Konie czystej krwi arabskiej

Wszyscy którym ją pokazywałam dawali jej max 10 :p w kondycji bardzo dobrej. Ale zastanawiam się nad wspomaganiem jej stawów będzie teraz chodziła pod siodłem częściej niż dotychczas 🙂
A jest jakiś powód? Coś jej strzela, strzyka, długo się rozgrzewa, jest sztywna na początku ruchu?
Bo jeśli nie, to ja osobiście nie jestem zwolenniczką suplementacji na stawy "na wszelki wypadek". A najlepiej skonsultuj z wetem, czy to ma sens i jest potrzebne. 🙂
Coda ( Etogram - Consuela/Pasat ), 15 lat 🙂 Pewnie komuś przewinęło się ogłoszenie które było wprost tragiczne :/ 
    Ja przeglądałam ogłoszenia od tego sprzedawcy, szukam konia dla siebie, a w moje kryteria wpisała się klacz Capri. Dostałam film z kilkunastoma sekundami kłusa. Jako, że mieszkam kilkaset km dalej poprosiłam o film z ruchu w trzech chodach i zdjęcie zootechniczne przed ewentualnym przyjazdem, ale bez skutku;  może znasz tę klacz i wiesz coś na jej temat?
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2806835#msg2806835 date=1535993857]
A jest jakiś powód? Coś jej strzela, strzyka, długo się rozgrzewa, jest sztywna na początku ruchu?
Bo jeśli nie, to ja osobiście nie jestem zwolenniczką suplementacji na stawy "na wszelki wypadek". A najlepiej skonsultuj z wetem, czy to ma sens i jest potrzebne. 🙂
[/quote]

Zaczęło jej trochę strzelać w jednej nodze, wet będzie niedługo opisywał mi folbluta więc podpytam 🙂

[quote author=Timorka link=topic=752.msg2806813#msg2806813 date=1535990665]
Coda ( Etogram - Consuela/Pasat ), 15 lat 🙂 Pewnie komuś przewinęło się ogłoszenie które było wprost tragiczne :/ 
    Ja przeglądałam ogłoszenia od tego sprzedawcy, szukam konia dla siebie, a w moje kryteria wpisała się klacz Capri. Dostałam film z kilkunastoma sekundami kłusa. Jako, że mieszkam kilkaset km dalej poprosiłam o film z ruchu w trzech chodach i zdjęcie zootechniczne przed ewentualnym przyjazdem, ale bez skutku;  może znasz tę klacz i wiesz coś na jej temat?
[/quote]

Niestety pośredniczka nie jest zbyt przyjemna, sama się o tym przekonałam kiedy prosiłam o filmik :/ napisałam na priv. Mogę zdobyć informacje jakie Pani potrzebuje i to z bezpośredniego źródła  - od właściciela 🙂

Edytuj posty!
Czy są już gdzieś dostępne wyniki z dzisiejszych Michałowic?
http://www.cracow-show.arabians.pl/news

Bardzo dziękuję  :kwiatek:
wybaczcie jeśli już było takie pytanie aczkolwiek nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi  ❓ ❓ ❓
a mianowicie intryguje mnie dopuszczenie ogiera arabskiego dla klaczy xx sa gdzies jakies zasady tak jak np przy uznawaniu do uszlachetniania przy młp czy wlkp? czy jak posiada licencje dla oo to i xx też może kryć?
[quote author=czarno-czarna link=topic=752.msg2810638#msg2810638 date=1537440612]
wybaczcie jeśli już było takie pytanie aczkolwiek nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi  ❓ ❓ ❓
a mianowicie intryguje mnie dopuszczenie ogiera arabskiego dla klaczy xx sa gdzies jakies zasady tak jak np przy uznawaniu do uszlachetniania przy młp czy wlkp? czy jak posiada licencje dla oo to i xx też może kryć?
[/quote]

