WYBIERAMY BYKA ROKU!

Co będziecie robić z ortograficznymi matołkami?
Kurczę! Jest edycja! Niech się wysilą z pożytkiem dla własnej edukacji!
Proponuję ostrzeżenie na priv i nakaz poprawienia pod groźbą kary klapsa na goły tyłek!
Mam na myśli takie totalnie złe wpisy-nie drobne pomyłki.
A ja mam pytanie jak zainstalować program poprawiający błędy??
Jak mam czas to pisze w Wordzie i wklejam na forum
Ale jest to trochę nie wygodne.
I proszę w imieniu dyslektyków i dysortografów o wyrozumiałość
Jeśli widzicie błędy, które was męczą to można na PW poprosić o poprawienie
To naprawdę nie jest miłe takie wytykanie publiczne.
No-przydałby się taki program.
Ja rozumiem różne -dys.
Post jaki mnie zeźlił poza ortografią ignorował też zdania w ogóle.
Autorowi dobrze wprawki z języka polskiego zrobią.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2008 09:14
Program Wam nie potrzebny, wystarczy przeglądarka FireFox - podkresla błędy, jak w wordzie.

nie wiem, czy dobrym pomyslem jest karanie ostrzeżeniami osób, które popelniają błędy ortograficzne... Wiem, że wszyscy mamy dbać o estetykę forum, ale to nieprzesada? Chyba, ze już takich zatwardziałych, którzy specjalnie nie reagują na uwagi resztu forumowiczów.
Ostrzeżenie tylko w formie priva -albo prośba o przykładanie więcej wagi do formy wpisu. To już do wyboru.
To tak jest zawsze śmiesznie - prawa "ortograficznych inaczej" są respektowane a prawa " językowego purysty" nie.
Hi!Hi! Jak z .... no z...mniejszościami innymi.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2008 09:21
Wiesz, ale sadze, że każdy z nas - użytkowników, takie privy mógłby wysyłac 😉

P.S. Florcia9 dostała ode mnie upomnienie w formie PW.
No! To dopiero pomysł! Biedna ,dostanie 500 priv. Takich:  🤦
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2008 10:36
No mam nadzieje, ze po mojej PW coś zmieni 😉

Ale pamiętam, że na wszystkich dobrze działał wątek o Byku Roku. Wszyscy wtedy się pilnowali 🙂
🤦
Chodowla - o rety!
🤬
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2008 11:19
Florcia obiecała, że będzie korzystać z worda 😉
pomuc  🤦
🤬
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2008 13:58
Taniu, ale co Ci daje wypisywanie tutaj błedów ort?

jeśli chcesz, aby był wątek dot. Byka Roku, to wpisujemy też autora 😉
Ok-to się zamykam w sobie. 🙁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2008 14:07
Nie no Taniu nie o to chodzi przecież. Dopiszemy w tytule BYK ROKU i od tej pory zgłaszamy tu błędy 😉 Tylko dopisz autora tych byczków i gra 😉
Nie no Taniu nie o to chodzi przecież. Dopiszemy w tytule BYK ROKU i od tej pory zgłaszamy tu błędy 😉 Tylko dopisz autora tych byczków i gra 😉

Acha! Dopiszę i jakiś "ułan" mnie usiecze i Pokojową nagrodę Nobla pośmiertnie dostanę.
😁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2008 14:11
Hehe bez przesady :P Przenosze na towarzyskie 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 grudnia 2008 14:11
mnie draznia dwie sprawy zwiazane z ortami na forum. jedna sprawa to to kiedy ElaPe sie zdenerwuje lub zapetli w dyskusji i wtedy nagle zaczyna pisac z okropnymi błędami. nie wiem dokladnie co ona chce tym zabiegiem osiagnac, ale sytuacja powtarza sie nagminnie...
a druga sprawa to wsciekanie sie dyslektykow na "normalnych" za to, ze im sie zwraca uwage. kurcze, takie zachowanie to mimo wszystko jest jakis brak tolerancji i brak dobrej woli. ja nie prowadze listy forumowiczow "zadzumionych" - kto czego nie umie, kto czego nie moze - a ortografia to jakies takie ogolne zasady - i tak jak dyslektyk tego nie widzi i jego to nie boli, tak samo ja widze i mnie bolą zęby jak widze te błędy. wiec moze żądając poszanowania cudzych ulomnosci, wypadaloby jednak samemu szanowac drugiego czlowieka i nie robic za kazdym razem afery z tego, ze sie zrobilo blad a jest sie dyslektykiem. jak ktos grzecznie prosi to sie grzecznie odpowiada i poprawia. 

