żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Dorcysia to tylko pozazdrościć tak wygodnego konia! 🙂
Kod -5% na strzemiona i podkładki Winderen, bezpośrednio na stronie producenta : wzetq
mindgame, ja też mam podobnie i mam 2 konie które różnie noszą. Klacz jest podbudliwa i jak się usztywni to mam podobnie jak ty. Winderen naprawdę pomaga na moje plecy i nie jest to ściema, dlatego używam na niej.
Drugi jest miękki jak kaczuszka, więc nie ma różnicy co włożę pod siodło, akurat na niego pasuje mi  mattes.
Perlica utwierdzasz mnie w przekonaniu, że warto było wydać te pieniądze 🙂 mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz! 🙂
Czy ktoś z Was miał w rękach ten cienki żel Acavallo ? https://sklep.bergo.pl/p/889/10953/acavallo-light-weight-zelowa-podkladka-pod-siodlo-antyposlizgowe-zelowe-podkladki-kon-cob-full-xfull.html Czy jest szansa, że on cokolwiek amortyzuje, czy raczej trzeba go traktować wyłącznie jako podkładkę antypoślizgową ? 👀
Czy ktoś z Was miał w rękach ten cienki żel Acavallo ? https://sklep.bergo.pl/p/889/10953/acavallo-light-weight-zelowa-podkladka-pod-siodlo-antyposlizgowe-zelowe-podkladki-kon-cob-full-xfull.html Czy jest szansa, że on cokolwiek amortyzuje, czy raczej trzeba go traktować wyłącznie jako podkładkę antypoślizgową ? 👀

Antypoślizgowa. To ma 2 mm, jak ściśniesz, to uczucie mniej więcej ściskania grubszej siatki na zakupy.
Tego się właśnie obawiałam..może jakieś propozycje? Mam całkiem dobrze dopasowane siodło, ale ma twarde panele- chciałabym na wszelki wypadek jakiegoś gluta wrzucić pod czaprak, ale nie może zabierać za dużo miejsca. Żele "terapeutyczne" Acavallo są grubaśne, czy się rozpłaszczają i nie ma tragedii ?🙂
Tego się właśnie obawiałam..może jakieś propozycje? Mam całkiem dobrze dopasowane siodło, ale ma twarde panele- chciałabym na wszelki wypadek jakiegoś gluta wrzucić pod czaprak, ale nie może zabierać za dużo miejsca. Żele "terapeutyczne" Acavallo są grubaśne, czy się rozpłaszczają i nie ma tragedii ?🙂

Bez obaw, musiałabyś mieć siodło naprawdę na styk.
Potwierdzam - rozpłaszczają się na maxa.
Tego się właśnie obawiałam..może jakieś propozycje? Mam całkiem dobrze dopasowane siodło, ale ma twarde panele- chciałabym na wszelki wypadek jakiegoś gluta wrzucić pod czaprak, ale nie może zabierać za dużo miejsca. Żele "terapeutyczne" Acavallo są grubaśne, czy się rozpłaszczają i nie ma tragedii ?🙂

Acavallo ma też żel 8mm. Kupiłam go pod nowe dopasowane siodło.
Do nas przyszeł Winderen. Myślałam że uda się nam obejść bez korekty, ale niestety siodło trochę nie podoba mi się tyłem, więc AKTON poszedł pod młotek, a zamówiliśmy winderena. Wziełam Mkę pod 17,5 i uwazam że dobra decyzja.