Nie, licencja dla oo jest tylko na oo. Za to ta sama licencja, co jest właśnie na uszlachetnianie do młp i wlkp jest właśnie też na xxoo/xo. Ale pamiętaj, że dla PZHK tylko konie 50/50 są xxoo/xo. Reszta, nawet jeśli nie mają żadnej innej krwi, jest wpisywana jako młp. Od kilku lat na końcu imienia takiego xo dodaje się "AA" jak "angloarab", ale nie wiem, czy to jest odgórne i jak przestrzegane.
Sivrite wielkie dzięki za wyjaśnienie 🙂 z tymi młp to tak wiem a szkoda że tak wymyślili 🙁
Witam, przepraszam jeżeli nie jest to miejsce na taki post ( jeżeli to możliwe proszę w przypadku błednego miejsca o przeniesienie) , jak to sie mówi znajoma znajomej kupiła konia i chciałaby sie czegoś o nim dowiedzieć , informacje jakie mamy tym koniu że był wystawiony na aukcji  http://www.janow.arabians.pl/en/autumn_auction.php?n=41346&r=2013 i był w cyrku lub był uczony do występów , paszport też niewiele mówi bo nie  ma zmiany właściciela.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
08 października 2018 11:44
Ten finisz przyprawia o dreszcze 😍
Hej, ja z prośbą o pomoc, może ktoś będzie wiedział :kwiatek: Oglądam materiały z Arabian Insights Tour i film jednego ogiera jest na pewno źle podpisany - Albedo zbyt siwy nie jest 😉 więc zastanawiam się, jaki to koń. Film pochodzi z Janowa z 2014 roku, obstawiam, że to Piaff (zwłaszcza że jest ojcem Albedo, który mógł zostać wymieniony przy okazji, co ułatwiłoby pomyłkę), ale może ktoś potwierdzi lub zaprzeczy.
Piaff na bank 😉
fender Dzięki  :kwiatek: teraz nawet ogarnęłam, że ten sam film jest wstawiony drugi raz już z jego imieniem, więc na pewno  🙂
Mam do Was takie pytanie, jaki koń (arabski) to „prospekt rajdowy”, kiedy sprzedający nie nadużywa tego pojęcia,? Każdy po próbie dzielności na torze, nawet bez większych sukcesów, który trening ukończył bez kontuzji, ma poprawną budowę, nie kuleje, nie znaczy, nie ma nakostniaków (dotyczy stanu przed badaniem kupno-sprzedaż)? Rozumiem, że takie konie niekoniecznie można znaleźć na portalach ogłoszeniowych, jaki zakres cen za nie obowiązuje?
Helix to jest bardzo indywidualna sprawa...czego oczekujesz od konia ,który ma być "prospektem"? Na co ten "prospekt"??? na P i N czy na CEI3*  😉 ?