...wyzalilam sie 😉 wiem, ze ta wypowiedz nie jest szczegolnie konstruktywna, ale wybaczcie - wolalam tutaj wylac swoje zale niz w koncu na kogos wybuchnąc...  :kwiatek:


co do Byka Roku - jesli sie pilnowali, to zaiste musialo byc wtedy pieknie. ja niestety chyba nie dotarlam na forum w tych czasach, ale tuz po nich... 🙁


edycja: o masz ci los! zaczelam pisac w technicznych, a koncze w towarzyskich  😁 niech bedzie i tak 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 grudnia 2008 14:14
Zgadzam się z caroline. Co do dyslektyków, to oni i owszem nie widza swoich błędów, ale to nie zwalnia ich ze STARANIA sie, aby ich nie robić. Wystarczy napisac wypowiedź w wordzie i wkleić. Można być wyrozumiałym, ale jednak do pewnej granicy... Niestety, wielu z nich uważa, że wystarczy powiedzieć "jestem dys" i juz jest ok. Ja bym się nie "chwaliła" swoją dysfunkcją, tylko starała się ja własnie ukryć.

Ale tu nie chodzi o to, że dyslektykowi wolno robić błędy, bo jest dyslektykiem ( i uwierz mi opalonko dyslektycy sie tym nie chwalą, bo nie ma, czym).
Chodzi mi raczej o formę, w jakiej zwracana jest uwaga
Np 🤦
Chodowla - o rety!
🤬


Ewentualnie z dopiskiem „litości" itp.

Można przecież napisać PW i spoko
  Irytujące są jeszcze osobniki nie stosujące kropek i dużych liter - cała wypowiedź w jednym ciągu, jedno zdanie liczące sobie kilka/kilkanaście (jeżeli mamy szczęście) do kilkudziesięciu/kilkuset słów. Kilka wypowiedzi już takich widziałem i zazwyczaj je sobie odpuszczam - te kilka minut, które zajmie mi przetrawienie takiej papki, można spożytkować na coś przyjemniejszego i bardziej wartościowego.
  Co do ortów, to w czasach programów komputerowych poprawiających błędy, nie powinny być one żadnym problemem.
jedna sprawa to to kiedy ElaPe sie zdenerwuje lub zapetli w dyskusji i wtedy nagle zaczyna pisac z okropnymi błędami. nie wiem dokladnie co ona chce tym zabiegiem osiagnac, ale sytuacja powtarza sie nagminnie... Dokładnie!! To jest takie bardzo dziwne zjawisko, nie bardzo potrafię to rozszyfrować..
caroline   siwek złotogrzywek :)
17 grudnia 2008 15:00
[quote author=W&W link=topic=768.msg122355#msg122355 date=1229524173]
Chodzi mi raczej o formę, w jakiej zwracana jest uwaga
Np  🤦
Chodowla - o rety!
🤬


Ewentualnie z dopiskiem „litości" itp.

