Do "ślepych" - okularnicy i soczewkowicze

Jakie soczewki polecacie? Teraz mam jednodniowe z acuevue i szukam czy moze istnieje cos wygodniejszwgo  😡 wade mam -1.0 i -1.5 o ile ma to znaczenie. Chętnie zostane przy jedno dniowych, jest to mega wygodne
Z jednodniowych testowałam Acuevue oasys i Dailies Total i te drugie były rewelacyjne. Dużo wygodniejsze i super miękkie.
Witam wszystkich  😉
Szkła pryzmaty "2∆BS" ale ogólnie to szkła zerówki...
Czy to normalne, że dość mocno kręci mi się w głowie i mi od nich niedobrze? 🙄

Okulista dopiero 4 listopada... Okulary nowe, mam je od wczoraj... Boję się zakładać bo wywołują skręt żołądka 🙄
Laserowa korekcja wzroku
Byłam pewna, że chcę ją zrobić. Do wczoraj 🙁 poczytałam na różnych forach, statystyki medyczne i się okazuje, że jest dużo więcej powikłań niż kliniki okulistyczne twierdzą. Na ich stronach jest wszystko super, perfekt i różowo.
Miał ktoś z Was zabieg ?
Czy pojawiły się skutki uboczne ( najbardziej martwi mnie halo, suchość oczu) ? Czy zniknęły ?
Czytałam, że po korekcji jest większa możliwośc urazu oczu przy uderzeniach, wypadkach, a przy koniach o to nie trudno. Niektórzy piszą o konieczności chowania oczu przed słońcem.
Dodatkowo jeszcze ryzyko, że wada się powtórzy, wróci.
No kwestia ciąży, porodu.
Chętnie poczytam nawet na priw jak to naprawdę wygląda, bez mydlenia oczu przez okulistów chcących zarobić.

Chciałabym zrobić zabieg ze względu na ciche marzenie o pracy w służbie mundurowej.
Moja wada to -1,75 na obu oczach, astygmatyzm zależy do jakiego okulisty idę, jeden wynajduję drugi nie  🙄 Raczej z taką wadą nie przejdę rekrutacji.
Chodzę w okularach na codzien, soczewki 2-3 razy do roku, nie mogę długo nosić soczewek, i ciężko je dobrać bo szybko schną oczy i pękają naczynka.
Kwestia indywidualna.
Mnie suchość oka męczyła długo, parę lat po zabiegu. Do dzisiaj mam krople pod ręką w razie gdyby były potrzebne "na gwałt". Okulistka zaś, nie związana z miejscem, który zabieg mi wykonywał, mówiła, że takich pacjentów (jak ja) ma bardzo rzadko.
Oczy chronić trzeba, szczególnie po korekcie. Są wrażliwsze, więc nie zaleca się robić zabiegu w pełne lato (ja miałam, nie polecam). Okulary przeciwsłoneczne sprawę rozwiązują, nie potrzeba dodatkowo nic kombinować.

I żaden lekarz nie da Tobie 100% pewności, że wada nie wróci.
Moja się nie cofnęła, miałam niedawno badanie (a od korekty minęło z lat 7/8), więc jestem bardzo zadowolona.
Ostatecznie tylko nie pozbyłam się cylindrów - jak miałam 0.5, tak mam nadal.
Dla porównania "schodziłam" z minus 5.20 a mam 0.

Jeżdżę konno nadal. Nic się nie wydarzyło.
maluda
To, że jakaś reakcja organizmu nastąpi to jestem pewna, ale kwestia czy te dolegliwości z czasem znikną ?
Suchość jak piszesz ustała. A to chronienie oczu przed słońcem, po zabiegu naturalne, ale później całe życie też ?
W sensie, że do końca życia będzie trzeba zakładać przeciwsłoneczne na każde wyjście na słońce ? Czy tak jak i bez korekcji- zakładam okulary, gdy słońce razi ?
Gdy razi. W okresie letnim nie rozstaje się z okularami, ale już na jesień i zimę owszem. Wiosną różnie bywa, bo też i pogoda kapryśna.
maluda Mnie ogółem rzadko razi słońce, przeciwsłoneczne nosiłam bardziej do ozdoby  🤣
Dzięki za podzielenie się Twoimi odczuciami.

Może jest na tym forum ktoś jeszcze kto przeszedł laserową korekcję wzroku ?
szukam jakirgos taniego plynu do soczewek ale zeby byl bezpieczny do stosowania ktos ma cos godnego polecenia czego sam od dawna uzywa?
drabcio ja używam tego od 8 lat i jeszcze nie miałam problemów z oczami https://www.bezokularow.pl/renu-multiplus-360-ml
Hej!

