Do "ślepych" - okularnicy i soczewkowicze

Brakowało mi tego tematu.
Czy ktoś z Was zamawiał w tym sklepie?? :  http://szkla.com/
Bo ceny mają mocno zachęcające...

Poprawiłam literówkę w tytule.
Mój tata zamawia tam płyn do soczewek.
Wszystko zawsze jest ok, szybko dochodzi przesyłka.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2008 13:33
Ja się zapatruje na soczewki z tego sklepu, mam w planie zakup w styczniu 6 par 😉
Epikea, a może doklej ankietę -kto nosi okulary/szkła stale, okresowo a kto nie?
Jestem ciekawa- bo jak się tak rozglądam to już ludzi z dobrym wzrokiem prawie nie ma.
Ci,o których myślałam,że widzą -noszą szkła jak się okazuje przy bliższym kontakcie.
Taniu - to fakt - społeczeństwo ślepnie 🙂 Na palcach mogę policzyć znajomych, którzy mieliby całkiem zdrowe oczy. Może nie chodzi tu o 0.0 ale nawet tak, żeby nie musieli mrużyć oczu żeby zobaczyć coś z daleka.
Gillian   four letter word
17 grudnia 2008 16:13
właśnie z tej stronki zamówiłam - wczoraj, a dziś już mam soczewki! są genialni!!!
heh, własnie- soczewki
Mam zamówiłam juz... we wrzesniu, mam dwie pary i płyn i pudełeczko. Pani optyk załozyła mi soczewki / chyba 40 minut to trwało bo miałam wrazenie ze chce mi oczy wyjąć/ , pojechałam do domu i zaczął sie problem. Nie mogłam ich wyjąć. Dopiero nastepnego dnia mi sie udało. Kompletna klapa, a tak chciałam pozbyc sie okularów.

Jak zakładacie te cholerne soczewki? Czy oczy sie mogą przyzwyczaic? jak jest ze stajenna robota, czyszczeniem koni itp.. w soczewkach. MUSZE sie jakos przekonac i... nauczyc to cholerstwo na oczy zakładac..
help 🤔
jodzi, soczewek używam od lat, hm... kilkunastu  😲 (sama się teraz zdziwiłam!). Pamiętam, na początku było trudno. Bo miałam bardzo silny odruch chronienia oka. Czy palce były optyka, czy moje, same mi się oczy zaciskały "obronnie". Pamiętam, jak wstawałam do szkoły ze 30 minut wcześniej, bo tyle mi zajmowało uporanie się z założeniem soczewek. A potem... Sama nie wiem, kiedy to minęło. Niedługo później, okazało się, że założenie soczewek to dla mnie kilkanaście sekund, że nie potrzeba lusterka, że jedną ręką łatwiej nawet.

Czyli da się  🙂 Praktyka. I spokojny oddech 😉

W podlinkowanym przez Epikeę sklepie widzę "moje" Frequency. I to sporo taniej, niż w sklepie!

A społeczeństwo złego wzroku... Cóż, mówią, że najbardziej szkodzi szkoła.
Jodzi nie martw się  😉 mój mąż własnie zaopatrzył się w soczewki i też słyszę jak klnie, narzeka, że oczy go bolą. Parę dni temu wyjmował je chyba z pół godziny, bo co palec do oka, to oko zamykał  😁
Jodzi - już pisałam na starej volcie, ale powtórzę 🙂

Też miałam na początku problem, co prawda nic mnie ni bolało, ale było uczucie czegoś obcego w oku. Soczewki pierwszy raz zdejmowane były tak, że leżałam na łóżku, moja mama na siłę trzymała mi głowę, a siostra zdejmowała soczewkę, bo inaczej nie dałam sobie oka dotknąć, a samej za nic nie mogłam zdjąć.

A teraz: czasem zmywam makijaż z soczewkami na oczach, i nic. Albo śpię w nich i na drugi dzień nic. Nie czuję różnicy,czy mam soczewkę czy nie, nie ma takiej możliwości żebym to poczuła. Najśmieszniej było, kiedy myślałam, że mam soczewki, i usilnie próbowałam je "zdjąć" kiedy ich nie było, bo tego dnia zdjęłam wcześniej. Sama nie wiem jak to zrobiłam, ale dłubałam sobie palcem po "gołym" oku i nawet nie poczułam  😁 Wszystko kwestia oswojenia i przyzwyczajenia oka. No i oczywiście dobrze dobranych soczewek.

Ja i moja siostra nosimy Optixy  O2 - nigdy, nigdy nie było żadnego problemu, podrażnienia, niczego. A już  prawie 3 lata bez przerwy.
Graba.   je ne sais pas
17 grudnia 2008 20:52
Teodora, racja, że wzrok psuje szkoła. A konkretniej uczniowie. Problem nietolerancji.  Gimnazjum, może taki czas, jednak nauczyciele powinni coś z tym zrobić! Wiedzą, że istnieje taki problem, a jednak wolą umyć ręce. Problem nie tkwi głównie w komputerach, czy telewizorze. Problem zaczyna się wśród społeczeństwa młodzieżowego.