P.S ja od dawna nie widziałam fajnego "prospektu"(na CEI) w ogłoszeniach  😉
RatinaZ, pytanie dlaczego sprzedający używa tego określenia😉? Ja np. nie szukam prospektu tylko konia zdrowego, o poprawnej budowie, który nie kuleje itd.; ze względu na specyfikę rasy pojawiają się w ofertach takie konie po treningu na torach (czyli właściwie „do treningu”), niektóre to „prospekty rajdowe” za czym idzie cena - stąd moje pytanie.
Helix, żeby prospekt rajdowy stał się koniem rajdowym, to trzeba zapakować w niego kilkadziesiąt tysięcy plus mieć kupę szczęścia.
Tak, dla mnie zdrowy, poprawnie zbudowany i niegłupi arab, który dobrze się rusza to prospekt rajdowy. Ale o ile konia skokowego puścisz w korytarz i zobaczysz, jak skacze, o tyle konia rajdowego poznasz dopiero, jak przewalisz z nim kilkaset kilometrów. Więc moim zdaniem tak - koń, którego opisujesz jest prospektem, o ile właściciel nie ukrywa żadnych wad, a wszyscy dobrze wiemy, jak wygląda pisanie ogłoszeń...
Sivrite, a jaki średni zakres cen za tym idzie, począwszy od świeżaka po torach, do takiego, który już „chodzi pod siodłem”, ale wciąż konia, który jeszcze nie ma za sobą startów w rajdach? Mowa o zdrowym, poprawnie zbudowanym, jw.
No i widzisz dla mnie "prospekt" rajdowy to własnie nie koniecznie koń po torach ...a wręcz przeciwnie...koń który nie był na torach i został zajezdzony w wieku 5 lat będzie dla mnie większym prospektem niż koń ,który biegał 2 czy 3 sezony i nawet wygrywał...
Przebyte lub nie przebyte kontuzję też tutaj nie mają do końca znaczenia: ostatnio obie z Sivrite kochamy się w koniu ,który A : jest prospektem i to zaje.... B był kontuzjowany na torze,więc możliwości zależą od A : finansów,B: wiedzy i doświadczenia osoby ,która takiego konia prowadzi
A 99,99% arabów to "prospekty"rajdowe  😵 (według sprzedających) najlepsze są jeszcze ogłoszenia ,że kon ma w papierach jakiegoś tam przodka ,który startował w rajdach i sobie radził ,albo rodzeństwo sobie radziło...jesli chodzi o PL papiery średnio bym na to zwracała uwagę,jeśli chodzi o francuskie piałabym ze szczęścia...
Odpad po torach 10 koła (pln) , "prospekt" rajdowy w PL zaczyna się od 5 tys Euro do ok 10 tys.E ... Koń zagrany ok 20-30 tys Euro. "prospekt" z Francji zaczyna się ok od 20 tys. euro .

P.S. Czyli rozumeim,że ktoś stwierdził ,że jego koń to "prospekt rajdowy" i winduje cenę??? A "prospekt" bo??
Sivrite, a jaki średni zakres cen za tym idzie, począwszy od świeżaka po torach, do takiego, który już „chodzi pod siodłem”, ale wciąż konia, który jeszcze nie ma za sobą startów w rajdach? Mowa o zdrowym, poprawnie zbudowanym, jw.


Rynek arabski, w przeciwieństwie do rynku koni rekreacyjnych/wszechstronnych/skokowych/ujeżdżeniowych w Polsce jest bardzo... głupi. Serio, nie umiem tego inaczej nazwać. Połowa ludzi nie wie, co sprzedaje, a druga połowa myśli, że jak arab to "szlachta" i od ręki sprzedadzą za 30 tysięcy... Ten rynek jest bardzo dziwny.
Fajnego, surowego (bo taki jest po torach) araba prosto z torów można dostać nawet za 5-6 tysięcy... Jest sporo właścicieli i trenerów, którym zależy na dobrym domu dla konia. Tylko to szczerze polecam doliczyć do tego TUV. Dużo mówi kariera konia - czy biegał regularnie co 3-5 tygodni, czy miał przerwy, czy wcześniej skończył/później zaczął sezon. Takiego wstępnie zrobionego rekreacyjnie i odchamionego liczyłabym koło 15. Ale to jest taka huśtawka, że głowa mała. Araby zdarzają się dobre za 4, bo komuś arabski charakter nie przypasował, a zdarzają się konie do niczego za 30, bo ojciec znany...
U koni po torze szukałabym rzetelności w pracy i np. spojrzała, kto na nich jeździ na robocie. Czy dżokeje (konie wymagające) czy dziewczynki 13-15 lat. To naprawdę wiele mówi o arabie na torze. A cena...? Niestety huśtawka... O ile fryza wycenię, o tyle araba nie. To jest tak specyficzna rasa z małym środowiskiem ją lubiącym (patrz - opinia w rekreacji), że naprawdę ciężko mi podać konkretne widełki...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 listopada 2018 19:45
To ciekawe dlaczego Francuzi kupują konie w Polsce i broń Boże bez domieszki francuskiej krwi. I najlepiej biegane na torach. Kupując surowego 5 latka , kupujesz kota w worku, a jeżeli koń po karierze wyścigowej ma czysty TUV, to masz nadzieję, że z tego konia coś będzie.
To ciekawe dlaczego Francuzi kupują konie w Polsce i broń Boże bez domieszki francuskiej krwi. I najlepiej biegane na torach. Kupując surowego 5 latka , kupujesz kota w worku, a jeżeli koń po karierze wyścigowej ma czysty TUV, to masz nadzieję, że z tego konia coś będzie.

