telefony komórkowe

ekuss   Töltem przez życie
09 lipca 2013 21:57
Nokia sie strasznie zeszmacila...moja N97 potrafila sie zacinac kilka razy dziennie,albo zmniejszac ikony O.o koledze w n8 usunely sie zdjecia i piosenki-tak o,zacielo sie i potem nie bylo...
Teraz kupilam galaxy s4 i po prostu jestem zachwycona 😀
czy samsung galaxy ma navigatora?
Powie mi ktoś coś o Samsung Galaxy S Advance?  👀
Warto kupować? Zależy mi na szybkim pisaniu smsów i jakieś aplikację. 😉
Co do samego Advance Ci nie pomogę, bo nie miałam z nim kontaktu, ale rodzice mają Ace i Chat, więc w samych galaxy się nieco orientuję. Advance to też android, więc aplikacji na pewno trochę dla siebie znajdziesz 😉 Jeżeli wcześniej miałaś dotykowy telefon to w smsach raczej różnicy nie będziesz miała (nie to co w chat, nie umiem się tym posługiwać  😁 ). Chociaż wiesz, galaxy nie mają zbyt pochlebnych opinii tu i ja osobiście też ich nie polecam, bo się wieszają, mimo, że rodzice tych telefonów nie "katują" non-stop.
Ja teraz mam nokie N8 i się bardzo zawiesza... I są strasznie małe ,,klawisze'' w pisaniu smsów, bardzo trudno wcisnąć odpowiednią literę. :P
Słyszałam że galaxy mają słabą baterię...  🙄
equum   Niech koń będzie z tobą.
20 lipca 2013 22:30
popielata Chłopak ma advance ;p
Lubi się bawić telefonem ściąga gry i pomimo 'zawalenia' telefon chodzi całkiem nieźle, nawet można powiedzieć, że dobrze ale jeżeli się spieszysz (jak to ja mam w zwyczaju) i klikniesz np 4 rzeczy na raz to się zawiesi ale nie na tyle, że trzeba baterie wyjmować i resetować czy coś szybko się odwiesza.
Ja go kiedyś miałam chyba przez tydzień, ale sprzedałam.. W sumie nawet nie wiem dlaczego, może własnie dlatego, że źle mi się na nim pisało miałam wrażenie, że ma małą klawiaturę.
Teraz mam SII i nadal mam wrażenie, że źle mi się piszę. Ale to kwestia ekranu mam wrażenie.
Bo np miałam przez chwilę iphona 3 na którym smsy pisało mi się idealnie. Ekran taki fajny 'wlepny' ładnie litery wchodziły i miodzio, a przecież klawiatura mała. W advance plusem jest to, że pod kobiecą dłoń bardzo pasuję bo dla mnie moje SII jest za duże.. I ciężko mi go obrobić jedną ręką.
A co do pisania smsów to byś musiała sprawdzić jak tobie leży ekran i klawiatura 😉 W androidzie plusem jest to, że możesz wszystko zmienić bo klawiaturkę możesz sobie kupić albo wgrać inną 🙂
I moim zdaniem dobry telefon 🙂 Lubię samsungi bo z żadnym z nich nigdy większych problemów nie miałam, zawsze działały nic się z nimi nie działo a inne ustrojstwa się zawsze psuły.
Wiadomo, że jest to jakiś słabszy telefon samsunga ale jest niezły, ekran fajny aparat ma naprawdę dobry nie wiem jak ale w tym telefonie zdjęcia są dużo lepsze jakościowo niż z mojej SII.
I aplikację jakieś na pewno sobie wgrasz, i telefon w przystępnej cenie 🙂😉

Co do baterii, nie może trzymać lepiej bo ekrany są duże i ciągną dużo energii to już wiadomo jeżeli decydujemy się na telefon ze sporym ekranem to musimy być przygotowani na częste ładowanie, w przypadku advance trzyma max 3 dni. Generalnie ładowany codziennie wieczorem przy codziennym użytkowaniu (dzwonienie, granie, nawigacja itp).

