kącik porad prawnych

Czy jest tu ktoś zorientowany w przepisach obozowych ? Znalazłam pracę na wakacje jako instruktor jazdy konnej na obozach. Legitymację IRR posiadam, a dodatkowo organizator obozów wymaga ode mnie kursu wychowawcy kolonijnego- podobno jest niezbędny przy takich zajęciach jak siodłanie z dziećmi czy przejazdy bryczką. Coś mi tu nie pasuje, bo nigdy o czymś takim nie słyszałam, pracowałam już na obozach jako instruktor i nigdy nie wymagali ode mnie dodatkowo kursu wychowawcy do tego, żebym mogła z dziećmi wyjechać bryczką czy siodłać konie... Organizator twierdzi, że takie są wymogi kuratorium... Nie chcę być wrobiona w bycie wychowawcą bo pracy szukałam głównie jako instruktor- poprowadzić jazdy i wrócić do domu. Ktoś się orientuje w tym temacie ?
meithner, obawiam się, że właśnie o to chodzi pracodawcy. Chce mieć 2 w 1 czyli instruktora i wychowawcę.
meithner, do pracy jako instruktor z dziećmi na bank nie potrzebujesz kursu wychowawcy. Zadzwoń do Kuratorium i zapytaj, jak potwierdzą, że nie potrzeba to znaczy, że pracodawca ma inne zamierzenia wobec Ciebie.
dzięki dziewczyny, tak właśnie zrobię. Chciałam się upewnić, że to nie ja wymyślam, tylko być może organizator coś kręci. Ale dowiem się dokładnie w kuratorium, tak jak mówicie. Wtedy będę miała pewność.
Od 2-3 lat (nie pamiętam dokładnie) w sądzie jest zawieszona moja sprawa o alimenty bo dogadałam się z ojcem poza sądem, a pozatym na czas rozwodu było zapezpieczenie alimentacyjne które mnie obejmowało. Jednak parę dni temu moi rodzice (matka jest pełnomocnikiem) dostali wezwania na rozprawy bo sąd postanowił podjąć postępowanie w sprawie moich alimentów, czy ta sprawa może dalej sobie być zawieszona czy muszę ją zamknąć bo minął już jakiś okres czasu ? Wolałabym żeby sprawa była nadal zawieszona na wypadek gdyby ojcu coś odwaliło i nie chciał mi płacić, bo wtedy mogę odwiesić sprawę i w miarę szybko dojdzie do rozprawy, gdybym od nowa musiała zakładać sprawę o to prawie rok czasu minie zanim zanim sąd to ruszy dalej.
Muszę zmienić kilka rzeczy w KRS czy ktoś jest biegły w temacie ? Mój wniosek z powodu błębów został przez referendarza odrzucony, muszę składać to jeszcze raz, a czas mnie goni.
nieaktualne
Może jest tu ktoś kto mi pomoże? 2 miesiące temu kupiłam kuchnie z płytą ceramiczną. W poniedziałek płyta pękła z nieznanych powodów. W karcie gwarancyjnej jest zapis, że gwarancja nie obejmuje szkła i kratek wentylacyjnych.  Serwis oczywiście dokona naprawy, ale odpłatnie. Szukałam trochę w necie na ten temat i znalazłam coś takiego:http://forum.gazeta.pl/forum/w,807,79347489,79347489,odpowiedzialnosc_za_wadliwosc_rzeczy_sprzedanej.html
I nie wiem, czy wojować z nimi, czy nie ma to sensu...
czy jesli rozwódka z dzieckiem ponownie wychodzi za mąż to jej drugi mąż od razu automatycznie ma prawa rodzicielskie względem tego dziecka?
jeśli potem na świecie pojawi się dziecko z tego malżeństwa to czy każde z tych dzieci dziedziczy po rodzicach tak samo?
mąż miał majątek (dom i ziemie) przed ślubem.
W pierwszym przypadku  - nie, chyba, że ojciec dziecka nie ma praw rodzicielskich, a obecny mąż to dziecko adoptuje. Przejęcie władzy rodzicielskiej nie następuje automatycznie.
W drugim przypadku - dzieci dziedziczą tylko po rodzicach. Czyli dziecko twoje i pierwszego męża dziedziczy po tobie i pierwszym mężu, dziecko twoje i drugiego męża - po tobie i drugim mężu. Oczywiście w odpowiednich częściach.
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
12 maja 2016 14:11
Cień na śniegu pasierbowie (czyli dziecko jednego z małżonków, które nie zostało adoptowane) należą do IV grupy spadkobierców. Dochodzą do dziedziczenia ustawowego w chwili, gdy nie ma spadkobierców z grup I-III (małżonek, dzieci, rodzice, wnuki, rodzeństwo zmarłego i  dzieci rodzeństwa) i rodzice biologiczni pasierba nie żyją. Zawsze takie dziecko może dziedziczyć z testamentu.
Witajcie,
PILNIE potrzebuję porady prawnika, chodzi częściowo o "koński temat" i kwestie związane z pensjonatem ale nie chcę wyjawiać na forum szczegółów, bardzo proszę o kontakt na priv.
To naprawdę sprawa pilna i mająca na względzie dobro zwierzaków.Bardzo proszę o pomoc.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 czerwca 2016 09:21
Mam pytanie dotyczące ubezpieczeń. Czy ubezpieczyciel ma prawo zakończyć najem samochodu zastępczego zanim wypłaci pieniądze z odszkodowania? Dostaliśmy na razie jedynie wycenę rzeczoznawcy z informacją, że nie jest ona wiążąca i nie jest decyzją o wypłaceniu odszkodowania. Ubezpieczyciel twierdzi, że samochód mogę sobie naprawić na własny koszt, a oni mają 30 dni na podjęcie decyzji.
A powiedz mi tylko, czy samochod uległ uszkodzeniu wskutek awarii czy wypadku i kto był sprawcą wypadku?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 czerwca 2016 09:34
W skutek wypadku. Ja jestem poszkodowaną.
edit. Dodam jeszcze, że nie doszło do szkody całkowitej.
Mam pytanie o reklamacje i rekojmie.

