Konie czystej krwi arabskiej

Przyznaję już po raz 3, że zdjęcia które wstawiłam NIE przedstawiają dobrze osiodlanego konia do jazdy. Jest to zdjęcie robocze, przed poprawieniem siodła, przed dopieciem popręgu i przed wsiadaniem. W prawidłowej pozycji powinno być przesunięte o ok 10cm do tyłu.

"Zabieg" który wykonuję przy siodlaniu Lunara jest celowy, a nie widzimisię czy przypadek. A dlaczego napisałam wyżej.

Epikea Wiemy tylko tyle, że jest hod. Kurozwęki. Możliwe że jego ojcem jest ogier Nur ale to tylko domysły. Papieru nie ma.

Sprawa arabów i siodeł (w sumie każdych!) nie jest taka prosta. Zapraszam do dyskusji 🙂


Sprawa arabów i siodeł (w sumie każdych!) nie jest taka prosta.

Oj taaak. Jak moje cudem wypatrzone siodło kiedyś umrze, to pójdę się powiesić.  😁
Jest kilka tych firm robiacych krotkie modele, ale fakt ze to nielatwe.
Co smieszniejsze, chyba najbardziej podpasowal mi nasz polski Daw Mag 😉
O właśnie faith może Ty pamiętasz...w jakimś wątku był link do takich fajnych siodeł, właśnie na krótkie konie ale nie mogę tego teraz znaleźć  🙄
Ale kojarzysz cos pi razy drzwi?

Troche jest tych firm: cobra, labelle, butterfly, massimo, jaguar, spirig...
Tylko krótkie to nie jedyne wymagania... Krótkie, szerooooki łęk zazwyczaj, duży prześwit między panelami, odpowiedni kształt paneli. I teraz weź człowieku to wszystko znajdź zebrane w jednym siodle  😁
Naprawdę mam wrażenie, że ktokolwiek projektował konia arabskiego, zrobił to tak, żeby siodła na te konie nie pasowały. Jak patrzę po koniach innych ras u nas w stajni choćby, to większość właścicieli dopasowało sobie siodła bez większych kłopotów.
butterfly - właśnie o te mi chodziło  😉 Jak ma się odpowiedni budżet to się znajdzie siodło odpowiednie dla araba  😉
Ja raczej miałam dużo szczęścia 😉 bo budżetu na moje siodło, gdybym miała kupić nowe, a nie używkę, to nie miałam  😜
ano właśnie, używane siodła mają to do siebie, że można je kupić znacznie taniej niż nowe  🤣 Za to jak możesz sobie pozwolić na zakup siodła bez konieczności dbania o budżet to masz o wiele większe możliwości.
Nie no, wtedy to problem przestaje brzmieć "czy znajdę pasujące siodło", a zmienia się w "kiedy znajdę pasujące siodło" - a to już nie jest problem.  🙂
dlatego właśnie wyżej napisałam, że jak masz kasę to szybciutko znajdziesz siodło dobre na araba, bez żadnych "cudowań"  🙂
Obibok po prawidłowym osiodłaniu Lunara , siodło nie lezy mu na zadzie. To siodło pomagała nam dobierac Karolina Rusak, i na 100% siodło jest na niego dobre. Nikt nie robi  (no chyba ,że na zamówienie) ze znanych (uznanych) firm jeszcze krótszych siodeł. Wazne rózwniez jest to ,że siodło nie uciska i dobrze lezy na koniu.

W moim przypadku ta osoba źle dobrała nam siodło i niestety, sprzedałam po paru miesiącach.
Tak nawiasem, bo ludzi nieomylnych nie ma.

