żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Czy ktoś ma może porównanie stadardowego gluta Acavallo z modelem Piuma jest w stanie powiedzieć który jest cieńszy?
Moon   #kulistyzajebisty
04 czerwca 2021 18:14
Pojeździłam dziś w Ogilvy.
No i mam zlekka mindfucka, bo siedziało mi się całkiem klawo - może nie jak na chmurce, ale... na całkiem miłej poduszce :P Nie miałam zupełnie uczucia, że siedzę kilometr nad koniem, ogólnie jakoś tak... mniej "kanciato"? W przejściach mną nie rzucało, wszystko jakoś tak płynniej i bardziej miękko. Nie czuję po jeździe pleców swych, ani kolan - tj nie naparza mnie nic :P
Nie wiem czy to może pierwszy szok czy co :P W każdym razie, postronne osoby potwierdziły, że nie widać by siodło mi latało, lub żeby coś wybitnie było z nim nie tak. Kulisty ma ostatnio z powrotem dobre flow <3 więc kurczę ciężko ocenić, czy mu lepiej/gorzej/bez różnicy X.x Jedna jazda to i tak deko za krótko na ocenę. Potestuję pewnie jeszcze no i na pewno będę chciała by ktoś mnie nagrał, czy w skoku nie ma trampoliny.
Ale pierwsze wrażenie, zaskakująco u mnie - na plus.
W którą podkładkę z Acavallo najlepiej celować, tylko po to żeby po prostu była? Czy te podkładki z pianką memory są plastyczne i łatwo się dopasowują? Czy lepiej żel? Potrzebuję mieć na zmianę z Mattesem.
W którą podkładkę z Acavallo najlepiej celować, tylko po to żeby po prostu była? Czy te podkładki z pianką memory są plastyczne i łatwo się dopasowują? Czy lepiej żel? Potrzebuję mieć na zmianę z Mattesem.
patrycjasz,

Ile masz miejsca pod siodłem? Dużo od tego zależy
Czy mógłby ktoś podpowiedzieć, w jakim rozmiarze brać Mattesa z futrem pod skokówkę z Equipa 17,5? L czy M? 🙂
Kachuś0802, M. Wzięłam pod ek 26 17.5 mattesa L skokowego i bardzo wystawał. Mka skokowa jest akurat.
Ja pod 17 biorę L i mi nic nie wystaje. Siodło przecież nie może leżeć na futrze, tylko w środku.
Perlica, ale nasz mattesa wszechstronnego, prawda? Ja piszę o skokowym.
anai, nie ma mattesa wszechstronnego, jest ujeżdżeniowy lub skokowy.
Ja mam skokowy.

Edit: albo może jest? Ja się z takim nie spotkałam.
Mam VS czyli skokowy L i bardzo małe siodło 17 bo Reneissance.
Moon   #kulistyzajebisty
12 lipca 2021 13:59
Najmniejsze to są chyba BD - mimo że mam 17,5, to zamówiona Lka wystawała z przodu i tyłu na kilometry, tj. widać było materiał podkładki aż.
<b>anai,</b> nie ma mattesa wszechstronnego, jest ujeżdżeniowy lub skokowy.<br>
Ja mam skokowy.<br>
<br>
Edit: albo może jest? Ja się z takim nie spotkałam.<br>
Mam VS czyli skokowy L i bardzo małe siodło 17 bo Reneissance.

Perlica, VS to wszechstronna. S to skokowa. I oczywiście jest jeszcze ujezdzeniowa. 😉
anai, o widzisz, to ja nigdy S nie spotkałam nigdzie.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
12 lipca 2021 20:04
Ja mam mattesa L do skokówki equipe 17,5
IMG_20210621_135919.jpg IMG_20210621_135919.jpg
Constantia, tez miałam L do Equipa 17,5. Co prawda była trochę za duża, ale w M siodło leżało częściowo na futrze, wiec nie do przyjęcia.
Klami, miałaś mattesa vs czy skokowego? To jest różnica i to duża.
SR miałam, bo z ciekawości sprawdziłam w historii zamówień.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 lipca 2021 08:16
Dziewczyny bije się w pierś i odszczekuje mam M. Właśnie nad nią stoję. Przepraszam za wprowadzenie w błąd
IMG_20210713_081623.jpg IMG_20210713_081623.jpg
uszatkowa   Insta: kingaielif
15 lipca 2021 16:51
Kachuś0802, tak leżą pod siodlem 17 cali mattes M (koniakowy) i L (ciemny brąz). Podkładki vs pod ujezdżeniowka, ale myślę że widać różnicę w długości. M pasuje idealnie pod 17, na 17.5 lepsza ciut dłuższa niż przykrótka według mnie. Z resztą L kupiona była pod skokowe ikonica 17.5 i leży super
Screenshot_20210715_164543.jpg Screenshot_20210715_164543.jpg
Screenshot_20210715_164521.jpg Screenshot_20210715_164521.jpg
Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc ❤ Ostatecznie wzięłam Mkę skokową 🙂
Czym się różni w mattesie spine-free od EWWA spine - free? Widze takie opcje w konfiguratorze, ale nigdzie nie mogę wygrzebać o co chodzi🤔
Freszmaker, masz wycięty dodatkowo kłąb, na bardzo wykłębione konie.
EWWA.
Dzieki bardzo!👍
Może ktoś podpowie zanim udam się do źródła.

Czy winderena 18' mogę sobie "zmniejszyć" do 17' przez obcięcie tych wkładek w środku? Mam jedną 17' a teraz okazyjnie udało mi się dorwać 18' ale wygląda słabo pod moim 17' siodłem.
Plamkakochanie, no ja to słabo widzę. Możesz rozpruć wkładkę (nie pokrowiec 😉) i zobaczyć jak w środku wygląda i co da się z tym zrobić. No ale później co z tym zrobisz? Będziesz wkładać w pokrowiec z podkładki 17? Czy kupisz nowy? No ja bym się w to nie bawiła.
mindgame,
Myślałam, że jak "zużyją" mi się te wkłady co mam teraz w 17' to włożę te "nowe" z 18'

Tylko nie wiem właśnie czy te obcinanie nie uszkodzi struktury podkładki i nie będzie miało wpływu na użytkowość
Ja bym się z lekka obawiała.. Aczkolwiek myślę że możesz zapytać samego producenta, powinni coś odpowiedzieć 🙂
Plamkakochanie, nie mam pojęcia jaka jest żywotność tych podkładek ale ja mam ponad 2 lata i nic się nie zmieniła. Ale jak ją rozetniesz to zrób zdjęcia 😉
Odezwę się do producenta w takim razie, może coś mi doradzą, dzięki dziewczyny! 😀
Jak zamówić podkładkę winderena na test? Jestem na stronie i nie widzę :/
tajnaa, https://www.winderen.com/shop_rent/12
zobacz czy ci wejdzie kod rabatowy, wysłałam ci priv.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się