Kupilam dwa tygodnie temu synowi buty, ktore wlasnie sie rozkleily. Mam paragon, pudelko. Czy lepiej dla mnie skladac reklamacje czy powolac sie na rekojmie? Przyznam, ze mi bez roznicy, czy mi oddadza kase czy nowe buty, byle w miare szybko to zalatwili..
zen, jeśli to jakaś sieciówka, to powinni mieć regulamin (na stronie www), w którym jest opisane co możesz uzyskać w ramach reklamacji.
Najczęściej jest to zwrot pieniędzy, naprawa obuwia lub wymiana na inną parę butów tego samego modelu, ale możesz zaznaczyć, że np. chcesz zwrot pieniędzy.
Wskazane możliwości rozwiązania problemu praktycznie pokrywają się z tym, co gwarantuje rękojmia.
Rękojmia ma jednak miejsce wtedy, gdy towar, który zakupiłaś od razu ma wady zmniejszające jego wartość - czyli powoływanie się na rękojmie byłoby zasadne wtedy, gdyby buty po wyjęciu z pudełka w domu miały np. odklejoną podeszwę czy przebarwienia, czyli wady, których nie zauważyłaś w sklepie.
W skutek wypadku. Ja jestem poszkodowaną.
edit. Dodam jeszcze, że nie doszło do szkody całkowitej.

