telefony komórkowe

m.indira   508... kucyków
19 czerwca 2013 23:09
Miałam duosa Samsunga b7722, miałam bo sie ugotował(nie dosłownie 😉 )...
Ponad 3 lata i super bo niby dotykowy ale z dwoma klawiszami...
ech...
I powstał problem, karty dwie, kontaktów za dużo(ponad 300) wiec na tel były i nigdzie nie zapisane, i myślę sobie poszło się paść...
Jak włączyć coś, co nie działa a przy każdej próbie trzeba wywalać baterie bo się zacina na inicjacji karty?
Więc pomyślałam bez szukania w necie, że zamrażarka może choć przez chwilę pozwoli mi na włączenie przerzucenie kontaktów na karte pamięci oraz wszystkiego co ważne i niech sobie umiera juz na zawsze... i faktycznie komórka zadziała, co prawda gdy temp sie podnosiła tel padał znów ale te kilka razy wizyty w zamrażalniku pozwoliły mi na uratowanie zawartości tel, a przede wszystkim kontaktów
Tak więc jeśli komuś padnie komórka z przegrzania, można ją reanimować choć na chwilę własnie wkładając na ok 10 min do zamrażarki 😉
Może mamy kogoś z bieguna kto potrzebuje duosa? Tam na pewno będzie działać bez zarzutu 😉
Szkoda tylko że muszę teraz nosić dwa tel w tym jedną cegłę Lumiastą co z moim maleństwem raczej ma mało wspólnego-dziś mało nie wylądowała na ścianie jak tel dzwonił a ja w rękawiczkach i nijak odebrać, wrrrrr
Gdzie mogę znaleźć adres e-mail do sieci orange?Bo na ich stronie nie widzę 😡
http://www.orange.pl/esupport_b2c_contact.phtml?footerlink=true

Jest informacja:

e-mail: zaloguj się na portalu orange.pl i skorzystaj z opcji kontakt z Biurem Obsługi w Orange on-line.