Soczewek sama używam. Jaka wygoda 😀 Na początku trudno było. 20 minut to było minimum. Oczy łzawiły... Teraz rach-ciach i po bólu 😁

Mam wadę -3 na obu, wiec zauważam jak nie mam soczewki.
Ja mam ponad minus 4 na prawym i ponad minus 2 na lewym oku, także bez soczewek ślepa jak kret i to dosłownie. Jak wstaję rano to ciężko mi coś w szafie dojrzeć jak mam bałagan 😉 (czyli zazwyczaj  :icon_redface🙂
Jodzi, widzisz, nie łam się - ludzie się przyzwyczajają 🙂 Więc i Ty się przyzwyczaisz. I do zakładania/zdejmowania, i do noszenia ich. A prace stajenne - nie widzę różnicy. Za to zauważyłam, że przy ognisku lepiej - dym mniej gryzie 😉

Ja też kretowata. Soczewki -5, -5,75, okulary ciut więcej. I na jednym oku mały astygmatyzm, ale nie koryguję. Dobrze, że wada już nie rośnie.
Graba.   je ne sais pas
17 grudnia 2008 21:04
ja też nic nie widzę prawie 😀 Zastanawiam sie jak mogłam się obyć wcześniej bez okluarów/soczewek ;/

Duzą masz różnicę na obu. Jak jesteś bez soczewek to nie czujesz różnicy?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
17 grudnia 2008 21:52
Ja z tym akurat sklepem nie miałam do czynienia, ale od ładnych już paru lat wszystko kupuję na allegro. Rewelacyjny serwis, często kupuję "hurtem" np. 6 par soczewek plus 2 płyny i już kilka razy gratisowy kubek dostałam. Kiedy porówna się ceny ze sklepów (jakieś 3 lata temu było to 40zł za parę), można spaść z krzesła.

A co do mojej ślepoty: -4,75 i -5 i rośnie  🤔
Rano zawsze "macam" rękoma po biurku, żeby okulary znaleźć  😁
Epikea, a może doklej ankietę -kto nosi okulary/szkła stale, okresowo a kto nie?
Jestem ciekawa- bo jak się tak rozglądam to już ludzi z dobrym wzrokiem prawie nie ma.
Ci,o których myślałam,że widzą -noszą szkła jak się okazuje przy bliższym kontakcie.


Taniu dodałam 🙂
Jezeli mam coś w niej zmienic - prosze pisac 🙂
Przy ognisku mniej gryzie i przy obieraniu czy krojeniu cebuli też - rewelacja 🙂

Ze stajenną robotą, czyszczeniem, tarzaniem się w kurzu, czy jazdą na hali, z której jak schodzę to mam rzęsy brązowe - nic się nie dzieje, nie ma najmniejszego problemu 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2008 11:15
Jodzi ja swoje pierwsze soczewki zakładałam 30minut. Nie obyło sie bez wrzasków i wycia 😉
ale nauczyłam się. Niektórzy maja odruch obronny, przy wkładaniu sobie czegoś do oka, ale to z czasem znika.
nie wyobrażam sobie życia w okularach. Nic nie paruje, nie moknie na dworze etc. W stajni nie mam żadnych problemów, trzeba tylko trochę uważać przy kurzu, piasku, żeby nie uszkodziły soczewek.

A tak z innej beczki - czy uważacie, że te same soczewki, kupowane np. za 16zł/szt. w "Tanich soczewkach" i w Vision Express za 24zl/szt sa takie same jakościowo?

Ostatnio kupiłam w "Tanich" i jedna okazało się, że była uszkodzona/uczulała mnie (sama nie wiem, oko mnie bolało, gdy zakładałam, ale nie widać było uszkodzeń "gołym" okiem). Więc się zastanawiam, czy one jakościowo się różnią? jakieś lepsze i gorsze partie?
Fajna ankieta-dzięki. Nie jestem jedynym ślepawym na forum.
Noszę soczewki podbarwiane -trochę dla tekstu:
-Ależ Pani ma niesamowity kolor oczu !
A trochę dlatego,że są nieco większe niż normalne i nie spadają.
Dwu rzeczy nienawidzę-jednej-jak się szkło tak zassie na amen i nie da się łatwo oderwać.drugiej jak się złoży w kopertkę i gdzieś do mózgu /tył gałki ocznej/ ucieknie. Zawsze się boję,że zostanie.
A co do kolorowych szkieł dla lansu- zakupiłam sobie zerówki -orzechowe. Zawsze marzyłam o takim kolorze.
I wyglądałam jak z filmu SF -jak jakiś potwór z bagien. Aligator.
No,coś okropnego.
Zgorszyło mnie też mierzenie w sklepie tych szkieł kolorowych - wielokrotnie przez innych ludzi-odkładali zwyczajnie do pojemniczka!
Dlatego nie mierząc/brzydziłam się i bałam/ -kupiłam od razu.
Okropne.
A trochę dlatego,że są nieco większe niż normalne i nie spadają.
Dwu rzeczy nienawidzę-jednej-jak się szkło tak zassie na amen i nie da się łatwo oderwać.drugiej jak się złoży w kopertkę i gdzieś do mózgu /tył gałki ocznej/ ucieknie. Zawsze się boję,że zostanie.


