żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 sierpnia 2022 11:20
Czy wkłady do Winderena korekcyjnego pasują do tej podkładki bez kieszeni? Czy rozmiar i kształt tych podkładek jest taki sam?
zembria, tak, jedyne co to ciezko środek wsadzić jak nie masz kieszeni, ale przód czy tył bez problemu
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 sierpnia 2022 11:31
xxagaxx, Dzięki 🙂 To dobrze, że pasują. Jest prawdopodobne, że małż tyłu by potrzebował więc byłoby miło nie musieć kupować całej podkładki nowej, a same wkłady.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 sierpnia 2022 11:37
zembria pasują nawet wkłady od mattesa. Jak była ostatnio u nas saddle fitterka to mi do Winderena zwykłego włożyła na tył właśnie te mattesowe dla Dukata.
Aleks, ale na pewno na przód nie będą pasować. Przynajmniej te do skokowych podkładek. Można samemu sobie zrobić z filcu 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 sierpnia 2022 11:45
xxagaxx, zrobić można samemu w zasadzie wszystko 😉 Tylko trzeba mieć czas, wiedze, umiejętności i czasem sprzęt 😜 Wolę gotowca jakby co, zawsze bezpieczniej, że będzie grało.
zembria, no akurat odrysowanie podkładki i użycie nożyczek to nie jest ani wiedza ani umiejętności 😀 ale masz rację, wyjdzie ci kilkanaście minut więcej, niż zakup od winderena.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
19 sierpnia 2022 11:47
No na przód to nie wiem, nam na tył były potrzebne. Na pewno samemu wyjdzie taniej 🙂 .
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 sierpnia 2022 11:57
Pewnie taniej, ale jak mam 2 podkaładki, to zawsze fajnie mieć pełen zestaw 3 wkładów w 3 grubościach, a od biedy móc potem sprzedać, niż samemu kupować 3 arkusze filcu w różnych grubościach i pożyczać gdzieś gotowe do odrysowania kształty wkładów. Za leniwa jestem na to 😉 a 130-140zł to nie majątek jednak.
Pytanie mam do tych, którzy używają winderena już jakiś czas. Jak ze zużyciem tej podkładki? Dostałam info, że wycierają się w środku i tylko pokrowiec jest nieśmiertelny. Ale to tylko jeden taki głos. Jeśli ktoś zaglądał do środka/może zajrzeć i podzielić się wrażeniami będę bardzo wdzięczna. Przymierzam się od jakiegoś czasu i bardzo mocno rozważam używkę. Tylko czy warto?
SzalonaBibi, mam slima skokowego i trochę się wygniótł, ale producent twierdzi że nie stracił swoich właściwości amortyzujących. W międzyczasie kupiłam skokowego comforta i jak na razie od roku czasu nic się z nim nie dzieje. Jak chcesz kupić nową podkładkę to mogę ci dać kod rabatowy na priv.
Dzięki, jak już dojrzeję to się odezwę. Na razie dopiero odpalam dziewczyny od nowa. Bardzo myślę o używkach, bo rozważam dwie - kobyły mają zupełnie inne siodła i zdarza się, że chodzą obie na raz. No a dwie nowe podkładki to już kupa kasy.
Ktoś ma jeszcze jakieś obserwacje? Każde info mile widziane.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 grudnia 2022 08:27
SzalonaBibi, Ja mam 2 Windereny, jeden już chyba 3, albo i 4 letni? Nie pamiętam dokłądnie, drugi 2 lata mam, ale kupowałam używany. U mnie nie dzieje się nic z nimi. Panele ostatnio wyciągałam i też są jak nowe. Mam w tej chwili w obu podkładkach powkładane filcowe podkładki korekcyjne, bo w zwykły pokrowiec też można je włożyć (kiedyś tu o to pytałam i potwierdzam że to gra).