Czyli jeśli ktoś nie jest Klientem może tylko zadzwonić  🤔

E:lit
marta dziękuję Ci bardzo :kwiatek:,na szczęście udało mi się rozwiązać już mój problem.Zablokowałam sobie pin a nigdzie nie mogłam znaleźć puku,a na dodatek przebywam za granicą i nie mogłam osobiście się wybrać do salonu orange.Dzięki Bogu jak zwykle moja kochana mama pomogła mi wszystko pozałatwiać 🤦
Wymieniłam Sony Sola na Sony SP i co? I SP tez uszkodzony. Pojechał do serwisu, kolejna wada fabryczna  🏇
Gillian   four letter word
21 czerwca 2013 17:58
czy jest możliwość, żeby operator ściągnął mi wybrany telefon, którego nie ma w ofercie? bawił się ktoś w takie cuda?
uparłam się na Nokię N8 a nie chcę kupować na allegro, no i chcę abonament. Jest o co iść i gitarę zawracać?
Gillian ale to ma być kontynuacja umowy czy aktywacja?
Gillian   four letter word
21 czerwca 2013 22:30
przejście z karty na abonament dokładnie.
Pisałam do Play'a i lipa, to jest za stary model i nie ma opcji. Szkoda 🙁
Farifelia   Farys 21.05.2008
04 lipca 2013 15:34
Gillian a musi być to Play czy inna sieć też wchodzi w grę?
Nie wiem jak teraz, ale w zeszłym roku brałam N8 na abonament, przenosząc numer z play. Dostałam jakieś gratisy i upusty za to 😉
Nie powiem, bo orange mnie wkurza tym, że jako jedyna sieć, ma simlocka jeszcze... Ale w sumie jak i tak używam orange, to jeden kij 😉
A bardzo Ci zależy na N8? Nie wiem na czym najbardziej Ci zależy w telefonie, ale osobiście polecam Ci Sony Xperie T 🙂 Mam ją już od jakiegoś czasu i jak dla mnie, jest po prostu rewelacyjna! 🙂
Gilian ja nie wiem jakie mieć zdanie na temat  N8, fajnie wygląda itd. ale strasznie się zacina, sama mi się wyłącza czasami  🤔wirek:. z mocnych stron kiedyś upadła mi z 3 metrów na beton i nie ma jedej ryski, bateria pociągnie nawet 2 tyg. Jedank obudowa jest delikatna i trzeba kupić jakiś silikon bo łatwo się niszczy. Ja mam takie dwie firmowe obudowy z noki ale ostatnio napaliłam się na takie z allegro i bez tego chyba już byłaby cała porysowana  😁 Ale ja chyba raczej bym ją poleciła  😉
A co do sieci to ja niedawno zmieniałam abonament w firmie (na 5 telefonów) i nie wiem kiedy dostane nowe komórki bo ciągle płace kare (chyba ponad tysiąc miesięcznie) za to ,że zerwałam umowę z orange którą nawet nie wiem kiedy przedłużałam  🙄  teraz jestem w play i z obsługi jestem strsznie zadowolona.  😀
Gillian   four letter word
04 lipca 2013 17:22
bardzo mi zależy na N8, uwielbiam ten tel, widzę go w zasadzie na co dzień w użytku. W Playu mam numer teraz ale na kartę, w sumie sieć mi zupełnie obojętna ale dobrze by było jakby abonament nie był zbyt drogi i nie musiałabym zmieniać numeru...
Farifelia   Farys 21.05.2008
05 lipca 2013 20:40
Gillian w zeszłym roku brałam go za złotówkę w abonamencie 89,90zł. Numer masz zachowany tylko przeniosą Ci go do orange 🙂
Podejrzewam, że teraz abonament miałabyś tańszy, bo jednak rok minął.
Co do Nokii N8. Używałam jej prawie rok czasu. Ogólnie całkiem fajna zabawka 😉 Przeglądanie internetu ok, użytkowanie jako tako też. Wkurzało mnie tylko, że czasami się zwieszała. Kilka chwil trwało zanim się odwiesiła, ale czasami trzeba było ją zresetować... Czasem też zdarzało się, że trzeba było zresetować, bo nie można było nigdzie zadzwonić ani nikt nie mógł dodzwonić się do Ciebie. Taka zwiecha jakaś...
No i ogólnie zasięg mnie wkurzał... Miał słaby zasięg w gorszych miejscach i bardzo często gubił mu się zasięg.
Mimo to, zdjęcia i filmy robił świetne 🙂 Do tego nie miałam żadnych zastrzeżeń.
A no i jeden mój podstawowy minus - brak Androida 😀 Mimo wszystko telefony na androidzie są wg mnie lepsze 😉
Ciekawe tylko czemu zachwycacie się telefonem sprzed 3 lat?  🤔  Od tamtego czasu wyszło dużo lepszych telefonów. Ludziska się LG zachwycają, chociaż ja ich osobiście od dawna nie używałem  😉
Ciekawe tylko czemu zachwycacie się telefonem sprzed 3 lat?  🤔  Od tamtego czasu wyszło dużo lepszych telefonów.


a co to już tylko nowościami można się zachwycać? 🤔 😵
Zachwycać się można wszystkim. Ale po co wydawać więcej kasy na jakiś starszy model, skoro można mieć lepsze za mniejszą ilość kasy?  😉
Gillian   four letter word
06 lipca 2013 10:45
laparotomia, mam nowego Szajsunga i jakieś 8 razy dziennie pragnę bo wywalić lotem koszącym za okno. Nie chcę nowego, super gadżeciarskiego telefonu z milionem pierdół, z zajebiście szybkim systemem. Wolę Nokię, która ma wszystko co mi potrzebne i działa 😉

