Do "ślepych" - okularnicy i soczewkowicze

Pursat   Абсолют чистой крови
04 listopada 2011 18:29
Kicha to dobre słowo. 😉 :kwiatek:

Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, to nie ma się czego bać. Wiem, łatwo się mówi - ja się trzęsłam jak galareta tuż przed. 😁 Nic nie boli, trwa to krótko, czuć tylko specyficzny zapach jak laser zacznie ciąć. 😉

Leków mi wystarczy na około 3 tygodnie. Jeżeli nic się nie zmieni, będę myśleć o kolejnych konsultacjach. Za jakiś tydzień, dwa powinnam się pokazać u mojego lekarza prowadzącego, a na początku grudnia mam kontrolę u ostatniej pani doktor.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 listopada 2011 18:42
Okularnicy, czego używacie do czyszczenia szkieł? bo mi już ręce opadają, chyba każdy materiał wypróbowałam, łącznie ze szmatkami kupowanymi u optyka.  😵
Zwykła chusteczka higieniczna do nosa i nigdy się nie zawiodłam.  😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 listopada 2011 18:44
próbowałam. zawsze zostają smugi, które mi przeszkadzają.  😉
Nie polecę nic innego, bo szmatki do szkieł mnie zawiodły na całej linii.  😉
ja mam taką jedną szmatkę, która ma chyba kilka lat, już dawno wyschła, ale sprawdza się super.  🤣 Jak nie mam przy sobie (w portfelu noszę  :lol🙂 to chusteczką, albo ubraniem (ale to musi być odpowiedni materiał) bo inaczej nic nie daje.
generalnie tym co mam pod ręką.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 listopada 2011 19:20
no właśnie, ja szmatki, ubrania, ścierki, ręczniki, generalnie wszystko co z materiału.
inna sprawa, że strasznie szybko mi się okulary brudzą.
Ubraniem także, ale musi być z odpowiedniego materiału jak nopebow pisze.
w środę idę do okulisty no i chcę okulary i soczewki, czy badanie odnośnie soczewek różni się od tego do okularów, trwa dłużej i czy jest różnica w cenie?
Tercet przynajmniej u mojej okulistki jest różnica w cenie badania do okularów i do soczewek. Badanie do soczewek trwa też dłużej niż do okularów, ponieważ po dopasowaniu mocy, okulista musi jeszcze dopasować odpowiednie soczewki. Ja po założeniu soczewek musiałam odczekać 20 lub 30 min i okulistka sprawdzała jak leżą po tym czasie i czy wszystko jest ok. No i jeszcze nauka zakładania i zdejmowania na koniec 😉
ale jedno i drugie badanie można zrobić za jednym zamachem?
Można 🙂
asds   Life goes on...
11 stycznia 2012 08:33
Czy moze mi ktos polecić jakiś zakład optyczny gdzie za w miarę rozsądne pieniądze będę mogła wykonac badanie okulistyczne i wstawić szkła w dostarczona przez mnie okulary?

Przerażaja mnie niektóre ceny.......VE zażyczył sobie 400zł  🤔 przykładowo


Vivat! Sprawa juz załatwiona 1 W sobotę jadę okularki zrobić !  😅
mimo że załatwione to może komus sie przyda
polecam salony firmy Fiellman 🙂
asds   Life goes on...
11 stycznia 2012 10:35
No ja polecenie napisze jak sprawę załatwie 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 stycznia 2012 22:11
Dziewczyny mam takie szybkie pytanie.

Pracuje przed komputerem 8h dziennie i zastanawiam się czy nie zrobić sobie okularów.

1) Czy zerówki z tym antyrefleksem rzeczywiście mają jakieś działanie jeśli chodzi o okulary? Sprawdza się to?
2) Czy idąc na badanie (medycyna pracy), idę do okulisty czy mogę prosić o wypisanie recepty na zerówki, żeby za szkła nie płacić?
Nie wiem czy zerowki z antyrefleksem Ci pomoga, bo antyrefleks jest od tego, zeby w okularach swiatlo sie nie odbijalo, wiec takie okulary to tak jakbys nic nie miala po prostu, ale moze niech sie wypowiedza osoby ktore takich okularow uzywaja, ja mam wade. A jesli chodzi o recepte to nigdy sie nie spotkalam, zeby szkla byly w jakis sposob refundowane, recepte owszem okulista wypisuje, ale raczej chodzi o moc szkiel i na jej podstawie optyk robi okulary. Najlepiej idz do okulisty, nie wiem czy lekarz od medycyny pracy Ci pomoze, pewnie doradzi jakies krople i tyle 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 stycznia 2012 11:30
Byłam jakiś czas temu (2-3 tygodnie temu) w Vision Express i pytałam o okulary do komputera i właśnie powiedziała mi, że to szkła (w moim przypadku zerówki) i powłoka antyrefleksyjna. Więc już sama nie wiem.


nie wiem czy lekarz od medycyny pracy Ci pomoze
Miałam również badanie okulistyczne gdzie lekarz stwierdził, że wszystko ok. Ale nie pytałam o okulary, bo lekarz był czarnoskóry i ledwo go rozumiałam 😉
asds   Life goes on...
12 stycznia 2012 12:10
JARA ja idę sobie wyrobic własnie  okulary dorpacy przy komputerze. Krótki opis szkieł z netu:

Ochrona oczu polega przede wszystkim na blokowaniu szkodliwych strumieni fal elektromagnetycznych, które w klasycznych monitorach jak i LCD są na tyle poważne, że ignorowanie ich jest niedopuszczalne. Występują one niezależnie od częstotliwości odświeżania.
Przez to i ekrany "kuliste", płaskie, jak i LCD są szkodliwe, z uwagi również i na to, że są nienaturalnym źródłem promieniowania, a jako inne sztuczne źródło światła przyczyniają się do pogorszenia (utrudnienia) widzenia.
Około 40. roku życia u wszystkich rozpoczyna się proces utraty jakości widzenia; pierwszym objawem tej choroby (starczowzroczność) jest tak zwany "brak ręki"... Dopiero wtedy zaczyna się myśleć o swych oczach.

