Konie maści rozjaśnionych, dziedziczenie itd

subaru2009 a to taki Twoj Twoj? Btw masz jakies zdjecia w calosci? Bo na avatarku aby glowka 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 maja 2011 18:52
Tak 🙂 Taki mój mój, pełnoprawnie od stycznia 😀 półprawnie od września 😀

Ano mam zdjęcia, sporo zdjęć 😉

W paszporcie ma bułany, ale niby jest jeleni

Mieszanka : gniada matka De Linden`s Sprinta i Jeleni ojciec Wolling`s Dante 😉
sliczny  💘
tutaj izabelowaty Macho sp z preselekcji w Białce. Co do taranta to podobal mi sie pokrojowo, fajny konik

Pursat   Абсолют чистой крови
20 maja 2011 22:59
Piękny izabel! 😍
a jaki wielki  😲
krysiex213, masz jakas inna fotke ?
amazonka*, Tak odnośnie jelenich koni->
Matka mojego to tarantka z genem cremowym/bułanym [ktoś mi to tak kiedyś tłumaczył], ojciec też tarant, ale z brązowymi/gniadymi kropami. I koń wyszedł w paszporcie wilczaty, a ponoć ma mieć jeleni wpisane. Matka dała więcej źrebaków podobnych mojemu, a jedyny pełny brat, którego znam pełny, urodził się jako tarant z bułanymi kropkami.
To dopiero kombinacja Sankaritarina w Waszym przypadku... zeby z dwoch tarantów wyszedł jelonek 😉 swoją drogą masz może zdjęcie tego brata taranta w bułane kropki?

krysiex213 śliczny! Masz jakies inne ujecie, bardziej z boku? To 3latek tak?

Ja narazie wciąż pod urokiem Arktosa mam nadzieje że Kawusia się nie obrazi za pokazanie zdjęcia jej autorstwa tego ogra:

Normalnie laleczka, cud miód - ideał 🙂

I chyba faktycznie przekazuje ten gen rozjaśniający bo Kawusi z izabelki urodziła się klaczka cremello po nim. W takim razie jest szansa ze po gniadej wyjdzie bułanek/jelonek o ile dobrze dedukuje 😀

mam na stajennym aparacie to zgram i wrzuce w niedziele  😉
A to u Ciebie w stajni ten Macho stoi?
A taranta jakies zdjecie masz? 😉 Bo nie moge sie doszukac na tej stronie pzhkm
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
21 maja 2011 13:34
Akurat w moim przypadku (jak obserwowałam na necie rodzeństwo Ogra) wszystkie dzieci po Dante dziedziczyły jego maść 😉
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
21 maja 2011 15:26
amazonka*, nie obrażam się 😉.
To jeszcze do kompletu tegoroczna córa Arktosa:


http://allegro.pl/malowany-ogier-izabelowaty-i1627092731.html  😍 To nie przypadkiem ten Arktos? Bardzo podobny
Karutek, oczywiscie, ze nie. to jest mlody kon. i wlasnie- konik ladnej masci, calkiem ladny ogolnie. przyjal siodlo i jezdzca, chodzi w zaprzegu, ma pol papiera i kosztuje 15 tysiecy.  droga ta masc jest...
cudny ten Arktos!
Kawusia maluch ma rybie oko(oczy?) czy mi sie wydaje?
Katija ja tam nie wiem, spojrzałam tylko na zdjecie Arktosa i po prostu są podobne 😉 Im coś rzadziej spotykane tym droższe..
Kawusia a zamierzasz sprzedać to cudo za rok?
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
21 maja 2011 18:37
fruity_gelly , ma rybie czy bo to cremello 🙂.
unicorna, nie mam zamiaru jej sprzedawać.
amazonka* Dwa lata temu od skarogniadej klaczy po Arktosie wyszła jelenia, malowana klacz  🙂 Swoją drogą urzekła mnie Zjawa, która przyjechała do krycia od Ciebie



Arktos w tym roku dał też między innymi izabelowatą klaczkę od gniadej matki (jej rodzice to kasztanka i gniady) i również izabelowatego ogierka od kasztanowatej klaczy
🙂

(zdjęcia nie moje)

Klaczka


Ogierek
Kawusia chyba muszę pójść zgłębić swoją wiedzę w tym temacie, bo ja jestem troche jak facet co odróżnia 3 kolory: biały, czarny i kolorowy 😂

ten ogierek ślicznie malowany 🙂
mam na stajennym aparacie to zgram i wrzuce w niedziele  😉

Czekamy na zdjęcia zatem 😉
A tu nasze izabelki 🙂Dwa z  5 w stajni 🙂


kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
24 maja 2011 06:09
Dołączam się, mi się urodził ogierek izabelowaty od kasztanowatej klaczy po og. izabelowatym BRANDON.
Ma tydzień a szatan niestamowity🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
24 maja 2011 06:11
W pierwszej chwili nie zauważyłam go na drugim zdjęciu. 😂 Śliczny.
Mazia   wolność przede wszystkim
24 maja 2011 11:20
Amazonka* moim zdaniem Arktos nie jest wcale taki "cud - miód" nie widziałam konia na żywo, ale maść to chyba nie wszystko. Na pewno koń "łapie za oko" bo faktycznie wygląda jak laleczka, albo jak mówią niektórzy koń Barbi, ale wdzię ze pokrojowo ma sporo niedoskonałości, szczególnie w oczy rzuca się kłoda, no i trochę ta tylna noga.... ale ja to zawsze marudzę  😉
a moim największym marzeniem jest mieć konia maści izabelowatej. dopiero po fakcie zobaczyłam, że Kawusia sprzedawała pięknego ogierka. Gdyby ktoś miał na sprzedaż w rozsądnej cenie izabela, to chętnie kupię. Może wiecie kto sprzedaje lub planuje na następny rok sprzedać do 6 tys?
Nasza stajenna czwóreczka 😀  😍 😍 😍
Dla nich to bym ślub wzięła jeszcze raz 😀
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
20 czerwca 2011 07:39
Prawie jak z bajki o Kopciuszku  😍
Mazia   wolność przede wszystkim
20 czerwca 2011 08:42
Tu są zdjecia z kwalifikacji ogierów do ZT Gniezno, przedstawione były dwa izabele przeszedł jeden. Macho nie dojechał...

http://peckiel.pl/inne/gniezno-17-czerwca-2011/

Wszedł też jeden tarant, dwa srokacze i dwa ciemnogniade...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się