telefony komórkowe

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 sierpnia 2015 11:55
Ja już kiedyś miałam przeboje z baterią którą trzeba było wymienić plus czasem telefon tak się zwiesi, że tylko wyjęcie baterii skutkuje. Chyba że ma "reset" który jedynie zrebootuje telefon, inaczej trzeba czekać aż się rozładuje 😂

edit. No i czytałam że ekrany pękają same z siebie i nie działają żadne reklamacje bo sony nie widzi w tym swojej winy :/
Ją się chyba w serwisie da wymienić, ale nie mam pewności 😉 te przyciski są, w Z2 jest taki specjalny przy wejściu do ładowania, a w mojej Z trzeba jakoś wcisnąć ten od głośności i wyłączający. Jak będzie w tym Twoim modelu to nie wiem, ale coś na pewno bedzie. U mnie akurat działało 😉
Co do ekranu... nie wiem, mi spadł jednym rogiem na kafelki i faktycznie pękł od góry digitizer (jak mam włączone autoobracanie ekranu to tylko zdjęcia na instagram nie mogę dodać :lol🙂. Póki co nie wymieniam, bo wyświetlacz jest cały, a wszędzie chcą wymieniać wszystko na raz (odczepienie digitizera to chyba nie taka prosta sprawa). Mojemu chłopakowi spadł jakieś 20495230948 razy, najpierw miał popękany tył, a jak spadł ekranem na beton to faktycznie poszło wszyyyściutko, po jakiś 4 miesiącach naprawili, bo czekali na jakieś części (nie wiem tylko czy to wina sony, czy orange, że tak długo).
Samo z siebie jeszcze nic nie pękło i z mojego sony jestem bardzo zadowolona 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 sierpnia 2015 16:15
Misskiedis, a masz szansa na LG G4? Mimo wszystko bezapelacyjnie brałabym LG G4c 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 sierpnia 2015 18:43
Mam M4, ale nie Aquę. Troszkę się grzeje, ale musi być naprawdę silnie obciążona. Fakt, nie da się wyjąć baterii, ale jest przycisk do resetowania. Nigdy nie był mi potrzebny, telefon śmiga jak ta lala. Ja jestem mega zadowolona.
Gillian   four letter word
14 sierpnia 2015 11:40
Wzięłam M4 Aqua - na razie ok, choć się nieco gubię. Duże to to i średnio poręczne. Mam nadzieję, że nie pożałuję 🙂 chociaż po Lumii ciężko będzie trafić coś bardziej zrypanego 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 sierpnia 2015 12:08
Misskiedis, a masz szansa na LG G4? Mimo wszystko bezapelacyjnie brałabym LG G4c 😉


Niestety ale G4 za drogie. G4c w abonamencie będę miała za 170zł, M4 Aqua za nieco ponad 300, G4 to już 1600 😵

Facella, Jestem osobą która dużo gra na telefonie, przez to będzie mocno obciążony procesor który grzeje, w internecie czytałam opinie że telefon nagrzewa się nawet do blisko 40 stopni na obudowie i obawiam się że i od tego mogą ekrany pękać :/

Kurde, trudny wybór, LG jednak ma lepsze opinie, na Soniaka dużo ludzi narzekało że w pierwszym miesiącu użytkowania już odwiedzali serwis 🙁 Z Sony nigdy nie miałam problemów (plus ma mocniejsze podzespoły) ale słyszałam że marka się trochę zepsuła, Samsungom nie ufam a z LG nie miałam styczności choć słyszałam że mocno poszli do przodu jeśli idzie o jakość telefonów 👀
maiiaF, Libeerte, - dokładnie takie cuda miałam z tabletem. Nawet w serwisie był, gniazdo mu wymienili i nie pomogło. Za drugim razem dopiero spróbowali kabel zmienić i działa. Kupiłam kabel i jest ok.

Misskiedis, - ja wzięłam LG Spirit w końcu i jestem bardzo zadowolona.
Facella   Dawna re-volto wróć!
14 sierpnia 2015 18:27
Misskiedis, też sporo gram 😉 nic mi nie pękło, mam ją 4 miechy ale staram się go nie przegrzewać. SimCity, The Sims Free Play, Quizwanie, Angry Birds i mnóstwo innych tylko lekko podnosiły temperaturę, Battle Arena trochę grzało, ale to jest potężna aplikacja, z niemożliwą grafiką, potwornie obciążająca.
edit: rozpędziłam się. Ja mam M2, nie M4  😂 😂
[s][/s]Mam pytanie, posiadam lumie Microsoft, koleżanka przy zakładaniu konta ustawiła mi na strzał wiek. I teraz wychodzi mi, że nie mogę ściągnąć żadnej aplikacji bo jestem niepełnoletnia. Jak przywrócić ustawienia fabryczne w tym Tel? [s][/s]

już nie aktualne, zrobiłam
Z Sony nigdy nie miałam problemów (plus ma mocniejsze podzespoły) ale słyszałam że marka się trochę zepsuła, Samsungom nie ufam a z LG nie miałam styczności choć słyszałam że mocno poszli do przodu jeśli idzie o jakość telefonów 👀


