Do "ślepych" - okularnicy i soczewkowicze

Jakie soczewki polecacie? Teraz mam jednodniowe z acuevue i szukam czy moze istnieje cos wygodniejszwgo  😡 wade mam -1.0 i -1.5 o ile ma to znaczenie. Chętnie zostane przy jedno dniowych, jest to mega wygodne
Z jednodniowych testowałam Acuevue oasys i Dailies Total i te drugie były rewelacyjne. Dużo wygodniejsze i super miękkie.
Witam wszystkich  😉
Szkła pryzmaty "2∆BS" ale ogólnie to szkła zerówki...
Czy to normalne, że dość mocno kręci mi się w głowie i mi od nich niedobrze? 🙄

Okulista dopiero 4 listopada... Okulary nowe, mam je od wczoraj... Boję się zakładać bo wywołują skręt żołądka 🙄
Laserowa korekcja wzroku
Byłam pewna, że chcę ją zrobić. Do wczoraj 🙁 poczytałam na różnych forach, statystyki medyczne i się okazuje, że jest dużo więcej powikłań niż kliniki okulistyczne twierdzą. Na ich stronach jest wszystko super, perfekt i różowo.
Miał ktoś z Was zabieg ?
Czy pojawiły się skutki uboczne ( najbardziej martwi mnie halo, suchość oczu) ? Czy zniknęły ?
Czytałam, że po korekcji jest większa możliwośc urazu oczu przy uderzeniach, wypadkach, a przy koniach o to nie trudno. Niektórzy piszą o konieczności chowania oczu przed słońcem.
Dodatkowo jeszcze ryzyko, że wada się powtórzy, wróci.
No kwestia ciąży, porodu.
Chętnie poczytam nawet na priw jak to naprawdę wygląda, bez mydlenia oczu przez okulistów chcących zarobić.

Chciałabym zrobić zabieg ze względu na ciche marzenie o pracy w służbie mundurowej.
Moja wada to -1,75 na obu oczach, astygmatyzm zależy do jakiego okulisty idę, jeden wynajduję drugi nie  🙄 Raczej z taką wadą nie przejdę rekrutacji.
Chodzę w okularach na codzien, soczewki 2-3 razy do roku, nie mogę długo nosić soczewek, i ciężko je dobrać bo szybko schną oczy i pękają naczynka.
Kwestia indywidualna.
Mnie suchość oka męczyła długo, parę lat po zabiegu. Do dzisiaj mam krople pod ręką w razie gdyby były potrzebne "na gwałt". Okulistka zaś, nie związana z miejscem, który zabieg mi wykonywał, mówiła, że takich pacjentów (jak ja) ma bardzo rzadko.
Oczy chronić trzeba, szczególnie po korekcie. Są wrażliwsze, więc nie zaleca się robić zabiegu w pełne lato (ja miałam, nie polecam). Okulary przeciwsłoneczne sprawę rozwiązują, nie potrzeba dodatkowo nic kombinować.

I żaden lekarz nie da Tobie 100% pewności, że wada nie wróci.
Moja się nie cofnęła, miałam niedawno badanie (a od korekty minęło z lat 7/8), więc jestem bardzo zadowolona.
Ostatecznie tylko nie pozbyłam się cylindrów - jak miałam 0.5, tak mam nadal.
Dla porównania "schodziłam" z minus 5.20 a mam 0.

Jeżdżę konno nadal. Nic się nie wydarzyło.
maluda
To, że jakaś reakcja organizmu nastąpi to jestem pewna, ale kwestia czy te dolegliwości z czasem znikną ?
Suchość jak piszesz ustała. A to chronienie oczu przed słońcem, po zabiegu naturalne, ale później całe życie też ?
W sensie, że do końca życia będzie trzeba zakładać przeciwsłoneczne na każde wyjście na słońce ? Czy tak jak i bez korekcji- zakładam okulary, gdy słońce razi ?
Gdy razi. W okresie letnim nie rozstaje się z okularami, ale już na jesień i zimę owszem. Wiosną różnie bywa, bo też i pogoda kapryśna.
maluda Mnie ogółem rzadko razi słońce, przeciwsłoneczne nosiłam bardziej do ozdoby  🤣
Dzięki za podzielenie się Twoimi odczuciami.

Może jest na tym forum ktoś jeszcze kto przeszedł laserową korekcję wzroku ?
szukam jakirgos taniego plynu do soczewek ale zeby byl bezpieczny do stosowania ktos ma cos godnego polecenia czego sam od dawna uzywa?
drabcio ja używam tego od 8 lat i jeszcze nie miałam problemów z oczami https://www.bezokularow.pl/renu-multiplus-360-ml
Hej!

Podpytam tutaj, tu mnie zrozumiecie  🤣
Jaki orientacyjny jest koszt przeciętnych opraw i szkieł? Mam konia umawiać do kliniki na zabieg, ale będę też badać mu wrzody. Jak wyjdą wrzody to będę bankrutem.... 😁
Zrobiła mi się konkretna wada w jednym oku, na drugie widzę dobrze, więc jeszcze daję radę, ale coraz częściej mi to przeszkadza. Chciałam poczekać aż koń wróci i się wyjaśni, ale wkurza mnie to niewidzenie. 😉
Może ktoś poleci jakiegoś fajnego, tańszego optyka (Kraków i okolice, mogę dojechać).
W Muscat wyszło mi ok. 300/350 zł (nie pamiętam dokładnie). Chodziłam sporo po optykach i wydaje mi się, że to całkiem spoko cena w porównaniu z innymi. Plus ładne oprawki i spory wybór.
Dobrego okulistę znalazłem na https://okulista.lublin.pl. Problem polegał na błędnej diagnostyce i przez to występowały u mnie problemy ze wzrokiem. Polecam zajrzeć, mi pomogli!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się