byłam u wszystkich operatorów i nie da rady, N8 jest zbyt starym modelem, żeby mi go podciągnęli pod abonament. Pozostaje kupić na allegro 🙂 wpadła mi w oko jeszcze N 8-08 z aparatem 40 mln px - czyli generalnie cyfrówka z funkcją rozmów 😉 i na tym się chyba skończy 🙂
Farifelia   Farys 21.05.2008
06 lipca 2013 11:58
Gillian szkoda że jakieś 2 miesiące temu się nie zgadałyśmy, bo sprzedawałam swoją w stanie idealnym 😉
Co do N808 to te 40mpix to przereklamowany szajs, także na to się nie patrz 😉 Owszem, ma na pewno lepszą jakość zdjęć, ale sam telefon po prostu nie jest w stanie wykorzystać takiej ilości pikseli. Wg mnie, jakością zdjęć nie powali Nokii N8 na kolana 😉
Choć w sumie sama ta Nokia N808 może być lepsza w obsłudze niż N8. No cóż, musisz sama sprawdzić, co lepiej będzie Ci leżało w ręce 🙂
Najlepiej jakbyś miała możliwość porównania sobie obu tych telefonów. Pobawić się trochę jednym i drugim i wtedy zadecydować.
Osobiście w Nokii podobało mi się również to, że bateria trzymała przy dość częstym użytkowaniu do 3 dni. Niestety Soniacza muszę teraz ładować praktycznie codziennie, czasem jak mniej używam to co drugi dzień, ale ja niestety dość dużo korzystam z telefonu 😉
Aaa i co do jakości nagrywanych filmów, do N8 duuuuży szacunek mam! Co jak co, ale jakością nagrywanych filmów przewyższa nawet Sony Xperię T. Nagrania w zbliżeniu nadal były bardzo wyraźne, gdzie niestety Xperia T już wysiadała i tworzyła niezgrabny pikselowy obraz...
Gillian   four letter word
06 lipca 2013 12:19
oo, serio? to niedobrze, bo aparat to ważna sprawa dla mnie 🙂
Farifelia   Farys 21.05.2008
06 lipca 2013 12:44
Gillian no nie mamy się co oszukiwać 😉 To są telefony a nie aparaty 😀 Owszem, zdjęcia zrobią, przy ładnej pogodzie nawet świetne zdjęcia! Ale jakością nigdy nie pobiją typowych aparatów kompaktowych, nie wspominając już o lustrzankach 😉
Dla mnie aparat w telefonie też był bardzo ważny, dlatego głównie zdecydowałam się na Nokie N8 mającą 12mpix, czy teraz na Sony Xperię T mającą 13mix. Ale mimo wszystko KAŻDEMU zdjęciu brakowało "tego czegoś" 😉
Nawet jeśli zdjęcia były naprawdę ładne, przy ekstra warunkach pogodowych i oświetleniowych, naprawdę można było zrobić całkiem świetne zdjęcia. Ale to i tak nie było to 😉
W końcu się wkurzyłam i kupiłam lustrzankę :P Ale to mniejsza z tym 😉
Musisz być po prostu świadoma, tego, że aparat w telefonie, choćby miał te 40mpix, i tak nie pobije np lustrzanki mającej te 10mpix czy mniej 😉 Aparat to tylko dodatek do telefonu a nie jego główna funkcja. Producenci tylko dokładają tych pikseli do telefonów, żeby przyciągnąć potencjalnych klientów. Jednak telefon nie jest w stanie w pełni wykorzystać tych pikseli.
Owszem, telefon z 12mpix będzie robił lepsze zdjęcia niż ten z 5mpix, ale ani jeden, ani drugi telefon, nie wykorzystują w 100% tej ilości mpix.
A co za tym idzie, ten sam telefon z 12mpix, nie pobije już typowego aparatu mającego te 5mpix 😉
Gillian   four letter word
06 lipca 2013 12:58
więc generalnie nie ma co przepłacać za 808 i brać N8 😉 widziałam jakie robi zdjęcia i jestem zachwycona. Ja sobie lustrzanki nie kupię raczej, a targać osobno kompakt - nie chce mi się o nim pamiętać. Dlatego chcę mieć dobry, bardzo dobry aparat w telefonie.
Mam Sony SP i zdjęcia nie są dobrej jakości, liczyłam jednak na coś wiecej w telefonie z takimi parametrami  🙁
Farifelia   Farys 21.05.2008
06 lipca 2013 14:09
Gillian Jakość zdjęć w Nokii N8 jest porównywalnie, jedną z lepszych w oferowanych na rynku telefonach 🙂
Nie mówię tu o najlepszych telefonach na rynku, bo tych osobiście w rękach nie trzymałam 😉 Ale co do zdjęć i filmów robionych N8 nie mam zastrzeżeń 🙂
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
06 lipca 2013 14:15
Gilian ja nie wiem jakie mieć zdanie na temat  N8, fajnie wygląda itd. ale strasznie się zacina, sama mi się wyłącza czasami  🤔wirek:.