Ja mam swoją Xperię M2 już rok, mam sporo pościąganych aplikacji, wcześniej też dużo gier. Wszystko śmigało, wiadomo, że trochę się nagrzewała, ale nic mi nie popękało itp. Generalnie jestem bardzo zadowolona z tego telefonu, więc nie powiedziałabym, że marka się zepsuła 🙂
Ja mam Xperie Z3 compact, jest rewelacyjna! A jestem wymagajaca wzgledem telefonu,
Gillian   four letter word
18 sierpnia 2015 20:38
M4 grzeje się jak szalona, w górnej części obudowy z tyłu. Dosłownie 10 minut na fejsie i zagotowana. Tak ma być?  🤔 poza tym telefon super.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 sierpnia 2015 22:47
Od fejsa raczej nie, chyba ze w tle jesr milion nie zamkniętych apek 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 sierpnia 2015 23:27
Właśnie o m4 czytałam że grzeje się nawet od przeglądania neta, podobno z tego znany jest zainstalowany w nich procesor- mega grzeje 🙄
Gillian   four letter word
19 sierpnia 2015 07:05
No grzeje jak smok. Będzie na zimę jak znalazł  😜
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
20 sierpnia 2015 11:08
Moja S5 też się grzeje jak szalona przy przeglądaniu internetu czy fb. Nie zawsze wprawdzie, nie wiem od czego to zależy bo czasem mogę siedzieć 2h i nic, a czasem 15 minut i tel aż paruje. Innych aplikacji w tle nie włączam także nie wiem. Ale fakt faktem- grzeje się tak samo..
Gillian   four letter word
20 sierpnia 2015 11:57
Muszę rozkminić aparat, bo niby 13mpx a zdjęcia wychodzą mocno takie sobie, ciężko zrobić dobre ostre zdjęcie. Pogrzebię w ustawieniach, może tam coś pomocnego znajdę. Uparłam się na ten telefon głównie przez aparat a wychodzi na to, że Lumia robiła lepsze i może trzeba było znowu ją wziąć a nie się silić na coś nowego :/
Ja mam Xperie Z3 compact, jest rewelacyjna! A jestem wymagajaca wzgledem telefonu,


Możesz o niej coś więcej napisać? Jak długo ją masz? Jak z niej korzystasz?
Jak sprawuje się bateria?
Muszę kupić nowy telefon bo Lumia wróciła nienaprawiona i oczywiście, będę walczyć z serwisem ale nie mogę być kolejny miesiąc lub więcej bez telefonu.
Bo posiadanie starej nokii do dzwonienia nazywam byciem bez telefonu.  😵
Pomocy! Potrzebuję czegoś co wytrzyma ciągła synchronizacje danych, maile, fejsa, messengera, robienie zdjęć, słuchanie muzyki przez cały dzień.
Więcej niż jeden dzień na jednym ładowaniu udawało mi się wycisnąć tylko z Lumii ale zdechła i chyba nic jej nie przebije.
Tęczusia   Po małym sporcie pozostał już tylko kac.
01 września 2015 15:45
Moja rodzicielka przedłuża abonament w PLAY (30zł na 12mscy) i mam wybrać telefon. Czy orientuje się ktoś z Was, co się w takim przypadku u nich najbardziej opłaca? 🤔 Interesuje mnie dobry aparat i w miarę możliwości bateria, która szybko nie zdycha... Help, help 👀 Mam teraz starszą nokię z klawiaturą qwerty, a jedyny smartfon jaki kiedykolwiek miałam, to dwie lumie..  🙇
edit. No i czytałam że ekrany pękają same z siebie i nie działają żadne reklamacje bo sony nie widzi w tym swojej winy :/


same z siebie NIC się nie dzieje.
jestem użytkownikiem telefonów marki Sony od ok. 8 lat. Rozpoczęłam od K800i, potem Xperia X8 a od ponad roku mam Xperię SP.
ŻADEN NIE ZAWIESZA SIĘ W SPOSÓB GDZIE TRZEBA WYJĄĆ BATERIĘ.
W nowym telefonie ściemia się ekran, trwa to ok. 3-4s po czym wszystko wraca do normy, zamula jedynie w momencie gdy ściągane są aktualizacje programów ale ma opcję wyłączenia tej funkcji lub ręcznych aktualizacji.
Telefony marki sony są akurat solidne, funkcjonalne i dobrze wykończone, są piękne i stylowe.