Od tego czasu siodła dobiera mi trener będący również rymarzem.
I ja, i konie byliśmy bardzo zadowoleni z polskiego siodła, fakt, że robionego na miarę
a to polskie siodło to jakiej firmy?
Bogdanowe, czyli HBC
My mamy Mac Ridera krótkie, szeroki łęk i dużo przestrzeni między panelami, chyba nie mogłam trafić lepiej 😉 niestety nowe nie są tanie, a na rynku wtórnym w PL praktycznie nie do dostania :/
Próbował ktoś dopasować fp pro light na araba? Zaczynam się zastanawiać nad zakupem czegoś wszechstronno-skokowego do bardzo okazjonalnej jazdy, jakby naszło mnie na podskoki i szukam czegoś z tworzywa i w korzystnej cenie 😉
marlin, ja miałam kiedyś to siodło i było beznadziejne. W żaden sposób się nie dało tego dopasować, a poza tym straasznie niewygodne było, a kobyłka mojej koleżanki nabawiła się przez nie jakichś boleści kręgosłupa. Od tego czasu patrzeć na nie nie mogę :/
Kasa? Trzeba mieć kasę aby dobrać dobrze Siodlo ? Ja za to siodlo Lunara zapłaciłam 4500zl nie wiem czy to mało czy dużo? Jeśli jest dobre dla konia i jeźdźca to nie. Ja na swoje konie nigdy nie żałowałam pieniędzy. Sama najwyżej enty rok bede miała ten sam płaszczyć , jesionkę czy buty ale Siodlo na konia ma pasować i tyle. Mnie Karolina pomogła dopasowacsiodla i na pozostałe 5 koni . Ja nie narzekam
Skoro już przy temacie siodeł jesteśmy, to które modele moglibyście polecić na okrąglaka bez kłębu z płaskimi plecami. W większości siodeł, które testowaliśmy pojawia się problem, że bez podkładki tył siodła lekko lewituje...

Dodam, że szukam czegoś wszechstronnego/skokowego, do 2-3 tys za używane.
larabarson chyba mnie skutecznie zniechęciłaś 😵 a słyszałam kilka dobrych opinii o tym siodle 🙄 będę musiała rozejrzeć się za Wintec może? Najgorsze jest to, że z góry zakładam, że nie znajdę skokówki dorównującej wygodą mojej ujeżdżeniówce 😵
Kasa? Trzeba mieć kasę aby dobrać dobrze Siodlo ? Ja za to siodlo Lunara zapłaciłam 4500zl nie wiem czy to mało czy dużo? Jeśli jest dobre dla konia i jeźdźca to nie. Ja na swoje konie nigdy nie żałowałam pieniędzy. Sama najwyżej enty rok bede miała ten sam płaszczyć , jesionkę czy buty ale Siodlo na konia ma pasować i tyle. Mnie Karolina pomogła dopasowacsiodla i na pozostałe 5 koni . Ja nie narzekam


Faza chyba nie zrozumiałaś tego co pisałam wcześniej a napisałam, że jeśli ma się wysoki/nieograniczony budżet to ma się większe możliwości na dobre dopasowanie siodła i tyle, bo to że powinno być dopasowane to chyba każdy wie i każdy z nas chce dla swojego konia jak najlepiej. Tańsze siodło też można dopasować do konia tylko będzie to wymagało więcej czasu.
marlin nie sugeruj się opiniami, tylko przymierzaj - bo jak tak, to ci powiem, że ja miałam Winteca i to była po-raż-ka  😀iabeł:
Murat przymierzanie to niestety nie jest moja ulubiona faza podczas zakupu siodła 😵 jako, że mieszkamy "na końcu świata" ciężko dostać coś na miejscu, wszystko trzeba wysyłać, a to niestety generuje i koszty, i stratę czasu, i trochę nerwów 🙄
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
28 stycznia 2016 20:33
ja miałam całe życie winteca 2000 i dość dobrze leżało na C jako jedyne, które miałam okazję mierzyć, tylko po pewnym czasie jak chciałam się nauczyć dobrze siedzieć w siodle to usadzało mnie katastrofalnie....


🙂
ja mam winteca i nie narzekam(y) ale... moja znajoma jeździła mi siwka w KenTaurze prof. skok. (nie wiem, który model, musiałabym dopytać) i szał w ciapki, leżało super a i wiadomo, komfort dla jeźdźca dużo lepszy.
Ufff... Ponieważ już jest po sprawie, to mogę napisać, że dziś była u nas nasza wetka i wycięła sarkoida.
😅
Hej - nowa jestem całkiem na re-volcie więc witajcie🙂 Czytałam ale nie pisałam - aż trafiłam na ten wątek 🙂
Mam siwego (czyt żółtego 😉 ) araba od kilku lat i wkręcona jestem mocno.
Widzę, że piszecie o siodłach - próbował ktoś winteca pro-endurance? Rozważam zakup i ciekawa jestem czy ktoś ma jakieś doświadczenia (jeśli temat był juz poruszony to przepraszam - nie zabrnełam jeszcze zbyt głęboko)
Witamy 🙂
W temacie tego siodła akurat nie doradzę, ale...
dawaj fotki i przedstawiaj arabiszona  🙂
Na profilowym moje zwierzę 🙂 Lekter po Piaffie od Lenki po Pesalu 🙂
SylwiaPK, też mamy wałacha po Piaffie, tyle, że rudego. Wstawiaj zdjęcia swojego w pełnej krasie  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się