Aparacik - poprawa urody czy konieczość?

olaboga. Od dziś się modle, żeby mi czegoś takiego nie założyli.. :p
spokojnie, to narzedzie szatana nosi sie przed zalozeniem aparatu 🤣

ja lacznie 10 miesiecy spedzilam z czyms na podniebieniu (hass, potem luk) ale ciesze sie, ze moja ortodontka wybrala taka droge i zachowalam swoje czworki 🙂 (choc przy hassie codziennie powtarzalam ze wolalabym miec je usuniete :hihi🙂
uff. To już mnie to nie czeka? wspaniale! 😀
Ja nosiłam mając aparat na zębach.
A po co to się nosi? Co to robi?
U mnie ma na celu utrzymanie szóstek na swojej pozycji, po wyrwaniu piątki z jednej strony. A czasem jeszcze obracają zrotowane zęby.
Haas służy do rozrywania szwu podniebiennego 😉 łuk ma łagodniejsze działanie, jest stosowany raczej przy mniejszych wadach 🙂

może komuś płyteczkę retencyjną?  😁
Ach. To ja takich problemów raczej nie mam. Nawet ani jeden ząb nie poszedl/nie pójdzie do śmieci
Ja nosiłam mając aparat na zębach.


ja mowilam o hassie, luk tez mialam majac aparat 😉
czy po zdjęciu aparatu, któraś z Was miała jakieś plamy lub ubytki w szkliwie?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 lutego 2014 14:45
kasska jaki kucyk! 😀

Ja dzisiaj byłam na pierwszej konsultacji ortodontycznej  💃 Jako że jestem zdecydowana na aparat, to od razu porobiono wszystkie skany (ale czad, jak byłam mała to robiono wyciski, a teraz włożyli mi do ust aprata który napstrykał mi tysiące zdjęć w 5 min po czym na ekranie pojawiły się moje zęby w 3D; ale ta technologia poszła do przodu  😀), zrobili też zdjęcie cefalometryczne plus takie zwykłe - z przodu, profil itd. Doktor powiedziała, że nie chodzi tylko o prostowanie zębów, ale też o zmianę rysów twarzy, bo wszystko ma być ładne  😀

Na kolejnej wizycie omówimy z panią doktor dokładny plan leczenia.

Oczywiście wszystkie 4 ósemki są do usnięcia z przyczyn stomatologicznych, a nie ortodontycznych (ale to wiedziałam wcześniej patrząc laickim okiem na zdjęcie RTG). Na usunięcie ósemek też już jestem zapisana. Co najważniejsze - będę miała sedację. Obiecano mi, że nie będę słyszeć żadnych dźwięków, nie będę wiedziała co się dzieje dookoła mnie, po zabiegu nic nie będą pamiętać,  😅

Pani doktor szacuje, że górny apart założymy gdzieś w okolicach maja, a dół 6 tygodni później  💃
Edytka, tez sie cieszyłam, potem miałam wielki kryzys, jak juz przyszło co do czego, ale teraz ciesze sie, że mam ten aparat, Tobie życze powodzenia, bo dla mnie te usuwania i zakładanie to był koszmar... Ja nie miałam sedacji, ale mnie tam nie rusza nic, gorzej było potem. Życze dużo siły i cierpliwości i będzie dobrze! Moim zdaniem warto 🙂
za tydzień będę miała już aparat. W sumie to nie wiem, czy się cieszyć  🤣
Wczoraj miałam założone jakieś gumeczki przy siódemkach, nawet banana nie mogę zjeść, tak boli  🙁 ale ortodontka mówiła, że tylko dzisiaj powinno boleć. Jest nadzieja
ahawa spokojnie, będzie dobrze. Wszyscy mnie straszyli, że po kazdej wizycie będe zdychać a okazało się że tak naprawdę męczyłam sie tylko po pierwszej (budziłam się pierwszej nocy, nie mogłam gryźć a najgorzej było jak uderzyłam dolnymi zębami o górne  😲) teraz to juz spoko, podczas początkowych wizyt wkurzałam się, ze nic mnie nie boli albo moli minimalnie więc pewnie zeby się nie przesuwają co oczywiście było moim wymysłem. U ciebie moze będzie podobnie 😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 marca 2014 20:56
Czy można założyć tylko takie cudo http://www.implanty-dentystyczne.pl/?page=informacja_hyrax ? Na aparat stały i wizyty kontrolne jak na razie mnie nie stać, a znalazłam takie coś, co mogłoby mój problem rozwiązać.
czy któraś z Was ma drucik retencyjna na górnych zębach?
eNIKa   "Stars can't shines without darkness"
24 marca 2014 15:02
hanexxx - ja mam i po wyciąganej płytce na noc to zbawienie  😅
a na ile masz zębach? Moja orto chce mi założyć tylko na jedynki czyli na dwa zęby ale obawiam się że to za mało, szczerze mowiąc to myślałam, że ten drucik będzie sięgał do trójek
Ja mam do trójek
Zaczął mi wystawać dolny kieł, mój aparat ma w tym miejscu lukę (wypadał mi - było ok...), załatwiłam przyspieszoną wizytę...
Mojego (jedynego, starszego, 16 -lat) brata rodzice też chcą zaciągnąć do ortodonty.  😀iabeł: Będzie się działo...  🏇
Alabamka ale na górze, tak? Kurcze no, będe musiała namówić swoją orto żeby dalej mi przykleiła ten drucik bo chyba nerwowo nie wytrzymam z myślą, że wada może wrócić 😉
i na górze, i na dole 😉
czy którejś z Was po zdjęciu aparatu wróciła wada? Szczególnie interesują mnie nawroty diastem ponieważ jestem w trakcie leczenia takiej wady
Oczywiście, że wada może wrócić, zwłaszcza jeśli po zdjęciu zamków nie będziesz używała jakiegoś retainera.
ja wiem, że może i oczywiście, że bede miała reteiner 😉 ale słyszałam, że mimo retencji wady czasami wracają  🤔
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 maja 2014 12:59
Mam już założony dolny łuk  💃 😜 😅
Clear na 3-3 reszta metalowa. Górny łuk za 6 tygodni. Prawie w ogóle go nie widać.

Jestem po pierwszym posiłku - mega ciężko mi się jadło.

Oficjalnie dołączam do Aparatek  😀
A gora tak samo 3-3 będziesz miała? 🙂 Z jedzeniem na początku jest ciężko, ale potem jest normalnie, ja się przyzwyczajałam miesiąc, tak, że teraz nie muszę używać wosku 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
10 maja 2014 13:55
Góra będzie Clear 5-5 🙂 Mogłam wprawdzie wybrać 3-3, ale Pani Doktor uprzedziła mnie, że przy Damonie poszerzy mi się uśmiech i te 4 i 5 będzie niedługo widać. Różnica w cenie też nie była duża.

Jestem tak szczęśliwa z powodu tego aparatu, że chodzę i się śmieję cały czas, jakbym na haju była  😁
moja koleżanka miesiąc temu zdjęła aparat, było to jej drugie leczenie bo po pierwszym zęby wróciły do dawnego ułożenia. W drugie leczenie władowała 8 tys i wiecie co, orto nie przykleiła jej drucika z tyłu i między dwójką a trójką zrobiła jej się szpara ze 3 mm i miedzy jedynkami też zaczyna się robić. Straszne mi jej szkoda 🙁 ja ściągam aparat za 2 miesiące i strasznie sie boje, że u mnie też może być klapa
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się