xxagaxx, to puśliska cwd? Jest jakaś ŕóżnica w odniesieniu do klasycznych?
Do mnie też dotarł Winderen. Wczoraj pierwsza jazda płaska. Koń fajnie sam schodził głową w dół 3ch chodach, gdzie zazwyczaj to ja musiałam o to prosić. Mnie plecy nie bolały przez pół godziny jazdy, jednak później poczułam krzyż. Może jak ponastawiam własne kości to efekt utrzyma się dłużej 😉 Dziś skakałysmy i moje plecy całkiem ok 😉 a konia to nie wiem, ale nie narzekał i jak zwykle chętnie szedł na przeszkodę. Zobaczymy z perspektywy czasu czy uda nam się w końcu plecy nadbudować czy nie 🙂
kasska, ja mam taki w Twoim linku, w Bergo on jest "anatomiczny", nie "terapeutyczny": https://sklep.bergo.pl/acavallo-anatomic-soft-gel-podkladka-pod-siodlo i tak samo na stronie Acavallo. Ja jakiejś większej różnicy nie czuję, może plecy trochę lepiej, ale równie dobrze może to być efekt placebo. Na pewno wchodzi bardzo ładnie pod dopasowane siodło, a te 8 mm wydaje się, że ma szanse już jakoś zadziałać. Mojej kobyle jest przeważnie wszystko jedno, na pewno z żelem nie jest gorzej niż bez.
Dzięki dziewczyny, zamówiłam ten żel 🙂
Perlica, to są po prostu skokowe mono 😀 oprócz CWD robi takie tylko Equipe. Equipe miałam jedne przez 3 lata i sie rozwalaiły, wzięlam więc teraz CWD dla odmiany 🙂
xxagaxx, ale w czym one są lepsze od klasycznych ? W czym one „pomagają” ?
Dorcysia, klasyczne kosztują 150 euro, więc czy to taka różnica ?
150 euro za puśliska, to też cena z kosmosu ale kto bogatemu zabroni?
Chociaż patrząc na zestaw trzech szczotek Maybacha dla siwych koni za prawie 1000 euro, to te puśliska to taniocha.  😂
https://www.maybach-luxury.com/en/shop/saddlery-en/the-caress-box-for-grey-horses/?fbclid=IwAR0hyoOGtzxWK0g9Jkq-vnfj3E7EdSWykyjzgWxfK8Wzxq2n1drbZY0_ODk
xxagaxx, ale w czym one są lepsze od klasycznych ? W czym one „pomagają” ?

One mają zapobiegać przyszczypywaniu łydek przez puśliska. Mnie takie pomagają. Nie tej firmy, ale ten właśnie patent.

EDIT: Nie zauważyłam, że to offtop, sorki. 😀
700 Euro za napierśnik , to też taniocha . Ale to Maybach  😀
xxagaxx, ale w czym one są lepsze od klasycznych ? W czym one „pomagają” ?


to chyba kwestia tego co potrzebujesz 😀 Ja nienawidzę zamków pod udami więc akcpetuje tylko mono. Ponoć zwykłe zapięcia od mono potrafią się rozpiąć. Te puśliska jak i equipe są zapinane (jeśl chodzi o sam ten metal) jak zwykłe klasyczne, więc nie mają prawa się odpiąć.
Dorcysia, Ja tak nie uważam, bo mam klasyczne puśliska cwd, są mięciutkie bardzo, a  nie znam niestety drugich takich miękkich, a skóra siodeł cwd rysuje się od byle czego niestety.
xxagaxx, dzięki za wyjaśnienie ;-)
Do mnie też dotarł Winderen. Wczoraj pierwsza jazda płaska. Koń fajnie sam schodził głową w dół 3ch chodach, gdzie zazwyczaj to ja musiałam o to prosić. Mnie plecy nie bolały przez pół godziny jazdy, jednak później poczułam krzyż. Może jak ponastawiam własne kości to efekt utrzyma się dłużej 😉 Dziś skakałysmy i moje plecy całkiem ok 😉 a konia to nie wiem, ale nie narzekał i jak zwykle chętnie szedł na przeszkodę. Zobaczymy z perspektywy czasu czy uda nam się w końcu plecy nadbudować czy nie 🙂


Po prawie miesiącu jazdy mogę szczerze polecić podkładkę Winderen! Plecy przestały mi doskwierać! Wogóle już o nich nie myślę. Więc nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tę podkładkę. Chyba czas wystawić żel i futro na sprzedaż.

Ale mam pytanie czy ktoś próbował Winderena wersję pod skokówkę założyć pod siodło ujeżdżeniowe? Mam slima i zastanawiam się czy uda się taki myk?
ja wkładałam, trocchę głupio wyglada bo wystaje z przodu brzegami, ale czemu miałoby nie działać? na chłopski rozum w drugą stronę też zadziałą tylko podkąłdke DL tzreba mieć z rozmiar wiekszą i wtedy głupio wystaje ale środkiem 😉
Perlica, to są po prostu skokowe mono 😀 oprócz CWD robi takie tylko Equipe. Equipe miałam jedne przez 3 lata i sie rozwalaiły, wzięlam więc teraz CWD dla odmiany 🙂

Jeszcze devocoux robi takie, ja mam  🙂
Jak oceniacie korekcyjnego Winderena ?

Potrzebuję czegoś z korekcyjnymi wkładkami, bo koń na etapie budowania się i przebudowywania po przerwie. I teraz się zastanawiam czy Mattes correction czy Winderen.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się