żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Sivrite, tak, 1,6 cm
Jak spojrzysz na posty wyżej to nie ma tego info w żadnym konfiguratorze.
Ale możesz to wybrać u Dorcysi. Ja zawsze od niej zamawiam sobie i wszystkim w stajni.
Próbowałam przejrzeć jej posty, żeby nie musisz pytać, bo na pewno już było pytane milion razy, ale... Nowe forum. 😅
Więc... Jaki to sklep?
I aż zmierzę dziś swoją. 🤣
Sivrite, nie rozumiem pytania wcale. Ty do mnie piszesz?
Na bergo są teraz promki na mattesy - 20% chyba
Sivrite, napisz bezpośrednio do Dorcysi. Sama mam krótsze futro, bo chciałam koniecznie z futrem ale nie mam za dużo miejsca
Perlica, sorry, niedokładnie się wyraziłam. Chodziło mi o to, czy Dorcysia jest właścicielką któregoś ze sklepów. 😅
Sivrite, szczerze to nie wiem, zamawiałam u niej bezpośrednio zawsze.
Ona teraz zaglada nieczęsto na forum, więc podam ci na pw namiar jej fb jak chcesz.
Nie trzeba, dzięki. Będę wymieniać swojego za kilka miesięcy, to pewnie i tak zgubię do tego czasu i będę jak jełop pytać znów.
A pozostałe dwie grubości może znasz? 1,6 to najcieńsze, a może masz info, jakie są grubsze?
Jak nie pytałaś, to trudno, wrócę do tematu, tak będę kupować. 😀
Sivrite, 2.5, oraz 2 oraz 1.6 😉
xxAgaxx, fenk ju. 🙂
Czy ktoś tutaj używał może LeMieux Pro-Sorb? Szukam jakiejs tańszej alternatywy dla Winderena i to coś nie wyglada źle.. https://www.horze.es/almohadillas-correctoras/salvacruz-lemieux-pro-sorb/313520.html?gclid=CjwKCAjwjZmTBhB4EiwAynRmDzfrpEKKQq2cPg0vkC8QMvzcholI34OfA6SIIFk32sULgZY5bnGhxhoCBeMQAvD_BwE
feno, miałam kiedys. Z winderenem nie ma to nic wspólnego. Jest to bardziej memory, te wkładki są jakby z gąbki? Wiec mocno pracują. Wchodzą max. 2 na stronę.
xxagaxx dzięki... No trudno, tak podejrzewałam, trzeba będzie w takim razie wyskoczyć z 270eur na poduchę dla kucysia 🤒🤣
Ja zakupiłam mattesa i wreszcie mogłam usiąść i pogalopować bez bólu pleców. Nie sądziłam, ze coś mi kiedykolwiek pomoże. 👋 Przerobiłam milion nakładek, podkładek, różnych firm (futrzane też). Wolałabym coś cieńszego, bo nie lubie siedziec nad koniem, ale komfort dla mnie w tej chwili jest najważniejszy. Koń też zadowolony, to w sumie dla niego był prezent, a ja skorzystałam.
Jeździłam teraz dwa razy w Winderenie i... szukam czegoś podobnego za 1/4 ceny.😅 Ewidentnie koniowi było wygodniej niż w pseudofutrze Eskadrona. Także szukam czegoś z pianki, która będzie się zachowywać podobnie jak Winderen. Jednocześnie nie może być za gruba, bo mam dość wąskie siodło, ale też nie takie bardzo miękkie, że jak ja i siodło siądziemy, to już żadnej amortyzacji nie będzie. Nigdy nie patrzyłam na inne podkładki niż te z futrem, więc w ogóle nie ogarniam, co i jak w takich piankowych, jakieś sugestie? Na co zwracać uwagę, czy memory foam będzie ok, czy za miękkie?
flygirl, niestety wg moich doświadczeń jeśli Winderen pasuje danemu koniowi i jeżdzcowi to ja nie znalazłam zastępnika.

