Konie czystej krwi arabskiej

Szkoda, ze już nie ma krzyżówek xxoo. Moja Wandalka ma 3/4 araba i 1/4 folbluta. Fajny mix. Teraz jest chyba najstarszą tego typu klaczą, ma już 33 lata. Nauczyła mojego wnuka jazdy konnej (zdjęcie z 2016r)
P7150218.JPG P7150218.JPG
SparkHope, pionierem nie zostaniesz, bo w Polsce już robią quaraby.
Obserwowałam jedną hodowle, która przeskoczyła na czyste quotery. Prawdopodobnie rynek to wymusił, a raczej brak zainteresowania takim mixem.
Rzepka, są, nawet czasami wyścigi są dla nich organizowane. Są tylko dwa problemy z nimi... Są (podobnież, bo nie miałam do czynienia) porąbane i nikt ich nie chce, nie ma na nie kupców. Dżokeje odmawiają ścigania się na nich, bo cenią sobie swoje zdrowie i życie. I, jasne, na pewno wynika to też z tego, że nikt z nimi nie pracuje i przyjeżdżają z jakiejś dziury zabitej dechami właściwie surowe, ale surowe araby ani folbluty nie odpierdzielają takich rzeczy jak te anglo...
Plus nie ma na nie zbytu. Żadnego. Jedyne, do czego widzę, że szuka się anglo to są rajdy, a rajdy widać, jak sobie radzą w tym kraju.
Ok, masz jedną kochaną angloarabkę, ale nie ma co definiować rasy na jej podstawie. Ja się na przykład się dość cieszę, że ta hodowla odeszła do lamusa, znam kilku zawodowych jeźdźców, którzy jeździli kiedyś w hodowlach anglo i każdy twierdził, że nie ma drugiej tak poj... rasy.
Do WKKW się nadawały, ale do dzisiejszego WKKW już raczej ciężko.

PS. Jak to "jest chyba najstarszą tego typu klaczą"? xD Personalnie znam takie konie na 3/4 araba, właśnie do rajdów, wcale nie jest ich mało. Tylko nie wiesz o tym, bo to nie są konie, których ktokolwiek szuka. xD Taka właśnie duża jest "szkoda", że nie ma hodowli xo. 😆 Normalnie się rodzą takie konie, tylko są tak pożądane, że nawet o tym nie wiesz. 😆
Chodzi mi o wiek. na pewno jest najstarsza w naszym powiecie😉 Poj... byla, dlatego ją kupiłam bo nie nadawała się do szkółki. Mam ją juz 27 lat🙂
Tru ...angloaraby to szoguny... przeszła mi doslownie przez ułamek sekundy myśl o angloarabach i o ten ułamek za długo. Swojego czasu było kilka fajnych ogierów w stadzie w Sierakowie oraz pamiętam że też Ochaby z nimi coś tworzyły.. I tak tworzyły że te konie potem poszły w połowie rynkowej ceny jaka można było uzyskać za choćby jakikolwiek mix np małopolska.
Dużo swojego czasu jeździłam też na mixach młp x oo i też szoguny... także nic specjalnego.

Pójdziemy w oo z AQH jeśli nawet to nie będzie top oferta dla klienta - to zostaną dla mnie. Przynajmniej mnie się podobać mam nadzieję te moje również będą 🤣
Znam szkółkę, która sama dla siebie hoduje xxoo, bo im się sprawdzają. De gustibus…
Nevermind   Tertium non datur
03 czerwca 2024 14:48
Jedna z moich trenerek bardzo sobie chwaliła angloaraby. Tylko trzeba było przejeździć ten szalony początek, a jak się potem ogarnęły to ponoć (jej zdaniem) cudowne konie były. Co kto lubi 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się