Wychodząc naprzeciw, przygotowaliśmy dla Was specjalną możliwość zadbania o zdrowie pracowników i własne.
Umówimy Państwa na kompleksowe badanie wzroku przeprowadzone przez lekarza okulistę.
Polecamy soczewki okularowe zawierające filtry blokujące promieniowanie elektromagnetyczne jak i eliminujące refleksy świetlne, zabezpieczą one oczy podczas pracy z monitorem komputerowym. "
mimo że załatwione to może komus sie przyda
polecam salony firmy Fiellman 🙂


Ja też u nich robiłam i jestem bardzo zadowolona.
Ceny mają bardzo przystępne, badanie za free i  duży wybór oprawek.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 stycznia 2012 13:25
asds, właśnie coś takiego bym chciała sobie zrobić, jak dostanę wypłatę. Jak zrobisz szybciej daj znać ile Cię to kosztowało.
mimo że załatwione to może komus sie przyda
polecam salony firmy Fiellman 🙂


szkoda że w Warszawie salonów brak
asds   Life goes on...
12 stycznia 2012 13:32
asds, właśnie coś takiego bym chciała sobie zrobić, jak dostanę wypłatę. Jak zrobisz szybciej daj znać ile Cię to kosztowało.


Jestem umówiona na ta sobotę na wstawienie szkieł do nowej oprawki ( moia własna) . Przy zakupie oprawki u nich na miejscu razem z szkłami maja promocję  - 20% od całości.

Poważnie nie ma Fiellmana w W-wie?  😲 przecież to rewelacja jest  💘 (to Płock polecam  🙂😉
Najbardziej podobało mi się, gdy mąż "stracił skrzydełko" i zdesperowany zaszedł do F. A okulary zupełnie nie od nich.
Pani błyskawicznie dobrała, zamontowała, wyczyściła okulary w ultrafalach... oddała ze ślicznym uśmiechem. Za free  😲
I - jejku - wszystko o (każdych) szkłach powiedzą, i doradzą korzystnie. No i - gwarancja na zgubienie  💃
Każde okulary w rodzinie będą tylko u nich.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 stycznia 2012 11:34
[quote author=JARA link=topic=766.msg1257350#msg1257350 date=1326374758]
asds, właśnie coś takiego bym chciała sobie zrobić, jak dostanę wypłatę. Jak zrobisz szybciej daj znać ile Cię to kosztowało.


Jestem umówiona na ta sobotę na wstawienie szkieł do nowej oprawki ( moia własna) . Przy zakupie oprawki u nich na miejscu razem z szkłami maja promocję  - 20% od całości.


[/quote]

A gdzie będziesz robiła te okulary?


Halo właśnie mój brat mi ich polecił. We Wrocławiu mają salon w Galerii Dominikańskiej no i tak mi się kojarzyło, że jak w centrum handlowym to pewnie kupę kasy kroją. A okazuje się, że moja bratowa kupuje u nich np szkła 10zł taniej niż w każdym innym miejscu w mieście.
asds   Life goes on...
14 stycznia 2012 16:49
Na Ursynowie 🙂

Mam gdzieś zapisany ich adres www..póżnije wstawie. Okulary beda na poniedziałek-wtorek. Ostatecznie wziełam te szkła do pracy przy komputerze ale z jakiejś serii wzmocnionej przeciw uszkodzeniom. Dałam 240zł w sumie, oprawki moje
Na Ursynowie 🙂

Mam gdzieś zapisany ich adres www..póżnije wstawie. Okulary beda na poniedziałek-wtorek. Ostatecznie wziełam te szkła do pracy przy komputerze ale z jakiejś serii wzmocnionej przeciw uszkodzeniom. Dałam 240zł w sumie, oprawki moje


Poprosze o namiary, bo na ich stronie nie ma żadnej informacji o lokalizacji warszawskiej
asds   Life goes on...
15 stycznia 2012 13:45
Proszę oto ich www : http://www.styl-optyk.pl/  na stronie sa adresy obydwóch salonów.


Do środy powinnam odebrać nowe okulary 🙂


Dzięki   :kwiatek:

Ja szukam jakiejs sensownej ceny na szkła progresywne.
W większości salonów cena szkieł waha się w okolicach 1.100 do 1.500 zł.
Toż to jakiś cenowy horror jest.
asds   Life goes on...
17 stycznia 2012 19:20
A ja odebrałam dziś okulary. Bardoz poelcam  salon Styl-Optyk 😀. Pan cierpliwie z 20 minut mi jeszcze formował okluary aby perfekcyjnie leżały na mua głowie



Na tym trochę jak psychopata wygladam ale cóż...tak to jest jak próbuje sie samemu foty telefonem robić

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się