To soczewki mogą tak po prostu spaść?
Brrr, widzę że wszystko przede mną (oby nie) bo takich cudów jeszcze nie przeżyłam (uciekania do mózgu i zasysania na amen  :ke🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2008 11:32
mi soczewek nigdy nie zassało ani też mi nie spadły.

A miałyście mierzone oko i dobierane soczewki? każdy z nas ma przecież inne oczy. Koleżanka ma tak niewymiarowe oko, że za parę soczewek, sprowadzanych na zamówienie, płaci ok. 150zł 😉
Duzą masz różnicę na obu. Jak jesteś bez soczewek to nie czujesz różnicy?
Tak wiele bez niczego na oczach to nie bywam. Trochę w domu rano, kiedy ostrość wzroku mi do niczego nie potrzebna, trochę przed snem. Ale nie, nie czuję nic nietypowego przez tę różnicę w oczach. Po prostu kiepsko widzę, bez jakichś anomalii.

Mam wrażenie, że tendencja soczewek do przyklejania się/odklejania zależy od marki. Ja wolę jak mi odpadają 😉 Między innymi dlatego lubię Frequency (no w ogóle mi najbardziej pasują). To znaczy same soczewki mi nigdy nie wypadły, ale takie dłużej (za długo...) noszone, albo w pomieszczeniu z klimatyzacją... jak do tego łapą oczy potrę... Zdarzało się.
A przy innych zdarzało się, że przywarły i nie chciały łatwo wyleźć. Ale to też oczywiście dopiero wtedy, jak za długo je miałam w oczach, albo w suchym/klimatyzowanym pomieszczeniu.
I kieeeedyś zdarzyło mi się, że soczewka powędrowała głębiej, pod powiekę: o-kro-pność. Ale to też były "te inne". A ja zdaje się oko tarłam.

BTW - jutro odbieram nowe okulary  😅
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2008 12:32
Ponawiam pytanie - czy różna cena tych samych soczewek w różnych sklapach wiąże się też z ich lepszą jakością? (Jak wiemy czesto wysoka cena nie równa sie jakości)

Po drugie - jakie soczewki nosicie? ja mam Acuvue Oasys z Johnsona
W ankiecie brakuje mi opcji - już nie moszę okularów ani soczewek - bo już mam zdrowy wzrok(po zabiegu) 😉 hihi
No dobrze, żartuję 😀
Opolanka - zmartwiło mnie to co piszesz. Czyli teoretycznie te same soczewki kupowane z innych źródeł różniące się zasadniczo ceną mogą być innej/gorszej jakości...? Na logikę tak to wygląda. W końcu nic za darmo. Ale skoro kupuję takie a nie inne, i wszystko wygląda tak samo, to znaczy że mam do czynienia z dwoma wersjami tej samej soczewki? Okropność.

Ja noszę Optixy O2, uwielbiam je
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2008 12:48
Gosic no własnie nie wiem :/

Bo skąd aż taka różnica w cenie? Podobnie te soczewki z allegro czy internetu, też są tańsze. W sumie z tak dużą ceną za soczewki się spotkałam tylko w Vision Express ... Może po prostu oni jako TAAAAAka firma sprzedają drożej. Nie wiem sama.
Z tym Vision Ekspress to coś w tym jest, drogo u nich jak diabli, a nie lubię ich bardzo. Jakiś uraz mam chyba.

W sumie w internecie często bywają tańsze bo sprzedawane hurtowo, może też stąd taka różnica w cenie.
A ja się spotkałam z zawodem optometrysta zamiast okulisty.
No i się najpierw najeżyłam i nadymałam nieprzyjaźnie.
Tak dla zasady-bo sklep pisał wyraźnie-badanie okulistyczne gratis-
A potem się okazało,że Pan Optometrysta -dobrał mi okulary genialnie!
Chylę czoła. Okuliści stale mi astygmatyzmu skorygować nie umieli i dawali mi mocniejsze szkła niż potrzeba-mam jedno oko 1 drugie 3,5.
Stale mi opowiadali,że mózg mi różnicy nie przyjmie i takie tam gadki.
A Pan -nowoczesny ze świetnym sprzętem -dobrał i widzę teraz wreszcie nawet o zmierzchu.
A w Vision Express - te ich zachęty - nie są szczere do końca.
Chciałam wymienić same szkła-bez oprawki -i badania gratis dać nie chcieli -mimo,że szkła miały ponad 700 zł kosztować!
Do "ramki" i szkieł za 100 zł badanie gratis było -do mojego nie.
No to się obraziłam i sobie poszłam.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
18 grudnia 2008 13:43
Ja też tam byłam u optometrysty - pani była wprost genialna, spędziłam u niej prawie 30min. A optometrysta to nikt inny jak "rehabilitant wzroku" 🙂

Do Vision jedna juz więcej nie pójde, bo sa bardzo drodzy, szkła do okularów kosztują kupe kasy (dwa razy tyle co gdzie indziej). A wzamian dają niewiele :/
ja też sie melduję z wadą -4  🙂 😤 😤 😤
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się