Do "ślepych" - okularnicy i soczewkowicze

Nosi ktoś was soczewki koloryzujące tęczówkę ?


Ja nosiłam czasem, ale średnio mi leżały. Soczewka nie nadąża za ruchem oka, więc nie zawsze ta dziura "tęczówce" leżała na źrenicy, co na początku było upierdliwe, a po jakimś czasie powodowało ból głowy. Z tym, że ja mam wadę, moja mama nosiła zerówki i też to zaobserwowała, ale aż tak bardzo jej nie przeszkadzało.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lutego 2017 07:12
Dzieki wielkie za info 🙂
Nosi ktoś was soczewki koloryzujące tęczówkę ?

Ale chodzi Ci o zwykłe kolorowe soczewki?
Jeśli tak, to nosiłam kilkanaście lat Acuvue 2 Colours. Zakończenie produkcji było jednym z większych dramatów w moim życiu 😉 Soczewki są całe w kolorze, zatem nie ma żadnego efektu nie nadążania, nosiło się je bossko.
Miałam potem kilka podobnych produktów, jednak nie znalazłam póki co zamiennika który by mnie satysfakcjonował 🙁
Co do soczewek zakrywających tęczówkę (typu crazy) - nie wypowiem się, bo miewałam na oczach na wieczór tylko :/ ale też nie było problemu z nie nadążaniem jakimś.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lutego 2017 08:27
_Gaga, chodzi mi właśnie o zwykle, kolorowe soczewki. I właśnie kupilam te, o ktorych piszesz, ze przestali produkować. 15zl za sztuke na soczewki24.pl


edit:

O te Ci chodzi?
http://soczewki24.pl/katalog-produktow/563-acuvue-2-colours-o-sph-83-zmieniajace-kolor-oczu-6-szt.html


edit:

W "okulistycznym" dostałam na próbę soczewki 1-dey acubue define, ale one tylko podkreślają naturalny kolor oczu i efekt jest marniutki.
JARA, dokładnie o te. Bardzo je polecam, niestety swoich mocy nie mogę znaleźć od dawna  😕
Mi te jednodniowe też nie zaimponowały efektem...  🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 marca 2017 07:52
_Gaga, odebrałam przedwczoraj soczewski i są genialne! Kolor jest fantastyczny, jednak muszę zobaczyć jak będzie się w nich funkcjonować za dnia, bo jak tak wytrzeszczam sobie oczy przed lustrem to "dziura" na źrenicę jest większa niż moja źrenica i widać mój naturalny kolor oczu. Także muszę wziąć Katiję i żeby zobaczyła jak to wygląda przy normalnym funkcjonowaniu, a nie przy wytrzeszczach 😉


A wczoraj za to odebrałam swoje nowe okulary z tzw "prewencją" czyli filtrem, który nie wpuszcza do oka niebieskiego światła, które uszkadza siatkówkę, powoduje problemy ze snem itp. I jestem zachwycona.
A tak z czystej ciekawości po co zmieniacie kolor oczu ?  🤣
Sonika, ja podkreślałam, boski efekt kociej zieleni  😍
mils   ig: milen.ju
03 marca 2017 08:24
_Gaga a jak z komfortem noszenia? [s]Cena tych soczewek jest prawie 50zł niższa niż Oasys, więc no... Kuszą. 😁 [/s]Oprócz Acuvue Oasys żadne soczewki niezbyt lubiły się z moimi oczami.

edit. O rany, jestem ślepa albo nie umiem czytać! W każdym razie, jakbym zamówiła i tak będą bardziej opłacalne niż moje aktualne soczewki kupione stacjonarnie. 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 marca 2017 08:48
A tak z czystej ciekawości po co zmieniacie kolor oczu ?  🤣