[sub]
(jeżeli porobiłam jakieś błędy to bardzo przepraszam bo mam do tego skłonność a nie chce mi się wyświetlić okienko-sprawdź ortografię  :kwiatek: )[/sub]
equum dziękuuuuję, bardzo mi pomogłaś. 🙂  :kwiatek: :kwiatek:
Raaany jak trudno teraz wybrać telefon  😵 Nokia Lumia 920, Samsung Galaxy S3 czy Sony Xperia Z? Albo coś fajnego z tej półki cenowej mniej więcej? Byle nie ten szajs HTC  🍴 Byłam już prawie zdecydowana na Lumie, ale czy to prawda, że nie można się połączyć bluetoothem z innym telefonem? No i brak radia, ale to sobie mogę puścić z ipoda od biedy  🤔
ekuss   Töltem przez życie
22 lipca 2013 14:45
Ja bym brala s3 😉
Farifelia   Farys 21.05.2008
22 lipca 2013 15:10
zonk, ja mam słabość do Xperii więc poleciłabym Ci Xperię Z 🙂 porównywalnie do tych telefonów które wymieniłaś, jest wg mnie najlepszy. Xperię Z można praktycznie postawić na równi z Galaxy S4. Co prawda ma mniej rdzeni niż S4, ale nawet S4 nie wykorzysta nigdy w pełni tej ilości rdzeni 😉
Ja obecnie mam Sony Xperię T i jestem z niej bardzo zadowolona. Bardzo sprawnie działa, aplikacje które mnie interesują, chodzą bez zarzutu, nie mając aparatu pod ręką, zrobię nią bardzo przyzwoite zdjęcia. Xperia Z jest lepsza od mojego i gdybym miała kasę i większe parcie, pewnie bym się pokusiła na Zetkę 😉
Ale moja Xperia T w zupełności mi wystarcza 🙂
Jedyny jej minus, co czasem mi przeszkadza, to bateria. Przy intensywnym użytkowaniu trzeba codziennie ładować. Jeśli używa się normalnie lub sporadycznie, potrzyma te 2-3 dni.
Ale Zetka ma już lepszą baterię i na pewno będzie dłużej trzymała. Xperia T ma tylko 1850 mAh gdzie Xperia Z ma już 2330 mAh 🙂
no właśnie patrząc na parametry bez wahania wzięłabym Xperię, ale nie przemawia do mnie fakt, że kosztuje prawie 2 koła  😁 Najwyżej pomęczę babkę z Playa, żeby mi dała jakąś dobrą ofertę na niego w abonamencie, chociaż wolałabym na kartę  🤔 No i tak się zastanawiam czy wgl mi potrzebne jakieś piętnaście rdzeni, czy nie pakują tego do telefonów, żeby drożej sprzedać jakimś naiwniakom jak ja, którzy nie wiedzą nawet co to jest  😁
Farifelia   Farys 21.05.2008
23 lipca 2013 22:56
zonk, spokojnie, Xpieria nie ma 15 rdzeni 😀 Myślę, że spokojnie by Ci Xperia T wystarczyła 🙂 Ja ją dorwałam za 800zł także pewnie też w tej cenie już coś dostaniesz a telefon naprawdę wart uwagi 🙂
wiem, wiem, ale tak sobie myślę, czy te 4 wgl będą mi kiedykolwiek potrzebne  🤣 obczajam sobie tę xperię T i chyba się na nią zdecyduję, jest tańsza od lumii, a ma lepsze  parametry, jeszcze zajdę może jutro gdzieś obczaić jak wygląda na żywo i leży w dłoni, dzięki wielkie za podpowiedź  :kwiatek:

edit. stwierdzam właśnie, że xperia z to byłby zły pomysł, myślałam, że s2 mojej mamy to patelnia, a sprawdziłam teraz, że ma 4,27", xperia T ma 4,5, a Z aż 5'  😂 swoją drogą widziałam dzisiaj laskę z jakimś samsungiem, chyba note, przekomicznie wyglądała, szczególnie, że sama była malutka  😁
Ja mam Xprerię SP i kocham ją miłością wielką. Czekam tylko na aktualizację buga aparatu foto (jakość jak z kalkulatora, choć parametry świetne)
Graba.   je ne sais pas
03 sierpnia 2013 10:52
Myślicie, że warto się zainteresować Alcatel One Touch Fire z oprogramowaniem firefox OS? jest w kuszącej ofercie w t-mobile i zastanawiam się nad nim, nie wymagam wiele od telefonu, nie wiem tylko czy to oprogramowanie nie będzie stwarzać problemów oraz czy są jakieś aplikacje do niego w internecie?
edit: a jest jakis posiadacz samsunga galaxy young?
Mam trochę dziwne pytanie 😉 Ostatnio słyszałam budzik z jakiegoś  starszego starszego, nie wiem dokładnie czy nokia czy samsung ale może ktoś go kojarzy. Takie wesołe mówienie Ding ding dong, ale nie jako dźwięk dzwoniącego telefonu, tylko słownie mówione. 🙂
Nokia 920 łączy się przez bluetooth, Nokia 920 nie przesyła filmów na YT 🙁 I w ogóle to mało logiczny tel. Żeby zapisać kontakt (w chmurze?) trzeba z 7 kliknięć. Filmuje świetnie - tylko mój komp nie wyrabia. I ma zdjęcia poklatkowe.