to jest szczera prawda, mój chłopak ma ok rok i ale nerwowo już nie wytrzymuje  bo ciągle są z nią problemy typu zawieszanie, zacinanie i wyłączanie ;/ najgorsze jest to żę baterii nie wyjmiesz tak łatwo bo trzeba odkręcać odbudowę :/ więc jak się zawiesza to lipa jednym słowem trzeba kombinować, żeby ją zresetować, hehe ta mojego chłopa to jak się przytnie to potrafi nawet do trzech osób jednocześnie dzwonić 😉 plus to że ma dobry aparat i jest wytrzymała jeżeli upadnie 😉
Gillian   four letter word
06 lipca 2013 14:19
nie chcecie wiedzieć co robi mój Szajsung... dobrze, że sobie sam zadzwonił na numer pogotowia wczoraj i to w środku nocy :/ bo wyskoczył komunikat że naładowany i coś mu się pomieszało. Restart 3 dziennie to standard.
Farifelia   Farys 21.05.2008
06 lipca 2013 14:22
bajaderka-zorro może też zależy to od użytkowania 😉 Ja szanowałam swój telefon. Nosiłam stale w etui, nie spadał mi itd. Miał owszem czasem przycinki, co już wcześniej pisałam, ale zazwyczaj z winy zbyt dużej ilości włączonych aplikacji lub zbyt wymagających itd. Ale z reguły po chwili się odwieszał 😉 Też mnie to nieco wkurzało, no ale było to nawet znośne 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
06 lipca 2013 22:08
Gillian, czy tobie szajsung robi taki restart, że od razu pojawia się ekran powitalny? Bez ekranu wyłączania? 👀 Zastanawiałam się czy to kwestia samej szjsungowości czy sobie jakiegoś wirusa sama ściągnęłam 😁
Gillian   four letter word
07 lipca 2013 09:00
nieee, nie robi tak. Za to dostaje totalnego szmergla jak podłączę słuchawki - o maniana, ścisza, podgłaśnia, wybiera numery, wysyła puste smsy, albo ostentacyjnie odpala aparat i na tym się zwiesza. Uchh.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 lipca 2013 11:00
To mój nagle ma czarny ekran i pojawia się ekran startowy po czym prosi o wpisanie pinu, czasem robi tak i 3 razy dziennie a czasem mam dłuuuugo spokój (ostatni napad miał z 2 tygodnie temu chyba). Muzyki nie słucham z telefonu więc i słuchawek nie podłączam
efeemeryda   no fate but what we make.
07 lipca 2013 11:14
Czemu Wy po prostu nie reklamujecie tych telefonów? Na moje oko wystarczy wgrać oprogramowanie od nowa i nie powinno być problemów.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 lipca 2013 11:28
Bo do końca umowy zostało mi już tylko 3 miesiące więc nie chce mi się teraz bawić w reklamowanie itp. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się