Konie czystej krwi arabskiej

szamanka jedno jest pewne- młody się rozrósł i wygląda bardzo przyzwoicie  😉

My dziś wybraliśmy się z chłopakiem na spacer z dwoma rudymi 😁 oszywiście nie obeszło się bez przygód, ja zaplątałam się w krzak i nie mogłam wyleźć, a młody trochę spanikował, a mój chłopak wlazł z rudą w bagno, on się wystraszył troszkę a ruda ogłosiła ewakuację "bo błoto", oczywiście bez żadnych nerwów, za to uwielbiam mojego konia  😍
Uprzedzam pytania, ruda nie stoi w dołku  😂
O jakie fajne dwie rudosci 😀

A tu moja siwulka z dzis 🙂
Troche sie dzis napracowalysmy nad oparciem na zewnetrznej wodzy, no ale jakos idzie to do przodu 😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
31 października 2015 18:50
faith Ty coraz fajniej siedzisz🙂


p.s. ona ma tak ciasno ten skośnik czy to tylko takie zdjęcie?
Poki co rzezbimy glownie konia a u mnie tylko drobnostki 🙂 jak ogarniemy siwą, to bede mogla skupic sie bardziej na sobie 🙂
Nie ma ciasnego skosnika, dopasowany jest, ale nie zaciagniety.

Z mojego dosiadu jest duzo poprawiania, no ale tez nie mozna wymagac ze usiade ksiazkowo kiedy konia trzeba przez wiekszosc czasu podjezdzac wewnerzna lydka zeby sie oparl na wodzy 🙂 takze po kolei, cierpliwie do celu 😉
[quote author=szamanka link=topic=752.msg2442751#msg2442751 date=1446307012/]

Mlody na prowadzeniu wykonywal wszystko o co poprosilam, nawet klus w polsiadzie dzis wyklusowal a nie zwalnial.


Prosze bez krytyki - czasem udalo sie lepszy moment uchwycic czasem gorszy 😉
[/quote]

To nie kon zwalnia bo półsiad tyklko Ty zle to robisz.
A jezeli na focie nr 2 nad tym drągiem ma byc polsiad to w sumie wszytsko jasne