A po co kobiety się malują, farbują włosy, noszą bieliznę wyszczuplającą, poddają się operacją, przedłużają rzęsy czy robią paznokcie? Bo mogą 😁
mils, ja je kochałam ogromną miłością, ale ciężko Ci będzie dostać z uwagi na to że nie produkują ich już ze 2 lata  😕
Nosiłam e-green, podkreślające kolor. Mi rozjaśniały oczy na taki mocno zielony koci kolor  😍 (przy czym w oryginale mam zielone oczy)
Teraz, po latach noszenia tych soczewek i zmianie na inne oczy wydają mi się jakieś takie bez wyrazu  😕
Wypróbowałam soczewki kilku innych producentów i dupa, albo nie podobał mi się kolor, albo komfort nie ten :/
także jakoby ktoś znał jakieś podkreślające zieleń soczewki - to proszę o małą podpowiedź 😉

Aktualnie noszę jednodniowe I Wear Harmony, ale chętnie wróciłabym do Acuvue 2 Colours  🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 marca 2017 09:42
_Gaga, ale nosiłaś podkreślające kolor czy zmieniające kolor, bo mają dwa rodzaje?
JARA, a próbuj proszę przeczytać drugi wiersz mojego poprzedniego postu? 😉 od słowa "Nosiłam"?  😜

Edit. Chociaż zmieniające też próbowałam. Dla mnie efekt zielonych oczu był zbyt hm... no tak bardzo za mało naturalny. Na imprezę super, do biura średnio niestety  🙁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 marca 2017 11:10
Dobra, dobra 😁 zbiłaś mnie z tropu, bo pytałam o zmieniające kolor, Ty poleciłaś te, które ja zamówiłam, ale ja wzięłam te całkowicie zmieniające kolor, a nie podkreślające.


1-day acubue define - podkreślające kolor

z lewej kolor niebieski, z prawej mój naturalny kolor


z lewej niebieski, z prawej brązowe



Acuvue 2 Colours - zmieniające kolor

szafir (niestety w warunkach wieczornych przy lampce)

czy z sauny można korzystać w soczewkach?
Można. Z basenu i jacuzzi też 🙂
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
01 kwietnia 2017 19:56
Byłam w saunie suchej jakiś czas temu i tam napis na drzwiach mówił aby wchodzić bez soczewek okularów i biżuterii. Ja wbrew temu weszłam w soczewkach i nic się nie wydarzyło, trochę przesuszyły mi się oczy ale bez tragedii i dalszych efektów 😉
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
rybka   Różowe okulary..
01 kwietnia 2017 20:29
Jeśli wejdziesz do sauny w soczewkach to lepiej zamknąć oczy podczas seansu. Oczywiście od jednorazowego wejścia nic się nie stanie, ale generalnie (ja często saunuję) jest to niezdrowe dla oka. Wchodzimy bez biżuterii do sauny, bo może nas poparzyć oraz bez kostiumów kąpielowych bo takiej temperaturze jest to dla nas niezdrowe, tak jak siadanie gołym (w tym stopami) ciałem na dechach (bo ktoś przed nami też tam siedział i się pocił na te deski, więc kąpiel w czyimś pocie bleee...). No już nie wymądrzam się, tylko czasem nie wszyscy o tym wiedzą 😉
Tez byłam w soczewkach w saunie. Nie wyobrażam sobie wejsc bez. Ktos musiałby mnie prowadzić jak niewidomego  😀. Nie odczułam wtedy żadnych dolegliwości, ale soczewki wtedy miałam świeże 🙂

A zdarzyło wam sie zgubić na basenie? Nie wiem czy to możliwe, ale boje sie zanurzyć glowe bo mam wrażenie ze zgubie soczewkę.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
02 kwietnia 2017 09:14
Rtk mi się zdarzało, że podczas prysznica mi się przesunęła czy wypłynęła(zazwyczaj od razu widzę i czuję, że coś się z nią dzieje więc łapałam), także ja na basenie na wszelki wypadek staram się unikać moczenia twarzy i głowy.
No właśnie ja się boję tego efektu wysuszenia i przyklejenia do oka. Kilka razy zdarzyło mi się zapomnieć zdjąć soczewki i wykąpać - potem długo nie mogłam ich zdjąć bo przywarły do oka. Musiałam kilka razy wpuścić krople i odczekać jakieś pół godziny. Niefajne uczucie.

