stajnie na Mazurach

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 lipca 2009 20:04
Szukam stajni na Mazurach. A dokładniej dwóch typów - sportowych, z możliwością treningu skokowego bądź ujeżdżeniowego i bardziej rekreacyjnych z jakąś piękną okolicą, by osoby nie zainteresowane końmi mogły coś porobić (jezioro, kąpielisko, itp.).
Będę wdzięczna za wszelkie info  :kwiatek:
Dwa w jednym- skoki i przepiękne okolice.
http://www.palac-galiny.pl/index.php?id=69
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 lipca 2009 20:28
Robsonowo- genialne jeziorko zaraz za stajniami 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 lipca 2009 20:37
a Gałkowo?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 lipca 2009 20:41
Też fajnie, tyle że do wody kawałek ale za to są kajaki i inne atrakcje wodne(spływ Krutynią extra sprawa 🙂 ).
Tereny jeździeckie obłędne 🙂
Rekreacyjna opcja: www.zielonykon.pl - miejsce znane mi od dziecinstwa. Cudowne wakacje - koniki (huc, wlkp, mieszanki - typowe terenowce), lasy, jezioro. Rowery, kajaki (szlak Krutyni), zadaszone grillowisko. Pokoje goscinne (sporo roznych), pole namiotowe. Do najblizszej wsi (baru i sklepu) jakies 2km przez las, tamze jest tez przystanek pks (z Warszawy). Polecam jednak wziac samochód.
Do Mragowa 14km

Moje foty z czerwca:









Znacie stajnię rekreacyjną dla 10-letniej dziewczynki w okolicy Pisza? Te, które są zaznaczone w naszym katalogu są zbyt daleko. Chodzi o jazdy w weekend, więc do 20-50 kilometrów od Pisza. Nawet osoba szkoląca nie musi mieć papierów instruktora. Ważne by konie były bezpieczne i instruktor dorosły i odpowiedzialny.
Mała była raz na obozie konnym. Rodzice sami nie potrafią znaleźć niczego w okolicy. Twierdzą, że "nie ma" Obiecałam, że spytam.  :kwiatek:
U nas jest fajnie 🙂 Blisko bardzo Ostródy, ale odciete od miasta laskiem i jeziorem. Tereny do jazdy bardzo dobre. Już 3 raz odbyły sie tu zawody rajdowe ogólnopolskie. Obok stajni jest mała agroturystyka. Za polem ośrodek z domkami i plazą, w Ostródzie też sporo atrakcji (w sumie 7 jesior). Konno do jeziora (innego, ładniejszego) jakieś 20 minut bardzo spacerowym tempem 🙂
Stajnia u Państwa Ferenstejnów w Gałkowie,Zaczynaja sie też obozy konne w Wojnowie,może tam się da zaczepic 🏇 🏇
Piękne dzięki- :kwiatek:- przekażę rodzicom
Robson to warmia, nie mazury 😉

Na warmii nic ciekawego nie ma w sensie treningów, raczej rekreacyjnie, do wypoczęcia... Najlepiej to chyba Gałkowo i Galiny, właśnie mazury 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 czerwca 2010 17:30
Strucelka, Gałkowo mam praktycznie rzut beretem od mojej działeczki na Mazurach. Swego czasu nawet mieliśmy z rodziną styczność z Ferensteinami (mój chrzestny pracował u nich jako kucharz 😉 ). Wielki obiekt, bardzo sympatyczna okolica. Cisza, spokój.
Parkury i ujeżdżalnie na najwyższym poziomie, z profesjonalnym podłożem, ludzie bardzo mili, czasem nawet jakąś gwiazdorską elitę można spotkać (chociażby Rusin 😉 ). Obecnie chyba stoi tam KarolaLiderowa.
Ja tam bywam raz od wielkiego dzwona, ale stajnia robi wielkie wrażenie 🙂
9.06 prawdopodobnie bedą zawody w skokach w Gałkowie 🙂

Jeszcze gdzieś od Mrągowem znajduje się fundacja, w której przoduje jakaś młodziutka dziewczyna. Bardzo pozytywne wrażenie na mnie zrobiła, ale nie mogę nigdzie znaleźć, a mam na końcu języka nazwę
Znacie stajnię rekreacyjną dla 10-letniej dziewczynki w okolicy Pisza? Te, które są zaznaczone w naszym katalogu są zbyt daleko. Chodzi o jazdy w weekend, więc do 20-50 kilometrów od Pisza. Nawet osoba szkoląca nie musi mieć papierów instruktora. Ważne by konie były bezpieczne i instruktor dorosły i odpowiedzialny.
Mała była raz na obozie konnym. Rodzice sami nie potrafią znaleźć niczego w okolicy. Twierdzą, że "nie ma" Obiecałam, że spytam.  :kwiatek:

Ja polecam stajnie w Wilkasach koło Giżycka. Konie bardzo spokojne pani Ania która jest właścicielką i instruktorką bardzo sympatyczna i przedewszystkim odpowiedzialna .
Są tam różnej wielkości koniki od szetlandów po wielkopolaki.  W Wilkasach jeździ bardzo dużo dzieci i młodzieży.
Stajnia mieści się blisko jeziora i lasów.

