Kredyt

Czy orientujecie sie drodzy revoltowicze jaki bank oprócz pko bp, honoruje premie gwarancyjna z książeczki mieszkaniowej, jako wkład własny w kredycie hipotecznym???
Obawiam się, że nikt. Tylko PKO zostało w czasach PRL.
aszhar, raczej PKO bo to ten bank je wystawiał i ma wytyczne do naliczania tych premii.
a niekomercyjne banki spółdzielcze?
No to faktycznie. Lipa w takim razie.
Czemu? My mielismy 2 ksiazeczki, realizowalismy je w PKO a kredyt bralismy w WBK, nie bylo problemu 🙂
nerechta, ale realizowaliście wpłatę własną z premii gwarancyjnej??
Czy po prostu likwidowaliście w pko.
Ja tej premii gwarancyjnej troche mam. I tylko to mi sie oplaca. Bo z likwidacji to bede miala tylko pare groszy niestety.
Na pewno dostalismy premie. Dopytam sie jak to bylo dokladnie i Ci powiem, bo to juz z dobre 10 lat temu bylo...
nerechta, jakbys mogla sie dopytac wdzieczna bede.
Normalnie cyrk z ksiazeczka zeby kasy ( caly zawinklowany wklad byl na kawalerke) odzyskac nie mozna bylo.
Kasy regularnie wplacanej przez 30 lat.
A jak juz moge premie gwarancyjna wykorzystać , to zmuszona jestem wziac kredyt w banku w ktorym nie chce.
Na pewno mozesz odzyskac. Bank nie moze zmusic Cie do wziecia u nich kredytu, zreszta przeciez mozesz do kasy z ksiazeczek miec reszte w gotowce.
Pytalam w domu, ale nikt nie pamieta jak to dokladnie wygladalo... Chyba wystarczyla umowa przedwstepna, tyle ze wtedy ceny mieszkan byly zupelnie inne i byl wplacony zadatek. Musialabys pogadac w banku jakie masz mozliwosci.
Tak czy owak, na pewno dostalismy premie i bralismy kredyt w innym banku.
Najprościej zapytać w banku jak to sprawnie zrobić. Na logikę wkład nalicza Pko i z tym pismem idziesz do banku dającego kredyt i mówisz, że kasa z książeczki jest na poczet wkładu własnego. Dalej powinni poinformować Cię jakie papiery i kiedy potrzebne.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
06 września 2015 18:47
aszhar, mozesz dostac premie nie biorac kredytu w pko, tylko wtedy dostaniesz ja PO KUPNIE mieszkania, wiec sila rzeczy ciezko zeby robila za wklad wlasny. Chyba, ze mozna ja zrealizowac rowniez gdzies po drodze na ktoryms etapie nabywania,ale o tym nic mi nie wiadomo.
Gillian   four letter word
25 marca 2016 17:37
Czy branie kredytu hipotecznego na ogromną sumę w Aliorze jest bezpieczne? ktoś ma, zna kogoś kto ma, cokolwiek? Mamy mega problem, chcemy ruszać z budową i klops - jest problem z kredytem, banki w ogóle nie uznają dochodów rolniczych  😵
Gillian, uderz do Repki, ona jest rolnikiem i może wie do jakich banków się udać.
Gillian zapytacje w BGZ to podobno bank sprzyjający rolnikom.
Ja miałam za dużą dzialke  (3,34ha) i to był jedyny bank kredytujacy budowy na dużych dzialkachdziałkach, tylko ludzie tam jacys mało kumaci pracują bo kontakt jest ciężki  😵
Gillian   four letter word
25 marca 2016 20:04
Wszystkie prawie dają rolnikom, ale na zabezpieczenie qw postaci gruntów własnych a nie dzierżawionych 🙁
Czy jest tu ktoś rozumiejący język bankowy? 😉 Dostałam ofertę kredytu hipotecznego i jest tam jeden punkt, którego nijak nie rozumiem, a "mój" doradca kredytowy jest na urlopie 🙄 Chodzi o to:


To znaczy, że w ciągu trzech lat mogę dokonywać nadpłat powyżej 1%?
Czy że tylko w ciągu trzech lat mogę dokonywać nadpłat powyżej 1%?
Czy co? 😉
Libella, możesz dokonywać nadpłat do 50% kwoty kredytu. To co powyżej 1% prowizji od kwoty. Po 3 latach pewnie możliwa spłata bez dodatkowych prowizji.
Znajdę tu kogoś, kto ma/miał kredyt hipoteczny w mBanku? :kwiatek:
mundialowa, miałam niehipoteczny i to jeden z gorszych banków wg mnie.
bera7, zdradzisz, dlaczego? Korzystam z niego parę lat, miałam parę kredytów gotówkowych, ale nie mam porównania z innymi bankami.
mundialowa, opisywałam tu kiedyś perypetie. Generalnie chodzi o to, że to bank internetowy. Ich punkty, to tak naprawdę kioski, gdzie siedzą ludzie bez większych uprawnień. Ja potrzebowałam zamknąć kredyt by wziąć hipoteczny. Sprawa była ważna w czasie, przez prawie 2 miesiące przez niekompetentnych ludzi nie otrzymałam pisma a spłaconym kredycie, przez co inny bank nie mógł uruchomić wypłaty kredytu. Gdyby nie wyrozumiałość sprzedającego miałabym wiele kłopotów przez to i straciłabym zaliczkę.
jaki bank ma najkorzystniejsze kredyty hipoteczne? Rzeczywiscie PKO?
BGŻ jakiś czas temu też miał dobrą ofertę. Jedno wiem  na 100% PKO nie ma ukrytych niespodzianek. Może nie ma super oprawy, ale procedury są przejrzyste bez niespodzianek. Taka rzetelna firma.
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
12 marca 2017 11:11
mundialowa ja mam kredyt hipoteczny w mbanku.
Pisz tu albo na pw.
ovca   Per aspera donikąd
12 marca 2017 16:59
jaki bank ma najkorzystniejsze kredyty hipoteczne? Rzeczywiscie PKO?


dla mnie najlepsze warunki zaproponował PKO i PEKAO SA, ale ostatecznie zdecydowałam się na BZ WBK.
z jakiegos szczegolnego powodu?
bera7, u nas powstał "oddział" mBanku. Ponoć pracują tam osoby rzeczywiście znający się na finansach, a nie studenci zmieniający się co miesiąc. Ale nie byłam, to opinii jeszcze nie mam. Jednak dotychczasowa współpraca z tym bankiem należy do udanych, dlatego biorę go pod uwagę przy hipotecznym.

Agnieszka, dziś lecę do doradcy i wtedy podejmiemy decyzję, czy na własną rękę uderzamy do mBanku i paru innych banków, czy spróbujemy załatwić to poprzez doradcę. A Ty jak ogarniałaś kredyt w mBanku - sama czy przez doradcę? Czemu wybrałaś własnie mBank? Może być na pw. :kwiatek:
Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
13 marca 2017 13:49
mundialowa leci pw.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się