Można przecież napisać PW i spoko

[/quote]
W&W wybacz, ale to naprawdę nie sa straszne "formy" zwrocenia uwagi. zrozum, ze nikt nie bedzie blagal ani kwiatuszków oferowal za poprawienie rażących błędów. same te błędy irytują aż tak, ze ludziom sie w ogole chce odzywac w ich sprawie - rozumiesz?
nie chcę tutaj pisac "ciesz sie, ze nie pisza <<co za debil pisze z takimi błędami>>", ja tylko próbuje zasugerowac, ze jesli ktos wie, ze jest dyslektykiem i dumny z tego nie jest, to albo niech sprawdza dokladniej swoje posty przed wyslaniem albo niech przyjmuje "na klatę" to, ze ludziom sie nie podoba, że ktos pisze z rażącymi błędami i że w swoich wypowiedziach będą pokazywali to, ze im sie to NIE PODOBA.

no wlasnie - o to mi chodzilo w poprzednim poscie - wkurza mnie to, ze dyslektykiem nie jestem wiec musze przepraszac, ze błędy WIDZE.  🙄
nesta   by w przyszłość bezczelnie patrzeć...
17 grudnia 2008 15:24
🤦
Chodowla - o rety!
🤬


co wy wiecie o CHODOWLI?
przegladając niedawno ogłoszenia natknelam sie na 2 ogłoszenia właśnie z CHODOWLĄ jedno napisane przez pewnego znanego zawodnia, a drugie przez pewnego hodowce (a może chodowce?)
jeśli można się wtrącić, to aż tak Wam to przeszkadza? 😉
Janku...na dłuższą metę ciężko czyta się długie teksty usiane ortami 😉
No wiem, ale czy to aż tak Wam przeszkadza, że aż musicie pisać o tym publicznie, i wytykać na forum konkretne osoby  😀
Jak tak bardzo to Wam przeszkadza , to napiszcie na PW do tej osoby, żeby poprawiła się jakoś. Bo tak publicznie mówiąc kto, i co, to chyba nie na miejscu, przynajmniej dla mnie  😉
Pozdr.  🙂
delta   Truth begins in lies.
17 grudnia 2008 16:01
Janek przeszkadza, bo źle się czyta. Zwłaszcza jak ktoś jeszcze opuszcza polskie litery, a druga rzecz jeśli ktoś jest wzrokowcem to potem sam popełnia takie błędy.  🙄
jedna sprawa to to kiedy ElaPe sie zdenerwuje lub zapetli w dyskusji i wtedy nagle zaczyna pisac z okropnymi błędami. nie wiem dokladnie co ona chce tym zabiegiem osiagnac, ale sytuacja powtarza sie nagminnie...


czyżby m. in. o "kąpetencje" ci chodziło? 👍
A właśnie polskie litery  typu 'ą' 'ę' najmniej powinny przeszkadzać, przecież taką wiadomość da się odczytać.  😉 Chociaż takie perfidne 'chodowla' czy tego typu, na dłuższą metę mogą przeszkadzać, ale nadal trzymam się tego, że nie powinno sie takie osoby wytykać, pisząć konkretnie jaka to osoba.  😉
Mnie bardziej niż błędy drażnią zbitki słów z różnych dziedzin życia i nauki które mają niby tworzyć całość , dla mnie lepiej jest czytać posty z błędami ale zrozumiałego dla przeciętnego człowieka niż polemiczne wywody które rozumie co 10... albo wszyscy tyle że każdy po swojemu. Sama robię pewnie masę błędów ale staram się zawsze sprawdzić co napisałam i jak to napisałam a jeżeli coś jest nie tak to naciskam magiczne EDYTUJ i wszystko jest już Ok...

Więc byki roku to również w moim mniemaniu błędy stylistyczne które biją mnie po oczach bardziej niż ortograficzne...

I popieram Grzegorza , po to są znaki interpunkcyjne żeby ich używać bo jakbym miała czytać na jednym wdechu nie które posty to bym się udusiła 

A Ci którzy robią błędy albo nie zawsze są pewni tego co napisali polecam przeglądarki z funkcją poprawiania błędów np Mozilla Firefox , dobry przyjaciel z niej 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się