Jak będziesz zainteresowana podam numer do pani Ani.
Naprawdę gorąco polecam
No właśnie...co komu potrzebne. Nie chciałam tego pisać, ale jednak napiszę. Rodzice byli w stajni w  Gałkowie i "czuli się tam niepotrzebni i nie na miejscu". Klimat w stajni ocenili jako "snobistyczny".
Dla rodziców z dzieckiem 10-letnim, które "koffa konisie" ( choć to chyba jeszcze nie ten wiek 😉) i chce na konisiu posiedzieć i pojeździć w kółeczko nie potrzebne super podłoża, profesjonalne parkury, wypaśni instruktorzy. Rodzice o koniech wiedza tylko tyle, że konie SĄ i na koniu córka chce pojeździć. Laicy kompletni.
Z tego samego względu odpada pewno stajnia u Robsonów. 🙂
Z pewnością świetne stajnie z bardzo bogata ofgertą, ale ...chyba nie na ich potrzeby.

Pewniej się będą czuli w przydomowej stajence, z grzecznym koniem, który powozi dziecko w kółko. A jak się dziecko przy okazji poprawnie nauczy siedzieć, anglezować i nie szarpać za wodze, to już będzie sukces. Pokarmi konisia marchewkami, mamusia konisia pogłaszcze i rodzina odjedzie szczęśliwa.  😀

Kaloe- poproszę pięknie o namiary.  :kwiatek:
Wszystko zależy co chcemy😉

A co do Robsona, to tam teraz jest rekreacja także, ośrodek fajny, ale trenerów nie ma... 😉
zaproponuję wszystko, popatrzą sobie w necie ( przynajmniej na te stajnie, które mają strony ) i sami zdecydują. jak nie tu, to tam. Zawsze gdzieś się odnajdą. Dziękuję wszystkim.  :kwiatek:
Ewentualnie też Kierzbuń, wiele osób poleca. Byłam tam 11 lat temu na obozie 😀

www.kierzbun.pl
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
10 czerwca 2010 18:16
z tego co wiem w Gałkowie ciężko z miejscami 😉 przynajmniej na lipiec nie ma chyba już zakwaterowania 🙂
Ale na zwykłe jazdy do Kierzbunia jest za daleko, a na obóz dziecko się nie kwalifikuje, bo ma dopiero 10 lat. O Kierzbuniu sami słyszeli, ale tam na obozy zwykle biorą starsze dzieci.
Ja miałam 9 lat na obozie w Kierzbuniu, ale najwyraźniej coś się zmieniło  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 czerwca 2010 18:22
No właśnie...co komu potrzebne. Nie chciałam tego pisać, ale jednak napiszę. Rodzice byli w stajni w  Gałkowie i "czuli się tam niepotrzebni i nie na miejscu". Klimat w stajni ocenili jako "snobistyczny".

ja odniosłam zupełnie inne wrażenie. było tam tak wsiowo, zwyczajnie, bez nadęcia. nie zmieniła tego nawet obecność gwiazd (chocby Kingi Rusin)- gdyby nie to, że widziałam ich twarze w telewizji to w życiu nie powiedziałabym, że to celebryci, rozmawiało się z nimi na Ty jak ze zwykłymi znajomymi.
konie zadbane, sprzęt dopasowany. kadra instruktorska wyglądała na sensowną. jedyny minus- latem grupy są bardzo duże, ale jak zauważyłam instruktorzy nieźle sobie z tym radzą (każdy wykonuje ćwiczenie indywidualnie przed instruktorem, a nie wszyscy na jeden gwizdek).

o Wilkasach słyszałam dużo dobrego. namiarów nie mam, ale pewno wujek google pomoże.
Ano widzisz Edytka.  🙂 I weź tu ludziom dogódź.  🙂
A propos Gałkowa - wybiera się ktoś na ZOO w celu startowania/fotografowania/towarzyskich? My jedziemy już na początku lipca i siedzimy na mazurach aż do połowy - nie opłaca nam się wracać bo zachaczymy od razu o CSN Galiny.Może zobaczę wreszcie jakieś voltowe twarze?  👀
Tunrida, ja też byłam w Gałkowie na jazdach i było baaardzo swojsko i miło 🙂 I czysto!
Bischa   TAFC Polska :)
10 czerwca 2010 18:42
Mazury , czyli to co kocham  💘
Jeździłam lata świetlne temu tylko w jednej stajni - Zimna Woda u Kingi i Piotra Pasturskich . Ktoś wie co tam się teraz dzieje ? Na Mazurach pare lat nie byłam , a jak bywałam to zawsze zajrzałam . Warunki się jakoś polepszyły ? Bo boksy w kilku przypadkach to był dramat  😵 Jak się miewa Daisy ? To jedyny koń z moich czasów , który (wg strony) tam jeszcze jest  😉

http://www.zimnawoda.pl/Witamy,16.html
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 czerwca 2010 18:44
Ano widzisz Edytka.  🙂 I weź tu ludziom dogódź.  🙂

może Twoi rodzice trafili na jakiś 'zwariowany' dzień kiedy kiedy nikt nie miał czasu dla 'przyjezdnych'?

salto piccolo Gałkowo jest 9-11? jeżeli tak to ja pewno wpadnę chociaż na chwilę, generalnie planuję wypad na mazury w tym czasie 🙂
Edytka właśnie najśmieszniejsze jest to,że nadal nie ma propozycji.Coś w tym czasie w każdym razie.  😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 czerwca 2010 18:53
salto piccolo, Niby mogłabym się wybrać, ale miałabym problem z dotarciem do Gałkowa. Działkę mam 20 km od stajni i byłby problem z mobilnością. A nie stać mnie na noclegi w Gałkowie :/
9-11.07  ZO-B  GAŁKOWO

🙂
Tak jest napisane w Kalendarzu mojego województwa :P
No to pewnie ja zawitam od 7  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się