Konie czystej krwi arabskiej

Najwięksi "świata arabskiego" wyrazili głębokie zaniepokojenie. Scott Benjamin nawołuje m.in. do pisania listów - [url=http://http://equista.pl/editorial/1107/kryzys-w-polskich-stadninach-koni-czystej-krwi-arabskiej-komentarze-zagraniczne]KLIK[/url]

Mam niestety poczucie, że to, tak jak petycja nic nie da 🙁
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2499563#msg2499563 date=1455949320]
A czy gdzieś można przeczytać o powodach takiej decyzji?
W głowie mi się nie mieści.
Po prostu.


Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze...
[/quote]

Nie chodzi o pieniądze, bo w skali kraju to są żadne pieniądze. Prezes dużego banku lub spółki energetycznej zarabia rocznie więcej, niż zysk takiej stadniny. Tu chodzi tylko i wyłącznie o pokazanie władzy, bez względu na cenę a im bardziej spektakularny przykład - tym lepszy.  Mamy całą władzę, tylko my ją mamy, możemy wszystko i nic nam nikt nie zrobi. Żeby nikt nie miał żadnych wątpliwości.
Jestem kompletnie zażenowana tą sytuacją. Brak mi słów, żeby to skomentować.
Armara, nie działa mi twój link.
i nie ważne że następcy nie mają pojęcia o hodowli koni wogóle, a arabskich tym bardziej.
ashtray
Poprawione, dzięki. Szukam olejnych publikacji. Jestem przerażona...
Możecie poprosić modów o stworzenie osobnego wątku, wydzielić Wasze poprzednie wpisy, udostępnić deklarację i poprosić re-voltowiczów o podpisy?? Ja działam od rana na FB i PA.
Jakiego posła zainteresowaliście i mogę poprosić o link do twitera??
Na razie odezwała się tylko Wyborcza, napisaliśmy do TVN, jeśli ktoś ma jakiś dostęp do mediów to bardzo poproszę o wstawiennictwo i rozpropagowanie wiadomości.
Arabiarze są zdruzgotani. Przetrwaliśmy wszystkie rządy, komunę, wojnę a nie przetrwaliśmy "dobrej zmiany"...    😵  😵  😵
Oto link do artykułu:  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19654531,dobra-zmiana-w-hodowli-koni-arabskich-odwolani-prezesi-stadnin.html
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
20 lutego 2016 14:19
Petycja nic nie da - wytra nia stoliki. Jedynym slusznym wyjsciem moim zdaniem jest zamach stanu - inne dzialania sa waleniem glowa w mur.
Ale sami sobie zgotowalismy ten los. I jesli przy przyszlych wyborach nie otworzymy oczu to czeka nas kolejny rok rozczarowan.
To by się normalnie do cbś nadało.
Tylko co oni tam teraz mogą...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 lutego 2016 15:07
nie interesuję się arabami, ale zszokowała mnie ta decyzja.
źle się dzieje w Państwie Polskim 🙁
a bo wy nie wiecie, to nie jest "dobre zmiany" tylko "dobra, zmiany"  👿

podpisałam ankietę oczywiście.. jak w nią kliknęłam to miała 450 podpisów,jak ogarnęłam się i wzięłam za podpisanie miala już 540, jak aktywowałam maila i weszlam spowrotem po chwilce to juz 560.. trzeba by ich zalac listami chyba..
Żeby to chociaż coś dało.
Ja też podpisałam, wysłałam wszędzie gdzie się da.
Obserwuję zagraniczne strony na FB i widzę, jak stadniny i hodowcy się skrzykują, żeby też pisać do ANR-u.
Bardzo to miłe, ale jednocześnie jaki wstyd dla Polski...
(chociaż przeciętnych zjadaczy chleba pewnie akurat ten temat nic nie obchodzi)
No jasne że wstyd, od samych wyborów to jeden wielki wstyd  👿
Aż się boję, co będzie latem na listach aukcyjnych...
(no i co... być może dobrze, że pewnego naszego konia już nie ma na tym świecie, bo by ją sprzedali...)
Murat, nie kracz, kilkoro dzieci jeszcze mają do sprzedania...
Bronze   "Born to chase and flee.."
20 lutego 2016 17:13
Spokojnie, spokojnie. Nowy rząd ma równe 4 lata na wyniszczenie narodu polskiego. Białowieża do wycinki, polskie stadniny do prywatyzacji, polskie szkoły do likwidacji.
A statystyczny Polak zapier...a na 2 etatach i politykę ma w głębokim poważaniu.
Ja się naprawdę nie dziwię,ze tyle naszych emigruje. Bo jak zyć, no jak zyć, jak własny rząd gorszy niż naziści.
nie no myślę że swoj błąd dopiero zrozumieją za kilka lat jak wzrosnie nowe pokolenie od tych 'dyrektorów'
drabcio a myślisz, że ich to obchodzi? Na razie mają niezłą stawkę koni o światowej sławie, które można wystawić na aukcji i zarobić hurtem kupę kasy.
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2499832#msg2499832 date=1455988714]
drabcio a myślisz, że ich to obchodzi? Na razie mają niezłą stawkę koni o światowej sławie, które można wystawić na aukcji i zarobić hurtem kupę kasy.
[/quote]

a w życiu, ich g* obchodzi, ich obchodzi TU I TERAZ i zawsze tak było, jest i będzie
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2499832#msg2499832 date=1455988714]
drabcio a myślisz, że ich to obchodzi? Na razie mają niezłą stawkę koni o światowej sławie, które można wystawić na aukcji i zarobić hurtem kupę kasy.
[/quote]
A potem rozdac ja patologii, po 5 stow od sztuki  🙁
Brrr. Nie chcę o tym w ogóle myśleć, to jest prosta droga do tego, żeby polska hodowla w ogóle przestała istnieć.
no bo co? Ślązaki się ostaną i prywaciarze  🙄
Grunt, żeby konie zostały w Polsce i trafiły do kogoś znającego się na hodowli. Nawet, jeśli będą to stajnie prywatne.
Nie zostaną w Polsce, bo je wystawią za takie ceny, że Polaków nie będzie na nie stać.
"Zagranica" jednak jest bogatsza i na pewno chętnie kupi konie, które jak do tej pory były w sferze marzeń "może kiedyś".
Grunt, żeby konie zostały w Polsce i trafiły do kogoś znającego się na hodowli. Nawet, jeśli będą to stajnie prywatne.