Z sauny korzystam okazjonalnie i zawsze wchodzę bez, ale ale wkurza mnie to o czym pisze rtk , żeby poznać czy człek znajomy, czy nie muszę podejść na odległość wyciągniętej ręki  😁
Pierwszy raz dzisiaj pojechalam do stajni w soczewkach i zauważyłam że mam popękane naczynka w obu oczach dokladnie wokół soczewek.
Nie nosilam ich dluzej niż normalnie, oczy nie pieką -nic sie nie dzieje.
Podejrzewam że kurz spowodował jakies mechaniczne uszkodzenia.

I teraz nie wiem czy to normalne i tak po prostu juz będzie ?
Czy zrezygnować z soczewek dopóki tak sie kurzy?
I czy mogę jutro założyć soczewki ?
Macie jakieś doświadczenia z tym związane ?
Od siebie powiem tak: noszę soczewki już jakieś 9-10 lat, każdego dnia mam je na sobie znacznie dłużej niż powinnam (zawsze ponad 12h, a powinno się znacznie mniej), dodatkowo codziennie jestem w stajni i kurzu mam co nie miara. Nigdy nie miałam popękanych z tego powodu naczynek. Idąc tym tropem po goleniu konia powinnam mieć chyba całe przekrwione 😉

Normalne to to raczej nie jest, jeśli bardzo się martwisz najlepiej po prostu zgłosić się do okulisty. Jeśli nie panikujesz to polecam kupić Rutinoscorbin i zarzywać po kilka tabletek, to pomaga na naczynka (wit.C). Ja osobiście z soczewek bym nie zrezygnowała, bo bez nich jestem ślepa, a okularów nie mam. W dodatku jak cię nic nie piecze i nie boli, to myślę, że to nie powód, by ich nie nosić, chyba że masz okulary, to zawsze możesz zmienić na nie. Nie pamiętam kiedy mi ostatnio popękały naczynka, ale kiedyś się to zdarzyło, jednak nie związałam tego z noszeniem soczewek, pomógł rutinoscrobin, na drugi dzień było ok.
Szukam oprawek. Czy jest jakaś marka, która ma naprawdę wąskie oprawki, niemalże dziecięce? Mam malutką, wąską głowę i jeszcze nigdy nie widziałam oprawek, które nie były za szerokie. 🙁 Przy tym mam dostępny jedynie studencki budżet. Help!
Muszę chyba zainwestować w krople do oczu. I tu moje pytanie, czy muszę wybrać jakieś inne, specjalne, jeżeli noszę soczewki? Czy to nie ma znaczenia? Nigdy w życiu nie używałam kropli, ale to chyba jedyne wyjście.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 października 2017 13:32
flygirl, tak, to ważne żeby krople można było używać do soczewek.
Dzięki.  :kwiatek:
Pytanie do osob z jaskra, czy przechodzil ktos zabieg irydotomii laserowej i moze napisac jak bylo po i ogolnie jak sam zabieg (niby krotki i moze byc wykonany w przychodni) ?
[s]Czy w miejscach, gdzie sprzedają soczewki danej firmy, są w stanie dojść po numerze seryjnym jakie konkretnie to soczewki były? Wyrzuciłam opakowanie już jakiś czas temu i zostało mi tylko kilka pojedynczych sztuk, nie mam pojęcia który to konkretnie był model i jakie były inne parametry, a obstawiam, że przy takiej wadzie jak moja to dość istotne 🙁[/s]

edit: dobra, znalazłam jedną pierwszą z listka, są wszystkie informacje 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się