S advance jest fajny, tylko w praktyce trzeba codziennie ładować - tyle, że krótko. Aparat beznadziejny - bo za wolny, żeby obiekt ruchu uchwycić - za to ma tryby różne a nieprzydatne. Przekombinowany. I dźwięk w advance dość metaliczny na moje.
Xperia (akurat S) - wielkie i uwaga na obudowę - kruche.
Najlepszym zakupem był chyba  Samsung Wave, z tym nowym systemem operacyjnym.
Sama wolałabym advance w "sportowej: obudowie, żałuję, że się pospieszyłam.
ja mam od piątku advance - przesiadłam się z wysłużonej już tradycyjnej nokii 7230 - zmiana diametralna bo inne firmy i do tego z klawiatury na dotykowy...
pierwsze dni były tragiczne, nie umiałam napisać smsa  😁 teraz już okej, dostosowuję wszystkie ustawienia i aplikacje pod siebie
Graba.   je ne sais pas
16 sierpnia 2013 14:24
Muszę w tym tygodniu zdecydować się na tel i wciąż mam dylemat jak wcześniej. Już sama nie wiem, nie potrzebne mi żadne bajery, potrzebuję kilka fajnych aplikacji, nic skomplikowanego. I nie wiem czy samsung young z androidem czy może ryzykować z firefoxem... Przeczytałam chyba wszystkie recenzje dot. tego alcatela, ale mętlik jak miałam tak mam. Domyślam się, że nie znajdę tutaj właściciela alcatela one touch fire, ale może jest ktoś, kto ma lub miał samsunga young?
Farifelia   Farys 21.05.2008
17 sierpnia 2013 08:52
Graba., moja koleżanka ma tego younga i nie narzeka 😉 Osobiście jak miałabym wybierać, wybrałbym androida. Nie wiem jak firefox by się sprawował, ale wiem tyle, że na androida jest duże parcie, a co za tym idzie, ma więcej usprawnień i najróżniejszych aplikacji, czego już innym systemom brakuje. Także jeśli chodzi o mnie, wybrałbym androida 😉
jett   success is the best revenge
18 sierpnia 2013 08:02
Ma ktoś LG Swift L3 II?
ash   Sukces jest koloru blond....
21 sierpnia 2013 10:19
Żadnego LG!
Ja mam dość. Mam telefon rok, a właśnie ląduje po raz kolejny w serwisie.
Wiesza się, muli, wyłącza itp.
Wkurza mnie to, że nie chcą dac mi tel. zastępczego na czas naprawy!
ash, a ja mam LG równo 2 lata. Model p500. I za cholerę nie chce paść. U mnie ma ciężko - już kilkanaście razy rąbnął o beton czy z całej siły w ścianę boksu konia. Poskładam tylko go do kupy i działa. Softowo też nic się nie dzieje. Teraz myślę nad L9 - ma świetne opinie.
ash   Sukces jest koloru blond....
21 sierpnia 2013 10:27
Kurde, to w takim razie tylko ja mam takiego pecha? jakiś felerny egzemplarz trafiłam :/ ?
ash, nie mam pojęcia. Ale część ludzi narzeka. Ja nie mam powodów - a to nie jest mój pierwszy LG, wcześniej miałam normalne tel, nie smartfony i działały super.
Po raz kolejny polecę Lumię 😉
Ja swoją 920 zgubiłam miesiąc temu - ale backup wszystkiego - zdjęć, kontaktów - miałam na skydrive (w chmurze). Jak sobie kupiłam nową Lumię, to mogłam na nią dzięki skydrive'owi zdownloadować wszystkie ustawienia ze starej. Ściągnęło się wszystko - łącznie z aplikacjami i ustawieniami typu zdjęcie na wyświetlaczu. Po prostu mój telefon przeżył reinkarnację. Uwielbiam WP8 🙂
Graba.   je ne sais pas
27 sierpnia 2013 21:58
Farifelia, dzięki, stanie na youngu, w sam raz na moje potrzeby i zdecydowanie ładniejszy 😉
Gillian   four letter word
28 sierpnia 2013 08:17
pokonałam system Play'a i oto dzierżę Lumię 720 🙂 chciałam 920 no ale przerosły mnie koszty, poczytałam trochę i wyszło na to, że 720 jest całkiem spoko. Pierwsze wrażenie - łomatko bosko chęstochosko 🙂 będzie przeprawa ogarnąć te kafle 😀
Kafle sa genialne
Gillian   four letter word
28 sierpnia 2013 08:26
zapewne będą jak tylko je ogarnę 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się