Podpisuję się. Większość koni po torach to nie są konie zepsute, tylko po prostu surowe. A tej wiedzy, ze koń rok czy dwa trenował, choćby i miał być zawsze ostatni jak świnka, i wyszedł z tego bez kontuzji nic nie zastąpi. Jakbym miała dziś kupować araba, to po torach.
Btw, teraz jest na to najlepszy czas - koniec sezonu.
Z drugiej jednak strony kon po torach to dzieciak ,który poszedł do roboty nie będąc do końca wyrośnietym i skostniałym...ok koń może coś tam pokazać..pytanie jak długo?? 2 ,3 sezony?? Ja mam troszkę dość oglądania PL koni,które idą za granice i kończą się w wieku 8-9 lat. Nie znam się ogólnie na treningu koni wyścigowych ,ale domniemywam ,że jest jeden z najcięższych treningów spośród dyscyplin jezdzieckich. W żadnej innej dyscyplinie 3 latki nie mają tak intensywnej roboty jak na wyścigach. Tutaj nie da definitywnie stwierdzić co jest "lepsze" Myślę,że to jest tylko i wyłącznie wizja człowieka /zawodnika. Kiedyś Beata Dzikowska powiedziała,że nie ma reguły czy lepsze są konie po torach czy NIE po torach.Niemniej jednak ja wolałabym zainwestować w konia NIE po torach jeśli to miałby być mój "prospekt" na CEI1* i byc moze wyżej.
P.S. Czyli rozumeim,że ktoś stwierdził ,że jego koń to "prospekt rajdowy" i winduje cenę??? A "prospekt" bo??


RatinaZ, właśnie usiłuję dociec czy koń jest prospektem i czy właściciel winduje cenę. Dla mnie istotne jest to, jaki może być średni zakres wartości za zdrowego, poprawnie zbudowanego jw konia, po torach, czy bez kariery wyścigowej. Zakładając, jak pisze Sevrite, że każdy zdrowy, poprawnie zbudowany i niegłupi, dobrze ruszający się arab takim prospektem może być; po tym co napisałyście wyżej mam punkt odniesienia i odpowiedź 🙂
Jeja wyślij Nam ogłoszenie to CI odpowiemy ile byśmy dały za tego konia  🤣 o może na PW i mnie i SIvrite i porównasz sobie ile ja bym dała a ile ona  🙂 Obiecuję ,że nie uzgodnimy wersji przed,tylko porównamy wyniki 🙂
P.S. jak nie masz ogloszenie wystarczy imię konia..reszte sobie odkopię  😉
Halo halo bo wątek gdzieś daleko. Wpadłam się pochwalić, a jakże 😉

[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/45286445_2038468682858932_3408979185660592128_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=83fd7e23618a9b0dca9627d6fffeaad3&oe=5C83461F[/img]
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/45222644_2038468729525594_6416659046912229376_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-frt3-1.xx&oh=96d0511bf2b0c801647e7e7c5984e267&oe=5C744176[/img]

Ciężką pracą dojdziesz dalej niż się spodziewasz. Już oficjalnie mam araba na poziomie C klasy  😍 😍 😍
Zajęliśmy VI miejsce w Mistrzostwach Małopolski Seniorów, z wynikiem łącznym ponad 180%  😜 Arab power  🏇
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
08 listopada 2018 19:04
Wielkie gratulacje! Wasza para świetnie udowadnia, że arab może i potrafi  😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się