Podpytam tutaj, tu mnie zrozumiecie  🤣
Jaki orientacyjny jest koszt przeciętnych opraw i szkieł? Mam konia umawiać do kliniki na zabieg, ale będę też badać mu wrzody. Jak wyjdą wrzody to będę bankrutem.... 😁
Zrobiła mi się konkretna wada w jednym oku, na drugie widzę dobrze, więc jeszcze daję radę, ale coraz częściej mi to przeszkadza. Chciałam poczekać aż koń wróci i się wyjaśni, ale wkurza mnie to niewidzenie. 😉
Może ktoś poleci jakiegoś fajnego, tańszego optyka (Kraków i okolice, mogę dojechać).
W Muscat wyszło mi ok. 300/350 zł (nie pamiętam dokładnie). Chodziłam sporo po optykach i wydaje mi się, że to całkiem spoko cena w porównaniu z innymi. Plus ładne oprawki i spory wybór.
Dobrego okulistę znalazłem na https://okulista.lublin.pl. Problem polegał na błędnej diagnostyce i przez to występowały u mnie problemy ze wzrokiem. Polecam zajrzeć, mi pomogli!
Odkopuję 😉
Czy możecie mi polecić Soczewki Day and Night dla astygmatyka (cylindryczne). Najlepiej jakbym mogła ich nie ściągać min. przez 2 tyg.
Ktoś, coś??
Meise, ja już jakoś od 3 lat używam Cooper Vision Biofinity toric. Można nosić w trybie ciągłym 🙂
Dzięki, ale kurczę, zamówiłam już Air Optix for Astigmatism ^^ niby jest napisane, że można nosić max 6 nocy w trybie day&night, ale ja jestem królową przeciągania soczewek (do ekstremalnych wręcz wymiarów).
Ciekawe, czy jak je założę i ściągnę po 2 tygodniach, to będzie ok? 🤔
Te Coopery zakładasz i ściągasz po miesiącu?
Meise, różnie, na początku ścigałam codziennie, czasem ściągam np. na 3-4 noce w miesiącu, ostatnio w ciągu miesiąca raz wyjęłam.
Aż poczytam co tam producent u tych Twoich zaleca 🙂 dzięki!
Meise, zalecają bodajże do 7 dni ciągiem, ja jak noszę dłużej to po prostu nawet myjąc ręce w ciągu dnia sobie je przepłukuję i zakładam z powrotem. Nic mi się z oczami nie dzieje, a wadę od wielu lat mam bardzo głęboką i dla mnie obudzenie się i wstanie z łóżka widząc wszystko dobrze jest bezcenne :p ale też mój organizm jest dość pancerny jeśli chodzi o jakieś zewnętrzne uszkodzenia, może jakoś tu też działa kwestia indywidualna 😉
Edit: a z kolei na stronach sklepów, które je oferują, w opisach jest, że można nosić 30 dni bez zdejmowania �‍♀️
Anulowałam te Air Optix i zamówiłam Coopery 😁
Ja też jestem krecikiem niestety, piateczka! 🐴
Odkopuję.

Nastał ten wstrętny czas w roku, kiedy o 16 zapada już zmrok i ludzie tacy jak ja mają ogromny problem z prowadzeniem samochodu. Robię dziennie prawie 100 km po ciemku, w deszczu i po drogach bez wymalowanych linii. Do tego mam stare auto i mimo zakupienia nowych reflektorów guzik to daje - dalej słabo widzę. Sporo lepiej jeździ mi się autem niemęża - ma xenony, ale nadal jak pada i jest mgła to jest ciężko.

Do czego zmierzam. Czy ktoś ma okulary do jazdy nocą, które rozświetlają i niwelują rozbłyski? Możecie coś polecić? Czy to faktycznie działa, czy pic na wodę, fotomontaż?
Meise, Moim zdaniem faktycznie działa tj. no, rozbłyski faktycznie tak nie rażą, nie dają po oczach (no pod warunkiem, że kupisz porządne okulary). Tzn nie jestem pewna czy faktycznie jakoś "rozświetlają"...ale różnica w rozbłyskach (że tak się wyrażę) jest.
Niemniej jednak może wartałoby jeszcze raz przyjrzeć się reflektorom...
O, a gdzie takie porządne okulary można dostać? U optyka? Nie mam wady wzroku (już) ale przydałyby mi się takie okulary... chodzi mi o takie które zmniejszają rozbłyki światła
Fatalita, - na pewno vission express ma różne soczewki do zadań specjalnych. Są na prawdę dobrej jakości, jako ślepiec widzący bez okularów tylko maziaje polecam 😅
W sensie też mam takie szkiełka z bajerem i to działa, są różne wersje, Pani w salonie pokaże i pomóż wybrać 😉
Fatalita, Dokładnie, u optyka 🙂 ja akurat korzystałam z małej, lokalnej firmy optycznej, bo szukałam trochę po taniości (musiałam ogarnąć kilka par, wybór był duży, nie mogę narzekać), ale np. Vision Express właśnie ma bardzo szeroki wybór różnych różności.
Ale warto sprawdzić jakie salony masz u siebie lokalnie. Do jazdy w nocy najczęściej poleca się okulary z polaryzacją -> te takie żółte/pomarańczowe (ważne, żeby nie były za ciemne), które "ograniczają" te rozbłyski tj. no nie ślepi tak człowieka. "Zerówki" możesz spokojnie nabyć 🙂
Dzięki za odpowiedzi!
Są na sali osoby ,które mając astygmatyzm noszą soczewki?
Bylam u okuliaty i jak poprzednio mialam cylinder 0.75, występujący w soczewkach, tak teraz mam -1.0 i 0.5. A w soczewkach sa 0.75 i 1.25
Ktos ma pomysł w którą strone to zaokrąglić?
Epikea, chętnie się podepnę, bo co prawda mam astygmatyzm, 0,5, ale soczewki zwykłe...
saganek,
Jak masz tak maly astygmatyzm to możesz nadrobic mocą soczewki, kupujac o 0.25 mocniejszą
Przy malym to sie sprawdza. U mnie przy 0.75 juz nie dawalo rady. Ale to tez kwestia osobnicza.
Jak dopasowywalam soczewki to mnie lekarz poinformował że przy małym astygmatyzmie fakt że się zakłada soczewkę wystarcza do jego korekcji. Byłam wtedy w Poznaniu u gościa który się specjalizuje w dobieraniu soczewek korekcyjnych i pokazałam mu wyniki badania u optometrysty. Niestety nie pamiętam dokładnej wady ale może warto się zorientować🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się