Faith a to nie jestvp czasem tak, ze poki jezdziec nie usiadzie prawidlowo to kon nie bedzie pracowal prawidkowo? Co ma wew lydka do prawidlowego dosiadu? To tak jakby mwqowic ze w ciagu jezdziec moze byc krzywy bo przeciez kon idzie bokiem i jeszcze trza zew lydki uzyc
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
31 października 2015 19:47
ja na treningach mam mówione, że najpierw ja mam się ogarnąć później zajmiemy się koniem🙂
Koń też wiele zyskuje, ale głównie siedzimy "na mnie" 🙂
derby u mnie na treningach tak samo, tez najpierw ja a potem kon  😉
Epikea - ano to ma, ze nie jestem jeszcze tak ogarnieta zeby kontrolowac wszystko na raz🙂 mowie caly czas o sobie a nie o wyimaginowanym jezdzcu, ciagow nie robie 😉 a kon ma prawidlowo odpowiadac na pomoce po prostu. Ja tez jestem korygowana, ale nie wszystko na raz, krok po kroku - przyjdzie z czasem. Dlatego na konia tez wsiada trenerka - zeby go po mnie ponaprawiac i zebym mogla sie ogarnac i cos zrobic tez ze soba🙂
Zreszta do trenerki mam pelne zaufanie, zarowno ze wzgledu na jej umiejetnosci jak i na wynikibpar ktore prowadzi🙂 a i sama czuje i widze progres, mimo zaledwie 3 jazd🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
31 października 2015 21:45
Epikea nie powiem, ze jest inaczej i wiem ze problem lezy glownie we mnie. Ale siedziala na siwym osoba, ktora kezdzi bardzo dobrze i rowniez zauwazyla tendencje do zwalniania na dragach, woltach i w polsiadzie u siwego. Do pewnego momentu nawet wysiadywanie klusa bylo glownie dwa takty i przejscie do stepu. Myslalam ze hamuje go reka czy dosiadem odchylajac sie do tylu, ale na luznych wodzach na lonzy pojawil sie ten sam problem. Armani nie jest nauczony ze ktos wymaga chodzenia w polsiadzie, przechodzenia dragow, ba! On nawet na poczatku bez wyraznej komendy glosowej nie zaklusowal. Czlowiek po prostu zawsze na nim siedzial i jezdzil w tereny, gdzie zapitalal galopem ile wlazlo. Kon mokry no to wracamy stepem do domu. I Armani wlasnie te dwie rzeczy umie najlepiej - stepowac jak rozlazly slimak albo zasuwac jak na wyscigach. Cala reszta do wypracowania.
szamanka skoro doszłaś do tego, że problem jest po Twojej stronie, szukaj trenera, bo im dłużej będziesz jeździła sama, tym mocniej utwierdzisz w sobie złe nawyki i będzie Ci się ciężko ich pozbyć, jeżeli nie ma możliwości żeby ktoś do Was dojeżdżał, to poszukaj dobrej stajni, gdzie pomogą Ci się ogarnąć na innym koniu 😉 Powodzenia, trzymam za Was kciuki :kwiatek:
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
01 listopada 2015 08:42
Murat takowe kroki juz podjelam i mam trenerke, u ktorej jezdze na quaterze co by wzrostowo i temperamentem dorownal arabowi 😉
Postepow moze ogromnych nie widac ale w koncu utrzymuje rownowage na siwym, nawet jak sie potknie to mna nie rzuca po siodle. Marcin zauwazyl wczoraj ze coraz lepiej panuje nad koniem, nie pozwalam mu schodzic z drogi na boki. A i kon sie pomalu wyrabia i nie snuje sie po padoku jak dotychczas na jazdach. Wczoraj nawet kazal mi zwolnic klus bo inne konie nie nadazaly. Arab jest rowniez bardzo zwrotny wiec ja robilam wolty z miejsca , no niestety pozostale konie musialy wjechac na wolte jak autobusy 😉
Doskonale znam swoje niedoskonalosci i wciaz nad nimi pracuje. Cwiczenia , ktore dostane jako prace domowa wykonuje z Armanim. Duzo jezdze bez trzymania wodzy bo to glowny powod moich klotni z koniem, ze go blokuje, spowalniam, a w koncu hamuje. Takze mysle ze efekty mojej pracy z trenerka beda widoczne juz na wiosne 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
01 listopada 2015 08:44
szamanka, ale to normalne, że jak ktoś wsiądzie inny niż Ty to koń ma dalej stare nawyki i testuje nową osobę i albo ktoś ogarniety wyłapie konia i się "dogada" albo będzie taki sam obrazek.

Armani potrzebuje kogoś kto go ogarnie bo te obrazki obecne to nie kwestia ujęć, a całej jazdy...


a co z przeniesieniem i trenerem?


edit: już odpisałaś, tak z tym blokowaniem racja, widać najwyraźniej na drągach, że go bardzo blokujesz, on nie ma jak się wyciągnąć nad nimi. No i nie chodzi by szybko kłusował, a w rytmie i od tyłu, a nie zawieszony pędzący motor na przodzie...


Powodzenia w treningach
faith Pisałam to już 100x ale powtórzę kolejny raz... jest moc. Powodzenia na treningach 😀
marlin1990 Bardzo ładne to ogłowie, tylko rzeczywiście to podgardle jakoś tam nie pasuje. Spacery są super 🙂

Przeszłyśmy z Borką wczoraj 10km 🙂





tuch ja uwielbiam spacery 😍 a przy okazji to jedyny sposób spędzenia czasu z moim chłopakiem i końmi jednocześnie 😁 także spacery łączą przyjemne z pożytecznym  😂 piękne jesienne widoczki 💘
Wracając do ogłowia, to podgardle podejdzie do przodu jak wymienię naczółek nad czym poważnie się zastanawiam, marzy mi się coś mocno błyszczącego 😎 syndrom sroki się we mnie odzywa 😂
Tuch dziekuje!🙂

Szamanka o, fajnie, ze gdzies sie uczysz, czesto jezdzisz na tej quarterce ?🙂
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
01 listopada 2015 10:35
faith narazie bylam tylko kilka razy. W zime oprocz robienia prawka mam tez zamiar byc przynajmniej 2 razy w tygodniu na treningach, bo tam jest hala wiec ani warunki atmosferyczne ani podloze nie blokuje jazd.

Co do zmiany stajni - wlasnie teraz jezdze w tej gdzie myslalam zawiesc siwego. Troche nie podoba mi sie to ze siwy musialby byc sam na padoku. Narazie poki co jestesmy tutaj i ogarniam wszystko sama. Od paszy, poprzez kopyta, szczepienia, odrobaczenia. Sprzet mam schowany w szafce na klucz, wiec nie ma mozliwosci go uzytkowania. Trocin mamy wiecej jesli konie stoja w stajni, mniej jesli nocuja na zewnatrz.