edit: no i szczerze? Przypomniał mi się moment gdy spadła ekranem do dołu prosto na beton z siodła.
Nie mam ani jednej rysy mimo to, chociaż mówię szczerze że mam ją w plastikowo-gumowej obudowie a na powierzchni ekranu mam jakąś folię.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
02 września 2015 11:30
dar, ja na swoją "jotke" też nie narzekam. Poza tym, że już się "postarzała" zwyczajnie. Też mi upadła kilka razy i nic. Tylko że ja nie mówiłam ogólnie o Sony a o ich nowszych a nie najdroższych modelach, konkretniej o M4 Aqua. I wierz mi, zdarza się że ekrany pękają same (czyt. bez ingerencji właściciela typu uderzenia, upadki), zresztą nawet ktoś z RV kiedyś miał z jakimś telefonem taki problem, dokładniej Smarcik z Lumią i Nigna z Xperią. Poczytaj o tym trochę a nie próbuj mi na siłę wcisnąć jakie to sony są idealne 😉 Serio, uwielbiam soniaki ale martwi mnie to, że ten konkretny model którym byłam zainteresowana miał tak dużo złych opinii.
Zresztą ostatecznie dziś zamówiłam LG G4c, dużo taniej bo promocja, a Aquy już i tak nie było na magazynie. Zobaczymy jak się będzie sprawować 😀
A moja Xperia M2 ostatnio mnie zawiodła - przy korzystaniu z Internetu się zawiesiła, zresetowała i nie działał dotyk. Wszystkie powiadomienia, połączenia do mnie dochodziły, ale nie mogłam nic z tym zrobić. Pomogło wyciągnięcie karty SIM, żeby telefon zresetował się ponownie i teraz znowu śmiga.
... bo prawdziwa dobra xperia umarła wraz z momentem, gdy przestał je robić ericsson.

Tęczusia Zależy ile chcesz wydać na telefon. Ogólnie oferta play jest uboga, sama się zastanawiałam nad czymś ale w końcu zrezygnowałam. Z sensownych telefonów mają tam teraz HTC 820 (to z tych droższych), Huawej p8 lite i LG Spirit LTE. Ten ostatni jest w najniższej cenie, a naprawdę warty uwagi. Z tych tańszych LG to tak naprawdę jedyny telefon, nad którym warto pomyśleć. Reszta to nieudane tanie kopie LG G4...
Napisz może, co masz do wyboru. Ich strona ostatnio jest mało przyjazna.
Wreszcie rozstaję się z moim iphonem 4 i kupuję nowy telefon. Szybkie pytanie - brać iphona 6 czy 6+? Ten plus jest faktycznie ogromny? Ktoś używa i mi podpowie?  😉
Jest mega ogromny. Wygląda jak tablet.

Ja się zastanawiam czy brać iPhone 6 czy jednak nie wydawać milionów i kupić Huawej p8 lite. Ma ktoś i podpowie czy warto?
infantil, miałam 5, mam 6. Z 6+ bym chyba oszalała - moim zdaniem telefon wyłącznie dla mężczyzn z potężnymi dłońmi. Swoją drogą marzeniem moim jest iPhone 7 wielkości 5, grubości 6 - byłby ideałem 😉
A kto oglądał dzisiejszą konferencję Apple? Co powiecie na różowe 6s?
Gillian   four letter word
10 września 2015 09:44
Wiecie, że xperia m4 ma fabrycznie skopany mikrofon?  😵 mam super telefon, ino mnie ledwo słychać przy rozmowie. Mogę dać na serwis ale 3 tygodnie bez telefonu brzmią kiepsko. To se gadam przez słuchawki...
Jest mega ogromny. Wygląda jak tablet.

Ja się zastanawiam czy brać iPhone 6 czy jednak nie wydawać milionów i kupić Huawej p8 lite. Ma ktoś i podpowie czy warto?


Ja mam Huaweja od jakichś 10 dni i na razie super jest. Dobrze zrobiona nakładka EMUI na androida, wygodniejsza niż zwykły android. Oczywiście nie jest to telefon za miliony monet najwyższej klasy, ale w swoim przedziale cenowym warty uwagi.
Sonkowa, mój facet ma od dwóch lat Huaweja i powiem tyle - to telefon nie do zamordowania! Wiele rzeczy się z nim działo (aktualnie ma popękany wyświetlacz, był też lekko zalany) i nadal działa. Co prawda ostatnio muli się od nadmiaru apek, ale M. instaluje wszystko jak leci, bez usuwania niepotrzebnych rzeczy. Jeśli nowy model jest takim samym kombajnem, jak ten mojego M. (niestety nie pamiętam modelu), to bym brała.

Ja aktualnie działam na Lumii 630 i o ile system podpasował mi bardzo, tak chyba potrzebuję telefonu o większych możliwościach. I nie wiem, czy wracać do androida (Sony mnie kusi od dawna), czy pójść w lepszą Lumię/Windows Phona?
Co to znaczą większe możliwości telefonu?
Ja zostałam przy WP bo nie wyobrażam sobie już korzystania z Androida.
No po prostu - no way.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się