie) i musimy grype przeczekac.
podawałą marstalla zreszta teraz tez je dostaje,dla mnie efekt nie jest jakis spektakularny ,ale ja akurat bardzo wymagająca jestem 😉 znów zaczeły nam wypadać włosy a od czerwca był spokój... 😵
To racja grype przeczekaj,cos sie dzieje bo u nas w centralnej tez panowała u nas w stajni (kilka koni zostało na starej stajni) tez sa konie chore i ich nie przewozimy póki co na nową stajnie zeby nie pozarażały...zwróc uwage kiedy chcesz go szczepic czy napewno będzie w stu procentach zdrowy.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
08 września 2015 22:07
Może spróbujcie dać EMy zamiast witamin?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
09 września 2015 06:51
Wojenko ja jestem zielona - mozesz wytlumaczyc co to "EMy"?  🤔
larabarson ja wczoraj wpadłam do stajni z dwoma worami paszy i innymi pomniejszymi suplementami, właściciel patrzył na mnje tak: 🤔 Cieszyłam się tylko, że chłopak ze mną pojechał i to wszystko targał  😂

Boję się, że moja paskuda wcale nie będzie chciała jeść tego meszu i co ja wtedy zrobię z 20 kilogramami Baileya 😵

szamanka ja uważam, że trociny nie są takie złe 😉 w poprzedniej stajni ruda stała na trocinach (na zmianę ze słomą) i jak się kładła była czystsza niż po spaniu na słomie, wszystko zależy od ilości ściółki 😉
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
09 września 2015 09:52
http://sklep.emgreen.pl/79,em-probiotyk-poj.-5-l.html chodzi o to? Czy cos innego? I wspomaga to wymiane sierci nie oslabiajac organizmu? Chodzi o to ze siwy zacznie zaraz tracic na wadze - wyslodki i pasza besterly juz jest ale przydaloby sie cos dodatkowo.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 września 2015 09:53
marlin1990, i od jakości. Skoro szamanka musiała wyjmować kawałki desek to o jakiej jakości można tu mówić :/ A jeśli dodatkowo było ścielone mało to już w ogóle trudno mówić o ściółce jako o czymś funkcjonalnym, prędzej wątpliwa ozdoba 🙁

szamanka, dobrze że wreszcie stamtąd uciekasz 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się