Obecnie sprawa jest postawiona jasno - jakiekolwiek zaniedbanie, konia zabieramy.
szamanka moj kon chodzi od jakiegos czasu sam I ja jestem zadowolona z tego bardzo. Skonczyly sie zadrapania, rany i inne tego typu atrakcje a ja jestem spokojniejsza o niego.
Często mówi się że araby są trudne i wredne oraz tylko dla zaawansowanych jeźdźców. Co sądzicie o tym stwierdzeniu?
Poczytaj troche ten watek, bylo to juz walkowane miliard razy...
szamanka dużo masz cierpliwości do tej stajni 😵 ja ze względu na pracę muszę być w 100% pewna, że nawet jeśli mnie nie będzie, bo coś mi wypadnie, koń dostanie do jedzenia odpowiednią paszę, na czas przyjedze kowal, a jeśli coś się będzie działo zostanie wezwany wet. Jedynym problemem jest to, że ruda ma dosyć mocny charakterek i Pan Janusz nie zawsze radzi sobie z wyprowadzeniem jej, bo menda ustawia się zadem i "celuje" 😤 na codzień, nie jest to żaden problem, za to jak trzeba było podawać antybiotyk, niestety był to problem  🤔

larabarson przez to, że mam konia dominatora zapomniałam co to ślady po ugryzieniach, kopnięciach, poszarpana grzywa, teraz kiedy jeżdżę na młodym, mam konia, który wygląda jak weteran wojenny, a najgorsze jest to, że najczęściej on zaczyna przepychanki 😵 ale raczej niebyłby zadowolony, gdyby musiał chodzić sam, za to mojej rudej pewnie nie robiłoby to różnicy, gdyby miała dużo trawy tylko dla siebie 😉
U mnie jest tak, że pracujemy zarówno nad koniem, jak i nade mną jednocześnie, coś w stylu "jak koń zrobi x, ja będę mogła usiąść lepiej, a wtedy koń będzie w stanie zrobić y, bo przestanę mu przeszkadzać"  😉 A potem sobie w czasie od jednego treningu do drugiego rzeźbię samodzielnie to, co urzeźbiłyśmy razem, żeby utrwalić i polepszyć, o ile się da.
Ale teraz też będzie przestój, bo wsiadać mogę tylko w weekendy, więc realnie pod siodłem będzie ruda do wiosny dwa razy w tygodniu chodzić... także jedyny cel na zimę to chyba nie zapomnieć tego, co już zrobiłyśmy  🙄
My musimy wrócić po siodło- koniecznie, bo koń jest nie do życia 😤 dziś odwaliła mi taki numer, że miałam ochotę ją udusić, a i ze zganianiem koni z pastwiska jest problem, bo ruda jest prowodyrem efektownych ucieczek spod bramy 😤 wiem, że gadam i gadam o tym powrocie pod siodło ale jakoś mi się nie chce, bo wiem, że pierwszych kilka jazd będę musiała znosić szaleństwo mojego konia 😜
marlin pomyśl, że im prędzej się za to zabierzesz, tym prędzej szaleństwo będziesz miała za sobą  🏇
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
02 listopada 2015 16:41
szamanka, a jak wygląda wasz, że tak przewrotnie zapytam, galop? 😉
Udało się 😅 wsiadłam, jeździłam i nawet nie było źle, a wręcz rzekłabym, że było całkiem dobrze 😀 koń chyba zatęsknił za pracą 😁 nie przemęczałam jej dziś, żeby jej nie zgrzać, ale pierwsze koty za płoty :kwiatek: muszę przyznać, że mam konia tłuścioszka, boczki ma miękkie jak z budyniu 😂
Brawo brawo! A takie mialas obawy😀
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 listopada 2015 07:10
ja dziś już wracam z urlopowania, Citri w obroty bo być może sobota Hubertus w pobliskiej stajni🙂
O ile się uda z transportem🙂
ja dziś już wracam z urlopowania, Citri w obroty bo być może sobota Hubertus w pobliskiej stajni🙂
O ile się uda z transportem🙂


Dokąd się wybierasz? Też mam hubertusa w ten week🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
03 listopada 2015 07:20
ja ze świętokrzyskiego więc daleko od Ciebie🙁
ojej, ale życzę dobrej zabawy !  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się