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 grudnia 2022 11:01
Ja mam też kilkuletniego Winderena i choć uważam, że jest spoko i nic się z nim nie dzieje póki co to mam taki stosunek ambiwalentny do tej podkładki w ogóle. W tej chwili nie używam go wcale bo nie potrzebuje, mam póki co bardzo dobrze dopasowane siodła do konia. Jednak jak jeździłam z tą podkładką to byłam z niej bardzo zadowolona póki było ciepło na dworze (nie mam hali, jeżdżę cały rok na zewnątrz). Ja się robi zimno to jest deska, mam siodła close contact i moje odczucia były słabe, ponadto nie odnotowuje, że ona w niskich temperaturach się jakoś nagrzewa podczas jazdy na tyle by przestała być twardą. Dlatego i lubię ją i no nie do końca mi odpowiada. Czy bym kupiła drugi raz ? Nie wiem, chyba nie na ten moment.
SzalonaBibi, to ja nie o winderenie ale o innej cienkiej podkładce.
https://stajnia-miszewo.pl/podkladka-pod-siodlo-gatusos-salvacruz-p-4540.html?gclid=Cj0KCQiA4aacBhCUARIsAI55maFKnVj6Nhk0PzRY9nihcoxlXnRDRtQIkxepKOsMFBrZXUU7Je7oBcsaAsjUEALw_wcB
To się kładzie bezpośrednio na konia, pod czaprak. To jest z takiej pianki jak crocsy i ma kanały wentylacyjne.
Koniowi się nie przegrzewają plecy = mniej bolesności bo miej włókien kolagenowych z mikrouszkodzeniami po jeździe (ta sama zasada co przy ścięgnach - za wysoka temperatura robi kuku).
Mega proste w utrzymaniu czystości - po jeździe spłukujesz, a wodę strzepujesz dosłownie i gotowe do użycia na następnego konia.
Cienkie - coś niewiele ponad cm grubości, po docisku ciężarem siodła i jeźdźca to wychodzi nawet nie 1 cm.
Długowieczne - to się nie ugniata i nie odgniata o ile nie kładziemy na to niczego ciężkiego i nie trzymamy na pełnym słońcu.
Dzięki za wszystkie sugestie. Myślę intensywnie. Ja to mam plan przyjanuszować - wziąć na testy nową a jak podpasuje to kupować używkę. Normalnie zaczynają baby chodzić a nie snuć się stępem to zaraz będzie można próbować coś zakładać i mieć ogląd sytuacji we wszystkich chodach. A że zima to i w temperaturach wątpliwych się sprawdzi jakby co.
z ręką na sercu mogę polecić tę podkładkę. Wyeliminowała całkowicie moje bóle pleców po jeździe. <3
podkladka-pod-siodlo-TORPOL-Latex-sport-DSC_4849.jpg podkladka-pod-siodlo-TORPOL-Latex-sport-DSC_4849.jpg
Co wyjdzie grubsze, Mattes czy Winderen? Winderen chyba mocno siada, jak się rozgrzeje...?
Polecicie jakiegoś grubego poduszkowca, dobrze amortyzującego? Albo najwyżej wrócę do Mattesa.
Sivrite, - nie wiem co jest grubsze, ale imo winderen ma tą przewagę, że nie daje uczucia siedzenia na poduszce. Dla mnie to było bardzo na plus, bo nie cierpię tego w futrze 😅
Najgrubszą poduchą jest chyba avacallo, w sensie oni mają taką poduchę-poduchę. To zabiera w pip miejsca, ale często działa nawet z mało dopasowanym siodłem, często je widać w stajniach handlowych.
Mattes zdecydowanie grubszy. Moim zdaniem Winderen mocno jakoś nie siada, ale bardzo dobrze amortyzuje. Ja jeszcze próbowałam tą piankową podkładkę Fouganzy, ona jest dosyć gruba i nie siada mocno. A ewentualnie Torpol, ale ten, jest drugi też magnetyczny, ale zupełnie inaczej się układa pod siodłem i w trakcie jazdy.