http://komunikacyjne.ubezpieczenia.pc.pl/baza-wiedzy/samochod-zastepczy
http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/jak-zdobyc-samochod-zastepczy-po-kolizji-wyjasniamy-dla-kogo-nalezy-sie-auto/n2nd2
http://www.infor.pl/prawo/umowy/samochod/311274,Zwrot-kosztow-najmu-samochodu-zastepczego-z-OC-sprawcy.html
Polecam zwlaszcze pierwsze i ostatnie. Otóż nie może być takiej sytuacji, że ubezpieczyciel chce Ci odebrać samochód zastępczy przed upływem czasu naprawy, chyba że faktycznie naprawa się przeciąga i jest nieuzasadniona.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 czerwca 2016 11:35
E., dziękuję ale tyle już udało mi się znaleźć. Problem polega na tym, że my nie dostaliśmy jeszcze decyzji. Wycenę od rzeczoznawcy otrzymałam w piątek. Tuż po tym dostałam info, że najem samochodu zastępczego kończy się w środę. TU wyliczyło, że od piątku do środy zdążę naprawić samochód. Ok, tyle że za co ja mam go naprawić skoro nie otrzymałam od nich ani pieniędzy ani nawet decyzji o tym czy w ogóle je dostanę? Naprawiać auta w warsztacie z nimi współpracującym nie będę, inna sprawa że nawet nie poinformowali mnie o takiej możliwości.
Ale czekaj, Ty masz auto zastępcze z TU?  🙄  A wiesz o tym, że możesz się przejść do dowolnej wypożyczalni i wynając auto na koszt sprawcy? Ważne jest tylko podpisując umowę z taką wypożyczalnią, żeby uważnie podpisać umowę. Chodzi o to, żeby obciążyli kosztami sprawcę, nie Ciebie. Tak samo u mechanika. WIększość z nich godzi się na naprawy bezgotówkowe, obciążając potem rachunkiem polisę sprawcy. Ja bym więc nie czekała na opinie i pisma z TU, a sama się przeszła po mechanikach i wypożyczalniach. Oczywiście, podstawą jest raport policji stwierdzający kto jest sprawcą.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 czerwca 2016 14:17
E., z TU czyli opłacane właśnie z OC sprawcy. TU załatwiało nam auto z wypożyczalni, która z nimi współpracuje. To chyba dokładnie to samo o czym piszesz? Samochodu tak jak pisałam nie chcę naprawiać w "ich" warsztacie. Bo tu też chyba piszemy o tym samym. Policji na miejscu nie było. Spisaliśmy oświadczenie. Babka nie wypiera się swojej winy.
No wlaśnie piszemy o czymś innym. TU zależy na tym, żebyś auto oddała jak najszybciej, bo oni muszą za to płacić wypożyczalni. Dlatego zawsze będą Ci wmawiali, że naprawa auta jest szybka i do środy się wyrobisz i w ogóle to w środę masz oddać auto. Inna sytuacja jest, kiedy to Ty pójdziesz do wypożyczalni (najlepiej innej niż to polecane przez TU  😉 ) i kiedy to Ty wypożyczysz auto, bo wtedy wypożyczalni zależy żebyś miala to auto jak najdłużej, bo oni mają z tego kasę. Widzisz tą różnicę? Dla Ciebie ważne jest tylko to, żeby w wypożyczalni spisać umowe tak, żeby była płacona z polisy sprawcy, bo potem TU jak będzie miało jakieś wątpliwości, to będą sobie to tłumaczyli z wypożyczalnią, a nie z Tobą.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
06 czerwca 2016 15:16
Ok, rozumiem 🙂 Tylko, że teraz to chyba i tak już po wszystkim skoro zrobiłam to przez TU, a oni twierdzą, że czas wypożyczenia już się kończy? No i właśnie wciąż nie wiem, czy w ogóle mają prawo zabrać ten samochód, skoro do naprawienia szkody z ich strony nie doszło, nie zakończyli nawet swoich czynności i nie wydali decyzji?
czy jest na sali notariusz? wujek (brat mojej mamy) przepisuje mi działkę i zastanawiam się czy wyjdzie taniej jeśli przepisałby swojej siostrze (mojej mamie) a ona potem przepisałaby na mnie.. bo podatek w przypadku bliskiego pokrewieństwa chyba jest dużo mniejszy?
rybka   Różowe okulary..
07 czerwca 2016 11:18
czy jest na sali notariusz? wujek (brat mojej mamy) przepisuje mi działkę i zastanawiam się czy wyjdzie taniej jeśli przepisałby swojej siostrze (mojej mamie) a ona potem przepisałaby na mnie.. bo podatek w przypadku bliskiego pokrewieństwa chyba jest dużo mniejszy?

Tu masz ładnie wytłumaczone:
http://poradnik.wfirma.pl/-darowizna-w-najblizszej-rodzinie
dziękuję  :kwiatek:
Mam pytanie czy ktos wie jak jest z pozwoleniem na staw BEZODPLYWOWY ok 200m na dzialce prywatnej. Wylozony folia i woda z kranu bez zasilania wodami panstwowymi?
rosek0, powyżej 30 mkw lustra wody wymaga dokumentacji pozwolenia na budowę.
Ale jak sie to dokladne zalatwia. Czyli jak krok po kroku od A do Z  :kwiatek:

Wlasnie wyczytalam ,ze od stycznia 2016 na wykpanie stawu do 500 m i do 2m glebokiego nie trzeba pozwolenia tylko na zgloszenie....
rosek0, teraz Ci nie napiszę, bo nie przechodziłam całej procedury. Łatwo znaleźć w sieci informacje aktualne. Na pewno nie wymaga zezwolenia wodnego jeśli jest nie łączone z gruntem. Projekt, geodeta. Mapy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się