Raczej nie osiągną tak wysokich cen... konie arabskie to elita, dla elit i od elit... prywaciarz raczej elitą nie będzie. (Bo wątpię, czy większość pogłowia kupiła by jedna, max 2-3 osoby)
Elita to "mniejszość", a nie masa...
Stadniny ze swoimi ludzmi stanowią coś wyjątkowego. Prywaciarz, choćby skopiował potomstwo nie sprzeda go za tą samą cenę, nie osiągnie rekordowej kwoty.
Poza tym taki saudyjczyk czy amerykanin  nie przyjedzie juz kupować koni za miliony. Cały myk w tym, ze kupowanie w Janowie na aukcji to prestiż, cała ta oprawa, to święto konia... i to od kogo się kupuje...

Jesli nowy zarzad sprzeda konie, to za marne pieniadze, po jakies 50-100 tys sztuka. Te lepsze pewnie drozej, jednostki dotąd niesprzedawalne mogą sie bdb sprzedać, ale kazdy juz bedzie liczyl, ze kupi za jakis ułamek mozliwej do osiągnięcia ceny.
Prywaciarz kiedyś może osiągnie wysokie ceny za przychówek, ale daleka droga do wyrobienia sobie "marki".
Jeśli zdecydują się na sprzedaż, to rozpieprzą kawał wspaniałej historii... jak starają sie to zrobić z L.W.
Dziękujemy wyborcom ... k... mać
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 lutego 2016 18:23
Również jestem bardzo zszokowana i zdziwiona tą decyzją, ale myślicie że będzie aż tak źle? Kurczę trochę ciężko uwierzyć mi w rozpadnięcie się hodowli koni arabskich/wyprzedawanie najcenniejszych koni, myślę że doskonale wiedzą jaką renomą i szacunkiem cieszą się polskie araby i nie mogą pozwolić sobie na zniszczenie całego dorobku. Przecież w stadninach zostało wielu ludzi z fachową wiedzą i doświadczeniem. Może zamkną się na zagraniczne ogiery, a szansę będą dostawać nasze? Może zmienią profil hodowli i mocniej będą stawiać na użytkowość? Nie wiem mam mieszane uczucia...
Petycja oczywiście podpisana.
[quote author=Sivrite link=topic=752.msg2499840#msg2499840 date=1455989126]
Grunt, żeby konie zostały w Polsce i trafiły do kogoś znającego się na hodowli. Nawet, jeśli będą to stajnie prywatne.

Raczej nie osiągną tak wysokich cen... konie arabskie to elita, dla elit i od elit... prywaciarz raczej elitą nie będzie. (Bo wątpię, czy większość pogłowia kupiła by jedna, max 2-3 osoby)
Elita to "mniejszość", a nie masa...
Stadniny ze swoimi ludzmi stanowią coś wyjątkowego. Prywaciarz, choćby skopiował potomstwo nie sprzeda go za tą samą cenę, nie osiągnie rekordowej kwoty.
Poza tym taki saudyjczyk czy amerykanin  nie przyjedzie juz kupować koni za miliony. Cały myk w tym, ze kupowanie w Janowie na aukcji to prestiż, cała ta oprawa, to święto konia... i to od kogo się kupuje...

Jesli nowy zarzad sprzeda konie, to za marne pieniadze, po jakies 50-100 tys sztuka. Te lepsze pewnie drozej, jednostki dotąd niesprzedawalne mogą sie bdb sprzedać, ale kazdy juz bedzie liczyl, ze kupi za jakis ułamek mozliwej do osiągnięcia ceny.
Prywaciarz kiedyś może osiągnie wysokie ceny za przychówek, ale daleka droga do wyrobienia sobie "marki".
Jeśli zdecydują się na sprzedaż, to rozpieprzą kawał wspaniałej historii... jak starają sie to zrobić z L.W.
Dziękujemy wyborcom ... k... mać
[/quote]
Ja naprawdę zdaję sobie sprawę, że o wiele lepiej byłoby, gdyby po prostu to wszystko się nie posypało. Że jednak prywaciarza zawsze będzie stać na mniej dobrych koni niż państwową stadninę. Żałuję rozpadnięcia się państwowych stadnin innych ras i jeszcze bardziej będę żałować (tfu, tfu) arabskich. To tylko moja nadzieja, że jeśli rzeczywiście będą chcieli się na tym nachapać, to może uda im się pozostać w Polsce i podtrzymać chociaż odrobinę ich historii.

Murat, no daj mi pomieć nadzieję 🙁. A może nie wystawią. Pozostaje trzymać kciuki.

Iwona, to musieliby się zdecydować, bo zamknięcie się na zagraniczne konie jest również zamknięciem się na ich użytkowość. Bo jesteśmy jakieś 20 pokoleń za użytkowymi końmi (wyścigowymi i rajdowymi) zza granicy. Na szczęście to tylko domysły, dziewczyny snują czarne myśli, ale wszyscy mamy nadzieję, że tak się nie skończy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się