Keirashara, mnie kompletnie nie przeszkadza, mogę siedzieć jak w lektyce. 😂 A to siodło ma mikro lateksowe panele, w dodatku jest jednotybinkowe, więc jak tam napakuję coś grubaśnego, to i tak powinno nadal wypadać "normalnie".

Flygirl, magnetyczną to chyba bez sensu też, na cholerę mam za to płacić. 😅 Ale chyba wypożyczę w takim razie Winderena i sprawdzę, ile siądzie. Jutro jeszcze sprawdzę na Mattesie.

Pykłam se o jeden rozmiar większego Kentaura, żeby zmieścić podkładkę i okazuje się, że to dość duży jeden rozmiar. 😅
Wiesz co, ja tam nie wierze za bardzo w ta magnetycznosc, ale ona dobrze trzyma kształt cała jazdę, a jest jednocześnie taka dopasowująca się. Próbowałam tez właśnie ta ich druga i jakoś miałam gorsze odczucie, była taka bardzo gruba i stała w tym jeśli wiesz co mam na myśli. W tej co podlinkowalam jeżdżę wszystkie konie w zasadzie. Jeszcze z takich grubych mamy Kentaura, ona tez się ostatecznie dopasuje, ale pierwsze pare minut to jest właśnie wrażenie, jak na grubej poduszce.

Edit. I jeżdżę tez wszystkie konie w siodle Kentaura, bo właśnie doczytałam, masz skokowke?
Flygirl, no właśnie ja też nie jestem fanką magnesów.
Na Winderena mi przyjaciółka marudziła, że w zimie to jest kompletna deska, że musi go w samochodzi wozić, żeby się rozgrzał, zanim dojedzie do stajni, bo jest tak sztywny, że nie da się na niego posiodłać. Wolałabym tego uniknąć, jeżdżę cały rok
Ciekawe, czy mogę gdzieś macnąć tego Torpola, rozejrzę się. Dzięki.🙂
Cześć, czy możecie polecić mi podkładkę pod siodło z wymiennymi wkładkami? Najlepiej z dużą ilością opcji dopasowywania. I raczej bliżej 300 zł niż 1000. Chciałabym względnie tanio, ale w miarę nie totalny badziew 😆😏
Myślałam o takiej:
https://sklep.bergo.pl/-mattes-correction-system-podkladka-korygujaca-pod-siodlo-47897

Firma Mattes to chyba spoko, mimo że podkładka ta z tańszych?
Lanzelet,
Myśle, że w tym budżecie raczej nic lepszego nie znajdziesz i chyba postawiłabym na Twoim miejscu na Mattesa 😅
Lanzelet, Prolite, ma więcej opcji konfiguracji, bo 3 kieszenie po każdej ze stron zamiast 2 i z tego co kojarzę, to wychodzi taniej niż Mattes. Tylko napewno gorzej z dostępnością
BUCK   buttermilk buckskin
30 kwietnia 2023 10:12
Lanzelet szukaj z 3 kieszeniami, fizjo twierdzą że jeśli już idziemy w podkładkę korygującą z wkładami do wymieniania, to tylko te 3 kieszeniowe
Dziękuję za podpowiedzi.
Ile lat żyją wasze Windereny przy użytkowaniu na kilka koni? U mnie już dawno przetarł się materiał na otaczający podkładke (nie pokrowiec, tylko ten cienki na wkladach) i widzę, że są już też odgnioty w piance, zastanawiam się czy kupić nową, czy jest coś podobnego a bardziej długowiecznego
Witajcie. Mam dopasowane siodło ale chciałabym włożyć pod podkładkę dla mojego kręgosłupa i amortyzacji pleców konia tylko teraz pytanie jaką? myslę nad winderenem ale czytałam ze slimy są takie se a obawiam się ze zwykły zacieśni mi siodło za bardzo. Co polecacie z tych cieńszych?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się