Obecny koń powiedział na razie nie na Winderena, więc używam Mattes, ale moje plecy tesknia bardzo za Winderenem. Wg mnie jest on wart tej kasy, ale oczywiście ile ludzi tyle opinii.
flygirl, - jak dorwiesz używany - top gel veredusa. Tylko go już ze świecą szukać.
Testowałam winderena z ciekawości, ale wg. mojego konia wypada jak nasz antyczny żel z kuleczkami 🤷 On jest taki grubszy, zbity, nie jak te cienkie, rozpełzające się dziurkowane smarki. Może inny, grubszy żel też by zadziałał?
Moon   #kulistyzajebisty
27 kwietnia 2022 17:34
flygirl, a używki Winderena nie dorwiesz?
Moon, dokładnie, używek jest sporo na revolcie.
Jest sporo, już patrzyłam, ale nadal przekraczają mój aktualny budżet. A miałam sobie buty kupić, bo nie mam w czym jeździć.🤦 Ale będę polować, szkoda tylko, że większość jest skokowa, a mi oczy krwawią, jak kształtem nie pasuje jedno do drugiego. A ta podkładka Kentucky to jest też taka pianka? Z ogłoszeń jeszcze rzucił mi się w oczy Kentaur z pianki, ale obszyty futrem i te podkładki Acavallo.🤔

keirashara właśnie zastanawiam się nad tym dziurkowanym żelem Acavallo, bo akurat jest w ogłoszeniach. Jeden żel próbowałam, ale mu nie podszedł, albo był jednak minimalnie za cienki, albo za słabo amortyzował i plecami mi się mocno z nim usztywniał, bardziej niż w Eskadronie.
flygirl, - nie wiem, którą podkładkę avacallo masz na myśli, ale ich poduchy są dość grube. Żele są różne, moim zdaniem te totalnie cienkie w zasadzie nic nie dają, ale grubsze są już sensowne 😉
flygirl, ja mam taki grubszy żel acavallo - ma chyba 16mm, czarny. Jest mega fajny. Sprzedaję go tylko dlatego, że ja co bym nie robiła to wracam potulnie do mattesa bo w dłuższym okresie wychodzi mi najfajniej na wszystkich dotychczasowych koniach. Jeśli byś chciała spróbować to mogę ci posłać na próbę, bo nie używam.
Ja mam nowa Kentucky i mogę powiedzieć że wypada podobnie do Winderena. Jest większa na pewno. Na razie testy wypadły super i jestem ciekawa jak dalej. Zwłaszcza zima, czy twardnieje.
Ja też mam Kentucky i mój woli ją niż winderena. Ja wolę mattesa od Kentucky ale nie mamy w tym momencie miejsca na takie grube futro 😑

Kentucky ta co ja mam jest miękka ale nie poducha. Na koniec jazdy jest "odształcona" delikatnie w kształt paneli siodła, także widać gdzie i czy równo te siodło leży.

https://www.kentucky-horsewear.com/en/kentucky-horsewear/half-pads/half-pad-anatomic-absorb-81/
Nie wiem czemu pokazuje "usunięty" skoro normalnie jestem zalogowana ale ok 🙄

Ja też mam Kentucky i mój woli ją niż winderena. Ja wolę mattesa od Kentucky ale nie mamy w tym momencie miejsca na takie grube futro 😑<br>
<br>
Kentucky ta co ja mam jest miękka ale nie poducha. Na koniec jazdy jest "odształcona" delikatnie w kształt paneli siodła, także widać gdzie i czy równo te siodło leży. <br>
<br>
<a href="https://www.kentucky-horsewear.com/en/kentucky-horsewear/half-pads/half-pad-anatomic-absorb-81/&#x22; target="_blank" rel="ugc">https://www.kentucky-horsewear.com/en/kentucky-horsewear/half-pads/half-pad-anatomic-absorb-81/</a>

,
Do mnie już przyszedł Winderen ten z wkładkami korekcyjnymi, na przód i środek normalnie widzę że mają etykiety DR 17 (pod siodło o tym rozmiarze) a tylna DR 18.... Spróbowałam wsadzić i włażą ale tak bardzo na styk. Robić dym czy zawsze tak wysyłają ? Z drugiej strony po co wtedy inna etykietka..
feno, dopytaj, to nie kosztuje 2 zł.
Już im wysłałam maila, bo kurcze czekałam na to tydzień i teraz co kolejny tydzień aż mi te wkładki dojdą ? Lipa 🙄 czemu ja zawsze mam takiego pecha 🙈
feno, ja myślę że używać możesz 😉 Jeśli to tylne to luz 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się